زندگینامه گریت کالی
شما اینجا هستید
کشتی کج » زندگینامه گریت کالی

بیوگرافی گریت کالی:

گریت کالی یک بدنساز و کشتی کج کار حرفه ای است که در حال حاضر برای کمپانی دبلیو دبلیو ای در آمریکا کار می کند.

او با قد ۲۲۲ سانتی متر بلند ترین سوپراستار در فهرست اسامی دبلیو دبلیو ای است. قبل از آغاز حرفه ای کشتی کج یک افسر پلیس در هندوستان و قهرمان بدنسازی و پهلوان ورزش Pehlwan در هندوستان بود که یک نوع کشتی سنتی در کشور هندوستان است.

زندگینامه-گریت-کالی

زندگینامه گریت کالی

 

 

 

نام حقیقی: دالیپ سینگ رانا

 

لقب ها و نامهای داخل رینگ : Giant Singh ، The Great Khali

قد : ۲ متر و ۲۲ سانتی متر –  وزن : ۱۹۲ کیلوگرم (۴۲۰ پوند)

تاریخ ورود به کشتی کج: ۷ اکتبر ۲۰۰۰

محل اقامت فعلی: شهر جالندهار در استان پنجاب در کشور هندوستان

مربیان کشتی کج او : اردوی آموزشی حرفه ای کشتی در موسسه All Pro Wrestling

بهترین دوستانش در کشتی کج: بیگ شو، خسرو دایواری ، مک ماهان

زندگی نامه گریت کالی:

دالیپ سینگ رانا ملقب به گریت کالی در بیست و هفتم آگوست سال ۱۹۷۲ در روستای دایرانا در استان هیماچال پرادش در کشور هندوستان بدنیا آمد. گریت کالی سومین فرزند از هشت فرزند خانواده بود. در دوره جوانی ، به عنوان کارگر در کنار جاده ، سنگ می شکست و پول مختصری دریافت می کرد تا کمک حال خانواده باشد. به گفته خود او تمام اعضای خانواده شامل پدر و مادر و فرزندان دیگر ، قد نرمال و طبیعی دارند و فقط پدر بزرگش خیلی بلند قد بوده است.

در سال ۱۹۹۳ میلادی ، هنگامی که او به عنوان کارگر در تپه های هیمالیا مشغول به کار بود ، وضعیت زندگی او شروع به تغییر کرد. تا آن زمان او در چندین رشته ورزشی سعی خود را کرده بود و در همه آنها بسیار موفق هم بود. اما استعداد خارق العاده ای از خود در بدنسازی نشان داد.

رییس کل اداره پلیس استان پنجاب توجهش به گریت کالی جلب شد و به او کمک کرد تا به نیروی پلیس ملحق شود. این تغییر در شغل به گریت کالی اجازه داد که بیشتر به تمرینات بدنسازی خود بپردازد و بالاخره عنوان آقای هند را در سال ۱۹۹۷ – ۱۹۹۸ بدست آورد.

موفقیت و تلاش و کار سخت او ، به او اجازه داد تا در سال ۱۹۹۹ در ژاپن به عنوان کشتی گیر ، دوره ببیند ، جایی که او مهارتهای خود را برای حضور در مسابقات رسمی و بزرگ ، توسعه داد و باعث شد چندین عنوان قهرمانی را در ژاپن کسب کند و هنوز هم در آنجا یک چهره بسیار محبوب است. برنامه زمانبندی آموزش گریت کالی ، روزانه ، دو ساعت آموزش سنگین در صبح و دو ساعت در بعد از ظهر بود. برای نگهداری از هیکل و سایز خود ، نیاز به یک رژیم غذایی دقیق و کامل و بسیار وحشتناک داشت.

زندگینامه-گریت-کالی

زندگینامه گریت کالی

گریت کالی روزانه ، ۵ گالن شیر (۱۹ لیتر) ، ۵ عدد جوجه و دوازده تخم مرغ و مقادیر زیادی نان هندی (chapati) ، آب میوه و انواع میوه ها را می خورد. هدف گریت کالی در زندگی ، حمایت از خانواده اش و کمک به تمام افراد محل زندگی اش است.

او یک اسطوره و مربی فعال ، برای جوانان استان پنجاب است و آنها را تشویق می کند که از مواد مخدر دور باشند و به شدت به آنها تاکید می کند که با ورزش کردن به انضباط ، خودداری ، موفقیت و سلامتی ، برسند. او در روز چهارشنبه ، هشتم اسفند سال ۱۳۸۰ شمسی (۲۷ February 2002) با Harpinder Kaur ازدواج کرد.

در ماه می سال ۲۰۰۱ در تمرینات کشتی گیری که آموزشهای مخصوصی در APW دیده بود ، داوطلب شد تا گریت کالی روی او فن flapjack را اجرا کند. (فنی که کشتی گیر توسط حریف بلند شده و با صورت به زمین برخورد می کند). در اثر یک حرکت اشتباه در هنگام بازی حریف گریت کالی به زمین خورد و به شدت مجروح شد. او قبلا هم یکبار ضربه مغزی شده بود و بار دوم باعث شد که او در یک وضعیت بسیار خطرناک قرار بگیرد. این مسئله باعث شد که گریت کالی به طور غیر عمدی باعث مرگ حریف خود بشود.

گریت کالی در ژانویه سال ۲۰۰۶ با کمپانی دبلیو دبلیو ای قرارداد امضا کرد و بعد به Deep South Wrestling رفت تا در آنجا پیش از حضور رسمی در دبلیو دبلیو ای ، آموزش ببیند. گریت کالی اولین بار در اسمکدان و در تاریخ بیست و یکم آپریل ۲۰۰۶ در رینگ در مقابل Funaki ظاهر شد و بازی را برد. او توانست با قدرت حریفان خود را شکست دهد و خیلی زود کمربند قهرمانی سنگین وزن جهان را بدست آورد.

( گریت به معنی بزرگ و Khali همان Khalif است که انگلیسی ها Caliph می گویند یعنی همان خلیفه یا پادشاه ، منظور از Great Khali این است که او سلطان و پادشاه رینگ است و از حریفش برتر است.)

 

تهیه شده در پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ (ادکوان – Edcoan.ir)

  1. عاشقان گرت کالی

    اسم فینیشرش چییه

  2. sd

    کالی الهه مرگ هندوستانه ،خلیفه چیه؟؟!!!

  3. سامان احمدی

    من طرفدار گریت کالی هستم ومی دانم او یک بیماری مربوط به رشد بیش از هد استخان دارد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره