آفرین به این سلیقه و ترکیب ، چیزی نمیشه گفت در این رابطه که پرولب یکی از بهترین آمینوهای موجود رو ارائه نداده .بسته بندی های ۱۵۰ قرص کچی و ۳۲۵ قرصی برای همه سلیقه ها .

 

amino2000_1
شاید بتوان اینگونه آمینو ها رو برای دو دسته مصرف تقسیم بندی کرد ۱ برای دوران حجم و ۲ برای دوران کات و چربی سوزی که در این صورت آمینوی مورد نظر ما در رده آمینو های گروه ۱ یعنی برای دوران حجم مفیدتر است .

ادامه مطلب آمینو ۲۰۰۰ پرولب,amino2000


این آمینو با دوز بالای آمینوهای شاخه ای BCAA و تمام آمینوهای نیمه ضروری می توانند خیال شما رو در مورد مصرف آمینو ها راحت کند . از دیرباز مصرف آمینوها از طرف مربیان و اسطوره های بدنسازی به تمام ورزشکاران توصیه شده که این خود به تنهایی ثابت کننده تاثیر فوق العاده آمینوها در رشد ماهیچه ها و رسیدن به هدف اشخاص است .

ملکولهای پروتئین از آمینو اسید ها تشکیل می شوند هر آمینو اسید از یک قسمت نیتروژن و یک چارچوب کربنی تشکیل شده است . و همین قسمت کربنی است که بین تمامی آمینو اسیدها تفاوت دارد ولی بخش نیتروژنی در تمامی آمینو اسید ها ثابت است و یک ملکول پروتئین زنجیره ای از همین آمینو اسیدها است.
در کل آمینو اسیدها را می توان به دو دسته ضروری و غیر ضروری تقسیم نمود در کل ۱۲ آمینو اسید برای ورزشکاران ضروری و لازم است .

نام آمینو با مقیاس ۲۰۰۰ یکی از معروفترین و پر محصول ترین نوع آمینوها است که همیشه برای مشتری جلب نظر کرده است و لذت تجربه یکبار از این مکمل ها در سر مصرف کنندگان افتاده است .

 

آمینو ۲۰۰۰ که ما به محصولاتمان اضافه کردیم نسل دوم آمینو ۲۰۰۰ شرکت پرولب است که حاصل تجربه محققان این کمپانی محسوب می شود . تفاوت های آمینو نسخه قبلی که بسته بندی سفید دارد و شما در تصویر زیر شکل ظاهری آن را مشاهده می کنید به غیر از بسته بندی در میزان پروتئین استفاده شده ، نوع پروتئین استفاده شده و تعداد قرص های این مکمل ورزشی است
آمینو نسل دوم دارای بسته بندی ۳۲۵ قرص کچی است که با بسته بندی مشکی و برچسب زمینه نارنجی ارائه شده و از لحاظ کیفیت پروتئین استفاده و میزان آن با نسل اول تفاوت هایی دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم .

ویژگی های این نسل از آمینو :
– بدون مواد زد آمینو
– بهره گیری از آمینو ۱۰۰% جذب پذیر
– استفاده از بهترین کیفیت آمینو های موجود
– ۲۰۰۰ میلی گرم آمینو موجود در هر قرص
– ۱۲۰۰۰ میلی گرم جذب آمینو با مصرف هر وعده از این آمینو ها
– اندازه کوچکتر قرص ها نسبت به رقبا
– نگاه دقیق به میزان آمینوهای شاخه ای و میزان مناسب موجودیت

پیشنهاد خود شرکت سازنده این مکمل این است که مصرف این مکمل بیشتر از ۱۰۰ روز طول بکشد و در واقع با الگوی مصرف این مکمل بر مبنای روزانه ۳ قرص مصرف مدت زمانی آن ۱۰۸ روز به طول می انجامد .

پروتئین استفاده شده در این مکمل از نوع وی کنستانتره شده است که در هر سوینگ بین ۶ تا ۸ گرم از آن وجود دارد .

 

۱)ایزولوسین :
BCAA است به عنوان پیش ماده برای گلوتامین استفاده می شود و ایزو لوسین به عنوان سوخت ماهیچه در هنگام تمرین مصرف می شود BCAA آنابولیسم و آنتی کاتابولیسم را افزایش می دهدو باعث رشد بیشتر سلولهای ماهیچه ای می شود . و یکی از منابع BCAA همان مکمل آب پنیر سازی است.

۲)لوسین :
مصرف این آمینو اسید در دوران حفظ حجم باعث می شود تا کمترین مقدار حجم را از دست دهید.در کل می توان به جای مصرف مقادیر بالای این آمینو اسید برای حفظ حجم و اثرات آنتی کاتابولیک از مکمل HMB استفاده نمود.

۳)لیزین:
این آمینو اسید نقش انتقال اسیدهای چرب به سلولهای ماهیچه ای را ایفا می کندو به عنوان منابع انرژی در نظر گرفته می شوند.
و برای تشکیل کارنیتین استفاده میشود.

۴) میتونین :
این آمینو اسید در تخم مرغ , ماست, ماهی و دیگر مواد پروتئینی یافت می شود و خود نقش آنتی اکسیدانی دارد و این آمینو اسید یکی از سه آمینو اسید تشکیل دهنده کراتین می باشد.
۵)فنیل آلانین :
این آمینو اسید علاوه بر این که در مواد پروتئینی یافت می شوند در عدس و برخی تخم میوه ها یافت می شوند این آمینو اسید هم برای کم کردن اشتها و هم به عنوان تسکین درد در بدن عمل می کند.

۶) ترئونین :
کمبود این آمینو اسید باعث می شود تا بعضی از ترکیبهای پروتئینی در بدن ساخته نشود و این آمینو اسید تخم مرغ و لبنیات موجود است.

۷) تریپتوفان :
این آمینو اسید باعث ایجاد حالت ایجاد خواب آلودگی در اشخاص می شود و به عنوان یک پیش ماده برای سروتونین در عصبها عمل می کند و باعث حالت خواب آلودگی می شود.این آمینو اسید بیشتر در ترکیبات کربوهیدرات یافت می شود تا ترکیبات پروتئینی مانند موز و تخم آفتاب گردان و در جایی نیز خواندم که این آمینو اسید در شیر نیز یافت می شود و شاید همین آمینو اسید باشد که وقتی شیر می نوشیم باعث ایجاد آرامش می شود و پیشنهاد می شود که قبل از خواب حتما یک لیوان شیر بنوشید. حتی این آمینو اسید می تواند باعث کاهش اشتها نیز شود.

۸)والین :
یکی دیگر از BCAA ها می باشد یا زنجیره شاخه دار در کل ترکیبات BCAA 33% از پروتئینی که در ساختار عضلات بکار می رود را شامل می شوند (BCAA شامل ایزولوسین + والین + لوسین و شامل یکسری گروه متیلی که به هم پیوسته هستند و به زنجیره شاخه دار معروف هستند) والین به نوعی پیش ماده برای آمینو اسیدهای آلانین و گلوتامین نیز می باشد. و آمینو اسید های زنجیره شاخه دار به عنوان سوخت عضلات در موقع تمرین محسوب می شوند .و این بدین معنی است که می توانند به نوعی آنتی کاتابولیسم نیز باشند. در ضمن آمینو اسیدهای زنجیره شاخه دار یا BCAA در پروتئین آب پنیر سازی به مقدار کافی یافت می شوند.

۹)گلوتامین :
یک آمینو اسید که برای حفظ عضلات ضروری است زیرا از پدیده کاتوبولیسم جلوگیری می نماید.بدون گلوتامین سیستم دفاعی بدن خوب کار نمی کندو باعث تجزیه شدن دستگاه عضلانی می شود و در ضمن این آمینو اسید ارزشمند باعث دفع آمونیاک از مغز می شود . از خیلی از ورزشکاران حرفه ای اگر بپرسید می گویند ما گلوتامین را در تمام طول سال استفاده می کنیم و در برنامه غذایی ما جایگاه ویژه ای دارد .روزانه ۱۰ الی ۳۰ گرم از این آمینو اسید باعث بهبود عملکرد ورزشی ما می شود.

۱۰)تورین :
این آمینو اسید به فراوانی در بافت ماهیچه ای یافت می شود . تورین مانند انسولین عملکرده و به نوعی مقلد و تقلید کننده انسولین است و به خاطر همین مطلب بعضی از کراتین ها عملکرد بهتری دارند مانن کراتین فسفاژن HP که در ساختار خود تورین را دارد .و باعث حجیم تر شدن سلول های عضلانی می شود.و این آمینو اسید باعث کاهش تجزیه پروتئین می شود. و در در نگهداری حجم بسیار مفید است. بهترین زمان مصرف تورین دقیقا پس از پایان تمرین است.

۱۱)آلانین :
آلانین به مانند گلوتامین عمل می کندو باعث افزایش حجم سلولها می شودو باعث پایداری قند خون تحت شرایطی می شود و برای این کار از گلوکز کمک می گیرد و مصرف آن نیز بعد از تمرین بسیار مفید خواهد بود به میزان ۱ الی ۲ گرم بلافاصله بعد از تمرین.

۱۲)آرژنین :
این آمینو اسید باعث می شود تا ترشح هورمن رشد زیاد شود و یکی از بهترین زمانه برای مصرف این مکمل قبل از خواب است زیرا هورمن رشد در شب در هنگامی که ما خواب هستیم ترشح می شود و به خاطر همین است که خواب کافی در طول شب برای بدنسازان بسیار ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *