كاركرد هورمون تستوسترون در بدن مردان از اهميت بالايي برخوردار بوده و نقش گسترده اي در مكانيزم بدن دارد بخوصوص در جنس مذكر.اما موضوعي كه بيشتر مورد نظر اين مطلب بوده تاثير هورمون تستوسترون بر كاركرد عضلات در رشد و قدرت ميباشد.

 

Large634457385876560000

 

بد نيست بدانيد كه توان بدني و حجم عضلاني بيشتر در مردان نسبت به جنس مخالف،وجود هورمون تستوسترون بيشتر در بدن مردان ميباشد.در كل ميتوان گفت در رشد عضلات و قدرت جسماني تستسترون نقش اصلي را ايفا ميكند . كاهش سطح اين هورمون در بدن موجب افت شديد قدرت و هجم عضلات ميشود.حتما ورزشكاراني را مشاهده كرديد كه بعد از دوره مصرف تصنعي تستوسترون به يكباره دچاره افت شديد هجم و قدرت عضلاني ميشوندوحتي انگيزه تمرين را هم از دست ميدهند.

كاهش سطح هورمون تستوسترون با مصرف داروهاي آنابوليك آندروژنيك،كاملا قابل پيش بيني بوده البته كاهش توليد تستسترون طبيعي بدن تنها يك مورد از عوارض رنگارنگ اين داروهاست.سوء مصرف داروهاي هورموني به علت عوارض جانبي كه بر روي بدن بر جا ميگذارد با افزايش سطح اطلاعات ورزشكاران نسبت به اين عوارض رو به كم شدن ميباشد در عوض ورزشكاران به مكمل هايي رو آورده كه از لحاظ كارايي شبيه ترين مكملها به هورمونها باشند.

پروهورمونها اگرچه نميتوانند دقيقا همانند هورمونها به سرعت موجب رشد عظلات و شكيل شدن آنها بشوند اما عوارض مصرف هورمونهاي تصنعي را نداشته و بيشتر نتيجه حاصل از مصرف پروهورمونها به مراتب ماندگار تر از هورمونها بوده و نگهداري از هجم و قدرت حاصل شده از مصرف پروهورمونها بعد از مصرفشان امكان پذير است در صورتي كه از دست دادن عضلات بعد از مصرف داروهاي هورموني غير قابل پيشگيري است.

پروهورمون تستو اف ايكس از مواد گياهي حاصل شده كه در بالا بردن سطح طبيعي هورمون تستوسترون كارايي بالايي دارند.ديگر مواد تشكيل دهنده اين تركيب ،مكمل هاي آنتي استروژن و دي اچ تي بلوكرها ميباشند. هر چقدر سطح استروژن پايين تر باشد زمينه براي توليد تستوسترون بيشتر در بدن فراهم ميشود.دي اچ تي بلوكر ها هم از تبديل شدن تستسترون به دي هيدروتستوسترون پيشگيري ميكنند.دي هيدروتستوسترون اصلي ترين عامل ريزش مو در مردان است.

عنوان : پرو هورمون TestoFX Loaded تستو اف ايكس محصول شركت آلمكس نوتريشن كانادا
مارک :allmax nutrition
مدل :حاوی 90 کپسول
درجه :یک

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *