اسپره سیتروپین (سوماتروپین)
شما اینجا هستید
مباحث متفرقه در زمینه استروئیدها » اسپره سیتروپین (سوماتروپین)

خوشبختانه هر روز در راه علم بدنسازی پیشرفت های چشم گیری رخ می دهد که راه رسیدن به هدف هر ورزشکار را آسانتر می کند .
امروز می خوام براتون از محصولی که جدیداً دستم رسیده براتون صحبت کنم که ممکنه برای شما عزیزان که به استروئیدها علاقه دارید و می خواهید طعم دلچسب سوماتروپین یا به اصلاح سوما که معروفترین هورمون رشد در بدن است را درک کنید .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


محصول معرف شما سیتروپین جزو محصولات شرکت سیتروپین است که بصورت اسپری موجود است .

این مکمل موثرترین محصول افزایش ترشح هورمون رشد در بدن است که با کارایی بالا و سهولت در استفاده توانسته رضایت مصرف کنندگان رو به خودش جلب کنه .

معرفی برخی از ویژگی ها :

 • دارای فرمول GABA :
  این کلمه مخفف Gamma-Aminobutryic Acid که یک آمینو اسید بسیار مفید است که در سال ۱۸۸۳ در برلین گشف شد که تاثیرات زیادی در بهبود کارایی ماهیچه ها و کل متابولیسم بدن است که هم در افزایش حجم عضله هم در بالا بردن روحیه ورزشکاران ورزش های قدرتی مانند بدنسازی است .
  دوستانی که از تمرین زده شدند و به اصطلاح به استاپ بدن رسیده و روحیه رفتن به باشگاه را ندارند می توانند از این مکمل استفاده کنند .
  تقویت هیپوتالاموس GABA

دارای ALPHA GPC :
این ترکیب موثرترین ماده برای افزایش سطح ترشح هورمون رشد در بدن است که همواره در تمام مکمل های استروئید خوراکی دیده شده است

دارای GLYCINE :
این ماده در بدن بیشترین کمک را برای سهولت پروتئین به ماهیچه های ایفا می کند که وقتی شما مصرف این مکمل را شروع می کنید هر مقدار پروتئین که از وعده های روزانه و مکمل های بدنسازی دریافت می کنید به راحتی جذب ماهیچه ها می شود .

دارای L-ARGININE :
حتماً تا بحال اسم این آمینوی مشروط رو شنیدید افزایش دهنده ترشح هورمون رشد ، افزایش قوای ج ن س ی در مردان ، افزایش جذب پروتئین و ضربان قلب در طول مدت تمرین و همچنین جایگاه موثر در افزایش حجم عضله و پایدار ماندن دم عضلانی بعد از تمرین

دارای L-DOPA BEAN EXTRACT :
این ماده با حمله به سلول های چربی در بین ماهیچه ها و در نتیجه افزایش کیفیت عضلانی و حذف چربی های زیر پوستی و بین ماهیچه ای هم در نمایان تر شدن ماهیچه ها هم در بالا رفتن کارایی آنها کمک می کند .

دارای L-GLUTAMINE :
گلوتامین فراوانترین آمینو اسید موجود در بدن است. این ماده بیش از ۵۰% کل آمینو اسیدهای موجود در سلولهای عضلانی را تشکیل میدهد و آمینو اسیدی غیر ضروری است. این اصطلاح میتواند کمی گیج کننده باشد اما “غیر ضروری” به این معنا است که شما نباید گلوتامین بدن خود را از منابع خارجی دریافت کنید. درواقع فرایند تولید گلوتامین برای وضعیت بدن و کارایی آن بسیار مهم است.
اما بدن شما تنها مقدار مشخصی گلوتامین تولید میکند و هنگامی که شما بدن خود را تحت فشار جسمی (مانند ورزش) قرار میدهید، نیاز به گلوتامین افزایش میابد و در بیشتر موارد بدن نمیتواند این نیاز را به طور کامل برآورده سازد.

بدن ما هر روز مقدار قابل توجهی گلوتامین مصرف میکند. این ماده برای برقرار نگهداشتن و نظارت بر کارکرد صحیح سیستم ایمنی بدن، مغز، کلیه ها، لوزالمعده، کیسه صفرا، کبد و …به کار رفته و به این ترتیب یکی از پر مصرف ترین مواد حیاتی بدن به شمار میرود.
برای دریافت گلوتامین، مغز، اندامها، سیستم ایمنی و ..در اولویت برتر قرار دارند و هر مقدار از گلوتامین که برای نیازهای حیاتی بدن مصرف نشود، برای ساخته شدن و ترمیم بافت عضلانی به کار میرود. اگر شما برای بدن خود گلوتامین اضافه تامین نکنید، منبع موجود در بدنتان به سرعت و قبل از اینکه چیزی از آن به عضلاتتان برسد، به پایان رسیده و ماهیچه ها از آن محروم میمانند.

ساختن عضله در میان اولویتهای برتر بدن به شمار نمیرود، به طوری که اگر بدن برای رسیدگی به نیازهای اندامها و نیازهای حیاتی بدن به به گلوتامین بیشتر نیاز داشته باشد، این نیاز را با از بین بردن بافت عضلانی و گرفتن گلوتامین از آن برطرف میکند و این اتفاقی است که ما باید از آن جلوگیری کنیم.
مواد کمک غذایی در اینجا به یاری ما می آیند. تحقیقات نشان داده اند که افزودن گلوتامین به رژیم غذایی روزانه، از اتلاف بافت عضلانی جلوگیری کرده و اثرات جلوگیری کننده از سوخت مواد غذایی در بافت یا آنتی-کاتابولیسم را به وجود آورده و آنها را تقویت میکند.

حالا باید بدانیم که بهترین روش استفاده از گلوتامین چیست. برای بیشتر علاقمندان بدن سازی و پروش اندام، مصرف روزانه ۱۰ گرم گلوتامین همراه با رژیم پر پروتئین ، کافی است.
من استفاده از پودر گلوتامین خالص را – که در بیشتر فروشگاههای مواد کمک غذایی یافت میشود – توصیه میکنم. به این ترتیب که دو مرتبه در روز و هر بار ۵ گرم از آن مصرف شود (برای مثال پس از ورزش و قبل از خواب). این، بهترین شکل مصرف گلوتامین در طول روز است زیرا بدن در هر مرتبه تنها میتواند مقدار کمی گلوتامین را به کار ببرد.

شما میتوانید این پودر را مخلوط با یک لیوان آب، آب میوه، نوشیدنی پروتئینی و مانند آن به کار ببرید.
معمولا مصرف گلوتامین پس از یک هفته نتیجه خود را آشکار میکند. شما از نظر جسمی احساس بهتری داشته، هنگام ورزش از انرژی بیشتری برخوردار بوده و کمتر دچار خستگی و درد عضلانی میشوید.

دارای L-ISOLEUCINE :
ایزولوسین BCAA است به عنوان پیش ماده برای گلوتامین استفاده می شود و ایزو لوسین به عنوان سوخت ماهیچه در هنگام تمرین مصرف می شود BCAA آنابولیسم و آنتی کاتابولیسم را افزایش می دهدو باعث رشد بیشتر سلولهای ماهیچه ای می شود . و یکی از منابع BCAA همان مکمل آب پنیر سازی است.

دارایL-VALINE :
والین یکی دیگر از BCAA ها می باشد یا زنجیره شاخه دار در کل ترکیبات BCAA 33% از پروتئینی که در ساختار عضلات بکار می رود را شامل می شوند (BCAA شامل ایزولوسین + والین + لوسین و شامل یکسری گروه متیلی که به هم پیوسته هستند و به زنجیره شاخه دار معروف هستند) والین به نوعی پیش ماده برای آمینو اسیدهای آلانین و گلوتامین نیز می باشد. و آمینو اسید های زنجیره شاخه دار به عنوان سوخت عضلات در موقع تمرین محسوب می شوند .و این بدین معنی است که می توانند به نوعی آنتی کاتابولیسم نیز باشند. در ضمن آمینو اسیدهای زنجیره شاخه دار یا BCAA در پروتئین آب پنیر سازی به مقدار کافی یافت می شوند.

دارایL-LYSINE :
مصرف این آمینو اسید در دوران حفظ حجم باعث می شود تا کمترین مقدار حجم را از دست دهید.در کل می توان به جای مصرف مقادیر بالای این آمینو اسید برای حفظ حجم و اثرات آنتی کاتابولیک از مکمل HMB استفاده نمود.

و….

طریقه مصرف :

آسانترین راه برای مصرف همانطور که روی محصول درج شده ۶ اسپری در روز – ۲ اسپری صبح ناشتا ، ۲ اسپری ۱ساعت قبل از تمرین ، ۲ اسپری قبل از خواب .

این مکمل برای مصرف ۳۰ روز کافی است و مثلماً نتیجه شگفت انگیزی به همراه دارد اما نباید در تعریف زیاده روی کرد مثلماً جای سومای تزریقی رو نمی گیره ولی بهترین گزینه برای کسانی است که از تزریق بدشون میاد و می خوان سوما مصرف کنند.

حال از همه مهمتر اینکه این مکمل که در تعداد بالا به دسته من رسیده رو می تونم با قیمت ۴۰ تا ۴۵ هزار تومان به شما عرضه کنم .

 1. امید احمدی

  سلام
  می خواستم بدونم این محصول رو از کجا می توونم تهیه کنم

  • ابوالفضل

   salam
   esperesho nadaram ama ghorse sooma mojod hast

 2. ALI

  سلام باید چجوری این محصول را تهیه کنم

 3. حامد

  سلام. قرص سوما هم همون تأثیر تزریقیش رو داره؟

  • رضا

   مطمئنا ضعیف تر هست

   • قادرخان

    آشنایی کامل با آمپول سوماتروپین (سوما)
    برای پیشرفت بهتر در رشد و عضله سازی اکثر بدنسازان از هورمون سوماتروپین (سوما) استفاده می کنند. بطور طبیعی هورمون رشد در بدن ساخته می شود ولی با افزایش سن از ترشح این هورمون کاسته می شود، در کشورهایی مثل آمریکا هورمون سوماتروپین غیر مجاز و دوپینگ شناخته نمی شود و جزء داروهای مفید و در یک تعریف اغراق آمیز به اکسیر جوانی نیز معروف است زیرا افراد پیر با استفاده از این هورمون بلافاصله شروع به عضله سازی و همچنین باعث تقویت قوای ج.ن.س.ی می شود. البته بدنسازان در سطح پیشرفته و در دوران تفکیک عضلانی از این هورمون استفاده میکنند چون این هورمون علاوه بر عضله سازی خاصیت چربی سوزی نیز دارد به هر حال استفاده از آن به افراد مبتدی وافرادی که زیر ۱۸ سال هستند توصیه نمیشود چون به زبان ساده موجب اختلال در رشد طبیعی بدن میشود و در افراد بالغ احتمال رشد عرضی استخوانها وجود دارد.البته بعید به نظر میرسد هورمونهای موجود در ایران اصل یا موثر باشد چون قیمت واقعی این هورمون بسیار بالا است ضمناْ در زیر توضیحاتی از جنبه پزشکی آورده ام :
    موارد مصرف :
    سوماتروپین در درمان کوتاه قدی ناشی از کمبود هورمون رشد ازجمله در کوتاه قدی در سندروم ترنر به کارمیرود.
    مکانیسم اثر:
    هورمون رشد یکی ازهورمونهای هیپوفیز قدامی می باشد.
    فارماکوکینتیک
    نیمه عمر مصرف دارو
    به دنبال تزریق داخل وریدی ۲۰-۳۰ دقیقه و پس از تزریق داخل عضلانی یا زیرجلدی حدود ۳-۵ ساعت است. طو اثر دارو ۱۲-۴۸ ساعت است. متابولیسم دارو کبدی و دفع آن از طریق صفرامی باشد.
    موارد منع مصرف:
    در هیپوتیروئیدیسم درمان نشده یا تومورهای بدخیم خصوصŠ تومور داخل جمجمه که به طور فعال در ۱۲ ماه گذشته رشدکرده باشد نباید مصرف شود.
    هشدارها:
    مصرف دارو تنها در بیماران اپی فیز باز مجاز می باشد.
    در افراد مبتلا به دیابت ممکن است مقدار مصرف داروی ضد دیابت لازم باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره