پرورش اندام و پاورلیفتینگ المپیکی نمی‌شوند
شما اینجا هستید
اخبار روز پرورش اندام » پرورش اندام و پاورلیفتینگ المپیکی نمی‌شوند

پرورش اندام و پاورلیفتینگ المپیکی نمی‌شوند

پرورش اندام و پاورلیفتینگ المپیکی نمی‌شوند

حضور در بازی‌های المپیک، رویای دیرینه ورزشکاران رشته‌هایی مثل پرورش اندام و پاورلیفیتینگ است. از حدود ۱۵ سال پیش بود که فدراسیون بین‌المللی پرورش‌اندام تلاش‌هایی را برای نزدیک‌تر کردن این رشته به المپیک انجام دادند اما این تلاش‌ها هیچ گاه به سرانجام نرسید و با خبری که هفته گذشته از کمیته بین‌المللی المپیک منتشر شد، مشخص شد که رشته پرورش‌اندام حداقل تا یک دهه دیگر رنگ المپیک را نخواهد دید.

توماس باخ، رییس آلمانی کمیته بین‌اللملی المپیک (IOC) هفته پیش اعلام کرد این کمیته تمایل دارد چند رشته‌ جدید ورزشی به بازی‌های المپیک اضافه شود. او گفت: در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو شاهد چند رشته جدید خواهیم بود.
کارشناسان کمیته بین‌المللی المپیک معتقد هستند بیسبال، سافت‌بال، اسکواش و کاراته از جمله رشته‌هایی هستند که کاندیدای ورود به بازی‌های المپیک هستند و ورزش‌هایی چون هفت‌گانه مدرن، شنای موزون، ژیمناستیک نمایشی، پیاده‌روی، اسب سواری و پرش سه‌گام از بازی ها حذف می‌شوند تا تعداد ورزشکاران المپیک در همان حدود ۱۰ هزار و پانصد ورزشکار باقی بماند.
بدین ترتیب رویای حضور پرورش‌اندام در المپیک، به این زودی ها محقق نخواهد شد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره