آیا استروئیدهای آنابولیک اعتیادآور هستند؟
شما اینجا هستید
مباحث متفرقه در زمینه استروئیدها » آیا استروئیدهای آنابولیک اعتیادآور هستند؟

۶- آیا استروئیدهای آنابولیک اعتیادآور هستند؟

برخی از افرادی که از استروئیدهای آنابولیک سوء استفاده می کنند ، می توانند الگوهای رفتاری را ایجاد کنند که علائم معمولی افراد معتاد است. این رفتارها شامل ادامه مصرف علیرغم پیامدهای منفی ، صرف زمان و تلاش بیش از حد برای به دست آوردن داروها و تجربه علائم ترک در هنگام قطع مصرف است.

 

برخی از کاربران استروئید آنابولیک علیرغم مشکلات جسمی و مشکلات در روابط اجتماعی خود ، همچنان از این داروها استفاده می کنند. درصد کسانی که به رغم پیامدهای منفی به استفاده ادامه می دهند ، مشخص نیست.

آیا استروئیدهای آنابولیک اعتیادآور هستند؟

آیا استروئیدهای آنابولیک اعتیادآور هستند؟

علائم اعتیاد معمول

بسیاری از سوء مصرف کنندگان استروئید زمان و پول زیادی را صرف تهیه داروهای مورد استفاده خود می کنند. هنگامی که مصرف استروئیدها را متوقف می کنند ، کاربران می توانند علائم ترک اعتیاد را تجربه کنند که می تواند شامل نوسانات خلقی ، بی قراری ، از دست دادن اشتها و هوس استروئیدها باشد.

علائم ترک دیگر گزارش شده در مطالعات موردی در مورد افرادی که از استروئیدهای آنابولیک استفاده می کنند عبارتند از:

. بی اشتهایی

. بی تفاوتی

. کاهش میل جنسی

. مشکل در تمرکز

. خستگی (خستگی شدید)

. احساس اضطراب

. سردرد

. بیخوابی

. درد عضلات و مفاصل

یکی از جدی ترین علائم ترک مرتبط با قطع مصرف استروئید ، افسردگی است زیرا گاهی اوقات می تواند منجر به خودکشی شود ، NIDA گزارش می دهد. تحقیقات نشان می دهد که در صورت عدم درمان ، افسردگی همراه با ترک استروئیدهای آنابولیک می تواند یک سال یا بیشتر پس از قطع مصرف دارو ادامه یابد.

چه درمان هایی برای سوءاستفاده از استروئید موثر است؟

گزینه های درمانی توصیه شده توسط موسسه ملی سوء مصرف دارو برای سوء استفاده از استروئیدهای آنابولیک بیشتر بر اساس مطالعات موردی و تجربه پزشک است تا مطالعات کنترل شده. تحقیقات بسیار کمی در مورد درمان سوء مصرف استروئیدها انجام شده است.

گزارش تحقیقات NIDA در مورد استروئیدهای آنابولیک گزارش داد که مطالعات کمی در مورد درمان با استروئید انجام شده است. این مطالعات نشان می دهد که بیماران در حال ترک استروئیدهای آنابولیک ممکن است فقط در بسیاری از موارد به درمان حمایتی و آموزشی نیاز داشته باشند. اگرچه پزشکان باید آنها را برای افکار خودکشی به دلیل قطع استروئید ارزیابی کنند.

در صورت شدید یا طولانی شدن علائم ترک در بالا ، به بیماران داروهایی برای درمان علائم ترک اختصاص داده می شود. به عنوان مثال ، داروهای ضد افسردگی برای افسردگی یا مسکن برای سردرد و درد.

برخی از بیماران مبتلا به ترک استروئید برای کمک به ترمیم سیستم هورمونی خود دارو دریافت می کنند. دیگران برای درمان علائم رفتاری که فراتر از درمان دارویی هستند با درمان های رفتاری درمان می شوند.

جلوگیری از سوء مصرف استروئید

از آنجا که خطرات سوءاستفاده از استروئیدهای آنابولیک بسیار زیاد است و از آنجا که برخی از کاربران امکان ایجاد رفتارهای اعتیادآور مانند استفاده از استروئیدها را دارند ، تلاشها باید در وهله اول بر جلوگیری از استفاده ، به ویژه در بین دانش آموزان ورزشکار جوان متمرکز شود. به

تا کنون شایع ترین برنامه های پیشگیری از استروئیدهای آنابولیک در ایالات متحده برنامه هایی است که برای ورزشکاران حرفه ای ، المپیکی و کالج در نظر گرفته شده است. تعداد بسیار کمی از مدارس محلی برنامه های پیشگیری از استروئیدها را ایجاد کرده اند.

بر اساس NIDA ، برآورد شده است که ۹ درصد از مدارس متوسطه برنامه های آزمایش مواد مخدر برای داروهای غیرقانونی دارند و کمتر از ۴ درصد از دبیرستان های ایالات متحده ورزشکاران خود را برای استروئیدهای آنابولیک آزمایش می کنند.

حتی اگر چنین آزمایش هایی گسترده تر بود ، تحقیقات هنوز به روشنی مشخص نکرده است که آیا آزمایش دارو در کاهش سوء مصرف مواد موثر است یا خیر. NIDA در حال حاضر بودجه این تحقیق را تأمین می کند.

مطالعات علمی نشان داده است که آموزش جوانان در مورد عوارض جانبی استروئیدها به تنهایی در جلوگیری از استفاده از استروئیدها و همچنین برنامه هایی که خطرات و مزایای استفاده از استروئیدهای آنابولیک را ارائه می دهند ، مثر نیست. NIDA می گوید که دانش آموزان یک رویکرد متعادل را معتبرتر می دانند.

برنامه های پیشگیری موثر موجود

اگرچه اکثر مدارس متوسطه برنامه های پیشگیری از استروئیدهای آنابولیک رسمی ندارند ، اما برنامه هایی وجود دارد که نشان داده شده است در کاهش سوء مصرف استروئیدها ، سایر سوء مصرف مواد و سایر رفتارهای خطرناک مثر است.

دو مورد از این برنامه ها ، که توسط دانشگاه بهداشت و علوم اورگان توسعه یافته و توسط موسسه ملی سوء مصرف مواد مخدر تأمین شده است ، آموزش نوجوانان و یادگیری اجتناب از استروئیدها (ATLAS) برای بازیکنان فوتبال دبیرستانی و ورزشکاران با هدف ورزش سالم و جایگزین های تغذیه (ATHENA) است. ) برای دختران مدرسه ای در تیم های ورزشی.

NIDA گزارش می دهد که این دو رویکرد پیچیده در جلوگیری از سوءاستفاده از استروئیدها در بین بازیکنان ورزشی دبیرستانی نوید بخشیده است.

برنامه ATLAS

برنامه ATLAS برای نشان دادن بازیکنان فوتبال دبیرستانی طراحی شده است که می توانند بدنهای قدرتمندی بسازند و عملکرد ورزشی خود را بدون استفاده از استروئیدهای آنابولیک خطرناک بهبود بخشند.

این برنامه نه تنها آموزش در مورد عوارض جانبی مضر استروئیدهای آنابولیک را ارائه می دهد ، بلکه جایگزینی برای تغذیه و تمرینات وزنی برای استفاده از استروئیدها نیز ارائه می دهد. بر اساس تحقیقات NIDA ، این برنامه در کاهش قصد شرکت کنندگان در استفاده از استروئیدها و افزایش رفتارهای سالم آنها موفق بوده است.

یکی از ویژگی های بارز برنامه ATLAS این است که مربیان فوتبال و رهبران تیم کسانی هستند که به بازیکنان درباره اثرات مضر استروئیدها و سایر داروهای غیرقانونی بر عملکرد ورزشی آموزش می دهند. آنها همچنین در مورد چگونگی امتناع در صورت ارائه دارو به آنها بحث می کنند.

در مطالعات کنترل شده برنامه ATLAS ، محققان ورزشکاران ۱۵ دبیرستان را که در این برنامه بودند با گروه کنترل که آموزش ندیده بودند مقایسه کردند.

آثار برنامه ATLAS

پس از یک سال در برنامه ، دانشجویان تحت آموزش ATLAS موارد زیر را داشتند: نیمی از موارد سوء استفاده از استروئیدهای آنابولیک جدید

. افزایش محافظت در برابر استروئیدها و سایر سوء مصرف مواد

. مصرف کمتر الکل ، ماری جوانا ، آمفتامین و مواد مخدر

. سوء استفاده کمتر از مکمل های تقویت کننده ورزشی

. قصد کمتر برای سوء استفاده از استروئیدها در آینده

. احتمال کمتر درگیر شدن در رفتارهای سوء مصرف مواد خطرناک

این مطالعه نشان داد که ورزشکاران تحت آموزش ATLAS علاقه کمتری به استفاده از استروئیدها ، میل کمتر به سوء استفاده از آنها ، دانش بهتر در مورد جایگزین های سوء استفاده از استروئیدها ، بهبود تصویر بدن و افزایش دانش مکمل های رژیم غذایی داشتند.

برنامه ATHENA

برنامه ورزشکاران ورزش های سالم و جایگزین های تغذیه را هدف قرار می دهند (ATHENA) با الگوی مشابه و مشابه برنامه ATLAS طراحی شده بود ، اما برای دخترانی طراحی شده بود که در برنامه های ورزشی دبیرستان شرکت می کردند.

مطالعه اولیه برنامه ATHENA نشان داد که قبل از شرکت در آموزش ، گروه کنترل و گروه ATHENA رفتارهای خطرناک مشابهی از خود نشان دادند. محققان دریافتند که شرکت در آموزش ATHENA این رفتارها را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

ورزشکاران زن که آموزش ATHENA را دریافت نکرده بودند ، سه برابر بیشتر احتمال داشت در طول فصل ورزش از قرص های رژیمی استفاده کنند. آنها دو برابر بیشتر از سایر مواد شکل دهنده بدن مانند آمفتامین ها ، استروئیدهای آنابولیک و مکمل های عضله سازی در طول فصل سوء استفاده می کردند.

در طول فصل ورزش ، دختران گروه کنترل استفاده از قرص های رژیمی را افزایش دادند ، در حالی که افرادی که تحت آموزش ATHENA قرار گرفتند ، در نصف استفاده از پیش فصل خود ، قرص های رژیمی خود را کاهش دادند.

کاهش رفتارهای پرخطر

دختران تحت آموزش ATHENA سایر رفتارهای پرخطر را کاهش دادند. چنین بودند:

. آسیب های کمتری را در طول فصل ورزشی تجربه کرده اند

. احتمال فعالیت جنسی کمتر است

. کمتر احتمال دارد در یک ماشین با راننده مشروب سوار شود

. احتمال اینکه کمربند ایمنی ببندید بیشتر است

برنامه های ATLAS و ATHENA برای ورزشکاران دبیرستانی توسط کنگره ایالات متحده و اداره سوء مصرف مواد و خدمات بهداشت روانی به عنوان یک برنامه نمونه برای مدارس متوسطه در سراسر کشور تأیید شده است.

دو برنامه پیشگیری از استروئیدهای آنابولیک برای اولین بار “جایزه قهرمان” مجله Sports Illustrated را دریافت کردند.

منبع:

verywellmind.com

بخش اول
سوءاستفاده از استروئیدهای آنابولیک سوالات متداول

بخش دوم

استروئیدهای آنابولیک چگونه استفاده می شوند؟

بخش سوم

سوء مصرف استروئیدها چه عوارضی برای سلامتی دارد؟

بخش چهار
استروئیدهای آنابولیک چه تاثیری بر رفتار دارند؟

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره