پشت بازو تک دمبل
شما اینجا هستید
اصول تمرین با وزنه » پشت بازو تک دمبل

پشت بازو تک دمبل

عضلات درگیر: عضلات پشت بازو ( عضله باز کننده آرنج هدف اصلی از اجرای این حرکت فشار بر روی عضله پشت بازو بویژه افزایش حجم بخش بالایی بازو می باشد ، در ضمن احرای فرم ایستاده این حرکت نسبت به مدل نشسته و یا خوابیده ترجیح داده می شود . همچنین انجام این تمرین علاوه بر اینکه فشار مستقیم بر روی عمق عضله بوجود می آورد باعث افزایش قدرت آن نیز خواهد شد.

پشت بازو تک دمبل

پشت بازو تک دمبل

۱-در حالت ایستاده پاها را به‌اندازه عرض شانه بازکرده و از قفل‌کردن زانوها جلوگیری کنید با یک دست دمبل را در دست گرفته و آن را با دستی صاف و کشیده در بالای سر قرار دهید . دست آزاد را به‌صورت ضربدری در طرف دیگر بدن بگذارید.

۲-در حالتی که پشت و کمر را در حالت کاملاً صاف نگه می‌دارید دمبل را به‌آرامی و در پشت سر به پایین هدایت کنید، مکث کوتاهی در قسمت پایین حرکت انجام داده و دوباره کاملاً کنترل‌شده وزنه را به نقطه ابتدایی حرکت بازگردانید.

انواع دیگر حرکت :

درصورتی‌که یک ورزشکار مبتدی محسوب می‌شوید برای ایجاد تعادل بهتر و ثابت ماندن در طول انجام تمرین بر روی یک نیمکت محکم بنشینید. همچنین اجرا حرکت در حالت ایستاده باعث بالا رفتن توانایی در استفاده از وزنه‌های سنگین‌تر و اجرای حالت تقلب نیز خواهد شد.

برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره