بیشتر مراجعان این سالن‌ها کسانی هستند که یا ورزش نمی‌کنند یا مدت‌هاست ورزش را کنار گذاشته‌اند.از دیگران می‌شنوند افرادی که در سالن‌ها ورزش می‌کنند اندام زیبایی دارند، پس در سالن‌های ورزشی ثبت‌نام می‌کنند و خوب، می‌خواهند ره صد ساله را یک شبه طی کنند.

 

مراجعه این گونه افراد به سالن‌های ورزشی نه تنها برای سلامت‌شان مفید نیست بلکه به احتمال زیاد به خودشان آسیب خواهند رساند.

وقتی در یک سالن ورزشی ثبت‌نام می‌کنید، به توصیه‌های زیر عمل کنید تا سلامتی‌تان به خطر نیفتد:


* از اولین روز شروع تمرینات در یک دفتر مخصوص وضعیت فیزیکی خود را یادداشت کنید.

* هر چند وقت یک بار خود را چکاپ کلی کنید. این چکاپ به شما کمک می‌کند از خطرهای بزرگ سلامت به ویژه ناراحتی‌های قلبی عروقی دور بمانید و در مورد نیازهای بدن‌تان اطلاعات بیشتری پیدا کنید.

* مطلع کردن مسئول سالن از پیشینه سلامت و ورزشی شما و دادن تست‌هایی در رابطه با قدرت بدنی می‌تواند موثر باشد.

* در صورتی که برای لاغر شدن به این سالن‌ها مراجعه می‌کنید در رابطه با نحوه و نوع ورزش و میزان آن برای کم کردن چربی‌های اضافه با مسئول صحبت کنید. آزمایشی برای مشخص کردن میزان چربی و اضافه‌وزن خود بگیرید و هر چند ماه یک بار آن را تکرار کنید تا ببینید پیشرفتی داشته‌اید و اگر خیر بهتر است نحوه تمرینات را تغییر دهید.

* همگی ما به خوبی می‌دانیم که پیش از انجام حرکات ورزشی باید بدن‌مان را گرم کنیم. برای گرم کردن بدن به منظور انجام حرکات ورزشی مناسب با تناسب اندام می‌توانید ۷ الی ۱۰ دقیقه روی دستگاه‌های استقامتی تمرین کنید تا دچار تورم تاندون نشوید. دوچرخه درجا، استپر، دستگاه‌های راه رفتن در جا و… به شما کمک می‌کنند قلب و سایر اندام‌ها را برای یک ورزش سنگین آماده کنید.

* اگر می‌خواهید شکم‌تان را فلت کنید، ران‌ها یا باسن‌تان را کوچک کنید، بهتر است درباره اهداف‌تان با یک متخصص صحبت کنید. بهترین فعالیت مناسب با هدفتان را بیابید.

* پایین کمرتان را به دستگاه بچسبانید تا احتمال شکستن مهره‌های کمرتان به پایین‌ترین حد برسد.

* تمرینات قرینه‌ای مانع از درد کمر می‌شوند. در حین تمرینات به خمیدگی‌های طبیعی بدن‌تان احترام بگذارید و برخلاف آنها کاری انجام ندهید.

* به مرور زمان میزان تمرینات را افزایش دهید تا موثر باشند.

* در صورتی که روی دستگاه‌های راه رفتن درجا تمرین می‌کنید حتما کفش مناسب بپوشید تا از دردهای سطحی در امان بمانید.

* اگر درد زانو دارید، دنبال کارهای پرجنب و جوش نباشید و اگر دچار دردهای مفصلی یا کمری هستید از مسئول سالن بخواهید دستگاه‌های بیضوی شکل را به شما معرفی کند.

* برای آنکه به راحتی به تمرینات‌تان بپردازید حتما طی جلسه مایعات شیرین بنوشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *