سوماتروپین (هورمون رشد انسان)
شما اینجا هستید
استروئیدهای تزریقی » سوماتروپین (هورمون رشد انسان)

سوماتروپین (هورمون رشد انسان)

بر خلاف سایر دارو‌های دوپینگی هنوز در مورد هورمون رشد (سوماتروپین) صحبت‌های ضد و نغیظی وجود دارد.برخی‌‌ها معتقدند که این دارو باعث افزایش قابل ملاحظه در قدرت و رشد عضلات در کمترین زمان میشود.

برخی‌‌ها نیز این دارو را کاملا بی‌ فایده در بهبود توانایی‌های ورزشکاران می‌دانند و معتقدند که این هورمون فقط باعث بهبود فرایند رشد در کودکانی که قد آنها کوتاه مانده است میشود.

برخی‌ دیگر نیز بر این اعتقاد هستند که استفاده از این هورمون در بزرگسالان باعث تغییرات شدید در شکل استخوان‌های فک پائینی و سایر استخوان‌ها میشود و به طور عمومی‌ سوال اینجاست که چه نوع از این هورمون را باید دریافت کنیم؟

 

 

 

 

human-growth-hormone

سوماتروپین (هورمون رشد انسان)

 

 

برای خیلی‌ از خوانندگان درک این مساله و پاسخگویی به این مباحثه‌ها پیچیده می‌باشد و حداقل برای درک این موضوع نیاز به یک سری اطلاعات پایه است.سوماتروپین پلیپپتیدی متشکل از ۱۹۱ امینو اسید است.در انسان این هورمون در صورت وجود یک محرک مناسب (تمرین، خواب، استرس، سطح پائین قند خون و…) در غده هیپوفیز تولید و ترشح میشود.

مهم است که بدانید (HGH ) به تنهائی تاثیر مستقیم نمیگذارد ولی‌ با تحریک کبد باعث تولید و آزاد سازی فاکتور رشد شبه انسولین (IGFs ) و سوماتومدین (somatomedins) میشود.این فاکتور‌های رشد هستند که سپس باعث تاثیرات مختلف در بدن میشوند.ولی‌ مشکل اینجاست که کبد فقط قادر به تولید مقدار محدودی از این مواد می‌باشد و به تبع آن‌ تاثیر آن‌ نیز محدود می‌باشد.همانطوری که قبلا اشاره کردیم اگر سوماتروپین به بدن تزریق شود به تنهائی تاثیر گذار نمی‌باشد و کارکرد آن‌ از طریق تحریک کبد و تولید مواد ذکر شده می‌باشد.

 

somatrope

 

استفاده از این ترکیبات هورمونی سوماتروپین باعث ایجاد سه فرایند تاثیر گذار در بهبود عملکرد ورزشکاران میشود.

سوماتروپین تاثیر آنابولیکی قوی دارد و باعث افزایش سنتز پروتئین میشود که این مساله نیز باعث افزایش،هم در حجم ماهیچه‌ها و هم در تعداد سلول‌های ماهیچه ای میشود.مورد دومی‌ بسیار جالب می‌باشد چون افزایش تعداد سلول‌ها با دریافت هیچ استروئیدی رخ نمیدهد.

احتمالا به همین دلیل است که هورمون رشد (سوماتروپین) به عنوان قویترین هورمون آنابولیکی شناخته میشود.منبع سایت اد کوان دومین تاثیر سوماتروپین در بدن روی فرایند چربی‌ سوزی می‌باشد.

این هورمون با قرار دادن چربی‌‌ها به عنوان منبع سوخت بدن باعث کاهش شدید چربی‌‌ها شده و باعث دسترسی بیشتر ورزشکار به کالری میشود و سومین تاثیر آن‌ که معمولا نادیده گرفته میشود تاثیر این هورمون در پیوند میان بافت ماهیچه ها، تاندون‌ها و غضروف‌ها می‌باشد که همین موضوع باعث افزایش قدرت در ورزشکارانی که از این هورمون استفاده میکنند میشود.

خیلی‌ از بدن سازان و پاورلیفترها با مصرف همزمان استروئید‌ها و هورمون رشد خبر از عدم آسیب دیدگی در زمان دوره افزایش قدرت خود داده‌اند.شاید با خود بگوید این موضوع فوق‌العاده است.ولی‌ مشکل اینجاست که هنوز هم تعدادی هستند که میگویند (HGH ) هیچ تاثیری روی بهبود وضعیت ورزشکاران نمیگذارد.

 

تعدادی سوماتروپین را مصرف کرده و از نتایج به دست آماده ناامید هستند.همانند خیلی‌ چیزها در زندگی‌ برای این موضوع نیز توضیحات منطقی‌ وجود دارد:

 

۱) ورزشکار نمیتواند به اسانی‌ مقدار کافی‌ سوماتروپین را به طور منظم در بازه زمانی‌ طولانی‌ مصرف نماید.چون تهیه این هورمون بسیار گران است و اکثر افراد توانایی تهیه دوز کافی‌ از این هورمون را ندارند.

 

۲) وقتی‌ که شما سوماتروپین مصرف می‌کنید بدن شما نیز نیازمند مقدار بیشتری از هورمون‌های تیروئید، انسولین، کورتیکو استروئید، گونادوتروپین و استروژن می‌باشد.به همین دلیل است که وقتی‌ سوماتروپین به تنهائی استفاده شود تاثیر آن‌ بسیار کم می‌باشد و افزایش حداکثری تاثیر آن‌ فقط با دریافت استروئید ها،هورمون‌های تیروئید و انسولین به طور خاص ممکن میشود.اما در اینجا لازم به ذکر است که سوماتروپین در این مورد باعث تاثیر آنابولیکی عمده در بدن میشود.

سه هورمون وجود دارند که باید همزمان برای تاثیرگذاری حداکثری استفاده شوند.این سه هورمون عبارتند از سوماتروپین، انسولین و هورمون تیروئید (LT-3) که به عنوان مثال از سایتومل می‌توان نام برد.منبع سایت اد کوان در این صورت است که کبد میتواند مقدار مناسبی سوماتومدین و (IGFs ) تولید کند.این تاثیرات آنابولیکی میتواند با مصرف مواد با خاصیت ضد کاتابولیکی نیز بیشتر شود.

آیا هنوز نیز از اینکه چرا بدن سازان حرفه‌ای دارای بدنی عظیم و در عین حال بدون چربی‌ هستند تعجب می‌کنید در حالی‌ که شما اینگونه نیستید؟اکثر ورزشکارانی که از سوماترپین استفاده کرده‌اند زمانی‌ بوده است که آنها در حال انجام یک رژیم کم کالری برای آمادگی در مسابقات خود را آماده میکردند.در این حالت بدن از میزان تولید انسولین و هورمون تیروئید (LT-3) می‌کاهد.

همانطور که قبلا توضیح دادیم این شرایطی نیست که ما انتظار تاثیر قابل ملاحضه ای از سوماتروپین داشته باشیم.کسانی‌ که از هورمون رشد همراه (Clenbuterol ) استفاده میکنند باید بدانند که (Clenbuterol) باعث کاهش تولید انسولین و (L-T3) میشود.

 

۳) ورزشکاران می بایست برای تهیه سوماتروپین با دستور پزشک اقدام نمایند و تنها راه دیگر آن‌ تهیه آن‌ در بازار سیاه می‌باشد.و به همین دلیل که برخی‌ از ورزشکاران این هورمون را از بازار سیاه تهیه میکنند از نتایج به دست آمده هم راضی‌ نیستند.

 

۴) در موارد بسیار نادر بدن در مقابله با سوماتروپین آنتی بادی‌هایی ترشحع می‌کند که باعث عدم تاثیر گذاری این هورمون میشود.

 

Human Growth Hormone - Somatropin1

 

پاسخ به سوالاتی نظیر دوز صحیح مصرف، نوع و زمان دوره مصرف بسیار سخت می‌باشد.از آنجائی که هنوز تحقیقات علمی‌ در مورد میزان مقدار مصرف سوماتروپین برای بهبود وضعیت ورزشکاران انجام نشده است تنها میتوانیم به اطلاعاتی‌ که از طریق تجربی‌ به دست آمده است تکیه کنیم.تولید کنندگان مربوطه فقط میزان دقیق مصرف این هورمون را در بیماری مربوط به کم‌کاری غده هیپوفیز در تولید هورمون رشد را اعلام کرده‌اند که این میزان به طور متوسط به ازای هر پوند از وزن بدن (۰٫۳ I.U) در هفته می‌باشد.

یک بدن ساز ۲۰۰ پوندی میتواند به میزان (۶۰ IU) در هفته مصرف نماید.این میزان دوز مصرفی باید به صورت سه تزریق عضلانی هر کدام به مقدار (۲۰ IU) صورت گیرد.نوع دیگر استفاده از این هورمون به صورت تزریق زیر پوستی‌ می‌باشد که باید به صورت روزانه صورت گیرد که به طور معمول این میزان (۸ IU) در روز می‌باشد.ورزشکاران حرفه‌ای معمولا در روز (۴-۱۶ IU) تزریق میکنند.منبع سایت اد کوان معمولاً تزریق روزانه به صورت زیر پوستی‌ ترجیح داده میشود.

چون نیمه عمر سوماتروپین کمتر از یک ساعت می‌باشد تعجبی ندارد که بعضی‌ از ورزشکاران میزان دوز مصرفی روزانه خود را به ۳-۴ تزریق به میزان (۲-۴ IU) تقسیم نمایند.استفاده منظم از دوز‌های کوچک به نظر می‌رسد که موثر‌ترین روش باشد.

البته دلیل این حرف این است که وقتی‌ سوماتروپین در بدن تزریق میشود غلظت پلاسمای خون به سرعت افزایش می‌یابد که این امر نشان میدهد که تاثیر گذاری آن‌ سریع اتفاق می‌افتد.همانطور که می‌دانیم سوماتروپین باعث تحریک کبد و ترشح (IGFs ) و سوماتومدین برای رسیدن به اهداف دلخواهمان میشود.از آنجائی که کبد فقط قادر به تولید میزان محدودی از این مواد است پس به نظر نمیرسد که تزریق دوز‌های زیاد سوماتروپین باعث وادار کردن کبد به تولید آنی‌ سوماتومدین و (IGFs ) شود.اینطور به نظر می‌رسد که کبد نسبت به دریافت مقادیر کمتر سوماتروپین واکنش بهتری از خود نشان میدهد.

 

اگر که محلول سوماتروپین چندین بار به صورت زیر پوستی‌ در یک موضع مشخص تزریق شود چربی سوزی در آن ناحیه ممکن خواهد بود.پس بنابراین برای جلوگیری از چربی‌ سوزی موضعی باید تزریق هر دفعه در نقاط مختلف بدن صورت گیرد.چیزی که در طی‌ سالیان مشخص شده است این است که تاثیر سوماتروپین وابسته به دوز مصرفی آن‌ است.معنی‌ این حرف این است که شما یا باید سرمایه گذاری کنید و به مقدار کافی‌ از این هورمون استفاده کنید یا اصلا آن را خریداری نکنید.

تلاش‌های نیمه کاره‌ در استفاده از این هورمون محکوم به شکست می‌باشد.حداقل دوز تأثیرگذار در روز برای شروع به نظر می‌رسد که ( ۴ IU) باشد.در صورتی‌ که غده هیپوفیز یک فرد سالم و بالغ در روز (۰٫۵-۱٫۵ IU) هورمون رشد ترشح می‌کند.دوره مصرف این هورمون بستگی به وضعیت مالی ورزشکار دارد.تجربه نشان داده است که مدت زمان مصرف سوماتروپین در افراد حداقل شش هفته تا چند ماه می‌باشد.نکته قابل توجه این است که اثر سوماتروپین در چند هفته بعد از توقف مصرف آن‌ نیز ادامه دارد.این امر به شما اجازه میدهد که با مصرف یک دوز ثابت همچنان به پیشرفت خود ادامه دهید.

 

در ادامه به شفاف سازی وضعیت انسولین و ( LT-3 ) می‌پردازیم.ورزشکارانی که در دوره حجم خود از سوماتروپین استفاده میکنند نیازی به دریافت انسولین در صورتی‌ که هر سه ساعت یک وعده غذایی دریافت میکنند ندارند.یعنی‌ افرادی که در روز ۶-۷ وعده غذایی مصرف میکنند.این امر باعث میشود که بدن به طور طبیعی خود به تولید پیوسته انسولین بپردازد.چون با مصرف این ۶-۷ وعده غذایی در روز سطح قند خون بدن کاهش چشم گیری پیدا نمیکند.در این مقطع مصرف هورمون تیروئید ( LT-3 ) نیز با اکراه توسط ورزشکاران انجام میشود.

در هر صورت در هر مرحله‌ای که هستید سطح هورمون تیروئید شما در صورت مصرف سوماتروپین باید توسط پزشک نظارت شود.استفاده همزمان از استروئید‌های آنابولیک/اندروژنیک و یا (Clenbuterol ) معمولاً مناسب می‌باشد.در مرحله آمادگی برای مسابقات استفاده از هورمون‌های تیروئید به طور پیوسته افزایش می‌یابد.گاهی اوقات نیز انسولین همراه سوماتروپین به علاوه استروئید‌ها و (Clenbuterol) استفاده میشود.

جدایی از احتمال عوارض جانبی دریافت انسولین مصرف ناصحیح آن‌ میتواند باعث چاقی شما شود!انسولین بیش از اندازه باعث فعال سازی آنزیمی میشود که گلوکز را به گلیسرول و در نهایت به تریگلیسرید تبدیل می‌کند.مقدار کم انسولین نیز باعث کاهش اثر آنابولیکی سوماتروپین میشود.پس راه حل این وضعیت دشوار چیست؟مراجعه به پزشک متخصص و متعهد برای نظارت بر میزان قند خون و تست دوره های ادرار باید صورت گیرد.

بحث در مورد اثرات جانبی سوماتروپین یکی‌ از مسایل داغ می‌باشد.با این وجود باید بگوییم که سوماتروپین هیچ کدام از عوارض جانبی سایر استروئید‌های آنابولیک/اندروژنیک مانند کاهش تولید تستوسترون،آکنه،ریزش مو،پرخاشگری، افزایش سطح استروژن و افزایش احتباس آب و نمک را ندارد.

اصلی‌ترین عوارض جانبی سوماتروپین تغییر مقدار اندکی‌ غلظت گلوکز درون خون و کم‌کاری تیروئید می‌باشد.پس در مورد شرایطی نظیر بزرگی‌ قلب،تغییر شکل استخوان ها، اکرومگالی و رشد غیر عادی چه؟برای پاسخ به این سوال باید وضعیت یک انسان قبل و بعد از بلوغ به طور کامل تفکیک شود.صفحات رشد در افرادی که هنوز بالغ نشده‌اند به طور طولی رشد می‌کند و بعد از بلوغ میزان ترشع اضافی هورمون رشد دیگر باعث رشد طولی استخوان نمی‌شود.

در رشد غیر عادی بدن (gigantism) در ابتدا فرد قدرت بدنی و سختی عضلاتش به مقدار قابل ملاحضه ای افزایش می‌یابد و بعد از آن‌ اگر فرد درمان نشود کم کم فرد ضعیف و در نهایت خواهد مرد.این اتفاق زمانی‌ رخ میدهد که فرد هنوز به بلوغ نرسیده و همچنین دارای اختلال در تولید هورمون‌های جنسی‌ نیز می‌باشد.

اخطار : سری مقالاتی که تحت عنوان« استروئیدها » در این سایت ادکوان به نمایش گذاشته می شود ، تنها با هدف روشنگری و گسترش دامنه اطلاعات بازدیدکننده گان ، ورزشکاران و مربیان عزیز تهیه شده و به هیچ عنوان قصد ترویج یا تشویق مصرف این دسته مواد ( استروئیدها ) را نداریم.

لازم به ذکر است که در صورت سوء استفاده از مطالب علمی این مقالات و مصرف خودسرانه افراد، هیچ مسولیتی متوجه اینجانب و دست اندرکاران سایت نخواهد بود . در ضمن یادآوری می کنم که اکثر مواد مورد اشاره در در دسته استروئیدها یا در زمره مواد ممنوعه بوده و یا تنها با تجویز پزشک قابل استفاده هستند .

تهیه شده در پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ (ادکوان – Edcoan.ir)

 1. علیرضا

  سلام این دوزی که درج کردید 3_4(۲-۴ IU)در روز دقیقا چند امپول میشه؟
  برای چه وزنی هستش؟
  من وزنم 92 هستش استرویید زیاد مصرف داشتم اولین بارمه که میخوام سوما بزنم
  واسه کات ایا تو عضله سازی هم تاثیر داره؟یا با استرویید های دیگه باید استفاده بشه؟؟
  اگه میشه لطف کنید برای نمونه به چند دوره های استروییدی همراه سوما اشاره کنید. خیلی ممنون میشم.

  • حمید

   سوماتروپين بر روي سنتز پروتئين در بدن تاثير گذار است و سبب تحريك پروتئين سازي ميشود . همچنين هورمون رشد باعث افزايش سلول هاي عظلاني ميشود كه هيچ استروئيدي اين كار رانميتواند بكند چون استروئيد ها فقط همان سلول هاي عضلاني كه در بدن وجود دارد را تحت تاثير قرار ميدهند و باعث رشد همان سلول ها ميشوند اما سوماتروپين علاوه بر تاثير روي رشد سلول هاي عضلاني روي بوجود آمدن سلولهاي عضلاني ديگر نيز تاثير دارد و به همين دليل است كه سوما يك عمل عضلاني سازي مضاعف نسبت به استروئيد ها دارد . البته اين را هم بگويم كه سوماتروپين در دسته استروئيد ها نيست و در تست هاي كنترول دوپينگ كه از طريق ادرار گرفته ميشود به هيچ عنوان قابل رديابي نمي باشد و همچنين شما ميتوانيد با استفاده از سوماتروپين تا حدي بر ضعف هاي عضلاني خود غلبه كنيد چون روي ساخت عضلات تاثير ميگذارد . از سوما براي آماده سازي در فصول مسابقات استفاده مي شود زيرا علاوه بر مطالب ذكر شده باعث كاهش چربي بدن يا همان چربي سوزي ميشود استفاده از اين هورمون به صورت منظم باعث كم شدن قابل ملاحظه اي در چربي زير پوستي بدن مي شود . حرفه اي ها براي تشديد عمل چربي سوزي همزمان با سوما از هورمون هاي تيروئيدي مثل t3 و t4 و يا داروهاي مقلد سمپاتيك مثل كلن بوترول و افدرين استفاده مي كنند . همچنين سوما باعث تقويت بافت همبند . زردپي و غضروف نيز مي شود . سوما يكي از گرون ترين هورمون هايي است كه قبل از مسابقات مصرف ميشود و در بيشتر مواقع حداقل به مدت 8 هفته به صورت مداوم و هر روز مصرف مي شود . استفاده از اين هورمون به هيچ عنوان به مبتديان توصيه نميشود . از عوارض سوما مي توان به ديابت . كم كاري تيروئيد . آكرومگالي و بزرگشدن اعضاي داخلي بدن مثل كبد و قلب اشاره كرد . اولين سوماتروپين هاي توليد شده از عصاره غده هيپوفيز اجساد بود كه البته بعدها توليد اينگونه هورمون رشد متوقف شد چرا كه در برخي موارد باعث مرگ مصرف كنند شده بود .
   به طور خلاصه ميتوان گفت كه اين هورمون به هيچ وجه جزئ استروئيد ها نيست و اثرات آنابوليك در بدن دارد و همين اثرات با عث افزايش سلول هاي عضلاني و در نتيجه قدرت و حجم ميشود همچنين اين هورمون باعث چربي سوزي نيز ميشود و افزايش حجم و قدرت حاصل شده از اين دارو بسيار ماندگار تر از استروئيد ها مي باشد . بهترين دوز مصرفي : روزانه دو واحد

   • ابراهیم

    سلام قبل از استفاده از این دارو اگر مشکلاتی مانند ( بیماری کبد، بیماری های کلیوی، اختلال غده هیپوفیز، اسکولیوز، فشار خون بالا، اختلال پانکراس، سندرم تونل مچ دست، مشکلات غده آدرنال، دیابت یا سابقه خانوادگی دیابت، چاقی، تومورهای سرطانی، مشکلات تیروئید، سندرم های ژنتیکی خاص ( سندرم ترنر ) دارید با پزشک در میان بگذارید.
    در تزریق این دارو از آب مقطر استریل برای مخلوط کردن استفاده کنید تا واکنشهای آلرژیک ناشی از بنزیل الکل کمتر شود حلال را به آرامی وارد دارو کنید و تکان ندهید بگذارید خودش حل شود. قبل از تزریق، دارو باید شفاف باشد اگر کدر بود مصرف نشود اگر نوزاد شروع به نفس نفس زدن ناگهانی، فشار خون پایین، یا ضربان قلب خیلی آهسته داشت علایم باید فورا به پزشک اطلاع داده شود. تزریق عضلانی این دارو بسیار دردناک است.
    در موارد مصرف بیش از حد مجاز این دارو علائمی مانند ( شروع ناگهانی عرق کردن، خستگی، لرزش، گیجی، ( هیپوگلیسمی ) تورم مداوم دست و پا، سردرد شدید، تهوع و استفراغ ) ایجاد می شود.
    سعی کنید با فعالیت های ورزشی منظم، استفاده از وسایل ورزشی مناسب، مکمل های پروتئینی به همراه تغذیه اصولی قدرت و کارایی عضلات را بالا ببرید ولی باید توجه داشته باشید که پروتئین مصرفی باید مجوز وزارت بهداشت و درمان را داشته باشد و اگر بیماری کلیه یا کبد دارید با پزشک در میان بگذارد این مکمل ها را در دوره طولانی مصرف نکنید مکمل کراتین در افراد زیر 18 سال مصرف نشود و موقع مصرف آب کافی مصرف کنید و قبل از مصرف این مکمل با پزشک مشورت کنید.

  • حسین مکمل

   من هم خیلیا از استفاده کنندگان هستم چه دوستان چه خودم برای مسابقات استفاده کردم خودم فقط برای خشک کردن عضلات استفاده میشه بعد قعط مصرف هم حجم هم خشکی رو از دست میدی حتی با پاک کننده ها عوارضیم نداشت فکو بزرگ کنه نمیدونم استخان بزرگ شه خبری نبود سوماتونم تحقیق کنید از این تزریقیا اونی که بیشتر تزریق انجام داده بدید دست اون برای تزریق کردن من چند جا رفتم دیدم واقعلا بلد نیستند من خودم بالای ۳۰ بار برای شاگردام سوما زدم بعضی ها نمیدونن سومارو خیلی تکون میدن خو اثرش از بین میره
   منونن از سایت خوبتون

   • مصطفی

    با سلام من بکسر هستم تمرین هام فشرده و سخت است تا حالا چند بار اسیب دیدم که اخریش خودر شدن ارنج دست چپم بوده و الانم کشیدیگی تاندم دست راست پیدا کردم فعلا رفع شده اما موقه تمرین احساس درد نصبی دارم و قدرت بدنیم خیلی پاین اومده بود که مجبور به خرید هرمون رشد شدم الان هم حدود پانصد واحد از این هرمون رو دارم اما طریق مصرفش رو بلد نیستم الان دو روز است که استفاده از این دارو رو شروع کردم و تو این دو روز ده واحد از این دارو رو استفاده کردم یا که بهتر بگم حدود ۱۰ iu از این دارو رو تو دو روز مصرف کردم توصیه شما برای طریقه مصرف این دارو برای من چی است لطفا اگر امکان داره برای طرز مصرف صحیح این دارو بهم کمک کنید

    • ارمان

     دوره تزریق :

     مجموعا ۲۵۰mcg در روز تزریق کنید . بهتر است دو بار در روز و هر بار به میزان ۱۲۵ mcg تزریق کنید . اگر بودجه شما اجازه میدهد تا ۵۰۰ mcg در هر روز نیز میتوانید تزریق کنید به میزان دو بار در روز هر بار ۲۵۰mcg

     محدودیتهای رژیم غذائی : تزریق در صبح : قبل از غذا تزریق کنید و سپس چند ساعت صبر کنید وبعد غذا میل کنید و غذای شما باید کالری و کربوهیدرات و چربی پائینی داشته باشد .

     تزریق در شب : ۳ ساعت قبل از رفتن به رختخواب غذا را میل کنید و هنگام خواب دارو را تزریق کنید . وشب غذای کم کربو هیدرات و کم چرب و با پروتئین بالا مصرف کنید .( مثل گوشت یا ماهی همراه با سالاد )

     توصیه رژیم غذائی

     بدن انسان برای زندگی در طول روز اقدام به سوزاندن کالری میکند حال اگر کالری کمتر از میزان احتیاج بدن به بدن برسانید ، بدن انسان با سوزاندن چربی اقدام به تامین کالری مورد نیاز میکند .

     نیز به بدن برسانید تا سوخت و ساز بدن شما از چربی های اضافه بدنتان تامین گردد .

     حال اگر ورزش را هم به این رژیم اضافه کنید بدن شما بین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ کالری انرژی نیاز دارد در نتیجه میزان چربی سوزی بدن شما بالاتر هم میشود و موجب اثر بخشی فوق العاده بالائی در بدن خود میشوید.

    • حسین مکمل

     سلام اقای مصطفی شما انقد که خرج میکنی یه مقداری از پولت رو هم خرج مربی کن از اینجا گفتن هیچی در نمیاداگه برای خودت و پیشرفت خودت میخای کاری رو انجام بدی در ورزش باید یک مربی داشته باشی این جور مورد ها به مربی خوب رجوع بیارید و ازش بخاید شایدم پول نگیرند که بیشتری ها نمیگیرند در مورد اسیب هم بنده خدا شما بدنسازی کار میکنید ادم معمولی هم هستید معلومه وگرنه مربی داشتید اصلا سایت نمیشناختید یک بدنساز حرفه ای هیچ وقت به خودش فشار بیش هد اندازه نمیاره برای زیبا اندام شدن فقط شک کافیست دیگر نه انقدر که اسیب وارد کنی یکم مطالعاتتو بیشتر کن در این مورد پرسشو جستجو کن ورزش بدنسازی یعنی علم داشتن اگر علمشو نداشته باشی به هیچ مقامی در هیچ رشته ای هم نخواهی رسیدموفق باشید

   • سينا

    سلام خسته نباشید.
    من میخوام یکم بدنم پر بشه اصن دوسندارم هیکلی درشتوتفکیکی داشته باشم قدم ١٨١ هستش وزنم ۶٨ ۶ ساله بدنسازی کارمیکنم فقط۶ کیلو وزن گرفتم بابرنامه های تمرینی وتغذییه مناسب. به نظر شما اگر ١٢ تاسوما مصرف کنم هیکلم پرمیشه وهمیشه همینجور بمونه؟ خواهشن راهنمایی کنید ممنون

  • حامد حسامیان

   سلام داداش. الان سوما هر ۴واحدش قیمتش چند؟

 2. علیرضا

  ممنون
  روزی دو واحد در چه موقعی از روز تزریق بشه؟
  حتی روز های غیر تمرینهم تزریق بشه؟

  • کریم

   در مورد زمان هم معمولان باید شب قبل از خواب باشه بعضیا هم میگن ساعت 4صبح هم خوبه

  • صادق

   علیرضا قبل ار مصرف سوما بايد آزماشهاي غدد و ديگر آزماشات انجام بديد.و زير نظز پزشك.

  • نیما

   به نظر من براي گرفتن نتيجه هرچه بهتر,طول دوره(هرچه طولاني تر) خيلي مهمه.حداقلش 20-30 هفته باشه.مصرف كوتاه مدتش پول دورريختنه!
   روزي 5-6 واحد(بسته به سابقه,هدف موردنظرو…) كه تقريبا براي 20 هفته 500IU نيازه.

  • جواد

   برای عضله سازی
   هفته 1 – 4 یک تزریق 2 واحد هورمون رشد
   هفته 5 یک تزریق 2/5 واحد هورمون رشد
   هفته 6 یک تزریق 3 واحد به صورت دو تزریق 1/5 واحد
   هفته 7 یک تزریق 3/5 واحد به صورت دو تزریق 1/75 واحد
   همینطور ادامه دهید تا به دوز مورد نظر برسید.

 3. hesam

  دوستان عزیز چرا الکی‌ از خودتون دوز تجویز می‌کنید؟چیزی که واسه شما خوب بوده دلیل نمی‌شه واسه بقیه هم خوب باشه.هر کی‌ می‌خواد استفاده کنه بره پیش دکتر تا آزمایشات لازم انجام بشه اگر مشکلی‌ نباشه بعد تازه اونجا دوز مصرفی شخص بر اساس نیاز خودش تعیین می‌شه.کیلوئئ‌‌ که نمی‌شه.

 4. سینا

  سلام طبق تجویز پزشک بنده روزانه 1 میلی لیتر نزدیک ناف تزریق میکنم ! سوال من از دوستان اینه که چه ساعتی بهترین زمان برای تزریق سوما می باشد ؟ در حال حاضر ساعات بعد از ظهر تزریق میکنم ! تو هر منبعی یه ساعتی رو پیشنهاد میکنه، واقعا موندم بالاخره کدام مناسب تراست !
  ممنون میشم دوستانی که در این زمینه معلوماتی دارند،راهنمایی کنند !

  • رضا

   بهترین زمان مصرف سوما ساعت 4 صبح است

 5. نارمک

  با سلام وعرض ادب
  ۱)منظور از ۲ واحد چیست ؟آیا یک ویال با یک میلی لیتر آب مقطر میباشد

  • ارمین

   ۲ واحد یعنی
   اگه یک سرنک ۱ میل انسولین رو در نظر بگیری
   هر یک خط رو ی سرنگ انسولین ۱میل میشه ۲ واحد
   اگه سرنگ انسولین نیم میل بگیری هر یک خط روی سرنگ انسولین
   میشه ۱ واحد

   • توحید

    خودت فهمیدی چی نوشتی؟؟؟داداش هر سوما چهار واحده وقتی با اب قاطی میشه،و میشه یک سرنگ انسولین،نصف سرنگ میشه دو واحد

  • سعید

   شما فرض کن هر یک میلی لیتر اب که میریزی با سوما قاطی میکنی سر جمع ده واحد میشه, رو سوزن انسولین مشخصه ده واحد, اگه دو واحد بخوای بزنی باید تا عدد دو بکشی تو سوزن, بصورت ۳۰ درجه بزنی دور ناف یا هرجا.

  • فریبرز صفرلو

   با سلام
   شما به مقدار آب مقطر کار نداشته باشین مهم چند واحدی بودن ویال است اگه ویال ۴ واحدی باشه و ۱ میلی آب مقطر اضافه بشه خوب حجم کلی شما میشه مخلوط ۱ میلی لیتر یا ۱۰۰ واحد ولی این حجم کلی میباشد ود اصل کل این مجموعه دارای ۴ واحد سوما میباشد حالا شما بیا ۲ میلی لیتر آب مقطر اضافه کن محلول شما فقط رقیقتر میشه ولی بازم مقدار سومای شما ۴ واحد که بیشتر نشده.موفق باشید

 6. kiAn

  slm bbkhshid bad az payane dore badan hmountori mimone ya taghir mikone?
  bad kolan cheqad taghir mitone bde?

 7. علی

  سلام
  سوما با چه استرویید دیگه غیر انسولین باید برای حجم استفاده شود؟

  • قادر

   سوما رو با هر استروئیدی میشه مصرف کرد

 8. محمد

  سلام
  من تیروییدم پر کاره وزنم ۷۴ کیلو گرم ۵ سال سابقه دارم الان میخوام یک دوره سوما با انسولین برم فقط از تیرویید میترسم میخواستم بدونم انسولین مشکل ساز نمیشه به نظر شما؟؟؟

  • مهران

   مطمئنا مشکل ساز میشه شما بهتره با دکترت مشورت کنی سرخود انسولین تزریق نکن هیچی بهتر از سلامتی نیست سلامتیتو در قبال چند کیلو حجم عضلانی به خطر ننداز دوست من

 9. علی

  سلام- قیمت هر واحد انسولین تو داروخانه ها چنده الان؟؟
  برای یک دوره اگه بخوایم روزی ۴ واحد بزنیم چقدر هزینش میشه
  ؟؟

  • مهدی

   سلام انسولین قلمی ® LANTUS SOLOSTAR متخصص و فرانشیز ۱۰ % تائیدی ۳۶۷٫۰۰۰
   انسولین ® LANTUS (ویال گلارژین) فرانشیز ۱۰% متخصص تائیدی ۶۱۰٫۰۰۰
   انسولین ® NOVOPAPID (آسپارت) متخصص و فرانشیز ۱۰ % تائیدی ۳۴۰٫۰۰۰
   انسولین ® NOVOMIX (آسپارت) متخصص و فرانشیز ۱۰ % تائیدی ۳۴۰٫۰۰۰
   انسولین بیفازیک (دیپیسولین) ۱۲۰٫۰۰۰
   انسولین NPH فقط تامین: تائیدی/ همگی ۱۰ % ۱۲۰٫۰۰۰
   انسولین رگولار فقط تامین: تائیدی/ همگی ۱۰ % ۱۲۰٫۰۰۰
   قیمت ها بر اساس بیمه نامین اجتماعی

 10. حسين

  سلام
  سوال اول) میشه حدود بودجه مورد نیاز برای یه دوره ٢٠ هفته ای رو بگید؟؟
  سوال دوم) سوما با توجه به خاصیت چربی سوزی که داره برای ورزشکارای لاغر اندام که معمولا مکمل های گینر براشون تجویز میشه هم مفید هست؟

  • رضا

   ۲۰هفته روزی یکی بخوای تزریق کنی ماهی نزدیک یک تومن هزینشه ۲۰هفته برابر با ۲۰میلیون

   • رضا

    میتونی در کنار گینر از پروتئین خالص و امینو هم استفاده کنی

   • مجتبی

    دوست عزیز بیست هفته میشه حدود پنج ماه..پنج ضرب در یک میلیون شما میشه پنج میلیون نه بیست میلیون!
    با همین محاسبات ورزشکارامون میرن سینه قبرستون دیگه!

  • حسین مکمل

   میخای کتو کلفت شی میخای سایز استخون بندید بزرگ شه خیلی استروعید هایی هست میتونی استفاده کنی سو ما خو برای ان هایی خوبه که رشد نداشتند شما فک مینید قهرمان های زیبای اندام از کلمن کته کلفت و کای گیرین کتو کلفت از سوما استفاده کردن به هیچ وجح اگه میخاین مثل این دو بشر شگفت انگیز بشید یک سر به استروعید های مصرفیه این ها بزنید

 11. رضا

  سلام
  میخواستم بدونم این هورمون قابی استفاده برای خانوم ها هم هست؟
  و چطوری باید مصرف بشه؟

  • حسین مکمل

   بله هیچ فرقی نداره

 12. تورج

  بی معلومات ترین سایتی که تا حالا دیدم سایت شماست
  هیچکدوم از این اطلاعاتی که اینجا نوشته شده منبع علمی نداری
  دوستان با معلومات میفهمن چی میگم
  قسم میخورم تو عمرت نه سوما دیدی نه بدن خوب
  جمع کن بابا چرندیاتو مردمو بدبخت نکن
  چ

  • مسعود

   سلام آقا تورج
   ممکن لطف کنید و یکی از اون سایتهایی رو که از نظر شما علمیه و چرند ننوشته رو معرفی کنید
   ممنون

 13. گلسا

  من گلسا هستم ۲۸ ساله ۷۹ کیلو چطور سوما استفاده کنم؟با توجه ب اینکه ۲ بار با رژیم استفاده کرئم و ۱۳ کیلو کم کردم اما نمیدونم دوزش چقد بود چون خود دکترم تزریق میکرد.

  • حسین مکمل

   سوما چرت ترین چرت ترین به نظر من استروئید هستش به جای مصرف سوما شما میتونی به خدا به خدا وندی خدا نتیجه خودمه دارم میگم با مصرف ارژنین درجه یک هین خواب صبح با مکمل گابا مکمل های خواب و با داشتن خواب عمیق میتونی به نتیجه هم برسی من خودم به خدا یا به بار دوره نوتایه ارژنین ۱۰ سانت تا ۱۵ سانت قد بلند کردمخرج الکی هم نکنید

   • علیرضا

    سلام . این مکمل های ارژینین و گابا اینا ک گفتین . تو چند سالگی مصرف میکردین؟؟

   • Mahmoud

    سلام ،تو چه سنی استفاده کردی ،چه مارکی ،چ قیمتی طی چند وقت؟

   • مهدی

    داداش میشه بیشتر توضیح بدی.اخه من خیلی وقته درگیربلندکردن قدم هستم الانم هشتادواحد سوما گرفتم تازه شروع کردم

 14. فرامرز

  با سلام خدمت اساتید محترم
  من میخواستم سوما یگیرم رفتم داروخانه محله مون سوما ال جی نداشت پیشنهاد سوما ارژانتین رو بهم داد که پویش دارو وارود میکنه روشم نوشت somatropin 4 i.u) فکرکنک مال شرکت BIOSIDUS بالای جعبه اشم نوشته HHT خواست راهنماییم کنین که بخرم یا همون ال جی گیر بیارم با سپاس

  • Korosh

   من دارم آرژانتینیشو استفاده می کنم مشکلی نداره یه مقدار گرونتر اما کیفیتا بهتره

  • ali

   سلام
   منم دقیقا همینا گرفتم،هرکدومش تقریبا۹۰واحد میشه،وقتی میزنم (۳دقیقه بعدش) پشت چشمام ی درد خاصی احساس میکنم،دلیلش چیه!?!!

   • مهدی

    عوارض استفاده از هورمون رشد در ورزشکاران
    در بین برخی ورزشکاران شایع است که هورمون رشد می‌تواند عضلات را بزرگ کند و سیستم هوازی را تقویت کند. لذا آن‌ها دست به مصرف این هورمون و ترکیبات وابسته به آن می زنند.
    هورمون رشد و ورزش
    هورمون رشد (growth hormone) به طور طبیعی توسط غده هیپوفیز در بدن تولید می‌شود.

    تحقیقات نشان داده است، با وجود اینکه استفاده از هورمون رشد دارویی باعث افزایش حجم بدن می گردد، ولی عملکرد ورزشی را افزایش نمی دهد.

    سوماتوتروپین از انواع داروهای حاوی هورمون رشد است که بدنسازها به آن سوما می‌گویند و متاسفانه یکی از داروهای مورد استفاده آنهاست و به شدت به عنوان یک عامل دوپینگ مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرد.

    اما چه خاصیتی در هورمون رشد وجود دارد که این قدر بدنسازها را به آن علاقه‌مند کرده است؟

    هورمون رشد باعث زیادشدن عضلات و کم شدن چربی ها می شود و این دقیقا همان چیزی است که در بدنسازی کاربرد دارد. البته وزنه بردارها نیز به موازات تمرینات سخت بدنی، از این هورمون برای بیشتر شدن عضله استفاده و به عبارت بهتر سوءاستفاده می کنند، اما آیا استفاده از این دارو بی خطر است؟

    در جواب این پرسش، می توان گفت بیماری آکرومگالی که در اثر زیادی هورمون رشد ایجاد می شود، علائم و عوارض مشخصی دارد.

    به صورت کاملا منطقی تمام عوارض این بیماری در اثر مصرف هورمون رشد یا همان سوما در فرد ورزشکار ایجاد خواهد شد.

    فشار خون یکی از عوارض مهم این داروست که متاسفانه خیلی وقت ها بعد از قطع آن هم از بین نمی رود.
    یکی از عوارض هورمون رشد این است که بعد از قطع آن، به سرعت عضلات تحلیل رفته و چربی جایگزین آنها خواهد شد و فرد به شدت چاق و بد فرم می شود
    نارسایی قلبی، اختلال دید و برخی از تومورها و سردردهای شدید نیز از عوارض استفاده نابجا از هورمون رشد است.

    دیابت از دیگر عوارض است که در افراد مستعد به وجود می آید. این نوع دیابت از نوع وابسته به انسولین است که عوارض و مشکلات فراوانی را در بیمار به وجود می‌آورد.

    استخوان های صورت بخصوص پیشانی و فک در اثر استفاده طولانی از این داروها بزرگ می شود و ظاهری شبیه شخصیت کارتونی «شرک» در اثر استفاده طولانی سوما در انتظار این ورزشکاران خواهد بود.

    کشیدگی و پارگی تاندون ها از عوارض بسیار مهم و خطرناک سوءاستفاده از هورمون رشد است. علت این است که با زیاد شدن حجم عضلات و قدرت آنها، ورزشکار مبادرت به استفاده بیش از حد از عضلات خواهد کرد. این در حالی است که تاندون ها با تزریق هورمون رشد قوی نمی شود و مثل قبل خواهد ماند. به این ترتیب ممکن است در اثر فشارهای زیادی که عضله حجیم شده متحمل می شود، تاندون دچار پارگی شود و یک معلولیت نسبی و دائمی برای فرد باقی گذارد.

    یکی دیگر از عوارض استفاده از هورمون رشد این است که بعد از قطع آن، به سرعت عضلات تحلیل رفته و چربی جایگزین آنها خواهد شد و فرد به شدت چاق و بد فرم می شود.

    با تمام این عوارض، خیلی ها مبادرت به ادامه مصرف این داروی پر عارضه می کنند.

 15. hital

  سلام
  واسه چربی سوزی و عضله سازی شکم یا همون سیکس پک ، چند واحد سوما لازمه؟
  بعد سوما رو همزمان با سی جی سی مصرف کنم ، چند ویال سی جی سی لازمه؟
  قدم ١٨۵
  وزنم ٨٧

  • امیر

   دوره چندمه چربی سوزی میخای استفاده کنی میتونی یه روز در میان استفاده کنی

 16. Ava

  این سوما واسه خانوما عوارض نداره ؟ یعنی خانوم ها میتونن ازش استفاده کنن؟یا محدودیتی تو استفاده ازش هست؟
  نسیت به وزن دوزش تغییر میکنه ؟
  بعد از مصرف تمرین بادی بیلدینگ باید چطوری ادامه پیدا کنه ؟
  ممنون می شم جواب بدین.

 17. mohamadreza

  من در سن ۱۶ سالگی هستم اگر سوما مصرف کنم عوارض خیلی بد و جبران ناپزیر نمیزاره

  • احمدرضا

   زیر نظر پزشک باید مصرف کنی سر خود مصرف نکن مطمئنا ضرر داره

 18. رسول

  مطالب مفیدی بود خیلی ممنون

 19. علی

  سلول های ماهیچه ای تمایز یافتن و ساخته نمیشن
  فقط حجیم تر میشن
  تخصصی تر مطلب بذارید

  • عارف

   درسته تقسیم هسته ای می کنن و حجم می شن

 20. اتنا

  با سلام بنده ۲۵ سال سن دارم یکسال بدنسازی کار میکنم .واسه تیکه کردم شکمم میخوام سوما استفاده کنم.واسه تاثیر بیشتر خوبه همراه باچی مصرف شه؟وچه زمانی استفاده کنم؟ایا سوما به تنهایی جواب میده؟

  • عارف

   استانازول یا وینسترول

 21. محمد

  سلام
  بنده ۲۹ سالم هستش و میخوام سوما مصرف کنم و خواسته من از این استفاده فقط و فقط از بین بردن چربی های زائد شکمم هستش /این چربی ها زیاد نیست یعنی طوری که شکمم بیرون زده نیست فقط زیر شکم دارم که میخوام با مصرف این هورمون از بین بره.آیا سه عدد سوماتروپین ۶میل دانمارکی کافی هستش برا بنده؟
  در ضمن ورزش هم میکنم در سطح لیگ برتر
  ممنون میشم جوابمو زود بدید.
  با تشکر

  • عارف

   ۳ تا ۶ میل ک شما می گید ک اصلا نمی شه زد نهایت بتونی ۹ تا ۲ واحد بزنی ک خودش یه دوره است و تاثیر می زاره

 22. سهیل

  کارشناس محترم لطفا در مورد مواردی که مصرف سوما باعث بیماری دیابت میشود توضیح دهید ،

 23. محمدحسن

  سلام.
  من میخواستم واسه افزایش قدم از سوما biosidus استفاده کنم مال آرژانتین متولد ۷۷ هستم بنظرتون تاثیر داره من دو ماه پیش رفتم پیش دکتر گفت دوماه بزن تاثیر داشت ادامه بده نداشت قطع کن

  • مهدی

   وقتی دکترت تجویز کرده بزن ببین چه اثری داره میتونه رو رشد قدیت تاثیر داشته باشه یا نه

 24. علیرضا

  سلام
  اممول سوماتروپین رو از داروخانه راحت میسه تهیه کرد؟؟
  یعنی بدون نسخه هم میدن؟؟

  • رضا

   بعضی ها میدن بعضیها هم با آشنا میدن

  • عارف

   سوما رو فقط با نسخه به زور بت می دن فقط از بازار سیاه باید بگیری بعدش ام سوما رو از ی کسی بگیری ک بدونی بیرون یخچال نبوده وگر ن با تزریق اب هیچ فرقی نداره

 25. علیرضا

  سلام
  در حال حاضر قیمت هر آمپول سوما در بازار یا داروخانه بدون نسخه حدود چقدر هست؟؟

  • مهدی

   نزدیک ۳۰ میشه فکر کنم

  • عارف

   ۳۰ تا ارژانتینی ی ماه پیش ۹۳۵ تومن بود ولی ماه دیگه گرون می شه واسه دوره های خشک کردن بدن سازا ک شرو می شه

 26. aref

  سلام خسته نباشید سایت خوبی دارید استفاده کردیم.
  فقط چن تا سوال:
  ۱_من ۱۷ سالمه و قدم۱۷۳ و وزنم ۵۶ و ۳ ماهه ک بدنسازی کار میکنم و هیچ بیماری خاصی ندارم.شنیدم ک هورمون سوما برای قد و حجم عضلانی خیلی موثره.خواستم بدونم هزینه یک دوره برای من حدودا چقد میشه ؟ و چقد زمان میبره ؟ توی قدهع من چقد تاثیر داره ؟ ایا خطر خاصی داره برای من؟
  ممنون اگه پاسخ بدید

  • سلمان

   سلام عارف جان سرخود مصرف نکنی برو پیش دکتر غذذ ببین اون بهت چه توصیه ای میکنه همین

  • عارف

   اقای عارف خان قیمتش ی دوره ۳۰ تای ارژانتینی تو ۹۰۰ تومن هست ولی واسه افزایش قد از دوره های ۹۰ تای استفاده می شه در ضمن بزار به سال بکشه ورزش کردنت بعد دنبال هرمون برو …

 27. علی

  با سلام و تشکر از شما به خاطر سایت عالی و کاربردی
  میخواستم بدونم یه پک ۴۰ عددی سوما به چه مقدار تست و استروئید احتیاج داره تا صددرصد جواب مطلوب بده؟ نظرتون درمورده پارابولان چیه؟

  • قادرخان

   دوست عزیز همینطور که نمیشه نظر داد تا حالا دوره استروئیدی داشتی تیپ بدنیت چیه هدفت چیه سابقه تمرینیت چیه دلیل مصرف سوما چیه و…..

 28. عارف

  اقای ک اون بالا می گی سوما ارژانتینی کیفیتش بیشتره ارژانتینی و ال جی از مزخرف ترین سومو ها هستند بهترینش اسپانیایش هس از نظر من ک تاثییر سوما پایینه و اسمش در امده فقط من ۱۰ ساله ملی پوشم خیلی چیزا رو استفاده کردم اما به عنوان ی توصیه دوستانه بتون می گم برید در مورد دوره پپتید با روش هرمی و افزایش دوز تحقیق کنید شاید خوشتون بیاد … عمل کردش از سوما ۵۰ ۶۰% بهتره

 29. علیرضا

  سلام.من الان حدود۳ساله بوکس کار میکنم.
  متولد۷۸.ولی بدنم ۱۷.۱۸ساله بش میخوره اما یکم حجمش کمه میخواستم بدونم اگ از سوما استفاده کنم چنتاش کفاف میده حدودا؟؟؟

  • کریمی

   علی جان شما اول تغذیت رعایت کن بعد مکمل بعد اگه جواب نگرفتی یا استپ کردی برو سر دارو

 30. محمد

  سلام رفقا من ۱۹سالمه ۹ماهه بدنسازی کار میکنم بدنم خوبه ولی از قدم راضی نیستم بین ۱۶۸یا ۱۷۰ هستم من از ۲۵سالگی به این طرف دیگه رشدی نداشتم الان میخوام سوما استفاده کنم بهم گفتن ۱۰ بزن اگه دیدی اثری نداشت نزن منم موندم میشه بگین چیکار کنم طرز استفادشم بگین ممنون به۵سانتم راضیم

  • مهدی

   دوست عزیز سرخود سوما نزن اول برو پیش دکتر غدد ببین صفحات رشدت بسته شده ی نه اگه بسته شده باشه دیگه سوما تاثیری نداره خرج الکی نکن فدات شم

   • علی

    درود دوست عزیز
    در خوشبینانه ترین حالت تا سن ۱۸ سالگی در پسران صفحات رشد استخوانی باز هست.
    که از طریق عکس گرفتن از مفاصل مچ دست و پا مشخص میشه

 31. محمد

  ۱۵سالگی به این طرف رشد نکردم

  • سحر

   بهتره بری پیش متخصص غدد ببینی صفحات رشدت بسته هست یا نه سر خود که سوما نمیزنن به دستور پزشک باید مصرف کنی

 32. محسن

  با سلام و خسته نباشید من سوما گرفتم ۲ تا ویال از سی جی سی ۱۲۹۵ که میزدم مونده میشه هم زمان سوما و سی جی سی رو تزریق کرد اگه میشه /زمان تزریق هر کدام را لطفا بگین با تشکر فراوان

 33. جیم

  سلام لطفا چند تا دکتر متخصص غدد که با سوما آشنایی کامل دارن و از تجویزشون جواب گرفتین معرفی کنید.سپاس

 34. محمد

  سلام
  من واسه دورم ۲۰ سوما ارژامتین گرفتم ولی تا حالا تزریق نکردم روش زده ۴lu0 یعنی یدونش میتونم همون اول بزنم یا زیاده

  • کاظم

   جامعه ترین آموزش تزریق انسولین و پپتید
   چگون پپتید را با آب مخلوط کنیم :

   ۱- اول جهار چیز را فراهم کنید ۱-ویال پپتید ۲- سرنگ انسولین ۳- پنبه الکلی ۴- استفاده از وسایل استریل
   ۲- با انگست خود تلنگر آهسته ای به در ویال بزنید.
   ۳- چوب پنبه پلاستیکی ویال ( سترون ) را با پنبه الکلی تمیز کنید .
   ۴- در آب مقطر را باز کرده و با سرنگ انسولین آب درون آن را به میزان مورد نیاز به داخل سرنگ بکشید .
   ۵ – هوای داخل سرنگ آب را خارج کنید به طوری که هوا داخل آب نباشد .
   ۶ – سوزن سرنگ را با فشار از مرکز چوب پنبه ویال به داخل ویال فرو ببرید .
   ۷- آب داخل سرنگ را بطوری که مستقیم روی پورد ریخته نشود ( بر روی دیوار شیشه ای ویال بریزید) به داخل ویال هدایت کنید .
   ۸- سرنگ را خارج کرده و دور بریزید و هر گز دوبار برای تزریق از آن استفاده نکنید .
   ۹ – معمولا پودر به سرعت در آب حل میشود ولی اگر حل شدن طول کشید ویال را بسیار آرام در بین دو انگشت تکان دهید ( هرگز به شدت تکان ندهید )

   شیوه تزریق پپتید :
   ۱- سه چیز مورد نیاز است که باید فراهم کنید : ۱- ویال پپتید ۲- سرنگ انسولین ۳- پنبه الکلی
   ۲- یک نقطه را انتخاب کنید اگر میخواهید زیر پوستی و به چربی تزریق کنید مثلا روی شکم ، ران یا باستن و در تزریق عضلانی عضله مورد نظر را آماده کنید .
   ۳- با استفاده از پنبه الکلی چوب پنبه لاستیکی ویال و پوست بدن را تمیز کنید .
   ۴- سرنگ جدید را باز کنید و مطمئن باشید که هوا میان آن نباشد .
   ۵- سوزن سرنگ را با فشار از مرکز لاستیک ویال داخل ویال نمائید .
   ۶- ویال را همراه با سرنگ وارونه کنید جوری که سرنگ در میان محلول غوطه ور شود .سپس پیستون سرنگ را پائین بکشید تا سرنگ از به میزان مورد نیاز از محلول پر شود .
   ۷- حباب های هوا را از داخل سرنگ خارج کرده .
   ۸- سوزن را به آرامی در محل چربی و زیر پوست هدایت کنید و اگر در عضله تزریق میکنید عضله را رها کرده تا شل شود و سپس سوزن را به عضله وارد کنید .
   ۹- پس از حصول اطمینان از ورود سرنگ به لایه چربی یا عضله آن را به آرامی تزریق کنید.
   ۱۰- چند ثانیه صبر کنید سپس سرنگ را به آرامی از پوست و یا عله خارج کنید .
   ۱۱- سرنگ و در آن را دور بیندازید و هرگز دوباره استفاده نکنید .
   ۱۲- ما زاد ویال رادر دما بین ۲ تا ۸ درجه سانتیگراد نگهداری کنید.

   ین دستور العمل برای استفاده GHRH ها شامل ( CJC-1295 وDAC CJC-1295 ) به تنهائی است برای استفاده ترکیبی این محصول با سایر محصولات به بخش ترکیب نمودن PEPTIDE مراجعه نمائید .
   میزان دوز توصیه شده :
   لطفا قبل از استفاده از این محصول راهنمای شیوه مخلوط کردن وتزریق محصولات را مطالعه نمائید تا شیوه صحیح ترکیب پپتید را با آب مقطر و تزریق آن را بیاموزرید .

   CJC -1295
   میزان دوز در هر تزریق : ۱۰۰mcg
   تزریق در هر ویال : ۲۰۰mcg × ۲۰
   مقدار تزریق :
   الف : ۱ml آب را با۱۰۰ mcg از پپتید مخلوط کنید مساوی است(۰٫۰۵ ml ) میلی لیتر ( یا ۵واحد سرنگ انسولین )
   ب : ۲ml آب را با ۱۰۰mcg از پپتید مخلوط کنید مساوی است(۰٫۱ ml ) میلی لیتر ( یا ۱۰ واحد سرنگ انسولین )
   ج: ۳ml آب را با ۱۰۰mcg از پپتید مخلوط کنید مساوی است(۰٫۱۵ml ) میلی لیتر ( یا ۱۵ واحد سرنگ انسولین )
   DAC CJC – ۱۲۹۵
   میزان دوز در هر تزریق : ۲MG
   تزریق در هر ویال : ۲MG × ۱
   مقدار تزریق :
   الف : ۰٫۵ ml آب را با ۲mg از پپتید مخلوط کنید مساوی است(۰٫۵ ml ) میلی لیتر ( یا ۵۰ واحد سرنگ انسولین )
   ب : ۱ml آب را با ۲mg از پپتید مخلوط کنید مساوی است(۰٫۱ ml ) میلی لیتر ( یا ۱۰۰ واحد سرنگ انسولین )
   دوره تزریق ( فرکانس تزریق )
   CJC -1295 را ۱الی سه بار در روز به میزان ۱۰۰mcg تزریق شود . ( ترجیحا این محصول را با GHRP-6 ) تزریق کنید
   DAC CJC – ۱۲۹۵ یک بار در هفته به میزان ۲MG تزریق کنید . (مدت عمر این هورمون در بدن طولانی است)
   محدودیت های رژیم غذائی :
   CJC -1295
   قبل از تزریق : ۲ ساعت قبل از تزریق از خوردن غذا یا نوشیدن موا د با چربی و کربوهیدرات بالا خود داری کنید و فقط زمانی که شما این دارو را با GHRP ترکیب نمودید یک ساعت پرهیز کفایت میکند.
   بعد از تزریق : چون زمان اثر گذاری این هرمون ۳۰ دقیقه است پس حداقل شما باید ۳۰ دقیقه بعد از تزریق صبر کنید و هیچ خوراکی یا نوشیدنی نخورید تا دارو اثر خود را بطور کامل بگذارد و اگر شما دنبال عضله سازی هستید بعد از این نیم ساعت میتوانید غذا با پروتئین بالا و چربی و کربوهیدرات فراوان بخورید . ولی اگر دنبال سوزاندن چربی هستید پس از آن نیم ساعت پرهیز حتما غذا با پروتئین بالا و کم چرب و کم کربو هیدرات مصرف کنید . تا دارو اثر کامل خود را برای سوزاندن چربی در بدن بگذارد .
   DAC CJC -1295
   برای این دارو هیچ رژ یم و پرهیز غذائی گفته نشده است ولی برا دریافت نتیجه بهتر رعایت مواردی که برای CJC-1295 گفته شد بسیار بهتر است .
   توصیه های رژیم غذائی :
   حجم : کسانی که دنبال عضله سازی هستند باید غذاهائی سرشار از پروتئین و کربوهیدرات مصرف کنند .تا هورمون رشد موجب آنابولیک ( عضله سازی ) در بدن ایشان شود .
   برش : کسانی که دنبال چربی سوزی در بدن خود هستند باید از غذا با پروتئین بالا و کم چرب و کم کربوهیدرات استفاده کنند تا انسولین هورمون رشد موجب چربی سوزی در بدن ایشان شود
   ستور العمل مصرف HGH ( سوماتروپین )
   دوز در هر تزریق :
   تزریق در هر ویال : ۲۵۰mcg (0.25mg)
   مقدار تزریق :
   الف : ۱ml آب را با ۲۵۰mcg از پپتید مخلوط کنید مساوی است ۱۲۵/.۰ میلی لیتر ( یا ۵/۱۲ واحد سرنگ انسولین )
   ب : ۲ml آب را با ۲۵۰mcg از پپتید مخلوط کنید مساوی است ۲۵/۰ میلی لیتر ( یا ۲۵واحد سرنگ انسولین )
   ج: ۳ml آب را با ۲۵۰mcg از پپتید مخلوط کنید مساوی است ۳۷۵/۰ میلی لیتر ( یا ۵/۳۷ واحد سرنگ انسولین )
   دوره تزریق :
   مجموعا ۲۵۰mcg در روز تزریق کنید . بهتر است دو بار در روز و هر بار به میزان ۱۲۵ mcg تزریق کنید . اگر بودجه شما اجازه میدهد تا ۵۰۰ mcg در هر روز نیز میتوانید تزریق کنید به میزان دو بار در روز هر بار ۲۵۰mcg
   محدودیتهای رژیم غذائی :
   تزریق در صبح : قبل از غذا تزریق کنید و سپس چند ساعت صبر کنید وبعد غذا میل کنید و غذای شما باید کالری و کربوهیدرات و چربی پائینی داشته باشد .
   تزریق در شب : ۳ ساعت قبل از رفتن به رختخواب غذا را میل کنید و هنگام خواب دارو را تزریق کنید . وشب غذای کم کربو هیدرات و کم چرب و با پروتئین بالا مصرف کنید .( مثل گوشت یا ماهی همراه با سالاد )
   توصیه رژیم غذائی
   بدن انسان برای زندگی در طول روز اقدام به سوزاندن کالری میکند حال اگر کالری کمتر از میزان احتیاج بدن به بدن برسانید ، بدن انسان با سوزاندن چربی اقدام به تامین کالری مورد نیاز میکند .
   نیز به بدن برسانید تا سوخت و ساز بدن شما از چربی های اضافه بدنتان تامین گردد .
   حال اگر ورزش را هم به این رژیم اضافه کنید بدن شما بین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ کالری انرژی نیاز دارد در نتیجه میزان چربی سوزی بدن شما بالاتر هم میشود و موجب اثر بخشی فوق العاده بالائی در بدن خود میشوید.

   دستور العمل مقدار مصرف پپتید GHRP :
   این دستور العمل برای استفاده GHRP-2 و GHRP-6 و IPAMORELIN به تنهائی است برای استفاده ترکیبی این محصول با سایر محصولات به بخش ترکیب نمودن PEPTIDE مراجعه نمائید .
   میزان دوز توصیه شده :
   لطفا قبل از استفاده از این محصول راهنمای شیوه مخلوط کردن وتزریق محصولات را مطالعه نمائید تا شیوه صحیح ترکیب پپتید را با آب مقطر و تزریق آن را بیاموزرید .

   GHRP-2 & GHRP-6
   میزان دوز در هر تزریق : ۲۰۰mcg
   تزریق در هر ویال : ۲۰۰mcg × ۲۵
   مقدار تزریق :
   الف : ۱ml آب را با ۲۰۰ mcg از پپتید مخلوط کنید مساوی است(۰٫۰۴ ml ) میلی لیتر ( یا۴ واحد سرنگ انسولین )
   ب : ۲ml آب را با ۲۰۰mcg از پپتید مخلوط کنید مساوی است(۰٫۰۸ ml ) میلی لیتر ( یا ۸ واحد سرنگ انسولین )
   ج: ۳ml آب را با ۲۰۰mcg از پپتید مخلوط کنید مساوی است(۰٫۱۲ml ) میلی لیتر ( یا۱۲ واحد سرنگ انسولین )
   IPAMORELIN
   میزان دوز در هر تزریق : ۲۰۰mcg (0.2 mg)
   تزریق در هر ویال : ۲۰۰mcg × ۱۰
   مقدار تزریق :
   الف : ۱ml آب را با۲۰۰۰mcg از پپتید مخلوط کنید مساوی است(۰٫۱ ml ) میلی لیتر ( یا ۱۰ واحد سرنگ انسولین )
   ب : ۲ml آب را با ۲۰۰mcg از پپتید مخلوط کنید مساوی است(۰٫۲ ml ) میلی لیتر ( یا ۲۰واحد سرنگ انسولین )
   ج: ۳ml آب را با ۲۰۰mcg از پپتید مخلوط کنید مساوی است(۰٫۳ml ) میلی لیتر ( یا۳۰ واحد سرنگ انسولین )
   دوره تزریق ( فرکانس تزریق )
   زمان استفاده GHRP-2 و GHRP-6 و IPAMORELIN هر یک از سه پپتید هر صبح قبل یا بعد از تمرین و شب قیل از رفتن به رختخواب میباشد .
   مبتدی : ۱ بار در روز
   متوسط : ۲ بار در روز
   حرفه ای : ۳ بار در روز
   محدودیت های رژیم غذائی :
   قبل از تزریق : ۲ تا ۳ ساعت قبل از تزریق از خوردن غذا یا نوشیدن موا با چربی و کربوهیدرات بالا خود داری کنید و فقط زمانی که شما این دارو را با CJC-1295 ترکیب نمودید یک ساعت پرهیز کفایت میکند.
   بعد از تزریق : چون زمان اثر گذاری این هرمون ۵ ال ۳۰ دقیقه است پس حداقل شما باید ۳۰ دقیقه بعد از تزریق صبر کنید و هیچ خوراکی یا نوشیدنی نخورید تا دارو اثر خود را بطور کامل بگذارد و اگر شما دنبال عضله سازی هستید بعد از این نیم ساعت میتوانید غذا با پروتئین بالا و چربی و کربوهیدرات فراوان بخورید . ولی اگر دنبال سوزاندن چربی هستید پس از آن نیم ساعت پرهیز حتما غذا با پروتئین بالا و کم چرب و کم کربو هیدرات مصرف کنید . تا دارو اثر کامل خود را برای سوزاندن چربی در بدن بگذارد .
   توصیه های رژیم غذائی :
   حجم : کسانی که دنبال عضله سازی هستند باید غذاهائی سرشار از پروتئین و کربوهیدرات مصرف کنند .تا هورمون رشد موجب آنابولیک ( عضله سازی ) در بدن ایشان شود .
   برش : کسانی که دنبال چربی سوزی در بدن خود هستند باید از غذا با پروتئین بالا و کم چرب و کم کربوهیدرات استفاده کنند تا انسولین هورمون رشد موجب چربی سوزی در بدن ایشان شود .

   دستور العمل دوز پپتید IGF-1
   این دستور العمل برای استفاده IGF-1 به تنهائی است برای استفاده ترکیبی این محصول با سایر محصولات به بخش ترکیب نمودن PEPTIDE مراجعه نمائید .
   میزان دوز توصیه شده :
   لطفا قبل از استفاده از این محصول قبلا راهنمای شیوه مخلوط کردن وتزریق محصولات را مطالعه نمائید تا شیوه صحیح ترکیب پپتید را با آب مقطر و تزریق آن را بیاموزرید .
   IGF-1
   میزان دوز در هر تزریق : ۵۰mcg
   تزریق در هر ویال : ۵۰mcg × ۲۰
   مقدار تزریق :
   الف : ۱ml آب را با ۵۰mcg از پپتید مخلوط کنید مساوی است(۰٫۰۵ ml ) میلی لیتر ( یا ۵ واحد سرنگ انسولین )
   ب : ۲ml آب را با ۵۰mcg از پپتید مخلوط کنید مساوی است(۰٫۱ ml ) میلی لیتر ( یا ۱۰واحد سرنگ انسولین )
   ج: ۳ml آب را با ۵۰mcg از پپتید مخلوط کنید مساوی است(۰٫۱۵ml ) میلی لیتر ( یا۱۵ واحد سرنگ انسولین )
   PEG-MGF
   میزان دوز در هر تزریق : ۲۰۰mcg (0.2 mg)
   تزریق در هر ویال : ۲۰۰mcg × ۱۰
   مقدار تزریق :
   الف : ۱ml آب را با ۲۰۰mcg از پپتید مخلوط کنید مساوی است(۰٫۱ ml ) میلی لیتر ( یا ۱۰ واحد سرنگ انسولین )
   ب : ۲ml آب را با ۲۰۰mcg از پپتید مخلوط کنید مساوی است(۰٫۲ ml ) میلی لیتر ( یا ۲۰واحد سرنگ انسولین )
   ج: ۳ml آب را با ۲۰۰mcg از پپتید مخلوط کنید مساوی است(۰٫۳ml ) میلی لیتر ( یا۳۰ واحد سرنگ انسولین )
   دوره تزریق ( فرکانس تزریق )
   IGF-1 را نیم ساعت قبل و یا بعد از هر تمرین تزریق کنید .
   MGF قبل از انجام دادن تمرینهای سبک تزریق کنید .
   محدودیتهای رژیم غذائی :
   بر خلاف HGH و CJC-1295 این پپتید دارای هیچ رژیم غذائی نیست و فقط باید دو نکته مهم را رعایت کنید :
   الف : بعلت اینکه این پپتید ظرف نیم ساعت در بدن منتشر میشود بلافاصله بعد از تزریق شروع به انجام ورزش با تمرین سبک کنید .
   ب : حدالامکان این پپتید را در عضله های که قصد ساخت آن را دارید تزریق کنید .
   این باعث میشود که این هورمون اثرات آنابولیک خود را در عضله به سرعت انجام دهد و در مدت کوتاه عمر خود در بدن بهترین اثر را بگذارد .
   توصیه های رژیم غذائی :
   از آنجائی که نقش اصلی دو پپتید IGF-1 و MGF ساخت سلول های ماهیچه است توصیه میگردد قبل از تمرین و هنگام تمرین کردن حتما غذائی با پروتئین بالا ( به خصوص در اطراف بار تمرین ) و ترجیحا مایع اسید آمینه مانند اسید آمینه های زنجیره باز مصرف کنید .در مطالعات بالینی که در سال ۲۰۰۰ انجام شده است نشان داده شده که که مصرف اسید آمینه ها بلافاصله قبل و یا در طول تمرین به طور مستقیم منجر به سنتز ماهیچه ای کمک فراوانی میکند .و پروتئین با اسید آمینه پائین فقط در کل بدن عمل سنتز را انجام میدهد .

   به عنوان مثال روال تزریق :
   مبتدیها
   ۱- CJC1295(200mcg) یک بار در هفته مصرف شود در هر ساعت از روز

   GHRP + GHRH یک بار در روز
   متوسط ها :

   GHRP + GHRH دو بار در روز
   یک بار قبال از تمرین
   یک یک ساعت قبل از صرف شام
   رعایت دوز مصرف و رژیم غذائی
   حرفه ای ها :

   ۱- GHRP + GHRH + IGF-1

   مانند متوسطها با رعایت جدول دوز بالا و رژیم غذای
   ضد پیری :

   جهت استفاده دارو برای ضد پیری فقط توصیه میشود از یک دارو استفاده کنید

   ملاحضات رژیم غذائی :

   در مصرف CJC1295 هیچ رژیم غذائی وجود ندارد ولی برای استفاده از GHRP-2, GHRP-6 یا Ipamorelin رژیم زیر باید رعایت شود :

   اجتناب از خوردن و نوشیده هر چیزی که چربی بالا دارد ۳ ساعت قبل از تزریق و اجتناب از مصرف مواد با کربوهیدرات بالا ۱ تا ۲ ساعت قبل تزریق ( همیشه با معده خالی تزریق کنید)
   تا ۲۰ دقیقه بعد از تزریق چیزی با کالری بالا نخورید.

   میزان تزریق :

   CJC 1295 (200mcg) یک بار در هفته
   GHRP-2 OR GHRP-2 OR IMPAMORLINE (200mcg) در هر روز یکبار

   به عنوان مثال :

   CJC1295 (200mcg) یک بار در هفته هر ساعت از روز
   GHRP-2، GHRP-6 یا Ipamorelin
   تزریق در شب : الف –با معده خالی دو یا سه ساعت بعد از صرف غذا تزریق شود ب- بعداز تزریق به رختخواب بروید
   تزریق در صبح :۲۰ دقیقه قبل از صبحانه یا هر نوشیدنی ( با معده خالی )

   شیوه ذخیره سازی و تاریخ انقضا پپتید ها
   کلیه محصولات این سایت بصورت زیر قابل ذخیره سازی است این محصولات در لوله های شیشه ای در دمای پائین و بدن هوا عرضه میگردند ..

   محیط ذخیره سازی
   پپتید های مخلوط شده و یا خالص هر دو ویال ها را باید در کیف و یا ظروف پلاستیکی ذخیره کنید و برای جلوگیری از هر گونه خطر آلودگی متقاطع به دور از مواد غذایی در یخچال نگه داری نمائید..

   ویال انجماد :
   آنها را باید به صورت ویال در یخچال نگهداری کرد تا زمانی که این ویالها تغیر شک نداده باشند میتوانید آنها را تا ۱۲ ماه در یخچال نگهداری کنید ..

   در حال بارگیری سرنگ
   اگر در سرنگ بار گذاری کنید و بعد در یخچال نگهداری کنید بر کیفیت محصولات تاثیر منف دارد ، بهتر است بعد از بارگذاری مصرف کنید سعی کنید اگر میخواهید در سرنگ بارگذاری شده آن را محافظت کنید در دمای نگهدارید که دوباره یخ نزند زیرا موقع تزریق به پوست شما آسیب وارد میکند و کیفیت محصول نیز کم میشود ..

   بار ذخیره سازی
   زمان و محل انقضاء برای همه پپتیدهای تزریقی که توسط سازنده توصیه شده عبارتند از :
   دمای اتاق (۴۵ درجه سانتیگراد)
   مخلوط ویال – کمتر از ۴۸ ساعت
   یک دست ویال – ۶۰ روز
   درجه حرارت یخچال (۲-۸ درجه سلسیوس)
   ویال مخلوط – ۲ ماه
   یک دست ویال – ۱۲ ماه (۱ سال)
   دمای یخچال و فریزر (-۲۰ درجه سلسیوس)
   ویال مخلوط – نباید منجمد شود
   یک دست ویال – ۲۴ ماه (۲ سال)
   کلیه ویال ها بعد از این زمان هم در صورتی که در همین شرایط دما نگهداری شده باشند برای تزریق ایمن هستند و فقط کیفیت آنها پائین آمده است.
   چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که بعد از مدت مذکور آنها ممکن است شروع به تجزیه شدن کنند و۱۰۰٪ موثر نباشند این حال این تنها یک راهنمای عمومی است .

   متوسط ها :
   افرادی هستند که تمرینهای ورزشی را چند بار در هفته انجام میدهند و علافه مند به استفاده از ترکیب دو دارو برای اثر بخشی بهتر در یک چرخه سه ماه تا شش ماه هستند .
   بهترین ترکیب محصولات برای عضله سازی CJC 1295+GHRP-6
   بهترین ترکیب محصولات برای کاهش توده چربی HGH 176-191+ CJC 1295
   حرفه ای ها :
   افرادی هستند که تمرینهای ورزشی سخت را در طول هفته بصورت حرفه ای انجام میدهندو از رژیم غذائی خاص تبعیت میکنند. و علاقه مند به استفاده از ترکیبهای اثر بخش تمام داروها که در یک چرخه شش ماه یا بیشتر میباشند .
   بهترین ترکیب محصولات برای عضله سازی GHRP-6 + CJC 1295 + IGF-1
   بهترین ترکیب محصولات برای کاهش توده چربی HGH + CJC-1295 + IGF-1
   امنترین ترکیب محصولات برای استفاده طولانی مدت GHRP-6 + GRF 1-29 + IGF-1

   در حالی که CJC-1295 یک داروی بسیار قوی و موثر برای بدست آوردن عضله و از بین بردن چربی و ضد پیری محسوب میشود اما استفاده مداوم آن موجب آزاد سازی GH در بدن میگردد ، اگر چه ضرر این آزاد سازی حتی در استفاده دوزهای این دارو اثبات نشده است لیکن دانشمندان توصیه میکنند هر شش ماه یک بار استفاده این ارو را به مدت کوتاهی با GRF1-29 یا مشابه آن عوض کنید .
   لیکن این نکته حائض اهمیت است که از CJC1295 بعلت اثر بخشی فوق العاده حتما در دورهای شش ماهه استفاده نمائید .

  • رضا

   سوما تزریق زیر پوستی و عضلانی داره اگه دوره تزریقات دیده باشی میتونی خودت تزریق کنی اگر هم نه که تو هر تزریقاتی بری انجام میدند نیازی به فیلم اینا نیست

  • ماهان

   خب ابتدا سرنگ رو داخل اب مقطر میکنی و به ارومی میکشی داخل سرنگ. کامل پر میشه
   بعد از اون باید اب مقطر رو به محلول پپتیدی تزریق کنی. این کار هم باید به آهستگی صروت بگیره که کف نکنه و تشکیل حباب نده
   وقتی هم آب مقطر کامل ریخته شد توی ویال سوماتروپین ( ماده خشک ) نباید تکونش بدی یا همش بزنی. چرا که با همون تزریق آب داخل ویال، ماده خودش حل میشه
   حالا آروم محلول رو میکشی تو سرنگ و اماده هستش برای تزریق ( حبابهای ریز مشکلی بوجود نمیاره )
   سطح پوست رو ضد عفونی کن. مقداری از پوست رو بگیر توی دستت، سرنگ رو نه به صورت عمودی،، بلکه مایل به داخل پوست فرو کن
   حالا به آهستگی مایع رو تزریق کن. لازم به ماساژ سطح پوست هم نیست!

 35. بهنام

  سلام مرسی از زحماتتون
  من قد ١٨٧ و وزن ١٢١کیلو در تاریخ ٩۴/۵/٧ داشتم با تمرین و ورزش زیر نظر مربی بعد از ٣ماه شدم ٩٧کیلو مربی الان به من سوما پیشنهاد کرده برا چربی سوزی میخواستم بدونم برای دوره چهار ماه واسم مشکل پیش نمیاد؟
  زمانی که وزنم بالا بود قندخونم ٣۵٠ تا ۴٠٠ بود الان تا ١۴٠ یا١۵٠ بیشتر نمیرسه سوما واسم ضرر نداره با تشکر ممنون میشم زود جوابمو بدید استاد

 36. بهنام

  در کنار سوما برا چربی سوری ایا بازم امینو و پروتین ١٠٠درصد وی نیازه؟

 37. amin

  سلام من والیبالیستم ۱۶ سالمه قدم ۱۸۳ من باید ۸ تا ۱۰ سانت دیگه قد بکشم ایا این کار با زدن امپول سوماتروپین انجام میشه؟حدودا چقد باید مصرف کنم؟چند هفته طول میکشه یا چقد باید مصرف کنم؟قیمت کل دارو چقدر میشه؟ با قرص ارژنین میشه اینقدر قد کشید توی این سن؟ مرسی ممنون از سایت خوبتون

  • مهدی

   سلام امین جان شما بهتره زیر نظر متخصص سوما مصرف کنی سرخود که سوما نمیزنن فدات شم
   آرژنین هم خوبه واسه قد ولی در هر صورت زیر نظر پزشک باشی بهرته

   • Amin

    قیمت رو نمیدونید؟

    • یاسین

     برو دارخانه قیمت روز بهت میده دیگه

 38. اعظم

  من برای تمرینات نجات غریق سه بار سوماتوتروپ را به صورت عضلانی تزریق کردن.بعد از یک هفته اثرات اون رو تمرینات کاملا واضح بود.ما سه روز در هفته نزدیک به دوهزار متر شنا میکردیم.واین تمرینات خیلی سخت بود با ترزیق این هورمون واقعا تعجب آور بود.
  اما ایرادی که هست .اینه که لکه روی بینی من افتاده .نمیدانم علتش بخاطر تزریق این هورمون یا چیزی دیگر است.
  میشه منو راهنمای کنید ؟

 39. شاهین

  سلام و خسته نباشید. شاهین هستم. از بچگی به طور مداوم فوتبال و فوتسال بازی کردم تاامروز که حرفه ای شدم. قدم ۱۸۷ هس و وزنم ۷۴ کیلو. کلا تعاریف دوره ی سومارو خیلی شنیدمو میخوام ببینم برای مصرف این هورمون برای اینکه هم به وزن ایده الم برسم هم بدن عضله ای مناسبم با ورزش تخصصیم داشته باشم چقدهزینه و وقت میبره و ایا این بهترین راه هس برای اضافه وزنم؟

 40. Ss

  سلام
  اگه فقط بخوام چربی دور شکمم آب کنم میتونم تعداد محدودی سوما استفاده کنم؟من وزنه میزنم ولی تا حالا استروئید مصرف نکردم چون خیلی از عوارضش میترسم

  • قادر

   اول تغذیه خودت درست کن فعلا به فکر سوما نباش با ورزش هوازی و تغذیه اصولی کم کنی بهتره

  • به تو چه

   گل من سوما استروئید نیست

 41. هادی

  سلام.
  ۱۷ سالمه و میخوام زیر نظر پزشک سوما بزنم واس بلندی قد.

  چند تا سوال داشتم.خوشحال میشم همشونو پاسخ بدید.

  اول اینکه چند تا باید سوما بزنم؟؟

  دوم اینکه چه مقدار به قدم اضافه میشه؟؟؟

  سوم اینکه چند وقت بعد از تزریق این دارو اثر میکنه؟؟

  و بعدش سوما اصل رو از کجا باید بگیرم؟؟؟
  ممنون بابت سایت خوبتون.

 42. s

  اگر آمپول هورمون رشد کودک ۷ ساله یک شب فراموش شود چه تاثیری در روند رشد او دارد؟

  • رضا

   خیلی سخت نگیر خوب پیش میاد دیگه ولی سعی کن فراموش نکنی انقد تاثیر گکذار نیست چند تا دکتر تجویز کرده

 43. ali

  سلام،من ۱۰تا سوما ارژانتینی که رو نوشته ۴lu,دارم که هر کدومش باسوزن کوچیکا میشه۹۰واحد(units)،وبعد از تزریق ی درد خاصی پشت چشمام احساس میکنم،لطفا راهنمایی کنید و چه زمانی باید تزریق کنم!??

  • میلاد

   دستور العمل مصرف HGH ( سوماتروپین )
   دوز در هر تزریق :
   تزریق در هر ویال : ۲۵۰mcg (0.25mg)
   مقدار تزریق :
   الف : ۱ml آب را با ۲۵۰mcg از پپتید مخلوط کنید مساوی است ۱۲۵/.۰ میلی لیتر ( یا ۵/۱۲ واحد سرنگ انسولین )
   ب : ۲ml آب را با ۲۵۰mcg از پپتید مخلوط کنید مساوی است ۲۵/۰ میلی لیتر ( یا ۲۵واحد سرنگ انسولین )
   ج: ۳ml آب را با ۲۵۰mcg از پپتید مخلوط کنید مساوی است ۳۷۵/۰ میلی لیتر ( یا ۵/۳۷ واحد سرنگ انسولین )
   دوره تزریق :
   مجموعا ۲۵۰mcg در روز تزریق کنید . بهتر است دو بار در روز و هر بار به میزان ۱۲۵ mcg تزریق کنید . اگر بودجه شما اجازه میدهد تا ۵۰۰ mcg در هر روز نیز میتوانید تزریق کنید به میزان دو بار در روز هر بار ۲۵۰mcg
   محدودیتهای رژیم غذائی :
   تزریق در صبح : قبل از غذا تزریق کنید و سپس چند ساعت صبر کنید وبعد غذا میل کنید و غذای شما باید کالری و کربوهیدرات و چربی پائینی داشته باشد .
   تزریق در شب : ۳ ساعت قبل از رفتن به رختخواب غذا را میل کنید و هنگام خواب دارو را تزریق کنید . وشب غذای کم کربو هیدرات و کم چرب و با پروتئین بالا مصرف کنید .( مثل گوشت یا ماهی همراه با سالاد )
   توصیه رژیم غذائی
   بدن انسان برای زندگی در طول روز اقدام به سوزاندن کالری میکند حال اگر کالری کمتر از میزان احتیاج بدن به بدن برسانید ، بدن انسان با سوزاندن چربی اقدام به تامین کالری مورد نیاز میکند .
   نیز به بدن برسانید تا سوخت و ساز بدن شما از چربی های اضافه بدنتان تامین گردد .
   حال اگر ورزش را هم به این رژیم اضافه کنید بدن شما بین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ کالری انرژی نیاز دارد در نتیجه میزان چربی سوزی بدن شما بالاتر هم میشود و موجب اثر بخشی فوق العاده بالائی در بدن خود میشوید.

 44. mohamad

  سلام داداش خسته نباشید بت میگم واسه سایت توپت
  چند سوال دارم ممنون می شم جواب بدید
  داداش حدود ۶ سال به صورت حرفه ایی کشتی کار کردم و از لحاظ بدنی مشکلی ندارم و بدنم رو فرمه ولی دوست دارم حجمش بیشتر شه و خشک تر و تیکه ای تر شه وزنم نزدیک ۷۰ قدم ۱۸۲ و سنم ۱۷ هستش سوما کمک میکنه واسه این خواسته من؟ یه سوال دیگه چجوره سوما تو داروخانه ۳۰ تومنه ولی یکی از اشنا ما که قهرمان کشور بادی بیلدینگه میگه تقریبا میشه ۱۳۰ تومن هر امپولش البته اصلش راهنماییم کنید مرسی

  • رضایی

   نه زوده واست مصرف سوما اگه هم میخای مصرف کنی زیر نظر پزشک باید مصرف کنی سرخود که نمیاد سوما بزنن
   یه مدل سوماتروپین۴ واحدی دانگ کره ای با قیمت رویایی ۲۸,۵۰۰ تومان وسوماتروپین آکوآ ۲۹,۵۰۰
   این محصولات دارای لیبل وزارت بهداشت میباشند سوما الجی ۳۲,۰۰۰ تومان کره ای اسمش از این قهرمان کشوره بپرس ببین چیه دقیقا ۱۳۰تومنی

   • mohammad

    داداش چه مارکی بخرم کدوم کشور از همه بهتره دوم یه دوره معمولیش واسه من چه قد اب میخوره بدنم خراب نیست که بخواد درستش کنه میخوام بهتر شه مرسی

 45. امیر از مشهد

  سلام.من ۲ تا سوما دانمارکی ۱۰mg بر ۱٫۵ میلی لیتره اماده تزریق زدم.دومی داره تموم میشه سفارش دادم داروخانه اشناست گفتم ارژانتینی بیاره اونم زنگ زد شرکت گفت ۴iu داریم.اگه اشتباه نکنم دانمارکیه ۳۲iu است.پس ۸ برابر قویتر از این ارژانتینیه.من ۲ تیک صبح و ۲ تیک قبل تمرین از این سوما دانمارکیه میزنم.حالا از سرنگ انسولین چقدر باید بزنم هر وعده تا اون جبران بشه؟اصلا تاثیر داره؟ اگه نداره سفارش رو کنسل کنم.گفتم ۶ تا بیاره واسم.

  • کریمی

   امیر از کی دوره گرفتی خوب یا پیش خودت نسخه پیچیدی

   • امیر از مشهد

    مربی من استاد سهراب سرابی است.بدنم خیلی خوب شده.ایشان به شدت به اصل بودن امپول حساس هستند واسه همین خودشان اگر مطمین نباشند چیزی نمیدن.منم از داروخانه که اشناس تهیه کردم.میتونم بازم دانمارکی بخرم ولی میخوام اینم امتحان کنم شاید خوب باشه.

  • رضایی

   دستور العمل مصرف HGH ( سوماتروپین )
   دوز در هر تزریق :
   تزریق در هر ویال : ۲۵۰mcg (0.25mg)
   مقدار تزریق :
   الف : ۱ml آب را با ۲۵۰mcg از پپتید مخلوط کنید مساوی است ۱۲۵/.۰ میلی لیتر ( یا ۵/۱۲ واحد سرنگ انسولین )
   ب : ۲ml آب را با ۲۵۰mcg از پپتید مخلوط کنید مساوی است ۲۵/۰ میلی لیتر ( یا ۲۵واحد سرنگ انسولین )
   ج: ۳ml آب را با ۲۵۰mcg از پپتید مخلوط کنید مساوی است ۳۷۵/۰ میلی لیتر ( یا ۵/۳۷ واحد سرنگ انسولین )
   دوره تزریق :
   مجموعا ۲۵۰mcg در روز تزریق کنید . بهتر است دو بار در روز و هر بار به میزان ۱۲۵ mcg تزریق کنید . اگر بودجه شما اجازه میدهد تا ۵۰۰ mcg در هر روز نیز میتوانید تزریق کنید به میزان دو بار در روز هر بار ۲۵۰mcg
   محدودیتهای رژیم غذائی :
   تزریق در صبح : قبل از غذا تزریق کنید و سپس چند ساعت صبر کنید وبعد غذا میل کنید و غذای شما باید کالری و کربوهیدرات و چربی پائینی داشته باشد .
   تزریق در شب : ۳ ساعت قبل از رفتن به رختخواب غذا را میل کنید و هنگام خواب دارو را تزریق کنید . وشب غذای کم کربو هیدرات و کم چرب و با پروتئین بالا مصرف کنید .( مثل گوشت یا ماهی همراه با سالاد )
   توصیه رژیم غذائی
   بدن انسان برای زندگی در طول روز اقدام به سوزاندن کالری میکند حال اگر کالری کمتر از میزان احتیاج بدن به بدن برسانید ، بدن انسان با سوزاندن چربی اقدام به تامین کالری مورد نیاز میکند .
   نیز به بدن برسانید تا سوخت و ساز بدن شما از چربی های اضافه بدنتان تامین گردد .
   حال اگر ورزش را هم به این رژیم اضافه کنید بدن شما بین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ کالری انرژی نیاز دارد در نتیجه میزان چربی سوزی بدن شما بالاتر هم میشود و موجب اثر بخشی فوق العاده بالائی در بدن خود میشوید.

 46. محمد72

  سلام خسته نباشید
  بهترین زمان مصرف سوما برای کات کردن چه موقعی هستش؟

  تشکر.

  • رضایی

   بعضیا قبل تمرین میزنن بعضیا صبح میزنن

   • بهزاد

    دستور العمل مصرف HGH ( سوماتروپین )
    توصیه رژیم غذائی: بدن انسان برای زندگی در طول روز اقدام به سوزاندن کالری میکند حال اگر کالری کمتر از میزان احتیاج بدن به بدن برسانید ، بدن انسان با سوزاندن چربی اقدام به تامین کالری مورد نیاز میکند .

    نیز به بدن برسانید تا سوخت و ساز بدن شما از چربی های اضافه بدنتان تامین گردد .

    حال اگر ورزش را هم به این رژیم اضافه کنید بدن شما بین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ کالری انرژی نیاز دارد در نتیجه میزان چربی سوزی بدن شما بالاتر هم میشود و موجب اثر بخشی فوق العاده بالائی در بدن خود میشوید.

    تزریق در هر ویال : ۲۵۰mcg (0.25mg)

    مقدار تزریق :

    الف : ۱ml آب را با ۲۵۰mcg از پپتید مخلوط کنید مساوی است ۱۲۵/.۰ میلی لیتر ( یا ۵/۱۲ واحد سرنگ انسولین )

    ب : ۲ml آب را با ۲۵۰mcg از پپتید مخلوط کنید مساوی است ۲۵/۰ میلی لیتر ( یا ۲۵واحد سرنگ انسولین )

    ج: ۳ml آب را با ۲۵۰mcg از پپتید مخلوط کنید مساوی است ۳۷۵/۰ میلی لیتر ( یا ۵/۳۷ واحد سرنگ انسولین )

    دوره تزریق :

    مجموعا ۲۵۰mcg در روز تزریق کنید . بهتر است دو بار در روز و هر بار به میزان ۱۲۵ mcg تزریق کنید . اگر بودجه شما اجازه میدهد تا ۵۰۰ mcg در هر روز نیز میتوانید تزریق کنید به میزان دو بار در روز هر بار ۲۵۰mcg

    محدودیتهای رژیم غذائی : تزریق در صبح : قبل از غذا تزریق کنید و سپس چند ساعت صبر کنید وبعد غذا میل کنید و غذای شما باید کالری و کربوهیدرات و چربی پائینی داشته باشد .

    تزریق در شب : ۳ ساعت قبل از رفتن به رختخواب غذا را میل کنید و هنگام خواب دارو را تزریق کنید . وشب غذای کم کربو هیدرات و کم چرب و با پروتئین بالا مصرف کنید .( مثل گوشت یا ماهی همراه با سالاد )

    توصیه رژیم غذائی

    بدن انسان برای زندگی در طول روز اقدام به سوزاندن کالری میکند حال اگر کالری کمتر از میزان احتیاج بدن به بدن برسانید ، بدن انسان با سوزاندن چربی اقدام به تامین کالری مورد نیاز میکند .

    نیز به بدن برسانید تا سوخت و ساز بدن شما از چربی های اضافه بدنتان تامین گردد .

    حال اگر ورزش را هم به این رژیم اضافه کنید بدن شما بین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ کالری انرژی نیاز دارد در نتیجه میزان چربی سوزی بدن شما بالاتر هم میشود و موجب اثر بخشی فوق العاده بالائی در بدن خود میشوید.

  • رضایی

   سلام دوست عزیز
   عمر مصرف‌ دارو
   به‌ دنبال‌ تزریق‌ داخل‌ وریدی‌ ۲۰-۳۰
   دقیقه‌ و پس‌ از تزریق‌ داخل‌ عضلانی‌
   یا زیرجلدی‌ حدود ۳-۵ ساعت‌ است‌. طول‌اثر دارو ۱۲-۴۸ ساعت‌ است‌. متابولیسم‌دارو کبدی‌ و دفع‌ آن‌ از طریق‌ صفرامی‌باشد.
   استفاده از آن به افراد مبتدی وافرادی که زیر ۱۸ سال هستند توصیه نمیشود چون به زبان ساده موجب اختلال در رشد طبیعی بدن میشود و در افراد بالغ احتمال رشد عرضی استخوانها وجود دارد.البته بعید به نظر میرسد هورمونهای موجود در ایران اصل یا موثر باشد چون قیمت واقعی این هورمون بسیار بالا است

 47. Omid

  سلام به همه ی ورزشکارها عزیز و ممنون از سایت خوبتون و راهنمایهاتون . توضیحات خوبی در مورد مصرف سوما ارائه کردید ولی هیچ توضیحی در مورد چگونگی مصرف انسولین و LT3 همراه با سوما ندادید … اینکه وقتی سوما میزنیم اانسولین و LT3 رو چه وقت باید مصرف کنیم تا نتیجه خوبی بگیریم … با تشکر امید …

 48. مسعود

  با عرض سلام وخسته نباشید.
  تشکر از سایت خوبتون.
  بنده در مورد دوره مصرف سوما چند سوال داشتم که از اساتید محترم ممنون میشم راهنمایی کنن.
  هدف بنده از مصرف سوما افزایش حجم خشک میباشد.البته کاهش مقدار چربی در اولویت هست.
  ۱_اولویت مصرف سوما با قبل از تمرین هست یا قبل از صبحانه؟
  ۲_بهترین برند موجود در داروخانه ها کدام برند هست؟(ال جی قبلا زدم زیاد راضی نیستم)
  ۳_چون کم کردن سطح چربی بیشتر از افزایش حجم برام اهمیت داره مصرف سوما رو با استروئید(تستوسترون انانتات ۲۵۰ ایرانی) و t3 محدود کردم و از مصرف انسولین اجتناب کردم.آیا با توجه به گفته های بنده این کاره درستی هست؟
  ۴_چون تهیه استروئیدهای اصلی دیگر مانند ترنبولون و … درایران کارخیلی دشواری هست به ناچار تست داروخانه ای رو انتخاب کردم.البته چون انانتات خیلی مستعد تبدیل شدن به استروژن هست فکر میکنم خیلی خوب باعث افزایش تاثیر سوما میشه؟؟؟
  ببخشید زیاد سوال پرسیدم.ممنون میشم به تمام سوالاتم جواب بدین.با تشکر

 49. شادی

  من ۲۵ سالمه قدم ۱.۵۵ کوتاه قد هستم البته مال ما ارثی هست طرف مامانم کوتاه قد هستن من با مصرف سوما میشه قدم حداقل ۱.۶۵ بشه یعنی ده سانت میخوام قدم بلند بشه و اصلا در مورد سوما هیچ اطلاعاتی ندارم نمیدونم از کجا باید تهیه کنم چه جوری استفاده کنم چه مارکی بخرم که اصل باشه و أیا واقعا برای افزایش قد تاثیر داره البته اینم بگم من لاغرم و نمیخوام چاق بشم.لطفا ازتون خواهش میکنم راهنماییم کنید.تشکر

  • رضا

   سلام شما بهتره بری پیش متخصص غدد سر خود سوما مصرف نکنی بهتره البته تو این سن اونم واسه خانم ها احتمال اینکه بخواد قدتون چند سانتی بلند تر شه خیلی کمه بعد وراثتی هم هست

 50. سهیل

  چه سنی بهترین زمان تزریق این هورمون هست؟به طوری که روی صورت تاثیر نذاره و قد رشد کنه وعضله سازی خوبی انجام بشه.ایا ازمایشی هم داره که فهمید صفحه رشد بسته شده یا نه؟؟

 51. رضا

  سلام
  من ٩٠ کیلو ام ، ١٨٨ قد
  تا الانم استروئید مصرف نکردم ولی الان می خوام سوما استفاده کنم، آیا میتونم!؟ چه مقدار!؟مرسی

  • مهران

   رضا جان دلیل مصرف کردنت واسه چیه واسه چی میخای استروئید مصرف کنی خوب سعی کن از مکمل ها استفاده کنی اینطور که بهتره یا رژیم غذایی بگیر در راستای رسیدن به هدفت

 52. nassim

  سلام من خانم هستم ۲۶ سالمه
  چند ساله ورزش میکنم ولی فقط کراتین و پروتین و گلوتامین مصرف کردم
  الان خیلی لاغر شدم و حدود ۱۲ کیلو اضافه وزن دارم مخصوصا صورتم خیلی بد لاغر شده
  مربیم که یه آقاس و تو کار خودش خیلی حرفه ای هستش پیشنهاد داد ۱۰ تا سوما طی ۱۰ روز تزریق کنم همراهش هم گلوتامین و شیرخشک مصرف کنم
  که سریع وزن بگیرم
  اما میترسم
  نمیدونم از کجا بدونم پیشنهادش چقدر درسته
  از طرفی هم خیلی بد غذا هستم اصلا نمیتونم با رژیم غذایی وزنم بالا ببرم
  میشه راهنماییم کنید؟ پیشاپیش ممنونم

  • حسین مکمل

   حالا حتمی سباید شیر خشک مصرف کنی تا سوما قعط شد بادت بخوابه بجای شیر خوشک گینر و مولتی ویتامین استفاده کن ده تا سوما هیچ کاری برات نمیکنه با یان سنی که داری من نمیدونم مربیت کی هستش وقتی سوما هستش مصرف گلوتامین نمیدونم چیه امپول سوما طوری هست که یه فرده ۸۰ کیلویی د رهین مصرف سوما روزانه حتی ۵۰ گرم پروتعین هم مصرف کنه وزن میگیره این چیزیه که با چشمای خودم دیدم هم برای دیگران هم برای خودم و بعد از استفاده سوماتون توصیه میکنم که بیشتر استفاده کنید ۱۰ تا کاری رو پیش نمیبره جلو بعد از دوره سوما ارژنین مصرف کنید و امپول هش سی جی و چون شما یک خانم هستید همین کافی میباشد

   • nasim

    ممنون بابت راهنماییتون
    البته من اشتباه نوشتم
    من ۱۲ کیلو باید وزنم اضافه بشه
    بله ایشون هم گفتن که باید پرتئین هم مصرف کنم
    میخوام بدونم با ۱۰ تا سوما که ایشون گفتن من وزن میگیرم یا نه

    • مهرزاد

     بیخیال سوما ارزش نداره بعد سوما ده تا هیچ کاری نمیکنه حداقل ۳۰ تا خوبه بعد از اینکه سوما تموم شد باز بدنت همون میشه خرج الکی نکنی بهتره دوستم سوما زد اول لاغر شد بعد اینکه دوره سوما تموم شد باز چاق شد همشم شد شکم باسن خخخ

   • محسن محسنی

    سلام میخواستم بدونم سوما باعث سردرد میشه آخه ۲تاشو مصرف کردم یه هفتس سردرد شدید دارم

 53. امیر

  من تو دوره مصرف ۳۰ تایی هسم وزنمم ۶۰ کیلو تاهالا ۱۰ تا ۴واحدی تزریق کردم اما هنوز هیچ اثری روم نزاشته نه از نظر قدی نه از نظر وزن نه از نظر خطی شدن عضلات اگه میشه ی برنامه وزنه مخصوص این کار بهم بدین یا راه حل ممنون میشم

 54. محمد

  با سلام
  میخواستم بدونم بهترین ناحیه برای تزریق سوما کجاست
  من شنیدم برای افزایش قد باید تو ران یا باسن به صورت درون عضله ای تزریق کرد ، آیا درسته ؟

 55. سعید

  سلام ممنون از سایت خوبتون . خواهشاااااااااااااا جواب منو بدین ممنون . من ۱۹ سالمه قد ۷۶ و وزن ۸۴ هیکل خوبی دارم اما بافت چربی بدنم زیاده کشتی و بدنسازی کار میکنم . میخام سوما بزنم ایا ممکنه خطری داشته باشه چون سنم یه خورده بالا رفته ؟! یا خطر نداره لطفا کمک کنین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 56. پیام

  باسلام، سوماتروپین های خوراکی درداروخانه ها بادوز ۴۰میلی‌گرم باقیمت هرعدد۱۲۰۰تومن آیا واقعیه یا فقط صرفا فقط جهت فروشه، وایا کیفیتی داره، وازنظر مصرف چگونه باید مصرف کرد

  • رضایی

   فکر نکنم فایده داشته باشه بیشتر جنبه پزشکی پیدا میکنه واسه بدنسازا فایده نداره دوست عزیز

   • پیام

    ولی من از یه متخصص پرسیدم، گفت فرقی نداره بین سوماتروپین خوراکی وتزریقی فقط تفاوت آن در جذب آن است چون درسوماتروپین خوراکی میزان خیلی زیادیش در فیلتراسیون کبد ازبین میره ولی درتزریق اینطورنیست واسیبی به کبد وارد نمیشودبخاطرهمین تفاوت قیمت بین تزریق وخوراکی اینقدر زیاده

 57. ساعد

  سلام. با تشکر از سایت خوبتون
  من ۳۰ تا سوما ارژانتینی گرفتم که به صورت مایع هست و نیازی به مخلوط کردن نداره. میخواستم بدونم اصلی هست یا نه

 58. محمد

  سلام.
  قد. ۱۸۵
  وزن ۷۰
  استرویید تا به حال مصرف نکردم
  دوبار دوره پروتین برداشتم
  میخوام بدونم اگر بخام سوما بزنم چند تا و چقدر باید هزینه کنم تا بدنم فیتنس بشه

  سوال بعدی اینکه سوما رو حتما باید کسی برام بزنه یا مثلا عموم امپول زنی بلده بدم اون بزنه(شنیدم باید سریع امپول بزنی تا نمیره..یعنی تاکشیدی به سرنگ بزنی یا هروقت تو باسن زید با فشار بدی.داخل)

  میشه جواب سوال هام رو کامل بدید هیچکس بهم جواب کامل و با توضیحات بیشتر نمیده

  موفق باشید

  • مهدی

   ممد جان بیخیال سوما هزینش زیاده و ماندگاریش کمه ارزش نداره اصولا تو شکم میزنن اره اصول امپول زدن باید بلد باشی اینطوری که نمیشه خودت بزنی قلق داره هر چیزی

 59. بهار

  یعنی بعد از بسته شدن صفحات رشد هیچ‌راه حلی برای افزایش قد وجود نداره؟!؟من ۱۹سالمه قدم ۱۶۰ حتی پنج‌سانتم اضافه شه ب قدم کافیه

  • مهدی

   میتونی به پزشک غدد مراجعه کنی ببینی صفحات رشدت بسته شده یا نه

  • ورزشکار حرفه ای

   ا سلام
   بسیاری از کسانی که در سنین رشد یا بلوغ به پزشک مراجعه می ‌کنند و از کوتاهی قدشان شکایت دارند، پزشک شان برای آن ها رادیوگرافی ساده استخوان‌ های مچ دست را درخواست می ‌کند.
   در واقع پزشک با مشاهده عکس مچ دست، سن استخوانی را تشخیص می‌ دهد و می ‌فهمد که آیا صفحه رشد استخوان‌ های فرد باز است و هنوز جای رشد دارد یا نه
   در صورتی‌ که سن استخوانی فرد بالا باشد و صفحه رشد بسته شده باشد، دیگر جایی برای رشد طولی استخوان ‌ها نخواهد بود. واقعیت آن است که در انتهای استخوان‌ ها صفحه ‌ای به نام “اپی ‌فیز” وجود دارد که در سنین رشد از جنس غضروف است و با تاثیر از هورمون رشد، غضروف ‌سازی می ‌کند.
   با گذشت زمان این غضروف‌ ها به ترتیب شروع به استخوانی شدن می‌ کنند و غضروف‌ هایی جدید ساخته می ‌شوند و به این ترتیب استخوان رشد طولی می ‌کند و به اصطلاح درازتر می ‌شود.
   تقریبا در حوالی سن ۱۸سالگی، این صفحات رشد از حالت غضروفی به حالت استخوانی در می ‌آیند و دیگر استخوان رشد طولی نمی‌ کند. در این حالت است که پزشکان اصطلاحا می‌ گویند، صفحات رشد استخوانی بسته شده‌اند.
   گاهی در برخی از افراد، بسته شدن صفحات استخوانی حتی ممکن است تا سن ۲۰ سالگی به طول بیانجامد و یا برعکس در سنین کمتر از ۱۸ بسته شوند.
   در هر صورت پس از بسته شدن صفحات رشد استخوانی، بلندتر شدن قد دیگر مقدور نخواهد بود.
   پس اگر در سنی هستید که صفحات رشد استخوان‌های تان هنوز بسته نشده است، می ‌توانید با تغییراتی در سبک زندگی خود، ترشح هورمون رشدتان را افزایش دهید و به بلندتر شدن قدتان امیدوار باشید.
   موفق باشید

  • مهدی حسینی

   میخواستم ببینم توسن۳۰سالگی برای درمان کوتاهی قد سوماجواب میده یا نه ..ممنون

 60. ساعد

  سلام
  میخواستم بدونم بعد از تزریق چندمین امپول سوماتروپین باید تاثیر اون مشخص بشه. من تا الان ۲۳ تا سوما ارژانتینی Biosidus 4 i.u مصرف کردم اما هنوز تاثیری ندیدم. رژیم غذایی رو هم کاملا رعایت میکنم و هوازی هم کار میکنم و تغیری که بدنم کرده فقط به اندازه رژیم و ورزش هوازی بوده که انجام میدم

 61. مهدی

  سلام سوما چه ساعاتی مصرف بشه ور کجاهای بدن باید زد

 62. فایتر

  با سلام
  ممنون از اطلاعات خوبتون
  این دارو برای رزمی کارا هم مفیده?
  اگه مفیده چجوری باید مصرف بشه که تاثیرگذار باشه
  با تشکر

  • رضایی

   بسته به نظر مربیت داره ولی اصولا تو بدنسازا بیشتر مصرف میشه ولی تو رزمی کار ها میشه مصرف کرد

 63. محمد

  سلام
  میخواستم بدونم بهترین زمان مصرف سوما برای افزایش قد چه موقع میباشد؟
  شب قبل از خواب یا صبح زود؟

 64. رامين

  سلام ببخشید من الان وزنهم ١۵٠ کیلو هست حدود ۵ ماه است دارم روزش میکنم و تو این مدت ١۶ کیلو وزن کم کردم و ۴٠ ساله هستم میخواستم بدونم أیا با استفاده از سوما میتونم وزنهم و کمتر کنم در کنار روزش یا خیر و اینکه أیا باید در کنارش از دارکهایی دیکه استفاده کنم یا خیر

 65. ارسلان

  سلاام لطفا راهنماییم کنید
  من ۴ ساله بدن سازی می کنم .۱۸۲ قدمه ۹۳ وزنمه تازه دوره ی حجمم تموم شده .
  من تو این ۴ سال هر کار کردم شکم و پهلو هام از بین نمیره با مربیای مختلفم که صحبت کردم میگم چربی شکم تو از نوعه چربی قهوه ایه ه فقط باید سوما بزنم. من هوازیم زیاد کار کردم که فقط از حجم بدنم کم میکنه و زیاد تاثیری رو شکم وپهلو نداره لطفا راهنماییم کنید
  با نشکر و خسته نباشید .
  و در ضمن تا ۱٫۵ میلیون می خوام سوما بگیرم . کافیه؟

  • بهزاد

   ال جی میخای بگیری ارسلان
   یعنی چگار ها کردی
   میشه یه توضیح بدی
   مکمل های چربی سوز مصرف کردی
   رژیم پر پروتئین کم کربو داشتی

 66. امیر

  سلام.من وزنم حدود ۶۸ است. عضلات را تقریبا خشک کردم. با تمرین و هوازی اما یک نم چربی زیر بویژه در زیرشکم. هرکاری میکنم از بین نمیره. آیا سوما برای من مفید خواهد بود. اگر مفید هست چند تعداد باید مصرف کنم?

  • مهدی

   واقعا به نظرت ارزش داره واسه یه زره شکم بخوای استروئید مصرف کنی این چند تا دستور العمل انجام بده
   مصرف قندهای ساده را محدود کنید
   هیچ نوع رژیم خاصی برای لاغر کردن پایین شکم وجود ندارد. اما می‌توان با کاهش جذب انرژی روزانه کمک زیادی به لاغری شکم و قسمت پایین آن کرد. اگر کالری دریافتی‌تان بیش از نیاز واقعی‌تان باشد مازاد آن ذخیره می‌شود. در نتیجه لازم است که قندهای زود جذب مانند آب‌نبات‌ها، نوشابه‌ها و آب‌میوه‌های صنعتی را کاهش دهید. این مواد غذایی و نوشیدنی‌ها باعث سیری نمی‌شوند و انسولین را بالا می‌برند که باعث ذخیره‌سازی مازاد قند به‌صورت چربی می‌شود. توصیه می‌کنیم از کربوهیدرات‌های پیچیده مانند نان کامل (سبوس‌دار)، برنج، پاستاهای تهیه شده از گندم کامل یا کینوا استفاده نمایید.
   حواستان به نوع چربی‌های مصرفی نیز باشد. چربی‌های خوب مانند روغن‌های گیاهی آن‌هم به میزان معقول را انتخاب کنید. از مصرف غذاهای سرخ‌کردنی که با روغن‌های حیوانی آماده می‌شوند بپرهیزید. چربی‌های حیوانی مانند خامه، کره، لبنیات پرچرب و غیره را نیز محدودتر کنید.

   خواب کافی مانع از ذخیره‌سازی چربی‌ها می‌شود
   داشتن شکمی بزرگ، شل و نفخ‌کرده باعث آزار همه می‌شود. توجه داشته باشید که استرس نه‌تنها از درون بدنتان را به هم می‌ریزد روی ظاهرتان نیز تأثیر دارد. باید بدانید که در طول یک دوره نگرانی و استرس طولانی، بدن هورمون زیادی برای مقابله با این استرس تولید می‌کند. این هورمون کورتیزول نام دارد که در طولانی‌مدت می‌تواند روند پیری و ذخیره‌سازی چربی‌ها در دور شکم را سرعت بدهد. کم‌خوابی حتی به‌اندازه‌ی یک ساعت، باعث افزایش استرس و احساس ریزه‌خواری می‌شود. برای ممانعت از افزایش بیهوده‌ی میزان کورتیزول بدن لازم است که هر شب ۸ ساعت بخوابید.

   ورزش
   تمرین‌هایی برای تقویت قسمت پایین شکم
   معمولاً نتیجه‌ی ورزش‌های انجام شده برای کوچک کردن شکم در قسمت بالای شکم به‌سرعت خود را نشان می‌دهد. مشکل در قسمت پایین شکم است که به‌سختی لاغر می‌شود. این مسئله نیز کاملاً طبیعی است. این قسمت به‌سختی عضله می‌شود. اگر ورزش و تمرین‌های مناسبی انجام ندهید احتمال اینکه چربی این قسمت آب نشود و حتی بیشتر نیز بشود زیاد است. توصیه می‌کنیم تمرین ساده‌ی زیر را دو تا سه مرتبه در هفته انجام دهید:

   تمرین شماره‌ی ۱
   به پشت بخوابید و دست‌ها را پشت گردن قرار دهید. زانوی چپ را به سمت قفسه‌ی سینه جمع کنید و پای راست را بدون قرار دادن روی زمین صاف باز کنید. سپس زانوی راست را داخل شکم جمع کنید و پای چپ را صاف کنید. نباید پای مخالف روی زمین گذاشته شود. این حرکت را ۱۵ تا ۲۰ مرتبه انجام دهید.

   تمرین شماره‌ی ۲
   روی یک نیمکت دراز بکشید و قسمت بالای نیمکت را با دست‌ها بگیرید. ران‌ها باید روی نیمکت و کف پاها روی زمین قرار بگیرید. پاها را بالا بیاورید و سپس به حالت اول برگردید. این کار را ۱۵ تا ۲۰ مرتبه تکرار کنید.

   روغن ماهی را از دست ندهید
   برای مقابله با چربی‌های جمع شده در قسمت تحتانی شکم نیاز به مکمل نیز دارید. این مکمل‌ها به ایجاد تعادل در هورمون‌ها (که باعث ذخیره‌سازی چربی‌ها و حتی مانع از آب شدن آن‌ها می‌شوند) کمک می‌کنند. نتایج پژوهش‌ها نشان می‌دهد که مصرف کپسول‌های روغن ماهی (۳۰۰ میلی‌گرم روغن ماهی خالص) مانع از ذخیره‌سازی چربی‌ها می‌شود.
   علاوه بر این محققان معتقدند که مصرف روزانه یک قرص مولتی‌ویتامین حاوی ویتامین B و منیزیم نیز موثر است. مصرف این مکمل‌ها نیز به ایجاد تعادل در عملکرد غدد فوق کلیوی و حذف چربی‌ها کمک می‌کنند.

 67. Mohammadreza

  سلام
  من ۱۸ سالمه و ۱۷۵ قدمه
  میخواستم بدونم اگه صفحه رشدم بسته نشده باشه
  با تزریق چند تا سوما میتونم ۱۰ سانت به قدم اضافه کنم؟مرسی

  • فرزاد

   سلام باید بری پیش متخصص غدد بهت میگه اینطوری که نمیشه از کجا فهمیدی بسته شده یا نه ؟

 68. Mohammadreza

  یله وقت گرفتک برای متخصص غدد ولی میگم فرضا اگه بسته نشده باشه

 69. سجاد

  سلام من ۶۰ کیلو هستم با ۱۷۳ قد . میرم بدنسازی میرم مربی گفته خیلی لاغری باید ۶.۷ کیلو چاق شی منم میگم ایا بر سیکس پک تاثیری داره؟

 70. پارسا

  سلام و خسته نباشید ۱۷ سالمه می تونم یه ۱۰ میل فقط استفاده کنم برام ایرادی نداره در جهت عضله سازی وزن ۶۸ قد ۱۸۵ ممنونم

  • منوچهر

   نه خیلی هم ایراد داره بهتره به فکر تغذیه اصولی باشی برو پیش متخصص تغذیه پارسا جان تو این سن اصلا به فکر هورمون نباش

 71. پارسا

  لطفا جواب بدید

 72. عارف

  سلام و خسته نباشید
  من ۱۹ سالمه و قدم ۱۷۸ هست..یه دکتر میگفت تا ۲۵ سالگی احتمال رشد هست.سوال من اینه الان میتونم برای رشد قدم از سوما استفاده کنم؟

  • ماهان

   اول برو پیش متخصص غدد ببین صفحات رشدت بسته شده یا نه بعد زیر نظر پزشک مصرف کن نه همینطوری سرخود

 73. مهدی

  سلام
  سه ساله بدنسازی رو بدون مکمل کار می کنم ، هیکلم نسبتا خوب شده ولی هنوز به مقدار زیادچربی شکم و پهلو دارم که تیپم رو خراب میکنه
  میخوام دوره سوما تروپین برم ؛ چقدر باید مصرف کنم ؟ ایا برای چربی سوزی لازمه از هورمون های دیگه هم استفاده کنم؟
  لطفا یک دوره ی اثر بخش سوما تروپین بهم پیشنهاد بدید. با تشکر

 74. Mohammadreza

  سلام من ۱۸ سالم هنوز تموم نشده با قد ۱۷۵
  رفتم متخصص غدد تا منو دید گفت برو پول ویزیت رو پس بگیر برو گفتم چرا گفت چون تو ریش و سیبیلت در اومده?
  ایا درست میگه یا برم پیش یه متخصص دیگه؟

  • بهزاد

   البته باید آزمایش داد با ریش سبیل که نمیشه تشخیص داد طرف یکی هست تو ۱۵ سالگی ریش پشم داره یکی هم تا ۳۰ سالگی خبری از ریش پشم نیست
   اره برو پیش متخصص تغذیه دیگه

 75. Mohammadreza

  سلام مرسی اقا بهزاد بابت راهنمایتون

 76. ایدین

  با سلام.بنده چندین ساله بدسازی کار میکنم و بدن عضلانی داشتم اما چربی هم بالا بود و در طی این چن سال هر چقدر رژیم و مکمل چربی سوز مصرف کردم بی فایده بود .تا تصمیم گرفتم یبارکی از پولم بگزرم و سوما رو تجربه کنم . سال پیش سی تا سوما ال جی زدم ونیم ساعت قبل تمرین چهار واحد با رژیم معمولی و کم کردن چربی و زیاد کردن پروتین مصرفی هجم عضلانیم تو رژیم کم نشد ولی بعد از اتمام سوما کم کم اثرشون رو گذاشتن و ده کیلو کم کم کردم وزنم از ۹۰ شد ۸۰ و تزاشیده تر شد .یادتون باشه با شکم خالی تزریق کنید و تمرین هوازی شدید هم داشته باشید و صبر داشته باشید چون بدن ابتدا در مقابل از دست دادن چربی مقاومت میکنه .ولی کم کم نتیجه کارتونو میبینید. امسالم ۲۵ تا گرفتم تا بدنم کاتتر بشه و الان نصفشو زدم ولی هنوز یکی دو کیلو بیشتر تاثیر نداشته ولی حتما کم میشه .درضمن باز توصیه میشه بعد از اتمام دوره حتما حداقل یک ماه رژیم رو ادامه بدید.

 77. ياس

  سلام دوستان ، من سوما رو خریدم و برای لاغری میخوام استفاده کنم ، مربیم گفت یک روز در میون ١٠واحد بزنم ، اونم شب.
  حالا سوالم اینه فیلمی چیزی از نحوه ی صحیح تزریقش دارین؟؟؟
  میگن توی چربی نباید بزنیم ، باید سوزن دقبقا بره زیر پوست . بطفا یکی نحوه ی درست زدنش رو بگه

  • رضایی

   دوره تزریق :

   مجموعا ۲۵۰mcg در روز تزریق کنید . بهتر است دو بار در روز و هر بار به میزان ۱۲۵ mcg تزریق کنید . اگر بودجه شما اجازه میدهد تا ۵۰۰ mcg در هر روز نیز میتوانید تزریق کنید به میزان دو بار در روز هر بار ۲۵۰mcg

   محدودیتهای رژیم غذائی : تزریق در صبح : قبل از غذا تزریق کنید و سپس چند ساعت صبر کنید وبعد غذا میل کنید و غذای شما باید کالری و کربوهیدرات و چربی پائینی داشته باشد .

   تزریق در شب : ۳ ساعت قبل از رفتن به رختخواب غذا را میل کنید و هنگام خواب دارو را تزریق کنید . وشب غذای کم کربو هیدرات و کم چرب و با پروتئین بالا مصرف کنید .( مثل گوشت یا ماهی همراه با سالاد )

   توصیه رژیم غذائی

   بدن انسان برای زندگی در طول روز اقدام به سوزاندن کالری میکند حال اگر کالری کمتر از میزان احتیاج بدن به بدن برسانید ، بدن انسان با سوزاندن چربی اقدام به تامین کالری مورد نیاز میکند .

   نیز به بدن برسانید تا سوخت و ساز بدن شما از چربی های اضافه بدنتان تامین گردد .

   حال اگر ورزش را هم به این رژیم اضافه کنید بدن شما بین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ کالری انرژی نیاز دارد در نتیجه میزان چربی سوزی بدن شما بالاتر هم میشود و موجب اثر بخشی فوق العاده بالائی در بدن خود میشوید.

 78. ناصر

  سلام خوب هستید
  من ۱۸ سالمه قدم ۱۸۷ وزنم ۱۲۰ کیلو نزدیکه یی دوساله هی باشگاه نیرن لاغر میشم باز چن ماه باشگاه و ول میکنم بدنم هیچ قشنگ نمیشه
  خواستم برم باشگاه و برم توودوره و از سوما با مکملا دیگه استفاده کنم خواستم ببینم من سوما استفاده کنم بدنم قشنگ میشه یعنی از حالت یه بدن چاق و چربی دار عضله ای و هیکلی میشه؟؟

 79. رضا

  سلام خسته نباشید
  من پسرم ۱۵ سالشه. قدش ۱۶۸ و وزنه ۶۴ هست. رزمی کاره و در کنارش شنا و بسکتبال میره. بردمش پزشک غدد گفت صفحه رشدش چیزی نمونده بسته شه، بهش سوما، یه دارویی که صفحه رشدو باز نگه میداره و ویتامین d3. محتوای هر سرنگ سوما ۱۶ واحده. گفت ۱۰ تا در ماه بزنید واسش و ۶ ماه بعد بیارید ببینم تاثیری داره بگم ادامه بدید. راجع به تغذیه میخواستم سوال کنم ببینم چیکار کنم پسرم به حداکثر رشد برسه؟

 80. Milad

  سلام من به خاطر قدم چون خواستم به دو متر نزدیک شه سوما زدم میخوام بدونم تاثیرش در قدم تو چن ماه نشون میده
  ده تا یوتروپین هر هفته یدونه

 81. Milad

  البته سنم اولایه۱۷هستش و ورزشگار حرفه ای ام

 82. مهدی

  سلام من ۳۳ سالم هست و ورزشکار هم هستم الان ناحیه دور کمرم و شکمم بسیار چربی جمع شده رفتم تو دوره و ۶ تا سوما فایزر هم گرفتم و هوازی و رژیم غذایی هم خیلی رعایت میکنم آیا با ۶ تا سوما که هر سوما ۴ دفعه یکبار قبل از تمرین میزنم تاثیر داره. ممنون میشم راهنمایی کنید

 83. Ebi

  سلام داداش ممنون میشم بگید سوماتروپین چقدر تست داره تشکر

 84. Ebi

  سلام داداش ممنون میشم بگید سوماتروپین چقدر تست داره تشکر ممنون میشم پاسخ سوال بدید

 85. محمد

  ایا سوما موجب افزایش قد قبل از بلوغ می شود

 86. سعید

  سلام
  آقایی ۳۲ ساله هستم که تا بحال سوما مصرف نکرده ام و حالا قصد استفاده دارم در ضمن ورزشکار نیستم، برای افزایش سطح عضله بدن و سایر ویژگی های این هورمون خواهان تزریق آن هستم.
  قد:۱۶۴سانتیمتر
  وزن:۵۲ کیلو گرم
  لطفا راهنمایی کنید

 87. اسماعيل

  سلام. اگه بعد از مدت ها کسی هست که جواب سوال من را بده طلفا بگین تا یه سوال کوچک دارم بپرسم. مرسی.

 88. احمد

  سلام . من کبد چرب گرید دو دارم آیا میتونم یک دوره سوماتروپین تزریق کنم چون سوما چربی سوزه ؟ البته من برای عضله سازی و رشد استخوان میخوام

 89. علي

  سلام من سومای ١/۵ میلی لیتری سوزن سرخود گرفتم بعدش روزی ۴iu باید تزریق کنم خوب این ۴iu یعنی چند تیک بزنم یا بچرخانم ممنون میشم راهنماییم کنید

 90. مرتض

  سلام دوست عزیزو گرامی
  یه سوالی داشتم اگر بخوای ۱۰ تا مصرف کنی ضرری داری؟ یا سودی داره؟
  اگر کمتر از حد معمول که شما گفتی مصرف کنیم ضرری برای بدن داره؟ خیلی خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی کنین

 91. شاهين

  سلام . یه سوال داشتم از کسایی که سوما مصرف کردن.
  من شنیدم سوما رو قد تاثیر میزاره ؟
  دوستانی که سوما مصرف کردن رشد قد داشتن اگه داشتن چقد بوده حدودا؟
  و اینکه آیا عوارضی داره یا نه
  با تشکر

 92. ارمان

  سلام من ۱۷ سالمه وزنم ۷۰ کیلو قدم ۱۸۰ هست ۶ ماه بدنسازی کار میکنم یه دوره هم ورداشتم بدنمم بد نیست از مچ دستم عکس گرفتن باز بود صفحه رشدم میخواستم ببینم اگر سوما بزنم تاثیر تو قدم داره میخوام ۵ سانت دیگه بلند شم حداقل به نظرتون ۱۰ تا سوما تاثیر داره یانه؟

 93. آرش

  سلام سوما در کجای شکم باید تزریق کنیم

 94. aref

  ببخشید من میخواستم بدونم ایا سکس و خروج منی از بدن در دورهایی ک یه ورزشکار داره سوما تزریق میکنه مشکل داره ومیتونه باعث این بشه ک سوما اثر خودشو نزااره؟

 95. نويد

  سلام من از مچ دستم عکس گرفتم و چهار تا دکتر نظر دادن ک دوتاش گفت صفحات رشد بستس و دوتای دیگه هم گفتن ک خیلی کم هنوز بازه و من ١۶ سال دارم ک دکتر میگفت استخوان های من ١٨ سالس ب نظر شما من اگه از سوما استفاده کنم برای قدم نتیجه میگیرم ؟

 96. مودی

  سلام میخواهیم بتونم سوما فقط با رژیم غذایی کارایی داره یا اینکه اصلا ربتی به تغذیه رژیمی نداری

 97. فرشاد کامیاب

  سلام
  آقا خواهشا بیاید در مورد هر چیزی که نمیدونیم بیخود اظهار فضل نکنیم و مردم رو بدبخت نکنیم
  تو همین صفحه دیدم دوستانی که حتی سواد خوندن و نوشتن درست و حسابی ندارند به راحتی دارو تجویز میکنن و برنامه دارویی میدن
  سوما درسته داروی خوبیه هم برای عضله سازی و هم برای چربی سوزی ولی برای کسی که حداقل ۲ یا ۳ سال تمرین کرده باشه و بدنش نسبت به مکملهای سطح پایین جواب نده و تازه با مشورت متخصص که آزمایش های مختلفی رو انجام میده
  همین جور کیلویی ۲ حالت داره
  ۱- طرف از ترسش کمتر از مقدار مورد نیاز مصرف کنه و نتیجه نده و نه فقط پولش رو دور ریخته باشه بلکه بدنش دیگه به اون پپتید و داروهای سبک تر به راحتی جواب نمیده
  ۲- بیشتر از حد مصرف کرده باشه و عوارض معمول و معروف مثل دیابت، کم کاری تیروئید، آکرومگالی، بزرگ شدن کلیه ها، افزایش حجم عضلات قلب، قند خون بالا و …به وجود بیاد
  در کل بد نیست بعضی وقتها با گفتن کلمه «نمیدونم» جلوگیری کنیم از به خطر انداختن دیگران
  ممنون از همه دوستان

 98. حفاظ شاخ گوزنی

  سلام.واقعا وبسایت خوبی دارید

 99. عماد

  سلام خواستم بدونم دور ناف رگ وجود داره برا تزریق سوما؟؟؟اگه داخل رگ بره مشکل ایجاد میکنه؟؟؟روی تیروئد توی ی ماه مصرف تاثیر میزاره یا نه؟؟؟

 100. سینا

  سلام.میخواستم بدونم آیا مصرف سوما در ناحیه آلت تناسلی یا غدد جنسی تغییراتی ایجاد میکند یا خیر؟ ممنون.

  • کریم

   ربطی نداره اگه قرار بود با مصرف سوما تغییر جنسیت داده شه الان مرد های بدنساز هورمون مسابقات الان همشون تبدیل به زن یا برعکس میشدن

 101. m.ARIA

  درود و خسته نباشید به خاطر سایت خوبتون ومطالب مفید
  چند تا سوال داشتم لطف میکنید جواب بدید ممنون میشم:
  ۱-توضیحی درمورد دوز و واحد سوماتروبین بدید. مثلا ۱میل یک مارک با ۱میل یک مارک دیگه واحدش فرق داره و دوزش متفاوته IU هم فکر کنم استفاده میکنن
  ۲- بهترین مارک سوماتروپین برای جواب گویی چی هست (دانمارکی خودکاری ۵میل- آکوا دونگا کره تک میل- آرژانتینی)
  ۳-برای فردی با این مشخصات و رژیم کامل و مکمل کامل چ تعداد از نظر عددی و چ مقدار از نظر واحدی نیاز هست استفاده کنه:
  قد ۱۸۶ -وزن ۸۲- سن ۲۴ سال
  با سپاس از شما

 102. محمدحسن

  سلام خسته نباشید لطفا این سواال منو زود جواب بدید تشکر خیلییییییییی ممنون ….
  ۷۲کیلو وزن بدنمه و ۱۵درصد چربی داره بدنم…واس عضله سازی و از بین بردن چربی ها و همچنین یه دوره ی خوب میخوام سوما تریبولوس پروتین گلوتامین وردارم ..ب نظرتون حجم خشک خوبی میده؟ امینو هم لازمه؟؟؟مصرف تریبولوس و سوما مشکلی نداره؟

 103. m.ARIA

  دوستان مدیر سایت ک اصلا جوابگو نیست فقط ادعای پاسخگویی دارند اگر امکانش هست سوال من رو یکی پاسخ بده

 104. mosto

  یه مشت دکتر نشستن نظر میدن و تجویز میکنن .شما حسابش کنید سوما استخان رو رشد میده دیگه چه برسه به قلب و روده رو به شدت بزرگ میکنه .دیدم که میگم

 105. زیرنویس فارسی

  سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست اندرکاران وبسایت به این خوبی سپاسگزارم

 106. طراحی پاستل

  سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست اندرکاران وبسایت به این
  خوبی سپاسگزارم

 107. فروش بک لینک

  سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست اندرکاران وبسایت به این خوبی سپاسگزارم

 108. سهیلا

  منم میخام بزنم فقط مربیم گفت یه ویتامینیه میزنم بهت که سینه باسنت خوب بشه اون ویتامینو اسمشو کسی میدونه

  • مدیریت

   چند سالتونه خانم سهیلا؟
   و آمپول سوماتروپین رو باید از پزشک متخصص دستور بگیرین، نه از مربی. حالا اون مربی میخواد مربی درجه ۱ باشه. تخصصش این نیست.

   شما ابتدا به ترکیب بدنی و تیپ بدنی زنان موجود در اقوام خودتون دقت کنین. موارد ارثی رو نمیشه به همین راحتی درش دست برد.

   و نکته اصلی، ورزش، تمرین، ممارست.
   نتیجه مورد نظرتون رو سعی نکنید یک شبه بدست بیارید.
   واسش زحمت بکشید تا در زمان بدست آوردنش، قدر خودتون و ارادتون رو بدونید.

   موفق باشید.

 109. فروشگاه اينترنتى كيف زنانه

  خسته نباشید مرسی به خاطر این وبسایت مفید

 110. مربم

  سلام من خانومی هستم ۳۲ ساله هشت ماهه ورزش میکنم و مقدار قابل توجهی چربی سوزوندم و وزن کم کردم
  یه مقدار پهلو و زیر شکمم چربی داره مربیم بیست واحد سوما تجویز کرده ، آیا بیست واحد تاثیر چشم گیر داره؟؟

 111. محمد

  من ١ماه که دارم سوما استفاده میکنم از دوستانی که استفاده کردن ایا هنگام تزریقشون در چه حدی سوزش داشتن؟زیاد یا خیلی کم یا اصلا نداشتن سوزشو؟

 112. بک لینک

  سلام.وبسایت خیلی خوبی دارید.ممنون

 113. زیست شناسی کنکور

  سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون ادامه بدین

 114. مته

  سلام من ١٧ سالمه و میخوام بدونم سوما چند سانتی متر به قد اضافه میکنه و من مشکل کلیوی دارم ایا روش تاثیر می زاره؟

  • مدیریت

   سلام. با توجه به سن و همچنین مسئله کلیوی، حتما باید زیر نظر یک پزشک متخصص، باشید برای اینچنین مصارفی.
   لطفا سرخود و یا با حرف مربی باشگاه و دوست و آشنا و فامیل، اقدام به مصرف چنین مواردی نکنین.
   تاکید میکنم. فقط پزشک متخصص.

   برای اضافه کردن قد و …
   اصل اول اینه که باید به قد پدر و مادرتون نگاه کنید. سپس به قد داییها و عموها. سپس پدربزرگ ها.
   قد شما در بهترین حالت در همین ارتفاع، کشیده میشود.

   منتها ۱۰۰۰ به ۱ مواردی نیز بوده که استثناء بودن. این افراد اصلا تستسترون مصرف نکردن. بلکه اقدام به فعالیتهای ورزشی کردن که ارتباط مستقیم داشتن با کشیده شدن عضلات و بدن.
   مثل والیبال، بسکتبال، پرش ارتفاع و … (این نکته نیز جا داره گفته بشه که این ورزشهای نامبرده شده اصلا عاملی برای بلند شدن قد نیستن. در جامعه بواسطه دیدن افراد بلند قد در این ورزشها، این تفکر نادرست شکل گرفته شده که مثلا والیبال قد رو بلند میکنه و … خیر. ابزار موفقیت در چنین ورزشهایی، اولا داشتن قد بلنده. و بعد دیگر موارد و …)

   شما در گام اول برای مصرف چنین مواردی حتما به پزشک متخصص مراجعه کنین و بنظر من، ورزش والیبال رو هم شروع کنین.
   چون در آغاز سن رشد هستین، ممکنه ممکنه ممکنه که این استثناء برای شما هم اتفاق بیفتد. یعنی مثلا بواسطه بودن ژن قد بلند در اقوام درجه ۲-۳ این ژن در شما تقویت شود.

   موفق باشین.

 115. رضا

  سلام خسته نباشید . یک سوال داشتم . اگر سوما حدود یک روز داخل فریزر یخچال با دما منفی ۲ بوده باشه خراب شده . هیچ یخ زدگی داخل اب مقطر نبوده . و الان هم در دمای مناسبی نگهداری میشه .

 116. نقد و بررسی اپلیکیشن

  خسته نباشید ممنون به خاطر این مطلب
  زیبا

 117. سیاه قلم

  سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون ادامه بدین

 118. امیر محمد

  سلام ببخشید میخواستم ببینم اون کسایی که میگن در حد مرگ درد داره واقعا درسته
  ممنون میشم اونایی که مصرف کردن جواب بدن

 119. مانتو

  سلام.خواستم بابت وبسایت خوبتون ازتون تشکر کنم و امیدوارم باعث ایجاد
  انگیزه براتون بشه

 120. شلوار گرمکن زنانه

  عاشق این وبسایت شدم من.عالی هستید شما

 121. علیرضا

  با سلام و احترام
  در دروه حجم مصرف همزمان هورمون رشد و کلن بوترول درسته یا خیر؟
  ممنون میشم جواب بدید/ تشکر

 122. خرید اسکیت بچگانه

  سلام.وبسایت خیلی خوب و جامعی دارید.ممنون

 123. جواد اميري

  سلام با تشکر از مدیریت سایت
  من سومای خودکاری دانمارکی گرفتم برای بدست آوردن دوز مد نظرم ب مشکل بر خوردم میخوام ۴ویال بزنم در روز نمیدونم باید چند بار بچرخونم؟ و رو چه عددی بزارم؟! لطفاً راهنمایم کنین با تشکر

 124. ارش

  باسلام
  بچها قیمت سومای اصل سومای دانمارکی چنده؟
  ایا گیرم میاد؟

 125. باربری

  سلام میشه لینک داخل مطلبو چک کنید.برای من
  مشکل داشت.ممنون

 126. Mohamad hosein

  سلام
  من۱۸سالمه عکس ازمچ دستم گرفتم صفحات رشدم هنوزکاملا بسته نشده پیش دکترغدد رفتم گف ارژنین بخورولی پرسبدم ارژنین زیادتاثیرنداره میخوام سوما بخورم برای افزایش قدم الان چجوری باید استفاده کنم دوزچجوریه؟کی بزنم قبا ازخواب یانه چندتا بزنم تاثیر داره
  لطفاسریع پاسخ دهید ممنون

 127. افزایش فالوور اینستاگرام

  سلام.خواستم بابت وبسایت خوبتون
  ازتون تشکر کنم و امیدوارم باعث ایجاد انگیزه براتون بشه

 128. احسان

  سلام خسته نباشید من ۲۶ سالمه قدم ۱۶۳ وزنم ۴۸ میخاستم ببینم میتونم از سوما برای وزن و عضله استفاده کنم حالا قدمم یکم بره روش بشه ۱۷۵ ک عالی میشه بعد اگه ب خواسته مورد نظر برسی دیگه دارو مصرف نکنی بدن همینطوری میمونه با برمیگرده ب حالت اول ؟؟؟ درضمن تا الان هیچ از سوما استفاده نکردم ممنون میشم جواب بدین

 129. میثم

  با سلام و خسته نباشید.
  من سوالی و داشتم اینه الان ۲۰ سالمه قدم ۱٫۶۵ سانت و وزنم ۵۵ کیلو اهستش ایا مصرف کنم روی قدم تاثیر میتونه داشته باشه و حداکثر چقد میتونم رشد کنم.
  خواهشا جواب بدین بد درگیرشم حتی کارم داره به عمل افزایش قدم میشکشه از افسردگی?
  ممون میشم جوابمو بدین خواهشا.تشکر

 130. مجیدصفرخانلو

  سلام عزیزان من یک کشتی گیر هستم لاغر کردم شکم اب شده ولی پوستم شل سوما تاثیر داره پوست شکمو خیلی شل

 131. ارام

  باید زیر نظر چه متخصصی سوما مصرف کرد

 132. ممد

  سلام
  ببخشید برا مصرف سوما پیش چه دکتری باید برم و چه ازمایش هایی باید بدم؟

 133. محمدعلی

  برای مصرف سوما و باقی هورمونها پزشک غدد

 134. محمدعلی

  غدد و داخلی

 135. آرش

  سلام.مصرف همزمان سوما و وینسترول توی یک دوره رو توصیه میکنید و آیا در یک دوره همزمان باهم مصرف بشه خوبه یا بده؟

 136. محمد

  با سلام
  دوستان عزیز بنده کارشناس تغذیه و مربی رسمی فدراسیون و کارشناس تربیت بدنی پایه پرورش اندام هستم
  چندتا توضیح بدم به دوستان در رابطه با سوماتروپین:
  لطفا از درج اطلاغات بی پایه و اساس و بدون هیچ منبغ تخصصی و علمی دوری کنید، چون این نوع هورمون نه شوخی برداره و نه غیر اصولی!
  دوره های شخصی و نظرات خودتون رو برای خودتون نگه دارین، چون آناتومی و آنالیز هر بدن با بدن شخص دیگه ۱۰۰% فرق داره!
  استعمال این هورمون فقط و فقط با تجویز پزشک متخصص و مشورت با کارشناس و آنالیز (آزمایش) اولیه مشخص میشه!
  سوما در حال حاضر هم جهت دوره چربی سوزی و حجم بسته به ترکیب بدنی و آزمایشات و نوع تغذیه و تمرین و استعمال همزمان با مکمل و حتی داروهای دیگه استعمال میشه.
  لطفا دقت کنید!!!

 137. دیاکو

  سلام
  سوماتروپین تا سن چند سالگی در رشد طولی تاثیر داره؟
  من دو ماه دیگه هیجده سالم میشه تقریبا دو سال هست که بدنسازی کار میکنم قدمم ۱۷۵ه اگه سوماتروپین مصرف کنم تو قدم تاثیر داره یا به قدم اضافه میکنه؟

  • مدیریت

   سلام. بشدت برای شما خطرناکه.
   لطفا روی تغذیه و خواب تمرکز کن.
   بحث قد جدای از ورزشه. انگشت شمار و استثناء وجود داشته که در یکسری رشته های ورزشی، ورزشکار با تمرینات فراوان، نتایج عجیبی گرفته، ولی در کل شما باید به ژن و ساختار خانوادگیت نگاه کنی. قد پدر و مادر گرامیت رو ببین، در همین حول و خوش میشه قدت یا کمی بیشتر. در نگاه دوم به عموها و داییها و در نگاه سوم به پدربزرگ ها، اگر دارید در آدمهایی که گفتم، آدم قدبلند، بله. به احتمال زیاد این ژن قد بلند قطعا در شما وجود داره. منتها باید با ورزشهای مختلف، به تحریک بپردازی، نه با روشهای دارویی و پزشکی.
   پرشهای درجا(رو به دیوار) و ورزشهای پرشی رو در دستور کارت قرار بده. بهتر نتیجه میگیری.

   موفق باشی.

 138. حفاظ شاخ گوزنی

  سلام.واقعا وبسایت خوبی دارید

 139. مصطفی اسماعیلی

  سلام بنده ۱۸ سالمه میخوام هفته ای یه هورمون استفاده کنم طی ۲ ماه ایا جوابگوعه

  • مدیریت

   سلام. اصلا چنین کاری نکن پسر خوب.
   شما غذات رو سالمتر و بیشتر، خوابت رو زودتر و منظم تر و تمرینت رو مشخص تر و حرفه ای تر کن. قول میدم بهت که به یه کراتین هم احتیاج پیدا نمیکنی. چه برسه به …

   مراقب افراد شیاد که به فکر جیب خودشون هستن تا سلامتی تو باش.
   مرسی. موفق باشی.

 140. محمود

  لطفاً پزشکی برای استفاده سوما در کرج معرفی کنید؟

 141. پرتال تفریحی برنا

  سلام.وبسایت زیبایی دارید.خیلی خیلی ممنون

 142. امیرحسین

  سلام.من ۱۸ سالم هست میخواستم بدونم ک مصرف سوماتروپین باعث افزایش قدم میصه یا نه؟

 143. علي فتح الهي

  سلام من ١٩ سالمه و قدم ١٨۴ سانتی متر ام و والیبالیستم میخواسم بپرسم تو این سن تاثیری در افزایش قد داره

  • مدیریت

   سلام. نه پسر خوب. اون تزریقات که بهتون گفتن باید از سنین پایینتر انجام بشه و زیر نظر متخصصین امر، اونهم در مراکز مجهز و پیشرفته.
   شما در نگاه اول، قد پدر و مادتون رو ببینید، نهایت در همین حدود رشد میکنید. در مواردی قد عموها یا داییها و بعدش پدربزرگها هم در نظر گرفته میشه، که اگر قد بلندتری داشتند، بله احتمال اینکه اون ژن در شما قابل تحریک باشه هست. اونهم نه با هورمون. با گذاشتن خودتون در شرایط خاص. مثلا همین بودن در رشته والیبال. کشش ها و پرش ها و …

   و یک نکته بهتر که میتونیم بهتون بگیم اینه که شما بجای بلند کردن قد، روی پریدن های بالاتر تمرکز کن. پاهای خوبی بساز تا بتونی سریعتر باشی و بیشتر بپری. با پریدنهای بیشتر، میتونی هر کمبود قدی رو جبران کنی. برای نمونه والیبالیست آمریکایی، تیلور ساندر (انگلیسی: Taylor Sander) رو ببین، درسته که قدش زیر ۲ متر هست، اما از بهترینهای این رشته در زدن اسپک بشمار میره، فقط و فقط بخاطر پرشهای بلندی که داره. گاهی وقتا میشه از راههای جالبتر و نگاههای بهتر به نتیجه مطلوب رسید.

 144. علی

  با سلام و خسته نباشید..من چنتا سوما گرفتم و از داروخونه تا خونه داخل یخ تو کولمن گذاشتم حدود یک ساعتو نیم می خواستم ببینم امکانش هست خراب شده باشه؟ممنون

 145. سید حسین

  سلام
  دوستان عزیز تو این ورزش قبل از هزینه کردن جهت خرید ‌مکمل ، استروئید، سوما، …. یا هر چیز دیگه برا اینکه بهترین نتیجه رو بگیرید بهترین گزینه انتخاب مربی مربی مربی مربی و مربی حرفه ای و با علم هستش دوستان عزیز این رشته یعنی ورزش علم و پول اگه میخواید واقعا موفق بشید و پول خودتون رو دور نریزید اولین قدم مربی هستش .
  حالا برید بهترین برند سوما . پپتاید .. ساپلمنت ها … و و و و و …. رو بگیرید .
  داشتن مربی خوب یعنی رسیدن به هدف البته با تلاش و پشت کار داشتن خودتون…
  تو ایران مربی خوب زیاد هست و مربی انتخاب کنید که شاگرد در سطح جهانی داره مثل استاد نعمتی .. اکبر زاده.. عاقلی.. یزدان راد .. رهنمائیان … و خیلی های دیگه
  سراغ افرادی نرید که دوماه تو باشگاه تمرین کرده یه وی خورده دو تا ناندرلون زده حالا خودش رو مربی میدونه.

  خواهشن اگه میخواید نتیجه بگیرید اول مربی بعد
  هم پیروی از اصول و دستورات مربی.

  در مورد سوما هم بسته به تیپ بدنی شما مربی بهتون میگه چکار کنید.. مثلا مربی من پیشنهاد داد روزی ۴iu قبل از تمرین همراه با bcaa و آمینو و آرژنین و تیریبولوس و ویتامین c استفاده کنم و بعد از تمرین هم گلوتامین .. bcaa.. آمینو..مولتی ویتامین استفاده کنم به مدت ۴۵ روز و واقعا هم نتیجه عالی گرفتم.

  موفق باشید.

 146. هادی محمدی

  لطفا اگر امکان دارد شماره و آدرس یک مربی خوب جهت مشاوره به ایمیل بنده ارسال بفرمایید .
  مبتدی هستم و قد ۱۸۵ وزن ۷۰ کیلو گرم
  می خوام دوره استرویید بگیرم.
  با تشکر

 147. Morez mkj

  با سلام ،میخواستم بدونم آیا میشود سوماتروپین و پپتید را در یک دوره استفاده کرد ؟اگر میشود چه نوع پپتیدی مناسب این دوره میباشد ؟با تشکر

 148. مسعود

  سلام، من تازه ۱۷ ساله شدم قدم ۱۷۰cm هست و احساس میکنم بین دوستان و هم سالانم کوتاه هستم! میخوام اقدام به خرید اینترنتی سوما کنم چون اکثر پزشک ها قبول نمیکنن که تجویز کنن حالا چیکار کنم؟ اخه مامان بابام هم قدشون ۱۶۵ هست. ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 149. سعید

  سلام من ۲۱ سالمه میخاستم بپرسم
  ایا تزریق سوماتروپین در افزایش قدم بهم کمکی میکنه ؟
  قدم ۱۷۳
  میخام ۱۸۰ ب بالا بشم لااقل????
  بعدشم میخام بدونم ایا عوارضی چون بزرگ شدنه قلب و فک و این چیزارو برا من هم صدق میکمه چ برم پیش پزشک چ نه؟؟ مرسی

 150. Abolfazl Yazdi

  سلام وقت بخیر
  ی سوال داشتم. غده تیروئید من تقریب ازکار افتاده و دوزه ۱۶۲ ل تیروکسین میگیرم.
  میخواستم بدونم میتونم سوما استفاده کنم.

 151. coolerbaneh.ir

  عاشق این وبسایت شدم من.عالی هستید شما

 152. hazhir

  سلام به همه دوستان
  یک سوال تزریق سوما قبل از خواب زیر پوستی چه کاربردی داره فقط چربی سوزی یا عضله سازی هم میکنه؟

 153. Alp

  سلام من خواستم برا رشد قد سومابخرم میگن ک سوما چندین مدل مختلفه کدوم مدل برا افزایش قده؟

  • مهدی

   بهترین مارک سومای دنیا سومای امریکایی که چندساله توی ایران نیست.الان به دلیل شرایط تحریم بهترین سومایی که میتونید تهیه کنید و باشرکتش تماس بگیرید واز اصل بودنش مطمعن بشید سومای( اکسیر )که ایرانیه تحت لیسانسه دانمارکه.

 154. محمد جواد

  یه چیز میگم از سر تجربه خوب بخونید سلامتی بزرگترین نعمت استروید مصرف نکنید چون تجربه دارم چون عوارضش دیدم چون تو ایران جنس تقلبی زیاد اول اینکه بگم وقتی استرویید میزنی یه پیام از بدن به سمت مغزت میره که میگه من دارم استرویید از بیرون وارد بدنم میکنم بعد مغز یه پیام به اندام جنسیت میده که کار اندام جنسیت مختل میکنه استروید باعث خشکی تاندونات میشه عضلاتت انقدر سفت میکنه مخصوصا اونایی که بدن سازی کار میکنن یه مشت بزنن عضلاتشون میگیره باعث میشه مواد غذایی اب نمک تو بدن جمع شه خودی خود باعث اسیب دیدن به کبد و انزیمای کبدی میشه باعث کم شدن هورمونهای مغزی مثل سروتونین ودپامین در نتیجه باعث افسردگی شدید یا از دست دادن تمرکز حافظه باعث میشه بعد دوره دستگاه تناسلیت کار نکنه دیگه مثل اول تستستورون تولید نمیکنه هیچوقت برنمیگرده که کم شدن همین هورمون روی خواب روی عضله سازی روی تراکم استخوان تاثیر داره بطوری که عضله ای که تو دوره بدست اوردی اگه مصرف استروید قطع کنید بعد چند ماه از دست میدید باعث گشاد شدن رگ های قلب باعث کاهش سو چشم باعث ریزش مو باعث اسیب دیدن شدید به دستگاه عصبی ناهماهنگی بین عضلات با همهی اینها هر بدنسازی حتی حرفهای ها بگن استروید ضرر نداره گوه اضافی دارن میخورن من تجربه کردم دیدم تازه به همون اندازه عضله ای که میده قدرت عضلات نسبت به حجم یک دهم حتی مکملای ورزشی مصرف نکنید تا وقتی گردو بادام شیره پسته گوشت ماهی داریم مصرف نکنید بخدا اینا بهتره من میدونم

 155. Mohsen.G

  سلام
  بهترین زمان مصرف سوما چه وقتی هست؟
  یکی به من گفت ۵ صبح ، یه کم همت میخواد اونموقع
  و اینکه من بخاطر کارم دو روز سوما میزنم و یه روز نمیزنم
  این روش تاثیر داره یا نه؟
  ممنون از راهنماییتون

 156. نبی

  سلام داداش من بدا اولین بار۲واحدطزریق کنم؟؟

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره