آشنایی با میان ‌وعده‌های کم کالری
۱- شش پیمانه پاپ‌کورن مایکروویو شده
اگر می‌خواهید یک میان ‌وعده زیاد ولی کم کالری بخورید، ‌ استفاده از پاپ‌کورن، ‌پیشنهاد خوبی است.
همچنین این میان وعده دارای مقدار زیادی فیبر است که می‌تواند شما را تا مدت زیادی سیر نگه دارد.
چربی اشباع شده: ۰/۵ گرم
سدیم: ۲۲۰ میلی‌گرم
کلسترول: ‌۰ میلی‌گرم
کربوهیدرات: ۲۴ گرم

۲- چهارده عدد بادام
هنگامی که به آشپزخانه دسترسی ندارید به عنوان مثال زمانی که در ترافیک سنگینی گیر کرده‌اید و نیاز به خوردن میان وعده‌ای سالم دارید می‌توانید ۱۴ عدد بادام بخورید؛ با این کار بدن شما ۹۸ کالری دریافت خواهد کرد.
بادام‌ها سرشار از فیبر و پروتئین هستند و گرسنگی را برای مدت زیادی از شما دور می‌کنند.
چربی اشباع شده: ۰/۶۳ گرم
سدیم: ۰ میلی‌گرم
کلسترول: ۰ میلی‌گرم

۳- سیب‌ پخته شده
سیب‌ها یکی از سالم‌ترین میان ‌وعده‌ها به شمار می‌روند و به روش‌های زیادی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. یکی از این روش‌ها پختن آن است.
سیب پخته شده دارای‌‌ همان مقدار فیبر و ویتامینی است که در سیب تازه وجود دارد. اگر می‌خواهید سیب شما خوشمزه‌تر شود می‌توانید روی آن مقداری پودر دارچین بریزید بدون آنکه هیچ کالری به آن اضافه شود.
چربی اشباع شده: ۰ گرم
سدیم: ۲ میلی‌گرم
کلسترول: ۰ میلی‌گرم

۴- سه چهارم پیمانه قطعات یخ‌زده انبه
قطعات یخ‌زده انبه را هم به صورت بسته‌بندی شده و آماده و هم به صورت خانگی می‌توانید تهیه کنید. استفاده از این میان وعده راه مناسبی برای درفت بتاکاروتن است. سه چهارم پیمانه از قطعات انبه یخ‌زده دارای فقط ۹۰ کالری است و ۶۰ درصد از نیاز روزانه بدن به ویتامین سی را برطرف می‌کند.
چربی اشباع شده: ۰ گرم
سدیم: ۰ میلی‌گرم
کلسترول: ۰ میلی‌گرم

۵- برش‌های سیب با کره بادام زمینی
لایه نازکی از کره بدون نمک بادام زمینی را روی سه چهارم پیمانه برش سیب بمالید. مراقب باشید بیش از دو قاشق چای‌خوری کره بادام زمینی روی برش‌ها نمالید. این میان وعده دارای ۹۰ کالری است.
چربی‌ اشباع شده: ۰/۸ گرم
سدیم: ۲ میلی‌گرم
کلسترول: ۰ میلی‌گرم

۶- ماست با مغز تخمه آفتابگردان
یک قاشق چایخوری مغز تخمه آفتابگردان را درون نصف پیمانه ماست بدون چربی بریزید. مغز‌ها دارای ۱۹ کالری هستند و کل این میان وعده کمتر از نیم گرم چربی اشباع شده دارد. مطمن شوید مغزهایی که استفاده می‌کنید بدون نمک باشند بخصوص اگر مراقب مقدار سدیم بدنتان هستید.
چربی اشباع شده: ۰/۲۶ گرم
سدیم: ۰ میلی‌گرم
کلسترول: ۰ میلی‌گرم

۷- بیست عدد پسته
از مقدار چربی زیاد موجود در پسته نترسید چرا که اکثر این چربی‌ها اشباع نشده و یا چربی‌های خوب برای بدن هستند. با خوردن ۲۰ عدد پسته تنها ۸۰ کالری و کمتر از یک گرم چربی اشباع شده دریافت کنید. پسته‌ها سرشار از پروتئین، فیبر ویتامین و مواد معدنی کلیدی هستند. بهتر است پسته‌ها را یا به صورت خام و یا بوداده بدون نمک بخورید.
چربی اشباع شده: ۰/۸ گرم
سدیم: ۰ میلی‌گرم
کلسترول: ۰ میلی‌گرم

۸- موز یخ ‌زده با ماست
اگر به دنبال راهی ابتکاری برای اضافه کردن میوه به رژیم غذایی خود هستید موز یخ زده با ماست پیشنهاد خوبی خواهد بود. موز‌ها را پوست کنده و آن‌ها را به دو نیم تقسیم کنید و مقداری ماست روی آن‌ها بمالید سپس یک عدد چوب بستنی را درون هریک فرو کنید و درون فریزر قرار دهید. پس از اینکه موز‌ها منجمد شدند آن‌ها را از فریزر بیرون آورید و آن را با میل بخورید. هر نصف موز چوب دار، کمتر از ۸۰ کالری دارد.
چربی اشباع شده: ۰/۳۵ گرم
سدیم: ۳ میلی‌گرم
کلسترول: ۷ میلی‌گرم

۹- یک پیمانه انگور
انگور‌ها دارای مقدار زیادی آب هستند و یک پیمانه پر از انگور فقط ۶۲ کالری دارد. آب درون انگور‌ها به شما کمک می‌کند تا احساس سیری کنید. انگور‌ها سرشار از ویتامین کا و منگنز و مقداری فیبر هستند. خوردن تازه یا یخ زده آن خواص فوق‌العاده‌ای دارد.
چربی اشباع شده: ۰/۱ گرم
سدیم: ۲ میلی‌گرم
کلسترول: ۰ میلی‌گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *