عضلات در نمایش بدن نقش مهمی دارند. اینکه عضله ی بازو و یا پشت بازو چقدر توان افزایش حجم و کلفتی دارد به طول عضله، فرم استخوان و فاصله عضلات تا تاندون اتصالی مرتبط هست.

 

 

دقت داشته باشید که بر خلاف آنچه در مجله ها تبلیغات میشود. هیچ حرکتی نمیتواند طول عضله شما را افزایش دهد. مثلا جلو بازو لاری بر خلاف تصور بازو را طویل نکرده و یا پلاور با هالتر موجب افزایش طول پشت بازو نمیشود.

 

طول تمامی عضله های موجود در بدن به ژنتیک بستگی دارد و ۱۰۰ در صد ثابت هست. باید واقع بین بود یعنی اگه شما طول بازوی مناسبی ندارید متاسفانه اینطوری متولد شده اید و کاریش نمیشه کرد ولی اگر بر عکس اگر از عضلات طویل بر خوردار هستید باید حتما از پدر و مادر خود ممنون باشید که چنین ژنی را به شما داده اند! البته نباید ناراحت باشید چون تمامی عضلات بدن به یک نحو نیستند شاید شما در قسمت بازو عضله طویلی ندارید که بتوانید حجم بیشتری بسازید ولی پاهای خوبی داشته باشید. دقت کنید که ضعف در شکل یا طول یک عضله در نقطه ای در بدن به این معنی نیست که تمامی عضلات شما کوتاه یا مستعد حجم نخواهند بود.

برای مثل بیایید عضله جلو بازوی شما را بر رسی کنیم. اگه جلو بازو از جلو را اجرا کنید، احتمالا فاصله ای بین محل تا شدن آرنج ۹۰ درجه و شروع عضله دو سر خود خواهید یافت. با لمس این قسمت میتوانید تاندونی را که به عضله جلو باز متصل شده و همینطور نقطه شروع عضله دو سر را بیابید. هر چه این فاصله کمتر باشد یعنی شما پتانسیل ژنتیکی بهتری برای ساخت و حجیم کردن عضله دو سر جلو بازو خود دارید. مثلا در مورد سرجیو الیوا این فاصله اصلا وجود نداشت به همین خاطر او قابلیت زیادی برای حجیم کردن این عضله داشت. طول عضلانی بیشتر یعنی توان ساختن قطر و حجم بیشتر و این مساله وقتی شما فیگور جلو بازو اجرا میکنید موجب منقبض شدن و قلمبه ترو پرتر دیده شدن جلو بازو میشود.

عضلات ساعد هم همینطور هر چه طول عضله ساعد در هنگام فیگور ساعد گرفتن طویلتر و یا نزدیکتر به مچ شما باشد یعنی شما از نظر ژنتیکی مستعد برای ساختن ساعدهای حجیم هستید همینطور عضله اشکی جلوی پا، در بعضی افراد طول این عضله کامل و کشیده هست بطوریکه تا روی زانو را میپوشاند مثلا جی کاتلر یا تام پلاتز. عضله ساق پا هم از جمله عضلاتی هست که بسیار مهم هست در بعضیها طول این عضله حتا تا نزدیک به مچ پا کشیده شده ولی در بعضی دیگر خیلی بالا بوده و کوتاه هست. پس هر چه عضله طویلتر باشد و شما دارای مفاصل کوچکتری نسبت به قطر عضله باشید، استعداد بیشتری برای ساخت یک بدن حجیم دارید.
در مورد جلو بازو اگر فاصله شروع عضله روی تاندون تا محل تا شدگی بازودر حالت ۹۰ درجه، نصف اینچ باشد طول عضله طویل بوده و پتانسیل عالی دارید، اگر بین نصف اینچ تا ۱ اینچ باشد، شما بالای حد متوسط عموم مردم هستید با پتانسیل خوب، اگر ۱ تا ۱ و نیم اینچ باشد پتانسیل متوسطی دارید، و اگر بین ۱ ونیم تا ۲ اینچ باشد ضعیف و زیر حد متوسط هستید و اگر ۲ اینچ (۵ سانت) یا بیشتر باشد پتانسیل بسیار کمی را در رشد جلو بازو دارید.
عضله پشت بازو هم به همین ترتیب هست هر چه در حالت فیگور بلندتر و نزدیکتر به مفصل آرنج باشد پتانسیل بیشتری جهت پر شدن و حجیم شدن خواهد داشت. کسانی که عضله پشت بازوهایشان بلند باشد معمولا اون حالت نعل عصبی شکل را از دست میدهند، باز هم سرجیو الیوا یک مثل آشکار هست.همینطور مایک منتزر و کسی ویتر. دست خود را کنار بدن نگه داشته و آرنج خود را صاف کرده و عضله پشت بازو را منقبض کنید. از دوستی بخواهید که فاصله بین نقطه بالای مفصل آرنج را تا قسمت داخلی نعل اسبی عضله پشت بازو را اندازه بگیرد. اگر این فاصله ۳ اینچ یا کمتر باشد شما دارای عضلات پشت بازو بلندی بوده و پتانسیل عالی برای ساخت این عضلات و حجیم کردنشان دارید. بین ۳ و ۴ اینچ بالای حد متوسط و پتانسیل خوب بوده ، بین ۴ تا ۶ اینچ متوسط بوده، ۶ تا ۷ اینچ ضعیف و بیش از ۷ اینچ بسیار پتانسیل کمی برای ساخت این عضله دارید. اما نگران نباشید شما حتا اگه طول عضله میانی پشت بازو طویل نداشته ولی عضلات کناری طویلی داشته باشید باز هم قادر خواهید بود پشت بازوهای خوبی را بسازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *