داروهای استروئیدی

شما می توانید موتور و گیر بکس ماشین خودتان را تقویت کنید و رسیدن به سرعت بالای ۲۰۰ کیلومتر در ساعت را انتظار داشته باشد اما توقع نداشته باشید با ریختن بنزین هواپیما به سرعت ۷۰۰ کیلو متر برسید !

( واقعا آیا جرئت می کنید به یک ماشین با بنزین هواپیما در باکش استارت بزنید ) در بدنسازی همیشه بیشتر به معنای بهتر نیست این موضوع در مورد مصرف پروتئین – شدت و میزان تمرین و صد البته داروهای استروئید کاملا صادق است

بدن بیش از مقدار معینی قادر به جذب این دارو ها نیست و مابقی آن تبدیل به استروژن می شود و البته در مورد داروهای خوراکی شاخه ۱۷ – آلفا الکیله آن برای کبد مانند سم عمل می کند .

 

 

داروهای-استروئیدی
داروهای استروئیدی

مصرف بیش از حد معمول دارو

شما می توانید موتور و گیر بکس ماشین خودتان را تقویت کنید و رسیدن به سرعت بالای ۲۰۰ کیلومتر در ساعت را انتظار داشته باشد اما توقع نداشته باشید با ریختن بنزین هواپیما به سرعت ۷۰۰ کیلو متر برسید ! ( واقعا آیا جرئت می کنید به یک ماشین با بنزین هواپیما در باکش استارت بزنید ) در بدنسازی همیشه بیشتر به معنای بهتر نیست

این موضوع در مورد مصرف پروتئین – شدت و میزان تمرین و صد البته داروهای استروئید کاملا صادق است بدن بیش از مقدار معینی قادر به جذب این دارو ها نیست و مابقی آن تبدیل به استروژن می شود و البته در مورد داروهای خوراکی شاخه ۱۷ – آلفا الکیله آن برای کبد مانند سم عمل می کند .

مصرف استروئید ها به مدت طولانی و دوره های چند استروئیده نامعقول

بیشتر از ۸ تا ۱۲ هفته روی هیچ دوره ای باقی نمانید و یک زمان ( حداقل ۶ هفته ) به بدن استراحت بدهید .

بسیاری بدنسازان به علائم و هشدارهائی که آلارم می دهد که بیش از این دوره را ادامه نده بی توجهی نشان می دهند اگر وقفه زمانی بین دوره ها را در نظر نگیرید احتمال بروز عوارض خیلی بیشتر است و بدن فرصت ریکاوری و بازسازی را پیدا نمی کند علائم هشدار دهنده را بشناسید و جدی بگیرید .

تغییر رنگ سفیدی چشم –پوست – رنگ ادرار –جوشهای صورت برای خانمها و پشت برای مردان همه عواملی است که نباید نسبت به آنها بی توجه باشید و یا با لجاجت به مصرف بی رویه ادامه دهید .

غذاخوردن به مقدار کم

برگردیم به ایتم اول و همان موتور تقویت شده ای که بجای بنزین سوپر ( و البته بدون یارانه ) گازوئیل تحویلش بدهیم .

خیلی از بدنسازان تغذیه را نادیده می گیرند و از استروئیدها انتظار معجزه به تنهائی را دارند .

خواننده محترم، این مطلب در سایت ادکوان ( پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ ) منتشر شده و شما هم اکنون درحال خواندن نسخه کپی آن هستید. لطفا جهت حمایت از ما، به سایت ادکوان مراجعه کنید. متشکرم.
Edcoan.ir

اگر از یک رژیم پرکالری به همراه غذاهای مغذی و غنی از پروتئین استفاده نکنید از استروئیدها هیچ کاری بر نمی اید .

اکثر مواقع رژیم غذائی دوره های استروئیدی باید تا ۴۰۰۰ کالری باشد بعید می دانم تعداد زیادی از بدنسازان طی دوره واقعا تا این مقدار کالری از کربو هیدرات و پروتئین و چربی های سالم استفاده کنند .

تمرین نادرست

موتور تقویت شده با بنزین سوپر را باید تخنه گاز برانید . تمرین در یک کلام شدید قبلا جائی گفتم یکی از بدنسازان گفته یا شدید و سنگین تمرین کن یا برگرد برو خانه پیش مامانت اینا ! ( البته انتهای جمله را خودم اضافه کردم ) .

اگر تحمل درد و سوزش عضله موقع تمرین را ندارید تحمل سوزش باسن مبارکتان هم برای تزریق آمپول کاملا بی فایده است .

سنگین ترین وزنه هائی که می توانید جابجا کنید با بیشترین تکرارها .

سیستم هائی تمرینی شما باید در یک کلام کشنده باشد سوپر ست و تری ست ها – ستهای کم کردنی – تکرارهای منفی – ست های تک تکراری و همه سیستمهای شدت دهنده در این دوره هستند که واقعا معنی پیدا می کنند .

آزمایشات دوره ای

در زمانهای وقفه و استراحت بین دوره ها تست های خون – آنزیم های کبد و … حتما لازم است تا مطمئن شوید بدن ریکاور شده و عوارض خاصی بروز نکرده است .

استفاده از استروئید های اشتباه

استروئیدهای قویتر و تاثیرات آنابولیک بیشتر به معنی عوارض – آروماتیزه و استروژن – و عوارض آندروژنیک ( کچلی و…) بیشتر

استروئیدهای که حجم عضلانی زیادی را موجب می شوند خیلی خطرناک تر به همراه عوارض بیشتری هستند پس حتی الامکان و خصوصا مبتدی ها از آنها اجتناب کنید .

استروئید های تقلبی

این نوع دارو ها خیلی بیشتر از انکه تصور کنید خطرناک هستند مثل این است که دارید سم وارد بدن خود می کنید اکثر آنها عوارضشان مانند استروئیدهای اصل اما فاقد تاثیرات مثبت آنها هستند پس از اصل بودن داروها اطمینان پیدا کنید یا از یک نفر خبره کمک بگیرید .

جمع بندی : با نگاهی به آینده درست مصرف کنید

 

تهیه شده در پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ (ادکوان – Edcoan.ir)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *