استروئیدهای تقلبی

 

هدف ما از درج این مقاله آشنایی هرچه بیشتر عزیزان با نمونه های تقلبی به همراه عکس هایی از نمونه های تقلبی می باشد که اگر هنگام خرید آگاهی کامل داشته وآگر با نمونه های مشکوک برخورد کردند از خرید انها خودداری نموده تا بعدا مشکلی برایشان پیش نیاید.

امروزه با توجه به میزان مصرف بالای داروهای نیروزا یا همان استروئیدها و داروهای ممنوعه و تمایل ورزشکاران به پیشرفت سریع و افزایش تواناییها میزان انبوهی از این قبیل داروها را در بازار سیاه مشاهده می کنیم که در مکمل فروشی ها و باشگاهها و بعضاً درعطاریها! و.. بفروش می رسند.

 

 

 استروئیدهای-تقلبی
استروئیدهای تقلبی

 

اکنون اینجا چند سوال مطرح است که:

 

آیا همه ی این داروها براستی حاوی همان ماده ای هستند که رو برچسب آنها نوشته شده است یا ماده ای دیگر درونشان نهفته است؟
در صورت اصل بودن آیا میزان ماده ی موثر درون این داروها با عدد نوشته شده برروی برچسب آن برابر است؟
ایا این داروها انتظارات مصرف کننده را برآورده خواهند کرد؟

آیا این داروها واقعاً ساخت همان کمپانی و کشوری هستند که روی بسته ی دارو نوشته شده یا فروشنده ادعا می کند؟
و دهها سوال دیگر.

 استروئیدهای-تقلبی
استروئیدهای تقلبی

این ها سوالاتی هستند که ذهن مصرف کنندگان ویا کسانی را که قصد مصرف را دارند به خود مشغول کرده و مشکلاتی را بوجود آورده اند،مشکلاتی که گاهاًبرای حل آنها راه حلی وجود ندارد و اگر هم باشد چندان کارساز نیست، مشکلتی از قبیل:

خواننده محترم، این مطلب در سایت ادکوان ( پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ ) منتشر شده و شما هم اکنون درحال خواندن نسخه کپی آن هستید. لطفا جهت حمایت از ما، به سایت ادکوان مراجعه کنید. متشکرم.
Edcoan.ir

هدر رفتن هزینه ی صرف شده برای خرید دارها.
اتلاف وقت و زمان و یا به اصطلاح ۱یا۲ ماه زمانی که ورزشکاربه دوره رفته و نهایت فشار را به بدن خود وارد کرده و به مصرف این داروها پرداخته و آخر سرهم بدون اینکه نتیجه ای بگیرد نا امید از باشگاه خارج شده و از زمین و زمان گله مند می شود.
مهم تر از همه مشکلات و عوارضی می باشند که درنتیجه ی مصرف داروهای تقلبی در جسم و روح مصرف کننده بوجود می آید.

اتلاف وقت و هزینه مشکل آنچنان بزرگی نیست ولی بروز عوارض جانبی می تواند سلامتی فرد را با خطراتی مواجه کرده وزندگی عادی فرد را با مشکل همراه کند که برای رفع آنها گاه باید چندین برابر هزینه ی خرید داروهای تقلبی مصرف شده را برای برطرف کردن مشکلات بوجود آمده از مصرف آنها صرف کرد.

سالها قبل به دلیل تعداد پایین باشگاهها و ورزشکاران و مصرف کم دارو وضعیت بازار استروئیدها مثل امروز نبود که سر هر کوچه و پاساژی مکمل فروشی راه انداخته شود و همه رقم دارو موجود باشد،استروئید کم بود و همان تعداد معدود احتمال اصل بودنش نیز بسیار بالا بودندو به ندرت داروی تقلبی دیده می شد،کم کم میزان میزان مصرف بنا به دلایلی که در ابتدای مقاله ذکر شد زیاد شده و استروئیدهای قلابی هم بوجود آمده و بلای جسم و روح مصرف کنندگان شدند.

قابل ذکر است که همیشه استروئیدهای تقلبی بی تاثیر نبوده و گاها اثراتی به مراتب بیشتر از استروئید اصل در افزایش حجم دارند که چیزی جز چربی و احتباس آب در عضله و زیر پوست نیست که کاملا بی ارزش بوده و چیزی جز دردسر نمی باشد.

 

به عنوان مثال ورزشکاری آمپول پریموبولان که دارویی سالم با عوارض کم و گران نیز میباشد ومصرف آن با افزایش حجم کم ولی با کیفیت می باشد را خریداری کرده که قلابی بوده و شخص از تقلبی بودنش نیز آگاه نیست ودر اصل درون پوکه چیزی جزمثلا تستوسترون انانتات ارزان قیمت با عوارض بالا نیست را مصرف کرده به خیال خود از عوارض به دور بوده ولی بعد از مصرف در عین نا باوری به ژنیکو ماستی شدید دچار می شود.

تقلب در تولید و عرضه ی استروئیدها آنقدر پیشرفت کرده که حتی خود شرکت سازنده نیز فرق بین جنس خود و نمونه ی کپی برداری شده از جنس خودش را نمی تواند تشخیص بدهد.
گاها نیز سر خود فروشنده هم کلاه رفته و از تقلبی بودن داروهایی که خریداری میکند خبر نداشته و تعداد زیادی از این داروها را بصورت عمده خریداری نموده و به ورزشکاران بی خبرتر از خودش می فروشد.
همانگونه که میدانید استروئیدها به دو فرم تزریقی و خوراکی تولید و عرضه می شوند و روش های تقلب در تولید و فروش آنها نیز تفاوتهایی با هم دارند که هر کدام را جداگا نه به همراه عکس از نمونه های تقلبی ذکر خواهیم کرد.

 

تهیه شده در پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ (ادکوان – Edcoan.ir)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *