محققان توصیه می-كنند، برای كاهش وزن باید ماست در رژیم غذایی گنجانده شود.


بسیاری از افرادی كه برای لاغر شدن رژیم غذایی دارند، فرآورده-های لبنی را از فهرست مواد غذایی حذف می-كنند. این در حالی است كه محققان دریافتند ماست در واقع توانایی بدن را برای سوزاندن چربی-های زائد تقویت كرده و حفظ عضلات در وضعیت مناسب را تسهیل می-كند.


افرادی كه در رژیم لاغری خود ماست كم چربی را می-گنجانند، بیشتر از افرادی كه صرفا دریافت كالری خود را كم می-كنند، كاهش وزن دارند. همچنین افرادی كه ماست می-خورند، در مقایسه با افراد دیگر 22 درصد وزن بیشتر، 61 درصد چربی بدن بیشتر و 81 درصد بیشتر چربی شكم بیشتری را در طی 12 هفته كم می-كنند.
ماست کم چرب در سوزاندن چربی های اضافی به بدن کمک کند و حفظ عضلات در وضعیت مناسب را تسهیل می-كند.
در این تحقیق افراد چاق سالم شركت داشتند كه به دو گروه تقسیم شدند. هر دو گروه از رژیم غذایی كم كالری استفاده كردند كه 500 كالری كمتر از میزان معمول دریافت كالری بود. یك گروه تقریبا 1100 میلی گرم كلسیم در روز شامل 3 وعده ماست كم چرب مصرف می-كرد و گروه دیگر در حدود 500 میلی گرم كلسیم مصرف می-كرد. پس از گذشت 12 هفته، میزان متوسط كاهش وزن در گروهی كه ماست كم چرب استفاده می-كرد 6 كیلوگرم بود. همچنین افراد این گروه در حفظ حجم عضلات در وضعیت مناسب دو برابر بیش از گروه دیگر موفق بودند.
به نظر می آید کسب کلسیم کافی در رژیم غذایی باعث می شود بدن چربی بیشتری را بسوزاند و مقدار چربی جدیدی را که بدن می سازد، کاهش دهد. به این ترتیب از دست دادن چربی را با حفظ عضلات کم چرب آسان تر می سازد و این یک نکته مهم در حین رژیم گرفتن است؛ چرا که شما قصد دارید چربی را از دست بدهید نه ماهیچه را. بنابراین رژیم غنی از غذاهای لبنی کم چرب مانند ماست کم چرب می تواند با سوزاندن چربی اضافی بدن باعث کاهش وزن شما شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *