زد ام اي ZMA
شما اینجا هستید

نام محصول:
زد ام اي
120 عدد – كپسول
 

 

كار آيي:
1-  حاوی زینک( روی) ، منیزیوم ، آمینو اسید و ویتامین ب6
2-  حافظ بدن در برابر اثرات مضر تمرینات بدنی سنگین
 

ادامه مطلب:زد ام اي  ZMA

طرز مصرف:
برای آقايان: 3 كپسول روزانه ، برای خانم ها : 2 كپسول روزانه ، 30 تا 60دقيقه پيش از خوابيدن . براي بهترين نتيجه از خوردن غذا و مكمل هاي حاوي كلسيم زياد خودداري فرماييد.

تعريف عمومي :
اليمپ زد ام اي ،محصولي منحصر به فرد  حاوي عناصري مانند زينك
(روي) منيزيوم كي ليت با آمينو اسيد هاو ويتامين ب 6 مي باشد . آنابوليك غير استروئيدي و فرمول آنتي اكسيداني طبيعي مي باشد.
داخل محصول حاوي مواد خاص براي حمايت روزانه از بدن در مقابل اثرات مضر تمرينات بسيار سنگين بدني، كاهش اشتها ، جراحات  و استرس هاي به اصطلاح اكسيد كننده.
هشدار محصول :
از مقدار مصرف توصيه شده تجاوز نكنيد . مكمل هاي غذايي را نمي توان جايگزين رژيم غذايي متنوع و متوازن كرد. از دسترس كودكان دور نگه داريد. در صورت بيماري هاي كليوي ، حاملگي و يا شير دهي مشاوره با پزشك توصيه مي شود.

جدول :


Nutrition value 1 capsule 2 capsules 3 capsules
Zinc 10 mg (*100%) 20 mg (*200%) 30 mg (*300%)
Magnesium 150 mg (*40%) 300 mg (*80%) 450 mg (*120%)
Vit. B6 3,5 mg (*250%) 7 mg (*500%) 10,5 mg (*750%)

تعريف تخصصي:
اليمپ زد ام اي باعث افزايش سطح فعاليت تستسترون و افزايش سطح IGFI-I و لپتين ها شده كه براي كاربرد بهتر انرژي و تقويت استقامت بدن موثر مي باشد . اين محصول كاتابوليسم پروتئين را كاهش داده و در ساخت حجم عضله اي تاثير گذارند . از گرفتگي عضلاني جلوگيري نموده و درد ناشي از تمرينات سنگين را التیام می بخشد. باززايي بدن را حمايت و از استرس هاي  اكسيد كننده جلوگيري مي كند .
علاوه بر آن باعث تمركز بيشتر و خواب عميق تر مي شود .
با افزايش فعاليت هاي فيزيكي نياز به عناصر و ويتامين ب 6 كه در اليمپ ZMA))  موجود هستند محسوس می شود  . اليمپ (ZMA)براي ورزشكاران كه هر نوع ورزشي را بصورت منظم انجام می دهند و افرادجسماً فعال هستند توصيه مي شود.

 1. بیا تو اینجا

  سایت جالبی داری. مفید بود برام. مرسی

 2. آرش

  عالی بود

 3. نساء

  سلام..به تازگی برای افزایش وزن قرص متان و ام زد و پیشنهاد دادن که من هم تهیه کردم قرصهایی به رنگ سفید و آبی…اما باسرچ در اینترنت متوجه عوارض وحشتناک این دو قرص شدم..سوال من این بود اگه فقط یه ماه استفاده کنم بازهم عوارض به این شکل خواهد بود?(البته با توجه به اینکه من خانوم هستم,ونگران بخاطر عوارض هورمونی که خوندم.)

  • قادر

   سلام نه اصلا توصیه نمیشه بهت

  • جواد

   عوارض جانبی (فیزیکی) استروئید ها در زنان
   پاره ای از عوارض فیزیکی هستند که اگر چه ممکن است در بدن مردان نیز همان شدتی که در بدن زنان رخ می نماید رقم بخورد ولی دلیل تفاوت هایی که بین مرد و زن وجود دارد ممکن است این عوارض در بدن زنانی که از این عوارض رنج می برند نموده بیشتری داشته باشد:
   ناهنجاری های مادر زادی
   Dysphonia (دیسفونیا – اختلال صوت)
   Clitoromegaly ( کلیستورو مگالی – بزرگ شدن کلیستوریس )
   Hirsutism ( هیرسوتیسم – موهای زائد در زنان )
   اختلالات قاعدگی
   کاهش حجم سینه
   ناهنجاری های مادر زادی

   مادرانی که باردار بوده و یا در آستانه بارداری قرار دارند اکیدا باید از صرف هر گونه استرو ئید خودداری کنند چرا که مصرف این دسته از داروها در این مقطع زمانی برای زنان به معنی استقبال از خطر تولد فرزندان نارس و بیمار خواد بود. اگر چه مردان که از استروئیدها استفاده می کنند با کاهش قدرت باروری رو در رو می شوند ولی استفاده از این داروها معمولا موجب نمی شود تا پدارن فرزندانی با ناهنجاری های مادرزادی داشته باشند ولی این موضوع در مورد زنان کاملا متفاوت بوده است.
   توجه داشته باشید خود مادرانی که از این دسته از داروها استفاده می کنند نیز به شدت در معرض خطرات جدی قرار دارند و از جمله خطراتی که این افراد را تهدید می کند می توان به رشد موهای زاید در بدن، بزرگ شدن کلیتوریس و تغییر شکل اندام های جنسی زنانه و تمایل به تبدیل شدن این اندام ها به اندام های مردانه اشاره کرد که برای درمان این دو عارضه اخیر ممکن است نیازی به جراحی های سنگین و پر هزینه پلاستیک داشته باشند.

   Dysphonia (دیسفونیا – اختلال صوت)

   در اینکه استروئید های آنابولیک و آندروژن موجب خشونت و کلفتی صدا در زنان می شود شکی نیست. این مسئله در اثر تاثیراتی که آندروژن ها بر حنجره و بر عضلات فعال این نا حیه از بدن اعمال می کند رخ می دهید . به دلیل اینکه به طور طبیعی آندروژن چندانی در بدن زنان وجود ندارد صدای زنان در قیاس با صدای مردان لطیف تر و ملایم تر است و درست به همین دلیل نیز این عارضه یعنی خشونت و کلفتی صدا که با مصرف استروئید آنابولیک و اندروژن بروز می کند در این جنس از آدمی مشهود تر و آزار دهنده تر ظاهر می شود.
   در مراحل اولیه که فرد از دارو های ملایم و از دزهای سبک و کنترل شده استفاده می کند صدا کمی خش دار و کلفت می شود ولی در مراحل حادتر که فرد از دز های سنگین استفاده کرده و یا از داروهایی که خاصیت آندروژنی قدرتمند دارند در طولانی مدت استفاده می کند صدا، هم طراز با صدای مردان شده و حتی در مواردی که افراط شدید در مصرف استروئیدهای آنابولیک و آندروژن رخ داده شده باشد صدا از صدای مردان نیز کمی خسن تر و کلفت تر می شود.
   به طور کلی می توان گفت استرو ئیدهایی که خواص آندروژنی قدرتمند دارند به این عارضه منجر می شود و استروئیدهایی ملایم که خاصیت آندروژنی چندانی نداشته باشند به این شدت که با مصرف دارو هایی همانند testosterone وanadrol 50 و dianabol وmasteron دیده می شود به این عارضه آزار دهنده منجر نمی گردند.
   خوشبختانه با قطع مصرف استروئید صدا تا حدود زیادی به حالت اولیه باز میگردد و از این نظر این عارضه را نیز نمی توان عارضه ای ماندگار و پایدار دانست هر چند در برخی موارد که طول دوره های مصرف استروئید طولانی بوده و یا فرد از دزهای بسیار سنگین استروئید های آندروژن استفاده کرده باشد ته مانده هایی از خوشنت وکلفتی صدا تا مدت ها طولانی با وی خواهد بود.
   Clitoromegaly ( کلیستورو مگالی – بزرگ شدن کلیستوریس )

   ارگان ها واندام های جنسی مردان و زنان که تحت تاثیر هورمون های جنسی تستوسترون (مردان) و استروژن (زنان) رشد و تمایز یافته و اداره می شود و خلاف ارگان ها و اندام هایی همانند کبد ، کلیه ، توده های عضلانی و دستگاه گوارش خون که در هر جنس از آدمی ساختار و عملکردی تقریبا یکسان دارند تفاوت های عمیق و بنیادین در ساختار و رد عملکرد دارند. زمانی که زنان از استروئید هایی که قدرت آندروزنی بالایی دارند استفاده می کنند کلیتوریس (دستگاه تناسلی زنانه) نیز بزرگ تر می شود و از حد طبیعی خارج میگردد به نحوی که در مراحل حادتر که مصرف استروئید آندروژن در دزهای سنگین ادامه میابد این اندام که یکی از اندام های دستگاه تناسلی زنانه است از داخل ارگان تناسلی زنانه بیرون زده و شکل و شمایلی همانند آلت مردانه میگیرد ، خود تصور کنید زنی که کلیتوریسی به شکل و شمایل آلت کوچک مردانه با خود داشته ودر حین تحریکات جنسی نیز با بزرگ شدن این آلت مواجه میشود تا چه اندازه میتواند در عذاب باشد.
   در این میان داروهایی همانند Anavar ، Winstrol و Nandrolone که قدرت آندروژنی چندانی ندارد به ندرت موجب بروز این عارضه میشوند واز این نظر این گزینه ها برای زنان میتوان انتخاب های بهتری دانست.
   از میان داروهایی که در شدت های بالا در این عارضه ختم می شوند می توان به Estosterone , Trenbolone , Dianabol و ایضا Oxymetholone اشاره کرد.
   Hirsutism ( هیرسوتیسم – موهای زائد در زنان )

   زنانی که از استروئیدها و مخصوصا استروئیدهایی که قدرت آندروژنی بالایی دارند استفاده می کنند نیز به دلیل بالا رفتن سطح سرمی تستوسترون با رشد موهای زائد بدن و صورت مواجه می گردند.
   رشد موهای زاید در بدن زنان معمولا در نقاطی از پوست صورت می گیرد که این نقاط بیشترین گیرنده های آندروژن را در خود داشته و در برار استرو ئید های آندروژنی حساسیت بالای دارند ، اولین گام در درمان این عارضه پر مویی در بدن زنان قطع مصرف استروئید ها و شستن فولیکول های مو از آندروژن های وارد شده به این ارگان ها خواهد بود . برای این منظور میتوان از هورمون استروژن و از داروهای آنتی آندروژن همانند Spironolactone و یا حتی Finastride استفاده نموده. البته در برخی موارد از پماد های موضعی ضد قارچ همانند Ketoconazole نیز برای درمان این عارضه استفاده می شود.
   معمولا پاسخی که بدن در زمینه درمان این عارضه به دارو درمانی می دهد چندان امیدوار کنند و رضایت بخش نیست و این عارضه ممکن است سال ها در بدن ماندگار باشد.

   اختلالات قاعدگی

   زنانی که از استروئید آنابولیک و آندروژن استفاده می کنند با بر هم خوردن نظم قاعدگی نیز رو در رو می شوند. همچنین در موارد حادتر می توان ناباروری و یا دست کم اختلال در باروری را نیز محتمل دانست.
   البته ذکر این نکته نیز ضروری است که در اغلب موارد و با قطع مصرف استروئید و پس از بر قرار شدن دوباره بالانس هورمون ها، نظم قاعدگی نیز دوباره بر قرار میشود ولی در موارد حادتر که بالانس هورمونی های جنسی زنانه ممکن است تا ماه ها و حتی سالها به طول بیانجامد و حتی ممکن است که عارضه ناباروری هرگز درمان نشود.
   کاهش حجم سینه

   استروژن اصلی ترین بزرگ کننده و شکل دهنده ی سینه در زنان است و به تحقیق ثابت شده است که استروئید های آنابولیک و آندروژن بر عملکرد این هورمون تاثیر گذاشته و فعالیت این هورمون در زمینه شکل دهی و حفظ شکل و فرم سینه در زنان را به شدت مختل می کند.
   زنانی که استروئید های آنابولیکوآندروژن استفاده می کنند با کاهش محسوس حجم سینه ها که اصطلاحا آتروفی سینه نامیده می شود رو در رو می شوند. هورمون های آندروژن سبب می شود تا از حجم توده پستانی که در سینه زنان وجود دارد کاسته شده و در عوض توده عضلانی و بافت پیوندی که در سینه زنان و در زیر توده پستانی وجود دارد تقویت گردیده و نمیای مردانه ای به این اندام زنان داده شود.
   کاهش حجم توده های پستانی البته در سنین یائسگی که استروژن بدن رفته رفته رو به کاهش می گذارد نیز دیده می شود. در این سال ها به نحو محسوسی از حجم توده های پستانی کاسته می شود ولی دلیل تجمع چربی فراوان در ناحیه سینه ها ، ممکن است حجم کلی سینه تغییری نشان نداده و یا حتی بزرگ تر نیز بشود ولی این نکته نیز باید توجه داشت که این حجم از نظر کیفیت ابدا قابل قیاس با کیفیتی که در سنین جوانی و حتی نوجوانی در سینه ها وجود داشت قابل قیاس نیست.
   بر خلاف اغلب عوارض جانبی استروئیدهای آنابولیک وآندروژن که پس از قطع مصرف دارو تا حدود زیادی برطرف میشوند کسانی که در اثر مصرف این دسته از داروها با عارضه کوچک شدن حجم سینه ها مواجه می شوند معمولا پس از قطع مصرف نیز موفق به برطرف کردن کامل این عارضه نشده و گاه نیاز به روش های درمانی و جراحی های ترمیمی و نیاز به کاشت پروتوز پیدا می کنند.

 4. احمد

  ایول دمت گرم

 5. amirhossein

  سلام.خسته نباشید.میشه بگید zma کدوم شرکت بهتره؟و این که روی وزن تاثیری داره این مکمل؟
  پیشاپیش ممنون

  • رضا

   حالا شما اصلش پیدا کن تو این بازار بعد به فکر شرکت باش اپتیمم برند خوبیه

 6. شاهرخ

  سلام. با تشکر از سایت خوبتون خواستم بدونم این مکمل zma را از کجا و چطوری میتونم تهیه کنم؟ و قیمتش حدود چقدره؟

 7. مجید

  سلام
  مکمل zma جهت تقویت و رشد موهای کاشته شده مفید هست و ضرر ندارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 8. مصطفي

  سلام قرصzma استروئیدیه؟برای مو مشکل ایجاد نمیکنه؟

  • مدیریت

   اینکه استروئیدی هست یا نه، مربوط میشه به شرکتی که محصول رو ازش تهیه میکنین.
   محصول اصلی و آغازین zma بعنوان یک مکمل تولید شده و سایت های ورزش برتر در دنیا که بعنوان منبع اطلاعات شناخته میشوند این محصول رو تجویز و معرفی کرده اند(با توجه به لیست داروهای ممنوعه).
   اما این نکته رو هم یادآوری کردن که “دیده شده که برخی شرکتها در عناصر اولیه تولید این دارو دست برده، تغییراتی داده اند. و محصول تولیدیشون رو بهمون نام در بازارهای جهانی معرفی کرده اند. ”
   در اینکه ترکیبات جدید آیا ماهیت zma رو تغییر داده اند رو کسی نه رد میکنه نه تایید، همین امر جواب دادن به سوال شما رو ناممکن میکنه و از اونجا که در کشور ما با توجه به هم مرز بودن با تعداد زیادی از همسایگان، داروها و مکمل های تولیدی از انواع شرکتهای جهانی یافت میشه، لذا توصیه میشه که در صورت تهیه محصول، البته بعد از مطمئن شدن از اصل بودن آن، به سایت سازنده مراجعه و از محتویات موجود در آن نیز اطلاعات دقیقی بدست بیارید.

   موفق باشید.

 9. شاهین

  سلام ببخشید من پروتئین وی مصرف میکنم میخوام بدونم میتونم بیشتر پروتئین مورد نیازم رو از مواد غذایی بدست بیارم یا از همون مکمل استفاده کنم؟

 10. گاوصندوق

  اینا عوارض ندارن؟؟

  • بهزاد

   اصل باشه نه

 11. تعمیرات لوازم خانگی

  عالی بود ممنون

 12. راد سرویس

  جالب بود ممنون از شما

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره