همه چيز درباره چربي سوزي و چربي سوزها
شما اینجا هستید
چربی سوزی ( هوازی و بی هوازی) » همه چيز درباره چربي سوزي و چربي سوزها

چرا چربي سوزي ؟؟؟؟؟؟
خوب، پس تصمیم گرفته اید که تغییری در برنامه غذایی و تمرینیتان بدهید. حق دارید؛ فصل گرما در راه است و ساحل دریا انتظارتان را می کشد. باید همین چربیهای کمی را هم که دارید، بسوزانید.

 

-hydroxystim
به محض اتخاذ چنین تصمیمی، در یکی از سه گروه مختلف چربی سوزان زیر قرار می گیرید:

گروه اول: افرادی که بدنبال سریعترین، آسانترین و ترجیحا بی دردسرترین مسیر رسیدن به هدف هستند؛ رژیمهای زودگذر، مکملهایی که تولید کنندگانشان، وعده تاثیراتی جادویی می دهند، انواع شربتهای لاغری و خلاصه هر چه کاهش چربی را بدون کمترین زحمتی در پی داشته باشد.

گروه دوم: افرادی که فکر می کنند تنها راه رسیدن به هدف، خون و عرق و اشک است. خودشان را روی دستگاههای هوازی و زیر وزنه هلاک می کنند و چیزی بجز سبزیجات خام و پروتئین خالص مصرف نمی کنند. چنین افرادی، اثربخشی تمرین را مشروط به احساس درد و ناراحتی یا فشاری در این حد می دانند. این گروه باوری راسخ دارند که بهترین روش، “روشی ساده” نیست.

گروه سوم: و بالاخره آخرین گروه شامل ورزشکارانی می شود که حد واسط دو گروه دیگر قرار می گیرند و بینش بیشتری دارند.
این عده، اگرچه از اهمیت تمرین سنگین و برنامه های منظم غذایی آگاه هستند، اما از برخی محصولات موجود در بازار هم که به تسریع کسب نتایج دلخواه و تسهیل کل فرایند بدنسازی کمک می کنند، خبر دارند.
آنها بخوبی می دانند که استفاده از این مکملها بتنهایی چربی بدنشان را کاهش نمی دهد – کسب نتیجه مطلوب، به خودشان بستگی دارد و مکملها فقط روند رسیدن به هدف را تسهیل می کنند.
امیدوارم شما هم از ورزشکاران گروه سوم باشید. اگر نه، برایتان آرزوی موفقیت دارم؛ در این صورت، یا تابستان امسال، خودتان را زیر لباس پنهان خواهید کرد و از استخر و ساحل محروم خواهید شد یا طی یک رژیم دشوار چند هفته ای، آنقدر سختی می کشید که دیگر تاب فریادهای “بیا منو بخور!” شیرینیهای روی میز را نمی آورید.

اکنون که فهمیدیم مکملهایی هستند که واقعا زندگی را لذتبخشتر و رسیدن به نتایج دلخواه را آسانتر می کنند، بگذارید ببینیم چرا اصلا باید چنین محصولاتی و بویژه انواع چربی سوز را که مورد نظر ما در این مقاله است و امروزه بوفور در صنعت مکمل دیده می شود، مصرف کنیم.

سریعترین و در دسترس ترین سوخت ذخیره شده در ماهیچه ها فسفاژن است که در تمرینات قدرتی و غیر هوازی به مصرف می رسد و تا حداکثر حدود ۱۰ ثانیه به اتمام می رسد بعد از آن عضلات از ذخائر گلیکوژنشان استفاده می کنند…

این سوالی است که برای اکثر بدنسازان خصوصا در دوران تفکیک پیش می آید بارها دیده شده که بدنسازی به دلیل رعایت نکردن اصول صحیح تمرین و تغذیه در دوران کات یا همان تفکیک با کاهش حجم و افت عضلانی مواجه شده و زحمات چند ساله اش را طی دو ماه از دست داده و دچار افت عضلانی در این دوره می شوند در این مبحث قدری کلی در ارتباط با چربی سوزی و تخصصی تر در مورد کات کردن عضلات توضیح می دهم .
همان طور که قبلا توضیح دادم ابتدا باید نحوه سوخت رسانی عضله و تفاوت آنها را در ورزشهای هوازی طولانی و تمرینات قدرتی کوتاه مدت بدانیم .
سریعترین و در دسترس ترین سوخت ذخیره شده در ماهیچه ها فسفاژن است که در تمرینات قدرتی و غیر هوازی به مصرف می رسد و تا حداکثر حدود ۱۰ ثانیه به اتمام می رسد بعد از آن عضلات از ذخائر گلیکوژنشان استفاده می کنند که بر اثر سوخت ناقص گلیکوژن و به دور از اکسیژن اسید لاکتیک تولید می شود که با بالا رفتن درصد اسید لاکتیک خون از حد مشخص درد عضلانی حادث می شود و کارائی فرد به شدت پائین می آید که این حدود ۱ تا ۲ دقیقه بستگی به توانائی و تحمل افراد طول می کشد با اتمام ذخائر گلیگوژن در عضلات بدن به سراغ ذخائر کبد می رود . ( گلیکوژن از سنتز گلوکز – قند خون – تو لید و در کبد و عضلات ذخیره می شود ) در صورتی که بدنتان کاملا از ذخائر گلیکوژن تخلیه شود بعد از آن به سراغ ذخائر لیپید ها ( چربی ) و شکستن آنها به گلیسرول و تولید انرژی می شود که این حالت در تمرینات بدنسازی به ندرت اتفاق می افتد با توجه به بارگیری های کربو هید راتی که در رژیم غذائیشان وجود دارد . ( منابع کربو هیدرات – سیب زمینی – برنج . نان– بعد از گوارش به قند تبدیل می شود)
نکته مهم اینکه در تمرینات هوازی و طولانی مدت ۹۹ در صد انرژی از منابع چربی تامین میشود و در تمرینات شدید – قدرتی و کوتاه مدت بدن از ذخائر گلیکوژن استفاده می کند
بنابراین تنها راه کاهش چربی بدن دویدن – دوچرخه و تمرینات مشابه با شدت کم و مدت زمان زیاد می باشد یک تست ساده برای میزان شدت تمرین صحبت کردن است باید تقریبا طبیعی و بدون قطع شدن صدا برای تنفس بتوانید صحبت کنید نکته دیگر در شدت تمرین میزان ضربان قلب است که نباید از ۷۰ – ۸۵ % درصد ماکزیمم مجاز ***** کند برای به دست آوردن این حد ماکزیمم سن خود را از عدد ۲۲۰ کم کنید .
یک مورد مهم دیگر اینکه در حین تمرینات هوازی نباید دچارسوزش عضلانی شوید زیرا به این معنی است که بدن به سراغ ذخائر گلیکوژن رفته و به عبارت دیگر تمرین از دایره هوازی به سیستم غیر هوازی پیش می رود و باید شدت آنرا کم کنید اما مدت زمان بهینه چقدر است نیم ساعت تا حداکثر ۴۰ دقیقه (۴ روز در هفته ) مناسب است دلیل مشخص کردن حد بالا هم این است که دویدن های طولانی واستقامتی موجب شکستن پروتئین و تجزیه بافتهای عضلانی می شود .
اما بهترین زمان چه موقع است پاسخ این است که هر قدر که بدن بیشتر از ذخائر گلیکوژن تخلیه شده باشد سریعتر به سمت مصرف چربی های ذخیره شده می رود و صبحها قبل از صبحانه یا بعد از تمرینات با وزنه بدن در این حالت قرار دارد .
اما رژیم ما چه گونه باشد تا با حفظ و حتی ساخت عضله کمترین میزان ذخیره چربی را در بدن داشته باشیم و مقدار مازاد آنرا بسوزانیم برای چربی سوزی باید در بالانس منفی کالری باشید و برای عضله سازی باید در بالانس مثبت کالری و نیتروژن !(پروتئین )
یک اصل مهم در رژیم غذائی این است که برای کاری که می خواهید انجام دهید غذا بخورید نه کاری که انجام داده اید . به عبارت دیگر بعضی ورزشکاران این اشتباه را مرتکب می شوند که چون نیم ساعت دویده ام (مثلا ساعت ۱۰ صبح ) پس در وعده ناهار می توانیم غذای بیشتری بخورم و بعد از آن هم دو ساعت می خوابند ! وعده صبحانه بیشتر پرو تئین خصوصا اگر کار شما پشت میز نشستن تا ظهر است وعده قبل از خواب نیم روز حداکثر ۲۰۰ کالری باید باشد و وعده قبل از تمرین حدود ۱۰۰۰ کالری ( هنگام خواب ۲۰درصد کمتر کالری می سوزانیم و هنگام تمرین حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ کالری نیاز داریم ) اما هنگام رژیم و مصرف کم کربو هیدرات بدن متابولیسم ( سوخت وساز ) و هورمونهای چربی سوز را در وضعیت پائینی قرار می دهد بدنسازان حرفه ای کربو هیدرات ها را به صورت دوره ای مصرف می کنند به دو دلیل:
۱) هر چند وقت یک بار با خوردن خوراکیهای ازاد کننده انسولین از قبیل – مربا – شیرینی – بدن را به این اشتباه بیندازید که دوران رژیم پایان گرفته است .

۲) یک یا دور روز در هفته ( معمولا اخر هفته و تعطیلات ) مصرف کربو هیدرات خود را دو برابر می کنندو در بقیه ایام هفته از یک رژیم کم کربو هیدرات پیروی می کنند و بدین شکل سطح انرژی خود را افزایش می دهند تا بتوانند به سختی تمرین کنند و بدن از ذخائر گلیکوژن کاملا تهی نشود .

در چند سطر بالا کلیاتی در مورد مصرف کالری در صبح و قبل از تمرین توضیح دادم ۵ وعده غذائی برای بدنسازان حداقل مطلق است و و بهتر است تا ۷ و ۸ وعده هم برسد . مصرف کربو هیدرات دیر هضم ( نان جو –نان گندم حبوبات و برنج قهوه ای) قبل از تمرین توصیه می شود تا سطح گلوکز خون به سرعت بالا نرود و فرآیند چربی سوزی در حین تمرین را به حداکثر برسانیم اما بعد از تمرین کربو هیدراتهای سریع الهضم به بالا بردن سطح انسولین خون کمک می کند و بدن را در حالت آنابولیک قرار می دهد . ( بعد از تمرین بدن در یک حالت کاتابولیکی شدید قرار دارد و باید سریع ذخائر گلیکوژن عضلات احیا شود ) – من از ۱۰ گرم گلو تامین محلول در اب میوه کربو هیدراتی شیرین ( معمولا اب انگور سیاه ) به همراه خرما بلافاصله بعد از تمرین استفاده می کنم . نان های شیرینی- کلوچه – سیب زمینی و برنج سفید را بعد از تمرین استفاده کنید و نگران افزایش چربی بدن نباشید . زیرا این مواد مغذی بیشتر به فرآیند ریکاوری افزایش سطح انسولین و ذخیره انرژی و حفظ عضلات کمک می کند . www.edcoan.ir
وقتی که در دوران کات هستید حتی بیشتر از دوران حجم باید پروتئین مصرف کنید . بدن می تواند تقریبا نیمی از پروتئین مازاد بر نیازش را برای انرژی مصرف کند . بر خلاف تصور عموم تمرین شکم به تنهائی موجب کاهش چربی ها نمی شود زیرا هنگامی که بدن شروع به سوزاندن چربی می کند به شکل منظم و از همه جای بدن و بدون تمرکز بر یک قسمت خاص انجام می دهد و تمرینات شکم فقط عضلات شکم را تقویت می کند و شکل مناسبی به آن می دهد و منتهای آن همین است عضلات شکم را باید دو یا سه بار تمرین داد و من خودم اعتقادی به ستهای طولانی و تکرار های زیاد دراز نشست ندارم ستهای ۲۵ تکراری اما آرام و کنترل شده که در بخش منفی حرکت کمر تا نزدیک تخته پائین بیاید ولی با آن تماس پیدا نکند . برای تقویت وتوسعه بخش بالائی عضلات شکم تخته شیبدار مناسب است و بالا کشیدن پاها در حالت آویزان بهترین حرکت برای تقویت عضلات پائین شکم است .
چند نکته دیگر اینکه کمبود ویتامین C چربی سوزی را کند می کند و چای سبز یک آنتی اکسیدان عالی و چربی سوز طبیعی به شمار می رود همچنین خوردن یک فنجان قهوه غلیظ قبل دویدن به سوختن بهتر چربی ها کمک می کند .
دیگر چیزی نیاز ندارید جز قدری هم مکمل صبر و اراده که آن را هم در هیج کجا به جز وجود خودتان نمی توانید پیدا کنید این موارد را رعایت کنید تا شکمی صاف و ۸ خط و تفکیک شده داشته باشید

چهار دلیل سودمندی چربی سوزها

1. گرسنگی
اولین چیزی که باید درباره چربی سوزها دانست، این است که فقط چربی نمی سوزانند – یا بعبارت دیگر، چربی را بروشهای گوناگونی می سوزانند. “تولید حرارت”، وجه تمایز اغلب چربی سوزهای متداول است. این مواد، با کمک به افزایش سوخت و ساز (متابولیسم) بدن، مستقیما به سوختن بیشتر چربی کمک می کنند.
با اینحال، برخی دیگر بگونه ای غیرمستقیم عمل می کنند. آیا هنگام رژیم، گرسنگی امانتان را می برد؟
در این صورت، چربی سوز با فرونشاندن اشتهایتان، مفید واقع خواهد شد. اکنون با آرام شدن شکمتان، سپری کردن باقی روز، آسانتر خواهد شد.www.edcoan.ir

2. میزان انرژی
شرط لازم برای از دست دادن چربیهای اضافی بدن، برنامه غذایی کم کالری است. چنین برنامه ای باعث لطمه به میزان انرژی لازم بدن می شود. به عبارت دیگر، چون مقدار انرژی دریافتیتان کاهش می یابد، عضلات هم انرژی کمتری خواهند داشت.
چربی سوزها حاوی مواد مختلفی هستند. کافئین یکی از این مواد است که بدون وارد کردن کالری بیشتر، به افزایش میزان انرژی بدن کمک می کند.
انرژی بیشتر، باعث تمرین سنگینتر می شود و تمرین سنگینتر هم بمعنی احتمال بیشتر حفظ بافتهای عضلانی بدن می باشد که ساختن و حجیم کردنشان مستلزم سالها زحمت بوده است.

3. بهبود تمرکز
برخی افراد، پس از چند روز استفاده از مکملهای چربی سوز، متوجه بهبود تمرکزشان می شوند. اگرچه این وضعیت، شاید ارتباط مستقیمی با توانایی چربی سوزی بدنتان نداشته باشد اما احتمالا، تفکر مداوم درباره برنامه غذایی و تمرین و امور مرتبط، امکان اندیشیدن به هر موضوع دیگری را سلب می کند.
مصرف مکملهای چربی سوز شاید به حفظ تمرکزتان کمک کند و بدین ترتیب بتوانید بر کار یا هر فعالیت مغزی دیگری بهتر متمرکز شوید.

4. بهبود وضعیت سلامتی عمومی
بالاخره، دلیل دیگر لزوم توجه به مکملهای چربی سوز، وجود موادی با اثرات جانبی سودمند برای سلامتی در برخی از آنهاست.www.edcoan.ir
مثلا، بسیاری از مکملهای چربی سوز، حاوی “یوهیمبی” هستند که ضمن کاهش چربی بدن، جریان خون به اندامها و اعضای انتهایی (دستها و پاها، انگشتان …) را افزایش می دهد.
مثال دیگری از مواد موجود در مکملهای چربی سوز، عصاره چای سبز است. حتما شنیده اید که این ماده، فواید بسیاری، از جمله خاصیت آنتی اکسیدانی دارد.
خوب، می بینید که گنجاندن مکمل چربی سوز در برنامه غذاییتان، دلایل فراوانی دارد. تا هنگامی که طبق آنچه گفته شد، گروه اولی نشده اید و همه کار را به عهده چربی سوز نگذاشته اید، بسیاری از مکملهای موجود، از نظر تراشیدن بدنی زیبا برای تابستان پیش رو سودمند هستند.

چربي سوزها

قرص های چربی سوز اغلب دارای کافئین و افدرین هستند و براساس این دو ماه باعث افزایش مصرف کالری می شوند.
افدرین (ephedrine) باعث انبساط (باز شدن) ریه ها می شود و بعنوان دارو در بیماری آسم و سرماخوردگی تجویز می شود. این ماده باعث افزایش اکسیژن رسانی به خون می شود. هنگامی که مقدار اکسیژن در خون بیشتر باشد، انرژی بیشتری در سلول ها تولید می شود ، یعنی انرژی بیشتری می سوزد.
همچنین ضربان قلب و فشار خون را افزایش می دهد و باعث گرم شدن بدن در حین ورزش می شود. باعث کاهش اشتها می شود و مانند یک دیورتیک عمل می کند ، یعنی باعث افزایش دفع ادرار می شود.
اگر شما آسپرین یا یک نوع داروی قلبی یا نوع دیگری از داروی ضد آسم (غیر از افدرین) را مصرف می کنید، یا اینکه نسبت به کافئین حساسیت دارید، نباید از قرص های چربی سوز استفاده کنید، زیرا باعث نامنظم شدن ضربان قلب، مشکل شدن تنفس و بروز حملات دردناک می شود.www.edcoan.ir
کافئین به همراه افدرین باعث افزایش تولید گرما در بدن می شوند. تحقیقات نشان داده اضافه کردن آسپرین به مواد حاوی کافیئن و افدرین، تولید گرما را بیشتر می کند. هنگامی که دمای قسمت مرکزی بدن افزایش یابد، شما به طور خودکار انرژی بیشتری می سوزانید.
داروهای چربی سوز به علت کاهش سریع وزن، خیلی استفاده می شوند ، ولی باید بگویم که بعضی افراد به این داروها خوب پاسخ نمی دهند. اگر شما آسپرین یا یک نوع داروی قلبی یا نوع دیگری از داروی ضد آسم (غیر از افدرین) را مصرف می کنید، یا اینکه نسبت به کافئین حساسیت دارید، نباید از قرص های چربی سوز استفاده کنید، زیرا باعث نامنظم شدن ضربان قلب، مشکل شدن تنفس و بروز حملات دردناک می شود.
پس در مصرف اینگونه داروها احتیاط کنید و از مصرف بی رویه و خودسرانه آنها اجتناب کنید و تحت نظر پزشک یا متخصص تغذیه این داروها را مصرف کن

 

چربي سوز مورد علاقه من hydroxycut muscletech 

 

قبل از معرفي اين مكمل بايد بگم استفاده از بهترين چربي سوزها بدون ر‍ژيم غذايي صحيح غير ممكن است پس شرط اول چربي سوزي رژيم !!!
اين مکمل را کمپاني مکمل سازي «MuscleTech» تهيه و عرضه کرده است. کمپاني سازنده اين مکمل نيز بر عدم وجود ماده افدرين در ترکيب اين مکمل تاکيد مي کند. ماده افدرين ماده اي محرک مي باشد که خواص چربي سوزي بسيار قدرتمندي نير دارد اما به دليل عوارض جانبي ناگواري که بر جاي مي گذارد از سالها قبل ممنوع اعلا م شده است.

مکملي که در اين قسمت معرفي مي شود بدون اينکه از ماده شيميايي افدرين بهره بگيرد، با افزايش متابوليسم و تشديد سوخت و ساز در بدن، از ميزان چربي موجود در بدن مي کاهد. اين مکمل همچنين از ذخيره شدن چربي در بدن نيز جلوگيري مي کند. اين خاصيت و ويژگي مخصوصا براي کساني که نمي توانند رژيم غذايي کم چرب را رعايت کنند، از اهميت ويژه اي برخوردار است. اين مکمل همچنين با تشديد فرايند چربي سوزي و تشديد فرايند تبديل چربي به انرژي، بر ميزان انرژي موجود در بدن نيز مي افزايد.www.edcoan.ir
طريق مصرف: روزانه 3 وعده و در هر وعده نيز 3 کپسول از اين مکمل را به همرا 1 ليوان آب مصرف کنيد. کپسولها را ترجيحا بين 30 الي 60 دقيقه قبل از هر وعده غذايي مصرف کنيد. بيش از 9 کپسول در روز مصرف نکنيد و 6 ساعت فاصله زماني بين مصرف اين مکمل و خواب شبانه را رعايت کنيد. براي در امان ماندن از عوارض گذرا و سطحي که ممکن است با مصرف اين مکمل ايجاد شود ، هفته اول مصرف را با 1 کپسول در هر وعده آغاز کنيد و در هفته دوم، دز مصرف هر وعده را به 2 کپسول و در هفته سوم نيز آن را به 3 کپسول در هر وعده افزايش دهيد.

براي کسب نتيجه مطلوب از اين مکمل، رژيم غذايي کم قند و کم چربي و برنامه تمريني هوازي مناسب را فراموش نکنيد. در دوره مصرف اين مکمل از خواب بعد از ظهر پرهيز کنيد و آب مصرفي روزانه را نيز افزايش دهيد.
هشدار:مصرف اين مکمل در دوره بارداري و شيردهي براي زنان باردار ممنوع است. مصرف اين مکمل براي سنين زير 18 سال نيز ممنوع است. قبل از مصرف اين مکمل با پزشک خود مشورت کنيد. در صورتي که از بيماري و يا عاضه خاص از قبيل: فشار خون بالا، قند خون، بيماريهاي قلبي، نارسايي کليه، بيماري کبدي و يا بيماريهاي رواني نظير: افسردگي رواني، اضطراب و .. رنج مي بريد، قبل از مصرف اين مکمل از پزشک خود کسب تکليف نماييد. اين مکمل باعث افزايش نسبي دماي بدن مي شود بنابراين از مصرف آن در محيطهاي بسيار گرم خودداري کنيد. در حين فعاليت و کار شديد و يا قبل از آن از مصرف اين مکمل خودداري کنيد.

 

عنوان:
REDz

 


 

شرح:
يكي از قوی ترین چربی سوز با کارایی فوق العاده محصول 2006
فاقد افدرین و مواد محرک قلب می باشد.و بالاترین فن آوری جهانی تولید شده که شامل 14 ماده
می باشد که باعث کاهش چربی قهوه ای بدن یعنی مقاومترین نوع چربی می شود به صورت بسته های
120 عددی کپسولی ارائه می گردد.
با مصرف این مکمل هرگز تپش قلب در شما ایجاد نمی شود.
مناسب آقایان و بانوان

طريقه مصرف:
طریقه مصرف
دو عدد قبل از صبحانه
دو عدد قبل از نهار

وزن يا تعداد::
120 كپسول

 

آشنایی با فورسکولین

 

اگر چه هنوز تحقیقات بیشتری در این مورد نیاز است تا صورت بگیرد اما باز هم در مورد تعریف فورسکولین می-توان چنین گفت که این ماده یک جزء گیاهی با عامل بالقوه چربی سوزی می-باشد .
فورسکولین یک جزء فعال شیمیایی است که از ریشه یک گیاه هندی با نام کولوس فورسکولی گرفته شده است . تحقیقات نشان داده-اند که فورسکولین سبب می-شود شریان-ها منبسط شوند و به این طریق فشار خون را پایین می-آورد . همچنین نشان داده که به عنوان یک عامل بالقوه در برونش-ها می-تواند به بهبود تنفس کمک کند . از همه موارد جالب-تر به هر حال همان عامل بالقوه چربی سوزی در این گیاه می-باشد .
چندین هورمون نظیر گلوکاگون ، اپی نفرین و غیره وجود دارند که اکسیداسیون چربی را به وسیله متحرک کردن اسیدهای چرب ذخایر چربی بالا می-برند بنابراین ترشح این هورمون-ها کمک می-کند تا چربی به عنوان سوخت سوزانده شود فورسکولین نیز نشان داده است که سیکلاز آدنیلیت ( یک آنزیم که سطوح میان سلولی camp را افزایش می-دهید ) را فعال می-کند camp یک مولکول پیغام آور مهم می-باشد که همان روشی را دارد که هورمون-های مزبور انجام می-دهند . این مولکول تبدیل به یک عامل بالقوه برای فورسکوین می-شود تا باعث افزایش تحرک و اکسیداسیون اسیدهای چرب شود .
هنوز اطلاعات دقیقی در مورد دوز مصرفی فورسکولین وجود ندارد اما معذلک این طور جا افتاده که مصرف 20 الی 50 میلی گرم از آن روزانه در دو یا سه وعده ممکن است در بالابردن سطوح camp موثر باشد البته مهم است که همواره به توضیحات واقع در بروشور مکمل مورد مصرف توجه کنیم تا اطمینان حاصل کنیم درصد میزان فورسکولین موجود در چربی سوز مزبور واقعا استاندارد است برای مثال یک محصول ممکن است شامل 50 میلی گرم کولوس فورسکولی باشد که در این صورت میزان استاندارد فورسکولین- 20 درصد است بنابراین این محصول شامل 10 میلی گرم فورسکولین می-باشد و در این صورت شما نیاز دارید تا این میزان را حداقل در دو وعده مصرفی با دوز 10 میلی گرم بخورید تا 20 میلی گرم از آن به دست آورید .
اگر که شما قصد خوردن دو دوز را در طول روز دارید پیشنهاد می-شود که یک وعده ازآن را قبل ازتمرین وعده دیگر را بلافاصله بعد از تمرین میل کنید اگر که وعده سومی هم در کار است توصیه می-کنیم که آن را با صبحانه بخورید مگر این که زمان تمرینتان در صبح باشد که در این حالت این کار به معنای دو برابر کردن دوز صبح می-باشد

 


داروی زنیکال

 

داروی XENICAL Orlistat اگر مقدار زیادی چربی مازاد بر نیاز بدن مصر ف می کنید مقداری از آن در بدن ذخیره و باعث چاقی و اضافه وزن میشه. برای جلوگیری از چاقی روشها – وسایل و دارو هایی زیادی موجوده که البته همه میدونن بهترین و کم خطر ترین راه همان ورزش است ولی خوب دانستن روشهای جانبی هم خالی از لطف نیست.
خوب در این زمینه دارویی به نام زنیکال وجود داره که کارش جلوگیری از جذب بیش از اندازه مورد نیاز چربی توسط بدن است. این دارو با اثر بر سیستم گوارشی می گذارد به آنزیم لیپاز که عامل جذب و شکستن چربی ها است می چسبد و مانع لیز یا همان شکستن چربی میشه نتیجتا” چربی های شکسته نشده جذب نمیشن و از طریق روده دفع میشن خو ب زنیکال از این طریق کمک میکنه تا 3/1 چربی هایی که از طریق غذا به بدن وارد شده دفع گردد.
مورد مصرف دارو :
زنیکال جهت افرادی است که بطور قابل ملاحظه ای وزن بالا دارن ( BIM آنها 30 یا بیشتره) زنیکال همچنین برای افرادی که BIM 27 یا بالاتر دارن و همچنین ریسک فاکتور هایی از قبیل فشار خون – کلسترول بالا – بیماری قلبی و دیابتی دارند میتونه مفید باشه . البته بشرط آنکه رزیم کم کالری داشته باشند بطوریکه بیشتر از 30% کالری آن چربی نباشد.
میزان مصرف :
دوز پیشنهادی 120mg کپسول خوراکی در هر وعده غذایی مشخص که چربی دارد 3 دفعه در یک روز همراه با کاهش کالری غذایی می باشد .زنیکال را طی غذا خوردن یا حداکثر یک ساعت بعد از مصرف غذا باید میل کرد . اگر شما گاه یک وعده غذایی را خذف میکنید یا یک غذای بدون چربی می خوردید باید یک دوز زنیکال را خذف کنید. اگر بیشتر از 120 mg سه بار در روز مصر ف کنید اثر آن در کاهش وزن بیشتر ثابت نشده پس خواهشا” زیاده روی نکنید !!!
زنیکال رد جذب ویتامین های محلول در چربی هم دخالت میکنه بنابراین وقت یزنیکال مصرف دارید باید روزانه یک مکمل غذایی مولت ویتامین که شامل ویتامین های E,D,Kوبتاکاروتن است مصرف کنید مولتی ویتامین یکبار روزانه حداقل 2 ساعت قبل یا بعد از مصرف زنیکال بخورید مثلا” موقع خواب!
منع مصرف:
برای زنان باردار یا شیرده در صورتی که مشکلات جذب غذا دارن و ترشح صفراوی آنه کاهش یافته نباید مصرف شود . در صورت مصرف سیکلوسپورین باید با دکتر مشورت کرد .
عوارض جانبی:
از آن جا که دارو جذب چربی غذا را متوقف میکنه احتمالا” تغییراتی در روده ایجاد میکنه این تغییرات معمولا” در هفته اول درمان ایجاد میشه وبرای بر خی افراد ممکنه تا 6 ماه یا بیشتر پس ازمصرف دارو اتفاق بیفته این تغییرات شامل دفع روده ای با گاز یا افزایش تعداد حرکات روده ای و عدم کنترل آنها بخصوص بعد از غذاهایی که میزان بیشتری از چربی دارن اتفق بیفته.
خوب بازهم میگم کم بخور همیشه بخور ورزش هم یادتون نره !!! هموطن:محققان از خطرناک بودن داروی لا-غری زنیکال میگویند .(irsatiran)
پژوهشگران علوم پزشکی شرکت داروسازی روش اعلام کردند تجویز داروی زنیکال سبب بروز حالات پیش سرطانی دردستگاه گوارشی می-شود.این دارو که اداره-دارو و غذای آمریکا اف.دی.ای هم آنرا تایید کرده-است در برخی افراد سبب بروز حالات پیش سرطانی کولون شده است

 

چربي سوز چيني س و پ ر اسليم
موثرترين بهترین و سریعترین راه لاغری کاملا گیاهی و تضمینی 100% طبیعی
قرص لاغری و کپسول لاغري سوپراسلیم برگرفته از عصاره میوه ها کاهش سایز و وزن لاغري سريع و آسان با موثرترين و معروف ترين قرص لاغري گياهي100% تضميني با ضمانت شرکت
این کپسول لاغری با ویژگی منحصر به فردی به مشتریان عرضه میشوددر این محصول از میوه ها یی انتخاب شده است که دارای ویژگی کاهش وزن و حفظ زیبایی صورت می باشند. این ویژگی میوه ها با گیاهان سبزی مانند سیب زمینی ترشی ، کنجاکو ، و سیب زمینی شیرین ترکیب شده است ودر تولید این قرص ها از روش تصفیه وتکنولوژی مدرن استفاده شده است.

– کنسینگ نات ، عصاره پسته و بادام درامریکا و اروپا به عنوان یک چربی سوز قوی مطرح میشود این مواد به سرعت چربیهای انباشته شده در بدن انسان را حل کرده و سوخت و ساز انرژی چربی های سفت وسخت شده را سرعت می بخشند واز جذب چربیها بعد از خوردن غذا جلوگیری میکنند.

– عصاره گارسینیا کامنوگیا (HCA ) می تواند عمل تبدیل گلوکوز به چربی را متوقف کرده وجذب انرژی در بدن را کاهش میدهداسید مالیک در عصاره سیب میتواند موجب سوزاندن چربی شود واز به وجود امدن چربی جدید جلوگیری کند.

– مخمر آلبومینی برگرفته از میوه کیوی ، آلبومین موجود در گوشت را به سرعت حل کرده واز جذب چربی جلوگیری می کند ترکیبی از مواد سازنده گیاهی مانند فیبر مانان (سیب زمینی ترشی ، عصاره کنجاکو ) ، سلولوز سیب زمینی شیرین ، پودر گارگوم ، وغیره در این محصول موجود می شود که این مواد میتوانند جلوی اشتها را گرفته وآن را مهار کنند تا شخص احساس سیری را داشته باشد همچنین این محصول موجب کاهش وزن شده وبا استفاده از طعم میوه های مورد دلخواه نسل جدیدی از محصولات کاهش وزن باگیاهان بی خطر ومدرن با اثر بخشی سریع را روانه بازار کرده است.
– کارکرد پزشکی :
کاهش وزن همراه با حفظ زیبایی صورت ( بدون لاغرشدن صورت )

– مناسب برای افراد چاق معمولی به ویژه افرادی که دارای چاقی نوع بد می باشند ونیز افرادی که با وجود استفاده از شیوه های رایج کاهش وزن به نتیجه نرسیده اند.این کپسول بعد از لاغري هيچگونه بازگشتي ندارد و ثابت مي ماند.

– کودکان ، زنان باردار، بیماران قلبی ، افراد دارای فشار خون بالا ، دیابت، ویا سنگ کلیه به هیچ عنوان نباید ازاین محصول استفاده کنند.

روش ومیزان مصرف : 30 عدد کپسول لاغری + 15 عدد کپسول مکمل ویتامینه – یک عدد کپسول در روز ( نیم ساعت بعد از صبحانه )

 

Hot-Rox

اين مکمل را کمپاني مکمل سازي «Biotest» تهيه و به بازارهاي جهاني عرضه کرده است. کمپاني سازنده اين مکمل ، تاثيرات آن را به شرح زير بيان کرده است:

· افزايش ميزان سوخت و ساز چربي هاي زايد
· به حداقل رساندن ميزان ذخيره شدن چربي در بدن
· افزايش ميزان هورمونهاي T3 وT4
· عدم افزايش فشار خون و خطرات حمله قلبي
· تقويت افزايش حجم خشک عضلاني

«ترموژن» در لغت به معناي گرمازاست. مکملهايي که در اين دسته قرار مي گيرند، باعث افزايش دماي بدن شده و بدين ترتبي فراين سوخت وساز چربي ها را تشديد مي کنند. البته اشاره به اين نکته نيز ضروري است که سوخت و ساز چربي ها نيز با توليد انرژي همراه بوده و دماي بدن را به طور محسوسي بالا مي برد.
اين مکمل به صورت کپسول و در بسته هاي 110 تايي عرضه مي شود که در هر بار مصرف حداکثر مي توان 2 کپسول از آن را مصرف کرد.

طريقه مصرف: قبل از ميل کردن صبحانه، 1 الي 2 کپسول از اين مکمل را مصرف کنيد و 6 ساعت بعد نيز 1 الي 2 کپسول ديگر را بخوريد.

اين مکمل را با معده خالي و به همراه 250 ميلي ليتر آب ميل کنيد. اگر براي اولين بار از اين مکمل بهره مي گيريد، مصرف آن را با روزانه 2 عدد شروع کرده و پس از 3 روز، دز مصرفي روزانه را به 4 عدد در روز برسانيد. دز مصرف روزانه را بالاتر از 4 کپسول در روز نبريد. براي کسب حداکثر نتيجه از مصرف اين مکمل ، مصرف آن را حداقل 1 ماه تمام ادامه دهيد.

هشدار: قبل از اقدام به مصرف اين مکمل و هر چربي سوز ديگر با پزشک و يا افراد متخصص مشورت کنيد. مصرف اين مکمل براي سنين زير 18 سال و براي زنان باردار و شيرده ممنوع است. در صورتي که با مصرف اين مکمل دچار عارضه بي خوابي و يا بروز حلتهاي عصبي شديد، مصرف آن را متوقف کنيد.

 

 1. سونیا

  با سلام.دختر ۲۷ ساله هستم.با قد ۱۵۹ و وزن ۶۳٫به مدت ۱ماه است که از قرص لاغری parts slim استفاده میکنم.و در کنار آن بصورت یک روز در میان کلاس بادی پمپ میرم و روزهایی که خونه هستم ۱ساعت پیاده روی میکنم.هفته اول ۳کیلو وزن کم کردم و از ۶۶ به ۶۳ رسیدم.اما تا ۲ هفته بعد هیچ وزنی کم نکردم اما سایزم تغییر کرده بود.الان که در هفته چهارم هستم قرص چربی سوزم رو عوض کردم و از vanadyl sulfate استفاده میکنم.قرص اولی اشتهام رو کم میکرد و دمای بدنم رو بالا میبرد و دجار سرگیجه میشدم.قرص دوم روی اشتهام چندان تاثیری نداره اما به شدت دچار حالت تهوع میشم.هردو قرص رو از یک آشنا خریدم و ایشان گفتن که قرص دومی قویتره.میخواستم نظر شمارو بدونم؟ با عرض معذرت اضافه وزن من بیشتر روی شکم و پهلومه میشه حرکات ورزشی که به آب شدن سریعتر منجرشه بهم بدین؟با تشکر و سپاس فراوان.

  • ابوالفضل

   salam vanadil sulfat ke charbi sooz nist aslan
   faghat hormone roshdeto tahrik mikone

 2. محمد

  میشه درمورد ونوستات توضیح بدین بهتین چربی سوز با کمترین خطات که حجم عضلات رو هم زیاد کنه چیه؟

  • مدیریت

   سلام باید عنوان کنیم که ونوستات در ایران تولید و توزیع میگرددقرصهای ونوستات با مهار آنزیم لیپار مانع از جذب چربی های موجود در غذایی میگردند و در نتیجه کالری دریافتی روزانه شما را کاهش خواهند داداین قرص حتما باید با رژیم غذایی و ورزش مناسب مصرف گردد
   توصیه استفاده از ونوستات سه بار در روز با غذا و نیم ساعت دویدن نرم است
   این قرص باعث عدم جذب چربی و در نتیجه کاهش در میزان جذب ویتامین های محلول در چربی میگردد. در مجموع برای یک مصرف کوتاه مدت خوب است ولی حتما برنامه تمرین و تغذیه شما نیز وجود داشته باشد

 3. محمد

  خودتونم میفروشین hydroxycut muscletech رو قیمتش چنده بهتر از اونم هست؟

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره