همه چیز درباره استرویید اچ جی اچ HGH
شما اینجا هستید
مباحث متفرقه در زمینه استروئیدها » همه چیز درباره استرویید اچ جی اچ HGH

همه چیز درباره استرویید اچ جی اچ HGH :
بدن انسان آمیخته‌ای از صدها هورمون مختلف و متفاوت است. این ترکیبات بسیار کوچک خلق شده‌اند تا بدن را در یک حالت متعادل نگه دارند و به آن قدرت عمل بدهند. هورمون رشد که نام دیگرش همان هورمون HGH است یکی از آن هزاران هورمون فعال در بدن انسان است.


این نوع خاص از هورمون روی رشد و پیشرفت بافت‌ها،ارگان‌ها، سلول‌ها و در نهایت کل بدن فعالیتی متمرکز دارد. این ماده دلیل اصلی رشد در بدن موجودات زنده است.
توانایی بدن برای مدیریت چربی و کربوهیدرات‌ها در منابع مربوط و قدرتمند نگه داشتن استخوان‌ها و ماهیچه‌ها و همچنین چابکی و سرعت انتقال ذهن و حتی محافظت از پوست بدن انسان همه با هورمون اچ جی اچ مرتبطند.

همه چیز درباره استرویید اچ جی اچ HGH

همه چیز درباره استرویید اچ جی اچ HGH

در رابطه با موارد استفاده این هورمون مطالعات و آزمایش‌های زیادی صورت گرفته است. در کلینیک‌های مخصوص روی ورزشکاران متعددی این هورمون آزمایش شده و بازخورد آن مورد ارزیابی قرار گرفته است. تزریق اچ جی اچ در این افراد باعث شده بود آن‌ها به قدرت، سرعت و استقامت بسیار بالایی دست یابند.

در گروهی از زنان آزمایش مشابهی صورت گرفت که طی آن معلوم شد آن‌هایی که از تزریق اچ جی اچ استفاده کرده بودند بسیار دیرتر خسته می‌شدند و در نهایت عملکرد ورزشی بهتری نسبت به کسانی که از آن استفاده نکردند داشتند.

هیچ عوارضی برای این هورمون در آزمایش‌های مربوطه که البته با دوز مختصر از آن صورت می‌گرفت گزارش نشده است.

 

همه چیز درباره استرویید اچ جی اچ HGH
هورمون اچ جی اچ از کجا می‌آید؟
یک انسان معمولی سطح مناسبی از تمام هورمون‌های لازم را در بدن خود دارد. هورمون اچ جی اچ توسط غده هیپوفیز واقع در مغز ترشح می‌شود. در مرحله بعد توسط جریان خون و فعالیت ارگان‌های مختلف مثل بافت‌های عضلانی، استخوان‌ها و قلب به تمام بدن توزیع می‌شود.

هنگامی که شما به انرژی بیشتری نیاز دارید این هورمون‌های صنعتی هستند که به کمک شما می‌آیند. این هورمون به صورت مصنوعی در لابراتوری‌های مخصوص توسط دانشمندان تعبیه شده و عملکردی مشابه هورمون طبیعی اچ جی اچ دارد. این هورمون از طریق تزریق قابل استعمال است و به صورتی است که می‌تواند در خون جریان پیدا کند. این هورمون توسط بدن مورد استفاده قرار گرفته و توان فیزیکی آن را ارتقا می‌بخشد.

دیگر ترکیبات اچ جی اچ چه هستند؟
در فرایند تولید این هورمون ترکیبات دیگری نیز اضافه شده‌اند که ضریب عملکرد آن را در هنگام تزریق چند برابر می‌کنند. یکی از این‌ مواد گیاهی است به نام شیلاجیت مومیو (shilajit moomiyo). این ماده مسئولیت افزایش حجم عضلانی را به عهده دارد. با ادامه تمرین زمانی که آسیب‌های عضلانی پدیدار می‌شوند، بار دیگر این ماده به میدان می‌آید و فرایند بازسازی عضلات را سرعت می‌بخشد. آمینو اسیدهای متنوع هم در ساخت اچ جی اچ مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پیشنهاد ما : هورمون رشد و هزار ویک پرسش بی پاسخ در بدنسازی

هورمون رشد با همکاری متقابل آمینو اسیدها سعی در قدرتمند کردن ارگان‌های مختلف بدن می‌کنند. زمانی‌ که اچ جی اچ توسط بدن مورد استفاده قرار گرفت، این آمینو اسیدها هستند که غده هیپوفیز را وادار به فعالیت می‌کنند تا هورمون‌های بیشتری را ترشح کند. بعد از پایان تمرین ورزشکارانی که مورد تست با این هورمون قرار گرفتند احساس خستگی کمتری دارند و این نیز به خاطر وجود آمینو اسید در ترکیبات اچ جی اچ است.

تزریق اچ جی اچ به چه صورتی انجام می‌شود؟
تزریق این هورمون به دو صورت معمول است. یکی تزریق درون ماهیچه‌ای و دیگری تزریق زیر پوستی. مسیر تزریق درون ماهیچه‌ای هورمون را مستقیما وارد ماهیچه می‌کند و تاثیر بیشتری نسبت به نوع دیگر دارد. در نوع زیر پوستی اچ جی اچ وارد بافت پوست شده و آزادسازی کمتری نسبت به مورد دیگر صورت خواهد داد.
فقط یک پزشک مجاز است این تزریق را انجام دهد. این دارو اگرچه گران است ولی به صورت چشمگیری قدرت بدنی و سلامت فرد را ارتقا می‌بخشد.

اگر شما یک ورزشکار خانم هستید می‌توانید با تزریق این هورمون تغییراتی اساسی در تمرینات خود ببینید. تمرینات شما بی شک پیشرفت خواهد کرد و شما انرژی و قدرت مضاعفی را تجربه می‌کنید

.

پیشنهاد ما : تحریک هورمون رشد به منظور افزایش توده عضلانی

در کنار تغییرات فیزیکی که در بدن خود مشاهده خواهید کرد شما زندگی روشن‌تری را تجربه می‌کنید. اگر خواهان این موارد هستید پس حتما با پزشک خود در رابطه با تزریق اچ جی اچ صحبت کنید.
دقت کنید که اچ جی اچ به همان صورتی که گفته شد تزریق می‌شود ولی دوز مصرفی آن بسته به نیاز بدن شما به این هورمون دارد. برای افرادی که می‌خواهند مصرف آن را شروع کنند، متخصصان معمولا ۰٫۵ IU (واحد اندازه گیری جهانی) تجویز می‌کنند. این مقدار می‌تواند بسته به شرایطی که در آن هستید افزایش یا کاهش یابد.

چه نیازی به تزریق اچ جی اچ هست؟
هورمون اچ جی اچ بیشتر برای درمان عدم رشد متناسب در بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه برای اهدافی شبیه به چربی سوزی هم مورد مصرف واقع می‌شود. تحقیقی که در مجله پزشکی انگلیسی NEW ENGLAND صورت گرفت نشان داد که مردانی که از هورمون اچ جی اچ استفاده می‌کردند توانستند در مدت شش ماه ۱۴% کاهش چربی در بدن خود تجربه کنند در عین حال ۸٫۸% افزایش توده عضلانی داشتند.
مصرف اچ جی اچ با ساختار استخوان‌ها، پوست بهتر و هشیاری ذهنی در ارتباط است. همچنین ارتباط روشنی با افزایش بافت عضلانی و کاهش چربی و در آخر احساس جوان ماندن دارد.
اچ جی اچ یک دارو است. اگر تنها برای جوان ماندن استفاده شود مجاز نیست. البته با توصیه‌های پزشکی و تجویز پزشک و آزمایش‌های مختلف قابل وصول است.

با استفاده بیش از حد آن چه اتفاقی خواهد افتاد؟
اگر اندک احساس گیجی، ضعف، حواس پرتی، لرزش، بی خوابی یا ضربان شدت یافته قلب داشتید حتما از پزشک خود کمک بخواهید.
در صورت فراموشی وعده تزریق خود در اسرع وقت به آن مبادرت کنید مگر آنکه نزدیک به زمان تزریق بعدی بوده باشد.
امروزه اچ جی اچ به عنوان یک داروی اساسی جوانی شناخته می‌شود و هر کسی وسوسه می‌شود که یکبار هم که شده از این ماده ضد پیری استفاده کند.
ادعاهایی مبنی بر اینکه این دارو قوای از دست رفته در افراد مسن را به آن‌ها باز می‌گرداند باعث علاقه وافر مشتریان به آن شده و این افراد بی تفاوت نسبت به گرانی محصول آن را تهیه می‌کنند. اما واقعا آیا اطلاعات صحیحی از آن در دست افراد است و آیا چنین تاثیر گذاری شگرفی دارد؟

رواج استفاده از اچ جی اچ:
اچ جی اچ یک هورمون طبیعی در بدن است که توسط یک ارگان هلو شکل در بدن که در پایه مغز قرار گرفته یعنی غذه هیپوفیز ترشح می‌شود. ورژن تزریقی این هورمون از انواع مختلف صنعتی این هورمون شکل گرفته است. این مهم است که بدن انسان مقدار کافی و لازم از هورمون‌های مرتبط با رشد را در بدن تولید کند. کم شدن اچ جی اچ همراه با بروز علائم مربوط به پیری مثل چروک خوردن پوست، ضعف استخوان‌ها، افزایش چربی و موارد مشابه بارز می‌شود.
با وجود آن که این دارو در اصل برای حل مشکلات مربوط به رشد در کودکان مورد ملاحظه قرار گرفت امروزه بسیاری از گروه‌ها علاقه جدی به آن در راستای حذف علائم پیری از خود نشان می‌دهند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره