همانطور که همه شما عزیزان در جریان هستید بیشتر مکمل های غذایی که در بازار ایران موجود است از راه غیر قانونی وارد بازار شده و بدون تعرفه واردات و از مجاری قانونی وارد کشور می شود . در حال حاضر بر اساس قانون تصویب شده توسط مجلس شورای اسلامی در مورد قاچاق کالا تمام مکمل هایی که از این روش وارد کشور می شدند با محدودیت های سنگینی مواجه هستند . از این سو واردات این مکمل های در بعضی از موارد به صفر رسیده و وارد کشور نمی شود و محصولات اورجینالی که امروزه در فروشگاهها می بینید موجودی انبار های داخلی هستند . البته بحث مکمل های تائید شده توسط وزارت بهداشت که از روش های قانونی وارد می شود از این مسئله جدا است .

 


این موضوع باعث شده قیمت های مکمل های غذایی افزایش یابد و رشد بین 20 تا 30 درصدی پیدا کند . این بازار شدیداً مناسب سودجویانی است که مکمل های تقلبی می فروشند و اگر شما به فروشگاه آنها سری بزنید با لیست بلند بالایی از محصولات مواجه می شوید که بسیار عجیب است . بنده نمی خوام بگم که تمام محصولات حال حاضر تقلبی هستند اما می خوام شما در وضعیت فعلی بازار کمی هوشیار تر باشید و از فروشندگان مطمئن خرید کنید تا بازیچه افراد بی انصاف تقلبی فروش نشوید .

ادامه مطلب: هشدار در مورد خرید مکمل های غذایی / بدنسازی

محصولاتی که در حال حاضر در بازار بیش از 95% تقلبی هستند و ما به شما  خرید آنها را توصیه نمی کنیم :

– سینتا 5 پروتئین ترکیبی شرکت bsn
– ترومس گینر مشهور شرکت bsn
– تمامی محصولات شرکت PHD
– تمام محصولات شرکت BodyONE
– تمام محصولات شرکت کیازن
– تمام محصولات شرکت ماسل نوتریشن یا     MN
–  تمام محصولات شرکت MHP
–  پروتئین وی اپتیمم در وزن 4 و نیم کیلویی که بصورت کیسه ای عرضه می شود .
– سریوس مس اپتیمم در وزن 5 و نیم کیلویی که بصورت کیسه ای عرضه می شود .
–  آمینو 2000 و کراتین ساندیسی و پروتئین وی شرکت اینرآرمور
– و … که به زودی اعلام می شود .

بازم میگم این محصولاتی که در بازار ارائه می شوند در حال حاضر نمونه تقلبی فراوانی دارند که ممکن است در آینده محصولات اورجینال آنها دوباره وارد شود ولی در حال حاضر خرید آنها  رو به شما اصلاً پیشنهاد نمی کنیم .


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *