یک تکنیک ذهنی‌ بسیار قدرتمند
شما اینجا هستید
ورزشی » یک تکنیک ذهنی‌ بسیار قدرتمند

یک تکنیک ذهنی‌ بسیار قدرتمند

یک تکنیک قدرتمند برای رسیدن به بهترین فیزیک بدنی

یک تکنیک قدرتمند که شما را در رسیدن به بهترین فیزیک بدنی تان کمک می‌کند

برخی‌ از برترین فیزیک‌های بدنی در تاریخ از یک تکنیک ذهنی‌ بسیار قدرتمند در جهت رسیدن به اهداف خود استفاده کرده‌اند و آن هم چیزی نیست جز تجسم فکری.آنها نه تنها روی تجسم ایده‌ال از بدن خود متمرکز بودند بلکه دقیقا میدانستند برای رسیدن به آن چگونه باید تمرین کنند.

بسیاری از مبتدیان برنامه تمرینی و غذایی خود را بدون اینکه واقعا بدانند بعد از رسیدن به اهداف خود به چه بدنی دست پیدا خواهند کرد شروع میکنند.اکثر افراد در این باره می‌گویند “ من تنها می‌خواهم حجیم تر و قویتر شوم “ یا “ من می‌خواهم فقط بدنی زیبا داشته باشم “ . اما آیا آنها حتی میدانند که معنی‌ این جملات دقیقا چیست؟ آیا دقیقا میدانند که برای رسیدن به اهداف مد نظر باید چه عضلاتی را تمرین دهند؟ داشتن یک تجسم فکری میتواند در جهت چگونگی‌ شروع فرایند آمادگی شما تغییرات بسیار عظیمی‌ را ایجاد کند و میتواند یک جزو حیاتی برای رسیدن شما به موفقیت باشد.

یک تکنیک قدرتمند برای رسیدن به بهترین فیزیک بدنی

یک تکنیک قدرتمند برای رسیدن به بهترین فیزیک بدنی

آرنولد شوارتزنگر می‌گوید “ شما باید به باشگاه بروید و هر تکرار را طوری انجام دهید که شما را یک گام به اهدافتان نزدیک تر کند تا بتوانید تجسم فکری خود را تبدیل به واقعیت کنید. “ آرنولد یک طرفدار پر و پا قرص تجسم فکری بود.اگر شما نتوانید بدن ایده‌ال خود را تصور کنید پس چگونه می‌خواهید آن را بسازید؟ این موضوع نه تنها در دوره بدن سازی آرنولد به عنوان یکی‌ از بهترین بدن سازان تاریخ نمود پیدا میکرد بلکه او از این تکنیک در دوره بازیگری و سیاست نیز استفاده میکرد.

اگر شما می‌خواهید بدنی قابل ستایش بسازید اول باید درک کاملی از ژنتیک بدنی خود داشته باشید.اما چرا ژنتیک اینقدر مهم است؟ زیرا قبل از اجرای هر برنامه عملی‌ شما باید کاملا نقاط قوت و ضعف بدن خود را شناسایی کنید.متاسفانه بسیاری از مردم یک فرد با فیزیک بدنی بسیار خوب را در رسانه‌‌های اجتماعی میبینند و اینطور با خود فکر میکنند که “ من هم می‌خواهم دقیقا همین شکلی‌ شوم “ یا “ می‌خواهم بازوانم همانند او باشد “ . اما ما نمیتوانیم ژن‌های خود را تغییر دهیم و نمیتوانیم بدن خود را به گونه‌ای تغییر دهیم که برای آن طراحی نشده است.

خواننده محترم، این مطلب در سایت ادکوان ( پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ ) منتشر شده و شما هم اکنون درحال خواندن نسخه کپی آن هستید. لطفا جهت حمایت از ما، به سایت ادکوان مراجعه کنید. متشکرم.
Edcoan.ir

این یک حقیقت تلخ می‌باشد.اما خبر خوب این است که اگر شما بهترین عملکرد را در باشگاه و آشپزخانه داشته باشید کم کم بدنی را خواهید ساخت که خودتان آن را ستایش می‌کنید.اگرچه ممکن است بدنتان دقیقا همانند آن فردی نشود که دیده بودید اما شما مبنایی را ایجاد کرده‌اید که در آن بدنتان و پتانسیل رشد آن میتواند حتی چیزی بهتر از آن باشد.اما هیچکدام از این موارد تا زمانی‌ که شما موفقیت خود را متجسم نشوید و تمام گام‌های صحیح را در جهت رسیدن به آن بر ندارید شروع نخواهد شد.

تکنیک تجسم فکری توسط ورزشکاران موفق در هر ورزشی مورد استفاده قرار می‌گیرد.اما اقدامات لازم در جهت رسیدن به آن باید در واقعیت صورت گیرد.بیایید فرض بگیریم که هدف شما افزایش قدرت عضلات سینه به منظور افزایش حجم در این ناحیه می‌باشد.اگر شما برای رسیدن به یک هدف در دراز مدت تلاشی نکرده باشید پس تقریبا غیر ممکن خواهد بود که بتوانید از پرس بالا سینه دمبل با ۵۰ پوند وزنه به ۱۵۰ پوند وزنه در جلسه بعد پیشرفت کنید.

کلید موفقیت شما تجسم فکری به منظور واقعیت بخشیدن به آن است. اولین گام ایجاد و گسترش یک تصویر ذهنی‌ از هدفتان، اینکه می‌خواهید چه ظاهری داشته باشید، چه میزان وزنه می‌خواهید لیفت کنید یا با چه میزان سرعت می‌خواهید بدوید میباشد.

بعد از آن باید اقدامات روزانه خود را تجسم سازی کنید، گام‌هایی که شما قرار است به صورت روزانه برای واقعیت بخشیدن به تجسم فکری خود بردارید.قدرت یک تجسم فکری روی ذهنیت شما باور نکردنی می‌باشد اما مهم‌ ترین چیز این است که شما اعتقاد کامل به تجسم فکری خود داشته باشید.

طوری رفتار نکنید که این تجسم فکری تنها یک آرزوی زودگذر می‌باشد.طوری هدف خود را تجسم کنید که انگار فرایند رسیدن به آن هدف از قبل شروع شده است و شما در آینده‌ای نزدیک به طور کامل به آن دست خواهید یافت.تک تک گام‌هایی که در مسیر خود می‌خواهید بردارید را تجسم کنید و برای نحوه انجام آنها برنامه ریزی کنید.این تکنیک برای رسیدن به اهدافتان بسیار مهم و با ارزش می‌باشد.نکته کلیدی این است که همیشه به خود ایمان و اطمینان داشته باشید.

منبع

http://www.fitnessrxformen.com/

تهیه شده در پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ (ادکوان – Edcoan.ir)

  1. مهران قاسمی

    سلام مطلبه عالیی بود

  2. خلام کورده

    عالی بود اما قبل از تجسم و ژنتیک و هر چیز دیگه ای باید جیب پرپول داشت

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره