جذب بهتر کلسیم با مصرف ویتامین دی
شما اینجا هستید
ویتامینها و موادمعدنی » جذب بهتر کلسیم با مصرف ویتامین دی

جذب بهتر کلسیم با مصرف ویتامین دی

تحقيقات پژوهشگران مرکز تغذيه در امريکا نشان می دهد ميزان طبيعی ويتامين دی برای جذب کلسيم کافی نيست.
کلسیم
بر اساس اين تحقيقات مصرف مکمل های ويتامين دی می تواند ميزان جذب کلسيم حتی در شرايطی که بدن به طور طبيی ويتامين دی دريافت می کند تا ۶۵ درصد افزايش می دهد.ويتامين دی به طور طبيعی در بدن به هنگام قرار گرفتن در معرض نور خورشيد ساخته می شود. 

انتی اکسيدانها را فراموش نکنيد !

نتايج يک پژويش تازه يک بار ديگر به نقش انتی اکسيدانها در سلامت سيستم ايمنی و توده عضلانی اشاره دارد.دکتر ديمين بوژور از دانشگاه ليل در اين مورد می گويد : انتی اکسيدانها خواص زيادی دارند.شايد مهمترين ويژگی های انها در جلوگيری از فعاليت راديکالهای ازاد و ابتلا به سرطان باشد.اما امروزه نتايج پژوهش نشان می دهد که انها به طور غير مستقيم در سلامت و رشد عضلات دخالت دارند.

در ميان بهترين انتی اکسيدانها می توانيم به بتاکاروتن ٫ ويتامين سی و ای اشاره کنيم.

 

باز هم از خطرات استروئيدها !

براساس اخرين پژوهش های انجام شده مصرف استروئيدها می تواند با گذشت زمان فرد را دچار بيماريهای ذهنی و روحی روانی کند.تحقيقات پژوهشگران دانشگاه متروپوليتن لندن نشان می دهد ورزشکارانی که از استروئيدها برای افزايش قدرت بدنی و عضلانی استفاده می کنند ۱۰ بار بيشتر از ساير ديگر ورزشکاران در خطر ابتلا به افسردگی مزمن قرار دارند.به عقيده پژوهشگران مصرف داروهای نيروزا حتی در مدت کوتاه می تواند بسيار خطرناک باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره