سوستانن Sustanon چیست و چه مصرفی دارد ؟

سوستانن Sustanon سوستانن یک آمپول تزریقی روغنی است که از ۴ نوع تستوسترون متفاوت به قرار ذیل تشکیل شده است:

۱- ۳۰ میلی گرم تستوسترون پروپیونات

۲- ۶۰ میلی گرم تستوسترون پنیل پروپیونات
۳- ۶۰ میلی گرم تستوسترون ایزوکپروات
۴- ۱۰۰ میلی گرم تستوسترون دکانوات


ترکیبات تستوسترون در زمان آزاد می شوند برای اینکه تاثیر آنی هنگام فعال بودن در بدن به مدت یک ماه برای جذب فراهم می کنند .همچون تستوسترون های دیگر سوستانن یک استروئید آندروژنی با تاثیر سازنده قطعی می باشد. بنابراین و بدین خاطر ورزشکاران عموماً سوستانن را به منظور افزایش حجم عضلانی برای افزایش قدرت به کار می برند .

سوستانون ۲۵۰ دارای فرمول مولکولی (C19H28O2) بوده که با نام شیمیایی (4-androsten-3-one-17beta-ol) و (17beta-hydroxy-androst-4-en-3-one) نامگذاری شده است. این ترکیب با نام‌ “سوستنون” و “دورا تستین” نیز شناخته می شود و در حقیقت، یک استروئید آنابولیک و داروی بهبود دهنده عملکرد ورزشی به ویژه در بدنسازی به شمار می رود.

سوستانون ۲۵۰ متشکل از ۴ تستوسترون استر می‌باشد که هر کدام زمان عمل مخصوص به خود را دارند. از آنجایی که سوستانون ۲۵۰ دارای فرم‌های مختلفی‌ از تستوسترون می‌باشد میتواند به شکل آهسته و تدریجی‌ باعث آزاد سازی تستوسترون در پلاسمای خون شود که این امر به کاهش تعداد دوز‌های مصرفی کمک می‌کند. تستوسترون به تنهائی‌، بدون اتصال هیچ استری به آن دارای نیمه عمر ۲-۴ ساعته می‌باشد. اما هنگامی که استر‌ها به این هورمون در بدن متصل شوند زمان آزاد سازی آن را آهسته میکنند.

سوستانن Sustanon
سوستانن Sustanon

برای مثال، هنگامی که استر پروپیونات به تستوسترون متصل شود نیمه عمر این هورمون به ۴.۵ روز افزایش پیدا می‌کند که از نیمه عمر خود تستوسترون به تنهائی‌ بسیار بیشتر می‌باشد. ۴ استر سوستانون ۲۵۰ هنگام ورود به بدن تحت تاثیر فرایند هیدرولیز قرار میگیرند که در این فرایند آنها توسط آب تجزیه میشوند. این رویداد تقریبا بلافاصله پس از ورود به گردش عمومی‌ بدن اتفاق میافتد که طی‌ آن هورمون تستوسترون، استر خود را ترک کرده و به شکل آزاد در جریان خون قرار می‌گیرد.

با مصرف یک دوز از سوستانون شما شاهد افزایش سطح تستوسترون در پلاسمای خون خواهید بود. سطح پیک آن که حدود ۷۰ نانو مول می‌باشد حدود ۲۴-۴۸ ساعت پس از مصرف سوستانون ۲۵۰ حاصل میشود. سطح تستوسترون پس از گذشت ۲۱ روز از آخرین تزریق به سطح نرمال خود در مردان باز خواهد گشت. تزریق سوستانون۲۵۰ میتواند به شکل قابل توجهی‌ باعث افزایش سطح تستوسترون، استرادیول، دی هیدرو تستوسترون و آندروستندیون در پلاسمای خون شود. همچنین یک کاهش سطح در (SHBG) نیز به وجود میامد و سطح هورمون‌های (FSH) و (LH) به رنج مورد انتظار پس از مصرف سوستانون ۲۵۰ میرسند.

در مردانی که از هیپوگونادیسم (کاهش فعالیت مناسب بیضه ها) رنج میبرند مصرف سوستانون ۲۵۰ میتواند باعث کاهش علائم مربوط به کمبود تستوسترون شود. سوستانون همچنین دارای چندین مزیت دیگر نظیر افزایش حجم خالص عضلانی و افزایش تراکم مینرال‌های استخوان‌ها نیز می‌باشد. بهبود عملکرد جنسی‌ نیز یکی‌ دیگر از مزایای درمان با این استرویید می‌باشد که این موضوع هم شامل بهبود نعوظ و هم میل جنسی‌ میشود.

درمان با سوستانون میتواند منجر به کاهش سطح تریگلیسیرید‌ها و همچنین (HDL) و (LDL) میشود در حالی‌ که میتواند باعث افزایش سطح هماتوکریت و هموگولوبین شود. اما تاثیر اندکی‌ یا بدون تاثیر روی سطح پادتن ویژه پروستات (PSA) می‌باشد. هیچ عارضه جانبی مربوط به علائم پروستات با مصرف سوستانون گزارش نشده است اما درمان با استفاده از سوستانون ۲۵۰ میتواند باعث افزایش سایز پروستات بیمار شود. هنگامی که سوستانون با آندروژن‌ها تزریق شود، بیماران مبتلا به هیپوگونادیسم که دیابت هم دارند میتواند شاهد افزایش حساسیت سلول‌ها به انسولین باشند. همچنین کاهش سطح گلوکز در جریان خون بیماران نیز گزارش شده است.

ترکیب سوستانون ۲۵۰ با آندروژن‌ها همچنین ثابت کرده است که میتواند باعث القای حس مردانگی به افراد تراجنسی شود.

ویژگی سوستانن این است که ذخیره آب کمتر و عوارض جانبی استروژنیک کمتری را دارا می باشد . این ویژگی ها برای پرورش اندام کاران بی اندازه مفید است کهGynecomastiaکمتری را تحمل می کنند و از طرفی اثر سازندگی تستوسترون تزریقی باز جستجو می شود . احتباس آب کاسته شده ای که سوستانن به دنبال دارد باعث شده که استروییدی مورد علاقه و دلخواه برای پرورش اندام کاران و ورزشکاران به شمار بیاید که مورد توجه نیز قراربگیرد و همچنین برای تفکیک و ساخت عضلات ، یک پایه و اساس قطعی محسوب بشود.

دوز مصرفی سوستانن از ۲۵۰ میلی گرم تا ۲۰۰۰ میلی گرم در هفته متغیر است. با وجود اینکه سوستانن تا یک ماه در بدن مؤثر باقی می ماند ، بهتر است که یک تزریق ثابت حداقل در هفته صورت گیرد . دوز مصرفی عمومی این دارو از ۲۵۰ میلی گرم تا ۱۰۰۰ میلی گرم در هفته متغیر است .

تاثیرات این دارو در حدود 2 الی 3 ماه بعد از مصرف، در بدن قابل شناسایی بوده و عمر فعال آن حدود 15 الی 18 روز است. کمترین میزان دوز مصرفی برای مشاهده تاثیر سوستانون 250 تا 500 میلی گرم در هر 10 روز می باشد.

یک مبتدی که از این استروئید مصرف می کند می تواند تقریباً ۲۰ پند در عرض چند ماه اضافه وزن از آن توقع داشته باشد ، در حالی که او فقط ۲۵۰ میلی گرم سوستانن در هفته تزریق کرده است. توسعه و ترقی ورزشکاران احتیاج به دوز بالایی از این دارو دارد ، تا اثر مؤثر و خواسته شده را بدنبال داشته باشد.

سوستانن استروییدی تقریباً مطمئن است اما در دوزهای بالا می تواند دارای عوارض جانبی استروژنی بالا برای مصرف کنند گان باشد وقتی که دوز مصرفی سوستانون تا ۱۰۰۰ میلی گرم در هفته بالا میرود این عاقلانه تر می باشد که یک آنتی استروژن همچون تامواکسی فن یا پرویرون مصرف شود تزریق سوستانن تولید محصولات طبیعی تستوسترون در بدن را تحت فشار قرار میدهد و یا آن را کاهش میدهد

در نتیجه می توانید ازHCG یا Clomid Zitratدر پایان دوره استفاده کنید سوستانن ۲۵۰ میلی گرمی استروییدی خوب و ایده ال میباشد که به صورت توده ای باید مصرف شود ورزشکار انی که توده عضلانی سریع و قدرت بالا مورد علاقه شان است سوستانن را به همراه قرصهای آنادرل و دیانابول استفاده می کنند . از طرف دیگر همچنین سوستانن با ترن بلن یا مسترون پروپیونات یا وینسترول برای ورزشکارانی که شدتی را جستجو می کنند مفید می باشد .

سوستانن ۲۵۰ میلی گرمی در بازار سیاه به میزان کافی یافت می شود . یک نوع عمومی و معروف آن شکل روسی آن است که در هندوستان تولید می شود . هزاران شاخص وجود دارد که این دارو در ایالات متحده قاچاق می شود ، برای آنکه در دست پرورش اندام کاران قرار بگیرد.

سوستانن Sustanon
سوستانن Sustanon

عوارض آمپول سوستانون 250
گروهی از ورزشکاران که قصد شرکت در مسابقات را دارند، در مصرف این دارو زیاده روی کرده و دزهای بسیار بالا تزریق می کنند، این اقدام تحت هیچ شرایطی توصیه نمی شود زیرا با عوارض مصرف زیاد آمپول سوستانون، روبرو خواهند شد.

حداکثر دوز مصرفی سوستانون، 750 تا 1000 میلی گرم در هفته است و مصرف بیش از حد می تواند عوارض جانبی شدیدی به همراه داشته باشد. عوارض سوستانون 250، برای تستوسترون درمانی می تواند شامل موارد زیر باشد:

افزایش احتباس آب و نمک در بدن

کاهش موقت اسپرم

پوکی استخوان

تحریک شدید قوه جنسی‌

چرب شدن پوست

آکنه

رشد موی زائد

ریزش موی سر

پوکی استخوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *