روش های لاغری و کاهش وزن بسیارند و این شما هستید که مسئولیت انتخاب درست را به عهده دارید. می توانید راهای درست را انتخاب نموده و علاوه بر زیبایی اندام خود،  سلامت قلب و اندام های حیاتی خود را هم تضمین کنید یا اینکه سراغ ادعاهای دروغین بعضی از افراد سودجو رفته و علاوه بر نتیجه نگرفتن ، وقت خود را هدر داده و سلامت خود را هم به خطر بیندازید .

در زیر به روش هایی که اکثر افراد برای لاغری روی می آورند و نتیجه خوبی نمی گیرند اشاره کرده و دلایل نتیجه نگرفتن آن را هم ذکر می کنیم . 

روش های لاغری و کاهش وزن بسیارند و این شما هستید که مسئولیت انتخاب درست را به عهده دارید. می توانید راهای درست را انتخاب نموده و علاوه بر زیبایی اندام خود،  سلامت قلب و اندام های حیاتی خود را هم تضمین کنید یا اینکه سراغ ادعاهای دروغین بعضی از افراد سودجو رفته و علاوه بر نتیجه نگرفتن ، وقت خود را هدر داده و سلامت خود را هم به خطر بیندازید . در زیر به روش هایی که اکثر افراد برای لاغری روی می آورند و نتیجه خوبی نمی گیرند اشاره کرده و دلایل نتیجه نگرفتن آن را هم ذکر می کنیم .

 

چرا کمربند لاغری نه ؟

یکی از رایج ترین روش های لاغری استفاده از کمربندهای لاغری است . کمربندهای لاغری دو نوع اند: حرارتی و لرزشی که هیچکدام باعث سوزاندن چربی ها نمی شوند و تاثیری در کاهش وزن حقیقی ندارند. کمربندهای حرارتی فقط آب را از بدن خارج می کنند که بعد از مدت کوتاهی با جایگزین شدن آب همه چیز به حالت اول بر میگردد.

کمربند های لرزشی با ارتعاشی که ایجاد می کنند باعث شکسته شدن و جابجا شدن چرب ها می شوند و ممکن است به ظاهر باعث کاهش سایز شوند ولی سوال اینجاست که چربی های جابجا شده کجا می روند؟ جواب این است که چربی ها وارد جریان خون شده و دیواره داخلی رگ ها رسوب می کنند یا در محل های پر خطر مثل دور قلب یا کبد تجمع می کنند. در واقع به این وسیله ظاهر خود را درست کرده واز درون به خود لطمه زده ایم.

اصولاً استفاده از دستگاه های لاغری موضعی نوعی نشانی غلط دادن است. اگر می بینیم چربی بیشتر در ناحیه شکم و پهلو جمع می شود به خاطر تنضیمات خاصی است که در بدن ما حاکم است. بدن چربی های اضافی را در جایی که کمترین خطر را برایش دارد ذخیره می کند و هر وقت هم که لازم داشت از همان جا برمیدارد .

نکته مهم اینجاست که همانطور که شما کار خاصی روی شکم تان انجام نداده اید که چاق شود برای لاغر شدنش هم لازم نیست کار خاصی بر رویش انجام دهید و راه درستش تغذیه مناسب و در پیش گرفتن سبک زندگی سالم است. جالب است بدانید شما اگر حتی به طور مرتب پیاده روی هم کنید از شکم و پهلو ونشیمن گاه ، لاغر خواهید شد. گفتنی است هیچکدام از کمربند های لاغری مجوز مراکز علمی دنیا مانند FDA را ندارد و استفاده از آنها به هیچ وجه توصیه نمی شود و اگر مضر نباشد قطعاً بی خاصیت هستند.

چرا بالن و حلقه معده نه ؟

در میان روش های لاغری اینها مصداق سر پوش گذاشتن روی مشکل هستند، چون مانع از گرسنگی و تمایل شما به غذا نمی شوند، فقط سدٌی در برابر خوردن شما ایجاد می کنند. تصور کنید تمایل زیادی به خوردن ندارید و غذای دلخواه تان هم در برابرتان است اما نمی توانید بخورید . وقتی می توان درست خوردن را یاد گرفت و از لذٌت غذا به شکل طبیعی برخوردار شد و از این طریق لاغر هم شد، چه نیازی به این روش های عذاب آور برای لاغری است؟ بالن معده باعث برگشت اسید معده ( ترش کردن ) می شود که مشکلات کوتاه مدت و خطرات دراز مدتی را متوجه فرد می کند. دانستن این نکته مهم است که مشکل اصلاً در معده نیست بلکه در ذهنیت و عادت های فرد است.

چرا جراحی لاغری نه ؟

هیچ عمل جراحی بی عارضه نیست ، به خصوص جراحی روی بافت های چربی که با خطرات و عوارض گاه مرگباری نظیر آمبولی چربی همراه است . در واقع در میان روش های لاغری ، عوارض جراحی مصداق ظاهر سازیست. جراح فقط چربی های ظاهری را بر می دارد که کم خطر است و با چربی های خطرناک کاری ندارد.

جراح چربی های دور کبد و قلب را برنمیدارد . حتی امکان این که چربی های ظاهری هم به طور متناسبی برداشته شود نیست مثلاً شخص شکم لاغر پیدا میکند با بازوهای چاق و بدنش تناسب خود را از دست میدهد. به علاوه وقتی شخصی به ظاهر لاغر شود دلخوشی واطمینان خاطر کاذب پیدا می کند در حالی که او از درون همان فرد چاق قبلی است و همان عوارض تهدیدش می کند. در این دنیا هیچ چیز بی دلیل نیست. اضافه وزن هم قطعاً دلایلی دارد.

دلایل اضافه وزن شما درون شماست ، در عادت ها، انتخاب ها و سبک زندگی تان. بنابراین راه حل را هم باید در درون به بیرون معطوف کند از راه صحیح مانع سلامتی شما می شود.

چرا طب سوزنی نه ؟

چون تنها تاثیر طب سوزنی در کاهش اشتهاست آنهم در دوره ای که استفاده می شود و چون دلایل اضافه وزن که در عادت ها و آگاهی ها و انتخاب های فرد است تغییر نمی کند، بعد از قطع درمان همه چیز به جای اول بر میگردد و فرد می ماند با سر خوردگی یک تجربه ناموفق.

چرا قرص لاغری نه ؟

قرص های لاغری هم یکی دیگر از روش های لاغری است. اما امروزه دیگر همه می دانند که هیچ دارویی بی عارضه نیست.

قرص های لاغری تاثیرات منفی ومخربی بر جسم و روان شما می گذارد. تاثیراتی مانند عصبی شدن بی دلیل ، مشکلات قلبی ، مشکلات گوارشی و کاهش جذب ویتامین های غذا و. . . و اینها جدای از عوارض بعضی داروها ی رایج دیگر است که اصولاً هیچ مجوز معتبر علمی ندارند. تاثیر قرص لاغری کم و محدود است و معمولاًدر کل بیشتر از چهار یا پنج کیلوگرم نیست. به یاد داشته باشید تاثیر قرص لاغری موقتی است . قرص لاغری دلایل اضافه وزن شما را برطرف نمی کند و عادت های شما را تغییر نمی دهد. قرص لاغری یا اشتها را کاهش می دهد یا جلوی جذب چربی ها را به بدن می گیرد. پس تاثیرش محدود به زمانیست که آن را می خورید و با کنار گذاشتنش اثراتش هم از بین می رود.

لاغر شدن مسیر میانبر ندارد. کاهش وزن یک اتفاق جادویی نیست که با قرص و داروی لاغری اتفاق بیفتد. کاهش وزن یک  مسیر و یک روند است که باید طی شود. فرق یک فرد هشتاد کیلویی با یک فردشصت کیلویی فقط در وزنشان نیست . این دو نفر در عادت ها ، انتخاب ها و سبک زندگی با هم متفاوتند. یک فرد هشتاد کیلویی اگر می خواهد واقعاً به یک فرد شصت کیلویی تبدیل شود باید با آموزش و تمرین ، استحقاق شصت کیلویی شدن را پیدا کند وگرنه به هر شکل دیگری لاغر شود لاغریش ظاهری و موقتی خواهد بود و دیر یا زود رشته هایش پنبه خواهد شد و به وزن قبلی اش بر خواهد گشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *