آشنايي با جوان‌ترين حرفه‌اي جهان: دان هيل؛ اميدوار به آينده
بسياري از بدنسازان هستند كه سال‌ها در رده آماتوري باقي مي‌مانند و در سن بالاي 35 سال فرصت حضور در رقابت‌هاي حرفه‌اي را پيدا مي‌كنند. اما اين قاعده در مورد «دان هيل» صدق نمي‌كند. اين بدنساز 180 سانتي جوان‌ترين حرفه‌اي حال حاضر جهان است…

 

 

بسياري از بدنسازان هستند كه سال‌ها در رده آماتوري باقي مي‌مانند و در سن بالاي 35 سال فرصت حضور در رقابت‌هاي حرفه‌اي را پيدا مي‌كنند. اما اين قاعده در مورد «دان هيل» صدق نمي‌كند. اين بدنساز 180 سانتي جوان‌ترين حرفه‌اي حال حاضر جهان است.

وقتي دان هيل در 14 سالگي، در يك باشگاه پرورش‌اندام ثبت نام كرد هيچ فكر نمي‌كرد كه راه پيشرفت را اينقدر سريع بپيمايد.  او مي‌خواست كمي از چربي‌هاي بدنش را كم كند و به تنها چيزي كه فكر نمي‌كرد مسابقات پرورش اندام بود. در واقع او تا 14 سالگي شناخت چنداني از بدنسازي نداشت و وقتي پدرش به خاطر ناراحتي زانو مجبور شد در يك باشگاه ثبت نام كند، دان همراه پدرش به باشگاه رفت و همانجا بود كه تصميم گرفت كمي لاغر شود. او شروع به تمرين هوازي كرد و از يك نوجوان 74 كيلويي به يك آدم لاغر 53 كيلويي تبديل شد!  اما اين هم خوب نبود! دان فهميد كه اشتباه كرده و به همين دليل برنامه تمرين با وزنه را پيش گرفت و پس از آن بود كه به بدنسازي علاقه‌مند شد.

دان هيل اولين بار در سال 2004 در يك مسابقه پرورش اندام شركت كرد و چهارده هفته بعد توانست در دو مسابقه محلي در رده جوانان قهرمان شود. اين ماجرا ادامه داشت تا اينكه او موفق شد در سن 20 سالگي قهرمان جوانان آماتورهاي جهان شود. هيل كه در آلمان عناوين متعددي دارد، در 23 سالگي موفق به راهيابي به جمع حرفه‌اي‌ها شده و قصد دارد در همين امسال در رقابت‌ها شركت كند. او در اين باره مي‌گويد: «چيزي براي از دست دادن ندارم. چون هر نتيجه‌اي كه بگيرم براي من يك موفقيت محسوب مي‌شود.»

او آنقدر واقع بين هست كه بداند فعلاً بختي براي ستاره شدن ندارد و مي‌گويد: «بدنسازاني كه مي‌خواهم با آن‌ها مسابقه بدهم، همگي حداقل 10 سال از من بزرگتر هستند.»

دان كه در زمان مسابقه به وزن 110 كيلو مي‌رسد، سيستم‌هاي تمريني‌اش را از دوريان يتس الگوبرداري كرده و مي‌گويد: «در اروپا سيستم تمرين سنگين با تكرارهاي كم رواج زيادي دارد و من هم از اين روش بهره‌هاي زيادي گرفته‌ام.» او در زمينه تغذيه نيز به رژيم‌هاي كم كربوهيدرات علاقه‌اي ندارد و معتقد است اين نوع رژيم غذايي اشتباه بزرگي است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *