آیا مصرف امگا 3 باعث افزایش قدرت می شود
شما اینجا هستید
مباحث عمـومی و متفرقه ی تغـذیه » آیا مصرف امگا 3 باعث افزایش قدرت می شود

اگر در برنامه غذایی روزانه خود از مکمل های امگا 3 مانند روغن ماهی یا flaxseed oil  استفاده می کنید مطالعه منتشر شده در ژرنال آمریکایی تغذیه بالینی حاکی از آن است که کسانیکه از این نوع مکمل ها مصرف می کنند نتیجه ای فراتر،  از تمرینات قدرتی بدست می آورند. محققان از 45 خانم مسن خواستند قبل از شروع یک برنامه تمرینات قدرتی ،  به مدت دو ماه روزانه 2 گرم روغن ماهی مصرف نمایند. عملکرد این گروه با گروه  همسان دیگری که از مکمل استفاده نکرده بودند مورد مقایسه قرار گرفت. مصرف امگا 3 کمک بسزایی در بهبود چرخش عضلات و میزان رشد چرخش عضلات در این افراد مسن از خود نشان داد.

افق روشن تر: دانشمندان بر این باورند که مصرف امگا 3 ممکن است باعث کمک به عملکرد عضلات با تغییر سلالیت غشای سلولی یا افزایش حساسیت انتقال دهنده های عصبی بین اعصاب و عضلات شود. مکانیسم به هر شکل باشد آنچه که می توان از آن با اطمینان صحبت کرد این است که افزایش قدرت نتیجه نهایی مصرف مکمل های امگا 3 می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره