بیوگرافی گریت کالی:

گریت کالی یک بدنساز و کشتی کج کار حرفه ای است که در حال حاضر برای کمپانی دبلیو دبلیو ای در آمریکا کار می کند.

او با قد ۲۲۲ سانتی متر بلند ترین سوپراستار در فهرست اسامی دبلیو دبلیو ای است. قبل از آغاز حرفه ای کشتی کج یک افسر پلیس در هندوستان و قهرمان بدنسازی و پهلوان ورزش Pehlwan در هندوستان بود که یک نوع کشتی سنتی در کشور هندوستان است.

او در یک خانواده هندی در یک روستای دورافتاده زندگی میکرد. او یکی از هفت خواهر و برادر یک خانواده ضعیف و فقیر بود و به همین علت مجبور بود به دلیل فیزیک بدنی بالایش کارهای عجیب و غریب انجام دهد. هنگامی که رانا به عنوان یک سرباز در شهر شیملا خدمت میکرد یک افسر پلیس از ایالت همجوار پنجاب را دید که قبلاً چند کارمند پلیس را به عنوان ورزشکار بین‌المللی تبدیل کرده‌است به همین دلیل از هیکل رانا خوشش آمد و او را در پلیس پنجاب استخدام کرد. زمانی که وی در پنجاب بود،برای تبدیل شدن به یک کشتی گیر تمرین کرد و به زودی برای کشتی حرفه‌ای آمریکا انتخاب ش

نام حقیقی: دالیپ سینگ رانا

زندگینامه گریت کالی
زندگینامه گریت کالی

لقب ها و نامهای داخل رینگ : Giant Singh ، The Great Khali

قد : ۲ متر و ۲۲ سانتی متر –  وزن : ۱۹۲ کیلوگرم (۴۲۰ پوند)

تاریخ ورود به کشتی کج: ۷ اکتبر ۲۰۰۰

محل اقامت فعلی: شهر جالندهار در استان پنجاب در کشور هندوستان

مربیان کشتی کج او : اردوی آموزشی حرفه ای کشتی در موسسه All Pro Wrestling

بهترین دوستانش در کشتی کج: بیگ شو، خسرو دایواری ، مک ماهان

دالیپ سینگ رانا (هندی: दिलीप सिंह राणा؛ زادهٔ ۲۷ اوت ۱۹۷۲ که در کشتی حرفه‌ای با نام گریت کالی (به انگلیسی: The Great Khali) شناخته می‌شود، کشتی‌گیر، هنرپیشه و پاورلیفتر هندی است.

افتخارات در WWE:

۱ بار قهرمانی کمربند سنگین‌ وزن جهان دبلیودبلیوئی
پیوستن به تالار شهرت دبلیو دبلیو ای در سال ۲۰۲۱

زندگی نامه گریت کالی:

دالیپ سینگ رانا ملقب به گریت کالی در بیست و هفتم آگوست سال ۱۹۷۲ در روستای دایرانا در استان هیماچال پرادش در کشور هندوستان بدنیا آمد. گریت کالی سومین فرزند از هشت فرزند خانواده بود. در دوره جوانی ، به عنوان کارگر در کنار جاده ، سنگ می شکست و پول مختصری دریافت می کرد تا کمک حال خانواده باشد. به گفته خود او تمام اعضای خانواده شامل پدر و مادر و فرزندان دیگر ، قد نرمال و طبیعی دارند و فقط پدر بزرگش خیلی بلند قد بوده است.

در سال ۱۹۹۳ میلادی ، هنگامی که او به عنوان کارگر در تپه های هیمالیا مشغول به کار بود ، وضعیت زندگی او شروع به تغییر کرد. تا آن زمان او در چندین رشته ورزشی سعی خود را کرده بود و در همه آنها بسیار موفق هم بود. اما استعداد خارق العاده ای از خود در بدنسازی نشان داد.

رییس کل اداره پلیس استان پنجاب توجهش به گریت کالی جلب شد و به او کمک کرد تا به نیروی پلیس ملحق شود. این تغییر در شغل به گریت کالی اجازه داد که بیشتر به تمرینات بدنسازی خود بپردازد و بالاخره عنوان آقای هند را در سال ۱۹۹۷ – ۱۹۹۸ بدست آورد.

موفقیت و تلاش و کار سخت او ، به او اجازه داد تا در سال ۱۹۹۹ در ژاپن به عنوان کشتی گیر ، دوره ببیند ، جایی که او مهارتهای خود را برای حضور در مسابقات رسمی و بزرگ ، توسعه داد و باعث شد چندین عنوان قهرمانی را در ژاپن کسب کند و هنوز هم در آنجا یک چهره بسیار محبوب است. برنامه زمانبندی آموزش گریت کالی ، روزانه ، دو ساعت آموزش سنگین در صبح و دو ساعت در بعد از ظهر بود. برای نگهداری از هیکل و سایز خود ، نیاز به یک رژیم غذایی دقیق و کامل و بسیار وحشتناک داشت.

گریت کالی روزانه ، ۵ گالن شیر (۱۹ لیتر) ، ۵ عدد جوجه و دوازده تخم مرغ و مقادیر زیادی نان هندی (chapati) ، آب میوه و انواع میوه ها را می خورد. هدف گریت کالی در زندگی ، حمایت از خانواده اش و کمک به تمام افراد محل زندگی اش است.

او یک اسطوره و مربی فعال ، برای جوانان استان پنجاب است و آنها را تشویق می کند که از مواد مخدر دور باشند و به شدت به آنها تاکید می کند که با ورزش کردن به انضباط ، خودداری ، موفقیت و سلامتی ، برسند. او در روز چهارشنبه ، هشتم اسفند سال ۱۳۸۰ شمسی (۲۷ February 2002) با Harpinder Kaur ازدواج کرد.

در ماه می سال ۲۰۰۱ در تمرینات کشتی گیری که آموزشهای مخصوصی در APW دیده بود ، داوطلب شد تا گریت کالی روی او فن flapjack را اجرا کند. (فنی که کشتی گیر توسط حریف بلند شده و با صورت به زمین برخورد می کند). در اثر یک حرکت اشتباه در هنگام بازی حریف گریت کالی به زمین خورد و به شدت مجروح شد. او قبلا هم یکبار ضربه مغزی شده بود و بار دوم باعث شد که او در یک وضعیت بسیار خطرناک قرار بگیرد. این مسئله باعث شد که گریت کالی به طور غیر عمدی باعث مرگ حریف خود بشود.

گریت کالی در ژانویه سال ۲۰۰۶ با کمپانی دبلیو دبلیو ای قرارداد امضا کرد و بعد به Deep South Wrestling رفت تا در آنجا پیش از حضور رسمی در دبلیو دبلیو ای ، آموزش ببیند. گریت کالی اولین بار در اسمکدان و در تاریخ بیست و یکم آپریل ۲۰۰۶ در رینگ در مقابل Funaki ظاهر شد و بازی را برد. او توانست با قدرت حریفان خود را شکست دهد و خیلی زود کمربند قهرمانی سنگین وزن جهان را بدست آورد.

( گریت به معنی بزرگ و Khali همان Khalif است که انگلیسی ها Caliph می گویند یعنی همان خلیفه یا پادشاه ، منظور از Great Khali این است که او سلطان و پادشاه رینگ است و از حریفش برتر است.)

مربیان کشتی کج او : اردوی آموزشی حرفه ای کشتی در موسسه All Pro Wrestling (APW

Camp Boot در شهر هایوارد در ایالت کالیفرنیا آمریکا . نام فن های معروف و ضربه های Finishing او : Overhead chop ، Choke toss into turnbuckle ،Release Baldo Bomb ، Big boot ، Single arm choke و Powerbomb (فن های اول و چهارم و پنجم فن های معروف در حمله های کشتی حرفه ای هستند). مدیر برنامه : Shawn Daivari تاریخ حضور او در رقابتهای مختلف : شنبه ، 16 مهرماه 1379 شمسی (7 October 2000) در APW و جمعه 18 فروردین ماه 1385 شمسی (7 April 2006) در WWE . وضعیت تاهل : متاهل است و نام همسرش Harpinder Kaur است. Dalip Singh Rana یک ورزشکار رشته بدنسازی و یک کشتی گیر حرفه ای هندی است.

Singh در حال حاضر برای WWE در آمریکا و در گروه Smack Down کار می کند و نام داخل رینگ او ، Great Khali است. با قدر 222 سانتی متر او بلندترین سوپراستار در فهرست اسامی WWE است. قبل از آغاز فعالیت حرفه ای ورزشی خود ، Singh یک افسر پلیس در استان پنجاب در هندوستان و قهرمان بدنسازی و پهلوان ورزش Pehlwan در هندوستان بود ( Pehlwanکه Pahlwani هم گفته می شود یک جور ورزشی کشتی سنتی مخصوص کشور هندوستان است).

Dalip Singh در یک خانواده فقیر در روستای دیرانا در استان هیماچال پرادش در کشور هندوستان ، متولد شد و سومین فرزند از هشت فرزند خانواده بود.

در دوره جوانی ، به عنوان کارگر در کنار جاده ، سنگ می شکست و پول مختصری دریافت می کرد تا کمک حال خانواده باشد. هنگامی که درباره قد و قواره اعضای خانواده Singh از او سوال شد ، گفت که تمام اعضای خانواده شامل پدر و مادر و فرزندان دیگر ، قد نرمال و طبیعی دارند و گفت که فقط پدر بزرگش خیلی بلند قد بوده است.

در سال 1993 میلادی ، هنگامی که او به عنوان کارگر در تپه های هیمالیا مشغول به کار بود ، وضعیت زندگی او شروع به تغییر کرد. تا آن زمان او در چندین رشته ورزشی سعی خود را کرده بود و در همه آنها بسیار موفق هم بود. اما استعداد خارق العاده ای از خود در بدنسازی نشان داد. رییس کل اداره پلیس استان پنجاب توجهش به Singh جلب شد و به او کمک کرد تا به نیروی پلیس ملحق شود. این تغییر در شغل او به Singh اجازه داد که بیشتر به تمرینات بدنسازی خود بپردازد و بالاخره عنوان آقای هند را در سال 1997 – 1998 بدست آورد.

موفقیت و تلاش و کار سخت او ، به او اجازه داد تا در سال 1999 در آمریکا به عنوان کشتی گیر ، دوره ببیند ، جایی که او مهارتهای خود را برای حضور در مسابقات رسمی و بزرگ ، توسعه داد و باعث شد چندین عنوان قهرمانی را در ژاپن کسب کند و هنوز هم در آنجا یک چهره بسیار محبوب است. برنامه زمانبندی آموزش Singh ، روزانه ، از دو ساعت آموزش سنگین در صبح و دو ساعت در بعد از ظهر تشکیل شده است. برای نگهداری از هیکل و سایز خود ، نیاز به یک رژیم غذایی دقیق و کامل و بسیار وحشتناک دارد. Singh روزانه ، 5 گالن شیر (19 لیتر) ، 5 عدد جوجه و دوازده تخم مرغ و مقادیر زیادی نان هندی (chapati) ، آب میوه و انواع میوه ها را می خورد. هدف Dalip Singh در زندگی ، حمایت از خانواده اش و کمک به تمام افراد محل زندگی اش است.

او یک اسطوره و مربی فعال ، برای جوانان استان پنجاب است و آنها را تشویق می کند که از مواد مخدر دور باشند و به شدت به آنها تاکید می کند که با ورزش کردن به انضباط ، خودداری ، موفقیت و سلامتی ، برسند . او در روز چهارشنبه ، هشتم اسفند سال 1380 شمسی (27 February 2002) با Harpinder Kaur ازدواج کرد. هنگامی که Dalip Singh ، یک کشتی گیر حرفه ای برای All Pro Wrestling در آمریکا شد ، اولین حضور او در اکتبر سال 2000 ، با نام Giant Singh بود که به همراه با هم تیمی خود به نام Tony Jones در مقابل West Side Playaz 2000 قرار گرفت.

در روز دوشنبه ، هفتم خرداد سال 1380 ((28 May 2001 ، Brian Ong ، کشتی گیری که آموزشهای مخصوصی در APW دیده بود ، داوطلب شد تا Dalip Singh روی او فن flapjack را اجرا کند (فنی که کشتی گیر توسط حریف بلند شده و با صورت به زمین برخورد می کند). در اثر یک حرکت اشتباه Brian Ong در هنگام بازی ، هنگامی طبق دستور مربی اش رفت تا به جای پشت Singh ، پیراهن او را بگیرد ، به زمین خورد و به شدت مجروح شد. او قبلا هم یکبار ضربه مغزی شده بود و بار دوم باعث شد که او در یک وضعیت بسیار خطرناک قرار بگیرد. این مسئله باعث شد که Singh به طور غیر عمدی باعث مرگ Brian Ong بشود. All Pro Wrestling در دادگاه در مقابل خانواده Brian Ong ، شکست خورد و مجبور شد 3/1 میلیون دلار خسارت به پدر و مادر Brian Ong بدهد.

در ماه August سال 2001 ، Singh توسط رئیس انجمن کشتی Team 2000 به نام Masahiro Chono (کشتی کج کار ژاپنی) به New Japan Pro Wrestling (NJPW – انجمن کشتی گیران حرفه ای ژاپن – مانند WWE در آمریکا) آورده شد. همراه Singh مرد غول پیکر دیگری به نام Giant Silva بود. آنها با همدیگر بلند قد ترین Tag Team در تاریخ کشتی حرفه ای را با میانگین قد 44/218 سانتی متر تشکیل دادند و مجموع وزنشان به 47/365 کیلوگرم رسید. این دو برای اولین بار در ماه October سال 2001 در استادیوم شهر توکیو (Tokyo Dome ) با هم ، هم تیم شدند و توسط Masahiro Chono ، نام این Tag Team دو نفره ” Club 7 ” گذاشته شد.

Dalip Singh و Giant Silva به همراه Masahiro Chono به عنوان اعضای ” Club 7 ” : این دو موفق شدند کشتی گیران Yutaka Yoshie ، Kenzo Suzuki ، Hiroshi Tanahashi و Wataru Inoue را در یک مسابقه Handicap Match و در حالی که Giant Silva ، در آن واحد Hiroshi Tanahashi و Wataru Inoue را به زمین چسبانده بود ، شکست دهند. Singh برای اولین بار در یک رقابت Tag Team به همراه Hiroyoshi Tenzan ، در استادیوم توکیو در ماه January سال 2002 ، شکست خورد که عامل این شکست همان Hiroyoshi Tenzan بود. او یک بار دیگر در ماه March ، در غالب یک Tag Team ، شکست خورد. در آن مسابقه ، Singh ، توسط Manabu Nakanishi به زمین چسبید و داور تا سه شمرد. بدترین شکست او در ماه August در استادیوم Tokyo Nippon Budokan بود که در آنجا بعد از یک دعوا و مشاجره با Giant Silva ، توسط او در یک مسابقه تن به تن ، به زمین چسبانده شد و داور تا سه شمرد و بازی را باخت .

ورود به WWE : در روز دوشنبه ، 12 دی سال 1384 شمسی (2 January 2006 ) ، Singh با WWE قرارداد امضا کرد و بعد به Deep South Wrestling رفت تا در آنجا پیش از حضور رسمی در WWE ، آموزش ببیند. ( Deep South Wrestling – DSW – و Ohio Valley Wrestling – OVW – دو موسسه وابسته به شرکت WWE هستند و کشتی گیران قبل از حضور در بازیهای رسمی در آنجا آموزش می بینند که البته OVW معروفتر از DSW است ) در کنار Shawn Daivari ، Singh بدون نام ، در تاریخ جمعه 18 فروردین سال 1385 (7 April 2006) در یک صحنه از بازی Smack Down آمد و Undertaker را بدون آمادگی قبلی ، در خلال بازی با Mark Henry از روی زمین بلند کرد و باعث شد این دو بعدا یک مسابقه با هم بدهند. هفته بعد او تحت عنوان ” The Great Khali ” معرفی شد. او اولین بار در رینگ Smack Down در تاریخ جمعه ، اول اردیبهشت سال 1385 شمسی (21 April 2006) در مقابل Funaki ظاهر شد و بازی را برد.

در تاریخ جمعه ، 15 اردیبهشت سال 1385 شمسی (5 May 2006) ، که شب مسابقات Smack Down بود ، Khali قرار دادی امضا کرد که با Undertaker در روز یک شنبه ، 31 اردیبهشت سال 1385 (21 May 2006) در P.P.V ، Judgment Day ، رقابت کند. در همان شب او وسط یک مسابقه WWE Cruiserweight Championship که بین حریفان قدر آن مسابقه یعنی ، Super Crazy و Kid Kash و Nunzioدر غالب یک مسابقه Triple Threat Match در حال برگزاری بود ، حمله کرد و هر سه آنها به علاوه Vito را به زمین کوباند. در رینگ مسابقات Smack Down در تاریخ جمعه 22 اردیبهشت سال 1385 شمسی (12 May 2006) ، JBL ، Khali را به جان Rey Mysterio انداخت.

Khali در مقابل Rey Mysterio ، حدود 61 سانتی متر بلندتر و 5/113 کیلوگرم سنگین تر بود و خیلی راحت توانست در مقابل قهرمان سنگین وزن جهان ، پیروز شود. در مسابقه در مقابل Undertaker در Judgment Day 2006 ، Khali چندین ضربه محکم به Undertaker زد و در نهایت با یک ضربه پا که به سر او زد ، او را شکست داد و موجب شد تا همچنان در WWE شکست ناپذیر بماند. در تاریخ جمعه ، 12 خرداد سال 1385 شمسی (2 June 2006) ، در رینگ Smack Down ، هنگامی که Roddy Piper داشت بلد نبودن زبان انگلیسی Khali و زندگی گذشته او را مسخره می کرد ، Khali به همراه Daivari وارد رینگ شدند و Khali خشمگین ، Roddy Piper را ناک اوت کرد.

فعالیتهای هنری Khali : Singh نقش Turley را در نسخه 2005 فیلم سینمایی The Longest Yard (طولانی ترین حیاط) بازی کرد. او نقش یک زندانی نامتعادل با رفتار و خلق و خوی متغیر را بازی کرد. Dalip Singh در اولین نمایش نسخه 2005 فیلم سینمایی The Longest Yard : آسیا از آمریکایی های جنایت کار دارند ، وگرنه او ذاتا عصبانی و خشن نیست.

تهیه شده در پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ (ادکوان – Edcoan.ir)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *