آیا می دانید چرا اینقدر به ورزش کردن توصیه می شود؟ ورزش چه تاثیرات مفیدی را بر روی بدن می گذارد؟
شما ورزش می کنید تا لاغر شوید.پس،وقتی به وزن مطلوبتان رسیدید تقریبا هر روز بیشتر از همیشه و برای همیشه ورزش کنید.

می دانید چرا؟ زیرا انسان یک حیوان ناطق است.متاسفم،اما انسان آفریده نشده تا بنشیند،و هیچ چیز برای او اهمیتی نداشته باشد.شما متولد شده اید تا در تحرک باشید.پس اگر برای سلامتتان ارزش قائلید تا جایی که می توانید و هر چقدر که می توانید ورزش کنید.


شما نباید از ورزش کردن متنفر باشید همچنین لازم نیست خیلی ورزش کنید.ورزش کردن نیاز نیست برای شما خیلی هزینه بر باشد بلکه باید شما را برای همیشه شاد نگه دارد.نیاز نیست که هر روز به صورت یکنواخت ورزش کنید یا اینکه از لوازم های ورزشی گران قیمت استفاده کنید یا مبلغ زیادی خرج عضویت کنید.اگر همه اینها برای شما جالب و جذاب است مانعی ندارد.فقط تحرک داشته باشید و فقط ورزش کنید.
بدن ما و سلامتمان به تحرک و ورزش کردن وابسته است.تحرک،گردش خون را افزایش می دهد،و این گردش خون همه واکنش های شیمیایی وابسته و پیچیده را از بین می برد و باعث سلامت بدن می شود.تحرک و ورزش ماهیچه ها را شکل می دهد،در شکل گیری استخوانها موثر است و سوخت و ساز بدن را بالا می برد تا انرژی را مصرف کنیم.و البته هرچه بیشتر تحرک داشته باشید بیشتر می توانید از آنچه ذخیره کرده اید مصرف کنید،و چربی کمتری در بدنتان ذخیره می شود.ما هرگز نباید تمام طول روز را بنشینیم.درعوض،باید بیشتر روز را روی پاهایمان سپری کنیم همچنین وقتی را هم برای آماده کرده غذایمان اختصاص دهیم.اگر شما هم تقریبا بیشتر روز را درحالت نشسته و بی حرکت به سر می برید در اتاقتان به سمت میز کارتان بروید و دوباره برگردید،و حتما باید این مورد را جبران کنید.بعد از چند ساعت یک استراحتی به خودتان بدهید به این صورت که از یک یا دو پله بالا و پایین بروید. در زمان صرف ناهارتان قدم بزنید و ماشینتان را در دورترین نقطه پارک کنید. صبح ها نرمش کنید و عصرها ایروبیک انجام دهید. یک سری حرکات ورزشی در محل کارتان به مدت ۱۵ دقیقه انجام دهید تا زمانی که صرف کارهای بعدیتان میکنید قلبتان سریع پمپاژ کند.اصلا می توانید با دوچرخه به محل کارتان بروید؟ یا قدم بزنید؟ از مترو یا اتوبوس پیاده شوید و در طول مسیر زیاد توقف کنید؟
اول از همه شما باید به خودتان یادآوری کنید تا این کارها را انجام دهید.سرانجام با تمرین زیاد شما به خوب بودن و تاثیر ورزش کردن و تحرک داشتن پی خواهید برد.فقط لحظه ای کوتاه در روز را به خودتان یادآوری کنید که شما یک حیوان ناطق هستید و شما به تحرک داشتن و ورزش کردن نیاز دارید. پس انجام دهید و از آن غافل نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *