شما داراي بدني با عضلات ريز و بدني استخواني هستيد و ميبايست براي به دست آوردن عضلات بيشتر ابتدا روي افزايش وزن تمركز كنيد .

 

 

(بعضي از خانم ها كه خيلي لاغرند ميخواهند كمي چربي داشته باشند كه بدنشان كمي زنانه تر باشد )
شما به اضافه شدن وزن بيش از هر چيز ديگر نياز داريد پس تكرار هاي خود را با مكثي كوچك در وسط حركت و در جايي كه بيشترين فشار وزنه روي عضله هست عضله را بيشتر تحت فشار قرار دهيد . مكث شما نبايد بيشتر از 5 ثانيه و نبايد كمتر از 2 ثانيه باشد.


سعي كنيد از وزنه هايي استفاده كنيد كه براي شما سنگين باشد از تكرار هاي 8 تايي استفاده كنيد تا حجم عضلات شما زودتر افزايش يابد .
از غذاهاي با كيفيت اما داراي كالري بالا استفاده كنيد . منظورم از كالري بالا آتاشغال هايي نظير كله پاچه و نوشابه نيست . همانطور كه ميبينيد گفتم با كيفيت . يعني سيب زميني ماكاروني و ……
از خوردن پروتئن هايي نظير گوشت و مرغ و سفيده تخخم مرغ نيز غافل نشويد اما مبناي پر خوري را روي كربوهيدرات هايي نظير جو دو سر برنج و ماكاروني و … بگذاريد .
صبحانه مفصل و پر كالري داشته باشيد .


از بازي فوتبال و بسكتبال و …. پرهيز كنيد چون كه برخلاف رشد عضلات شماست و چيزي به جز آسيب بديدگي براي شما به ارمغان نخواهد آورد . ورزش هاي هوازي براي شما اكتومورف عزيز تا زماني كه ميخواهيد توده عضلات را افزايش دهيد ممنوع ميباشد در زمان كات قبل از مسابقات هم توصيه ميشود شما اکتومورف‌ها از هوازي استفاده نكنيد .

مكمل هاي پيشنهادي براي شما كراتين . پودر هاي با پروتئين متوسط و كربوهيدرات بالا نظير مگامس 2000 و سريس مس و ماسل جويس و ترومس ميباشد .
هدف خود را اين قرار دهيد كه با افزايش وزن و حجم بيشتر شبيه به يك مزومورف شويد .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *