۶ هورمون برای کنترل نتایج عضله سازی پیشرفته
شما اینجا هستید
بدنسازی و فیتنس » ۶ هورمون برای کنترل نتایج عضله سازی پیشرفته

۶ هورمون برای کنترل نتایج عضله سازی پیشرفته

رشد عضلات و کاهش چربی ، دو پیش نیاز کلیدی برای نشان دادن بدن آماده و آماده ساحل ، از بسیاری جهات منوط به بهینه سازی دو هورمون بزرگ بدنسازی است: هورمون رشد (GH) و تستوسترون (T). هر چند برای جمع آوری (چربی) و تجمع (عضله) بسیار مهم است ، زیرا مواد بیوشیمیایی تنظیم کننده توسط غدد درون ریز تولید می شوند و توسط سیستم گردش خون به اندام های مورد نظر منتقل می شوند تا فیزیولوژی و رفتار سلول های ما را هماهنگ کنند ، هورمون ها بسیاری از موارد را کنترل می کنند.

ما را انسان می کند: از جذابیت تا اشتها گرفته تا اعصابی که در مواجهه با فعالیت های پرخطر (مانند چمباتمه زدن ۵۰۰ پوند) احساس می کنیم هورمون های ما انتخاب هایی را که انجام می دهیم و نحوه تکامل شخصیت ما هدایت می کند.

(T و GH نیز به طور حتم با استفاده از یک قطعه پشتیبانی از هورمون های اضافی مهم برای تعیین شکل برای کار جادوی آنابولیک خود ، انسولین و هیرمون تیروئید خود ، در حالی که کمی سودمند بودند ، استفاده می کردند.)

۶ هورمون برای کنترل نتایج عضله سازی پیشرفته

۶ هورمون برای کنترل نتایج عضله سازی پیشرفته

 

(آنها برای بدنسازان و افراد متناسب ، برای تضمین کارکردهای تولیدی و نتایج تربیتی بهینه ضروری هستند.)

 

6 هورمون برای کنترل نتایج عضله سازی پیشرفته

6 هورمون برای کنترل نتایج عضله سازی پیشرفته

 

تعامل و نوسان مداوم تعادل هورمونی بدن ما ممکن است به نفع عضله سازی ما باشد یا مشکلات زیادی را ایجاد کند ، از جمله سرعت متابولیک ضعیف ، عدم بازیابی صحیح بین تمرینات ، سطح انرژی پایین و مانع سنتز پروتئین. در حالی که کوبیدن پروتئین و تمرین با وزنه های پشت می تواند به شما در ساختن اندام مورد نظر شما کمک کند ، اما برای به حداکثر رساندن پیشرفت خود در ورزشگاه ، باید اطمینان حاصل کنید که سطح هورمون های بدن شما به اندازه کافی چالش برانگیز است یا مطابق آن سرکوب می شود.

شماره ۱: تستوسترون

تستوسترون

تستوسترون

تستوسترون (هورمون اصلی مرد که مسئول ایجاد اندازه و قدرت عضلات است) ، پادشاه همه هورمون های بدنسازی ، رشد بسیاری از بافت های بدن را تقویت می کند و برای سلامتی و رفاه ضروری است. تستوسترون همچنین توسط زنان (هرچند ۷-۸ برابر کمتر از مردان) تولید می شود ، اما هورمونی است که باید تا حد ممکن برای افزایش نتایج ثابت نگه داشته شود.

از آنجا که آزمایش برای افزایش سنتز پروتئین برای ساختن ماهیچه های بیشتر با سرعت بیشتر ضروری است و با توجه به تأثیر آن در بالا نگه داشتن سطح هورمون رشد به اندازه کافی برای سوزاندن چربی بدن ، کاهش آن به طور قابل توجهی شانس ما برای افزایش حجم عضلانی را کاهش می دهد.

به جای استفاده از استروئیدهای آنابولیک مصنوعی مضر ، تستوسترون ممکن است با موارد زیر تقویت شود:

– استراحت بیشتر بین تمرینات و حفظ رفتار آرام در هر زمان

– تمرینات دوره ای با وزنه های سنگین برای تکرارهای کمتر (۶-۸)

– تأکید بر تمرینات مقاومتی و استفاده از تمرینات قلبی فقط به صورت پراکنده

– افزایش دوره ای مصرف کربوهیدرات (۳ گرم به ازای هر پوند وزن بدن یک روز در هفته)

– حفظ وزن بدن بدون چربی (۱۲، یا کمتر ، سطح چربی بدن)

– مصرف الکل را محدود کنید

– مصرف کافی چربی های سالم و مقداری چربی اشباع شده از گوشت قرمز

– مکمل ZMA یا تقویت کننده طبیعی تست را در نظر بگیرید

– تغذیه خوب داشته باشید (از روزه داری یا رژیم های کم کالری اجتناب کنید)

 

شماره ۲: هورمون رشد (GH)

 

هورمون رشد ، که باعث تحریک رشد ، تولید مثل سلولی و انتشار فاکتور رشد شبه انسولین (برای تقویت سنتز پروتئین) می شود ، جزء لاینفک حمایت از چربی سوزی و محافظت در برابر از دست دادن ماهیچه ها است. همانند تستوسترون ، تولید GH در کارآموزان سالم تشویق می شود. هرچی بیشتر بهتر. در حین رژیم گرفتن ، بسیاری از ما همراه با چربی بدن ، وزن عضلات خود را نیز از دست می دهیم. نتیجه طبیعی تمرینات هوازی همراه با تمرینات سنگین وزنی و خوردن کم چربی/کم کالری. کاهش عضله ممکن است منجر به کاهش میزان متابولیک و چربی سوزی کمتر شود. بنابراین ضروری است که ما عضلات را حفظ کنیم در حالی که لاغر می شویم ، یکی از سخت ترین مشکلات آموزشی که بدنساز طبیعی با آن روبرو شده است.

(با حفظ GH تا آنجا که می توانیم)

بافت عضلانی در هنگام رژیم گرفتن و پیاده روی “هیچ وقت” برای مدت طولانی بهتر حفظ می شود. عرضه GH خود را با موارد زیر افزایش دهید:

– داشتن حداقل ۸ ساعت خواب با کیفیت در هر شب

– تمرینات دوره ای با وزنه های سنگین برای تکرارهای کم (۶-۸ یا کمتر)

– گنجاندن HIIT به عنوان یک روش قلبی یا ، بهتر از آن ، ترکیب تمرینات قلبی معمولی با دو تا دو بار در هفته (۶ خط تیره ۴۰ متر با ۲ دقیقه استراحت در بین)

– مکمل نیاسین (۱-۳ گرم در روز)

– لاغر بمانید و تولید بیش از حد انسولین را سرکوب کنید (کربوهیدرات های قندی را محدود کرده و سطح کلی کربوهیدرات را در رژیم غذایی متعادل نگه دارید)

 

شماره ۳: انسولین

انسولین

انسولین

بر خلاف GH و تستوسترون آزاد شده ، انسولین یکی از هورمون هایی است که می تواند مفید یا مضر باشد. بنابراین باید بر اساس آن دستکاری شود. انسولین تولید شده توسط سلولهای بتا در پانکراس و در تنظیم متابولیسم کربوهیدرات و چربی ، به مقدار زیاد در زمانهای نامناسب تولید می شود ، ممکن است ذخیره چربی را تقویت کند. با این حال ، اگر به صورت استراتژیک استفاده شود ، ممکن است یک محیط آنابولیک برای افزایش عضلات و ترویج چربی سوزی ایجاد کند.

به عنوان مثال ، در رژیم غذایی قبل از مسابقه با کنترل کالری ، سطح پایین انسولین در حالت استراحت (بین جلسات تمرین و به ویژه قبل از خواب) ممکن است به سوزاندن چربی کمک کند در حالی که سطوح بالا در تمرین و حول آن ممکن است باعث جذب سریع اسیدهای آمینه به ماهیچه ها شود. و گلیکوژن ، هر دو برای ساختن اندازه بیشتر ضروری هستند.

برای افزایش میزان انسولین ، مصرف کربوهیدرات زیاد ضروری است. زمان ایده آل برای مصرف بیش از میزان معمول کربوهیدرات ، درست قبل و بعد از تمرین است. حدود ۵۰ گرم قبل و ۶۰-۷۰ گرم بعد از تمرین کربوهیدراتهای سریع جذب شده مانند ذرت مومی (محصول ALLMAX مربوطه را در اینجا قرار دهید) (دوره ای که به ترتیب ماهیچه های شما از آنها برای تقویت تمرینات سخت استفاده می کنند و در آنجا با سرعت بیشتری تمرین خواهند کرد. همراه با پروتئین به ماهیچه های گرسنه منتقل می شود) ممکن است برای یک فرد ۲۰۰ پوندی کار کند (بر این اساس افزایش یا کاهش می یابد). در مقابل ، کربوهیدرات خود را نسبتاً متوسط ​​در طول روز نگه دارید تا سطح انسولین پایین را حفظ کرده و ذخیره چربی را به حداقل برسانید.

 

شماره ۴: هورمون تیروئید

هورمونهای تیروئیدی تری یدوتیرونین (T3) و تیروکسین (T4) که مسئول تنظیم متابولیسم هستند ، از سنتز پروتئین و کاهش چربی پشتیبانی می کنند. یک مشکل عمده در رژیم های غذایی محدود کالری ، کاهش همزمان سطح هورمون تیروئید است. هنگامی که سطح تیروئید کاهش می یابد ، ما کاهش سنتز پروتئین ، سوزاندن کالری و متابولیسم را تجربه می کنیم و ممکن است دستاوردهای ما در حال رکود باشد.

برای بهبود عملکرد تیروئید و جبران کاهش هورمون تیروئید به دلیل رژیم غذایی قبل از مسابقه ، موارد زیر را انجام دهید:

– غذاهای غنی از ید (ماده ای که برای تولید هورمون تیروئید ضروری است) بخورید: مانند تخم مرغ ، شیر گاو ، ماهی آب شور ، جلبک دریایی و صدف

– شامل روزهای تقلب دوره ای: برای جلوگیری از سازگاری بدن با رژیم غذایی کم کالری ، و فریب تیروئید به منظور تنظیم سرعت سوخت و ساز بدن ، افزایش کالری هر ۸-۱۰ روز یکبار (در این روز ، سه کربوهیدرات گرم به ازای هر پوند وزن بدن) و ۱۵-۲۰ گرم چربی اضافی مصرف می شود.

کورتیزول

کورتیزول

شماره ۵: کورتیزول

در حالی که هورمون استرس کورتیزول (یک استروئید گلوکوکورتیکوئید) ممکن است چربی بدن را بسوزاند ، و در واقع برخی از بدنسازان عمداً با قطار تمرین می کنند تا بتوانند تولید آن را افزایش دهند و در تلاش برای خرد کردن آنها تلاش های نهایی را انجام دهند ، اما تأثیرات آن عمدتا منفی است.

در میان بسیاری از اقدامات مضر آن ، کورتیزول غده تیموس ، تنظیم کننده اصلی سیستم ایمنی را کوچک می کند ، در نتیجه سلول های ایمنی را متوقف می کند و می میرد. در نتیجه ، ممکن است مستعد بیماریهای مختلف شویم. کورتیزول علاوه بر این که سیستم ایمنی بدن ما را مختل می کند ، باعث از بین رفتن ماهیچه ها ، افزایش چربی ، بیماری های قلبی و دیابت می شود ، از جمله نوسانات خلقی ، افسردگی ، خستگی عمومی و بی خوابی. نیازی به گفتن نیست که کورتیزول یکی از هورمون هایی است که بدنسازان و طرفداران بدنسازی می توانند بدون آن انجام دهند.

برای نفی تجمع کورتیزول ، موارد زیر را انجام دهید:

– استرس را به حداقل برسانید ، اغلب آرامش داشته باشید و از مشاجرات بی مورد و غیر ضروری دوری کنید

– هنگام رژیم گرفتن ، اطمینان حاصل کنید که ۲-۳ وعده غذایی بعد از تمرین در هفته دارای قندهای ساده بسیار زیاد است (کوکی های بدون چربی ، کیک های برنجی با قند ، شیرینی)

– مصرف کافئین را کاهش دهید: ۲۰۰ میلی گرم کافئین از یک فنجان قهوه قوی می تواند سطح کورتیزول خون را تا ۳۰ درصد در یک ساعت افزایش دهد!

– عمیق تر و طولانی تر بخوابید

– قند خون را ثابت نگه دارید

– از مکمل های ضد استرس مانند آنتی اکسیدان ها ، منیزیم ، کلسیم ، کروم و روی استفاده کنید

 

شماره ۶: استروژن

هورمونی که بیشتر در زنان تولید می شود ، اما در مردان نیز به میزان کمتری (برای تولید اسپرم و حفظ استخوان) ، استروژن (ترکیبات استروئیدی که در چرخه های باروری قاعدگی و فحلی ضروری است) با بدنسازی و موفقیت در کاهش چربی مغایرت دارد. استروژن اضافی حتی ممکن است به سرطان پروستات و سینه کمک کند. مردان دارای درصد چربی بدن بالاتر نیز نشان داده شده است که سطح استروژن بالا است.

تستوسترون بدن به استروژن بر ظاهر ما تأثیر می گذارد: نسبت برتر برای حداکثر افزایش عضلات بدون چربی باعث افزایش تولید تستوسترون و تولید استروژن در حداقل سطوح می شود.

برای کاهش سطح استروژن ، مراحل زیر را می توان انجام داد:

– کاهش چربی بدن: بافت چربی سطح آنزیم آروماتاز ​​را افزایش می دهد ، که تستوسترون را به استروژن تبدیل می کند. هرچه چاق تر باشیم ، آروماتاز ​​بیشتری تولید می کنیم.

– مکمل های مهار کننده طبیعی آروماتاز ​​را در نظر بگیرید

– از رژیم غذایی سرشار از سبزیجات چلیپایی مانند کلم بروکلی ، گل کلم و کلم استفاده کنید (ترکیبات ایندول موجود در این غذاها ممکن است در جذب استروژن و جذب آن در بافتهای بدن ما اختلال ایجاد کند)

– مصرف الکل را محدود کنید

شارژ هورمونی

برای ساختن ماهیچه های بزرگتر و قوی تر ، بیش از هالتر ، پروتئین و شدت تمرین زیاد نیاز است. سیستم غدد درون ریز ما غالباً نادیده گرفته می شود ، اما نقش مهمی در تشویق شرایط آنابولیک لازم برای عضله سازی و چربی سوزی مطلوب ایفا می کند ، یکی از عواملی است که هنگام برنامه ریزی برنامه تمرینی باید مورد توجه قرار گیرد.

آیا میزان تستوسترون ، هورمون رشد و هورمون تیروئید شما به اندازه کافی بالا است تا بتواند چربی سوزی سریع و رشد مداوم ماهیچه ها را تشویق کند؟ آیا استروژن و کورتیزول شما به اندازه کافی پایین است تا جلوی اثرات کاتابولیک آنها را بگیرد؟ آیا انسولین شما تحت کنترل است ، با توجه به اهداف آموزشی شما افزایش یا کاهش می یابد؟ به همه موارد بالا بله پاسخ دهید و شما در راه دستیابی به اندامی سرسخت برای سربلندی هستید.

منبع:
allmaxnutrition.com

  1. حسین

    سلام. ترجمه به شدت ضعیف!!!

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره