هشدار در مورد داروهاي قاچاق و تقلبي
شما اینجا هستید
مقالات متفرقه » هشدار در مورد داروهاي قاچاق و تقلبي

آيا مي‌دانيد؟


 

–          داروهاي قاچاق داروهايي هستند كه به صورت غيرقانوني وارد كشور مي شوند.

–     بسياري از داروهاي قاچاق تقلبي بوده و در داخل كشور يا در كشورهاي همسايه با كپي كردن جلد و بروشور داروي اصلي تهيه مي‌شوند و نه تنها ماده موثره دارويي ندارند بلكه به دليل استفاده از تركيبات شيميايي غيراستاندارد كه در تهيه و ساخت اين داروهاي تقلبي به كار مي‌رود، همواره عوارض زيان باري روي سلامتي افراد جامعه دارند.

 

–     اين داروها فاقد مجوز وزارت بهداشت بوده و فروش اين داروها در داروخانه‌هاي كشور ممنوع بوده و با متخلفين برخورد قانوني خواهد شد.

–     بيشترين قاچاق دارو مربوط به داروهايي از قبيل: داروهاي بدنسازي، مكمل‌هاي غذايي، اكستازي، ترامادول (جوانان بيشترين مصرف‌كنندگان اين داروها هستند) و پلاويكس، اويستا، سياليز، فمارا مي‌باشد.

–     معمولاً تركيبات درج شده بر روي ظروف محتوي مكمل‌هاي غذايي غيرمجاز با تركيبات داخلي ظرف دارو تطابق نداشته و حاوي مواد شيميايي و يا هورمون‌هايي هستند كه عوارض جانبي به دنبال دارند.

–     دقت و توجه شما به مشخصات برچسب در هنگام خريد اقلام دارويي و بهداشتي گامي موثر در جلوگيري از قاچاق كالا و اطمينان خاطر شما از سلامت فرآورده مي‌باشد.

–          استفاده از داروهاي قاچاق، تقلبي، تاريخ گذشته، فاقد پروانه ساخت تهديدي جدي براي سلامت شما مي‌باشد.

 

داروهاي وارداتي مجاز و مورد تاييد وزارت بهداشت و درمان بايد داراي برچسب فارسي نويس حاوي مشخصات ذيل باشند:

1-      نام محصول

2-      نام تجارتي محصول

3-      شماره مجوز ورود از وزارت بهداشت

4-      موارد مصرف

5-      نام كشور و شركت سازنده

6-      نام شركت واردكننده

7-      تاريخ توليد و تاريخ انقضا و شماره سري ساخت

 

–          در زمان خريد داروها به تاريخ انقضاي دارو توجه نماييد، علامت اختصاري Exp Date نشان دهنده تاريخ انقضاي دارو مي‌باشد.

–          هر دارو را در بسته بندي خودش نگه داريد.

–          داروها را از دسترس كودكان دور نگه داريد.

–     به شرايط نگهداري داروها توجه كنيد، اكثر داروها بايد در مكاني خشك، خنك، و دور از تابش نور آفتاب نگهداري شوند، تعداد كمي از اقلام دارويي بايد در يخچال نگهداري شوند كه بر روي بروشور آن درج گرديده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره