پارابولان
شما اینجا هستید
استروئیدهای تزریقی » پارابولان

پارابولان

پارابولان(ترن بولون هگزا هیدرو بنزیل کربنات)
(Parabolan (Trenbolone Hexahydrobenzylcarbonate

این فراورده که توسط شرکت ‘نگما’ Negma در فرانسه تولید می شد آخرین باقیمانده تزریقی در جهان بود که استروئید قوی ترن بولون در ساخت آن مصرف می شد. در سال ۱۹۹۷ تولید این دارو متوقف شد بطوری که نمی توان پارابولان واقعی را در بازار سیاه پیدا کرد.

البته این مطلب فقط جهت آگاهی شما بوده و کمک می کند انواع تقلبی پارابولان را که احتمالا در بازار وجود دارند، شناسایی کنید. می توان خواص ترن بولن را با فیناجت (Finajet) (تولید آن هم متوقف شده است) مقایسه کرد.

 

پارابولان

پارابولان

فیناجت استرئیدی بود که در دهه ۱۹۸۰ در آمریکا شهرت داشت و به عنوان فرآورده ای که روی حیوانات آزمایش می شد، بکار می رفت. فیناجت، حاوی ترن بولون استات بود که به سرعت در بدن عمل می کرد (به ترن بولون استات مراجعه کنید). پارابولان حاوی استر متفاوت دیگری به نام ترن بولون هگزا هیدرو بنزیل کربنات می باشد.

این استر فعالیت دارو را بیش از دو هفته دیگر افزایش می دهد و طراحی آن جهت کاربرد انسانی مناسب است. پارابولان به شکل آمپول های ۵,۱ میلی لیتری بسته بندی می شود و هر جعبه حاوی یک آمپول است. هر آمپول حاوی ۷۶ میلی گرم ترن بولون هگزا هیدرو بنزیل کربنات است که معادل ۵۰ میلی گرم ترن بولون است (عموما داروهای فرانسوی به همین شکل محاسبه می شوند).

 

نام تجاری Trade Name غلظت ظرف دارو شرکت تولید کننده
پارابولان Parabolan 76میلی گرم/۵,۱ میلی لیتر آمپول۵,۱میلی لیتری نگما فرانسه

ترن بولون آندروژن بسیار قوی است که فعالیت آنابولیک شدیدی دارد و به همین دلیل با افزایش سریع قدرت و حجم عضلات همراه است بطوری که معمولا مصرف کنندگان در عرض مدت کوتاهی با نتایج شگفت انگیزی مواجه می شوند.

آثار آنابولیک این دارو اغلب با عوامل معروف حجم دهنده مثل تستوسترون یا دیانابول برابری میکند. فقط یک تفاوت بسیار مهم میان این دو وجود دارد.

ترن بولون به استروژن تبدیل نمی شود. به علاوه این ترکیب بسیار بی نظیر و استثنایی است زیرا داروهای حجم دهنده عضلات به شدت آروماتیز می شوند (یا سبب بروز سایر مشکلات وابسته به استروژن می گردند). زمانی که به مصرف استروئیدهای ضعیف تر فکر می کنیم (با توجه به استروژن موجود در آنها) معمولا انتظار داریم با رشد ضعیف تر عضلات مواجه شویم اما این مساله در مورد پارابولان صادق نیست.

خواننده محترم، این مطلب در سایت ادکوان ( پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ ) منتشر شده و شما هم اکنون درحال خواندن نسخه کپی آن هستید. لطفا جهت حمایت از ما، به سایت ادکوان مراجعه کنید. متشکرم.
Edcoan.ir

اصلا لازم نیست نگران عوارض جانبی استروژنی باشید زیرا داروی قوی تقویت قدرت و حجم عضلات را در اختیار دارید. مسئله جذب آب چندان قابل توجه نیست بنابراین افزایش حجم عضلات که طی دوره پارابولان حاصل می شود طوری است که به موجب آن عضلات بسیار سفت و حجیم به نظر می رسند (این مساله در صورتی تحقق می یابد که مقدار چربی کم باشد).
مساله بزرگ شدن سینه هم باعث نگرانی چندانی نمی شود بنابراین در صورتی که فقط از ترن بولون استفاده کنید دیگر نیازی به مصرف آنتی استروژن ندارید. مقدار بالای آندروژن که در اثر مصرف این استروئید ایجاد می شود سرعت سوخت چربی را افزایش می دهد.

نتیجه مصرف چنین دارویی اینست که به فیزیک سفت تر دست می یابید، بدون اینکه لازم باشد رژیم بگیرید. بنابراین پارابولان می تواند عضلات را سفت و کات دار کند و به همین دلیل محصول ایده آلی است که ورزشکاران پرورش اندام می توانند از وجود آن استفاده کنند.

البته باید خاطر نشان کنیم زمانی که پارابولان در بازار عرضه می شد از جمله داروهایی بود که ورزشکاران به شدت به آن علاقه داشتند. هر چند که این دارو دیگر تولید نمی شود اما ترن بولون استات که در دامپزشکی به کار می رود و همچنین هالوتستین، پروویرون و مسترون (اخیرا تولید آن متوقف شده است) از جمله داروهایی هستند که جایگزین پارابولان شده اند.
قدرت و تاثیر ترن بولون بیشتر از تستوسترون است بطوری که هر میلی گرم آن سه برابر تستوسترون قدرت دارد.

البته همزمان با مصرف این ترکیب در معرض عوارض جانبی آندروژنی قرار می گیرید. بنابراین طی دوره مصرف این استروئید با علائمی مثل چرب شدن پوست، پرخاشگری، آکنه و ریزش موی سر مواجه می شوید. خواص آندروژنی این دارو باعث می شود خانم های مصرف کننده با خطراتی مواجه شوند. یکی از این خطرات عبارتست از : علائم و صفات ثانویه مردانه که از خواص این آندروژن قوی سر چشمه می گیرد. از آنجا که وجود استر هگزا هیدرو بنزیل کربنات سبب می شود فعالیت این دارو چند هفته افزایش یابد، مشکل می توان مقدار آن را در خون کنترل کرد. بسیاری از عوارض جانبی مربوط به جنس نر که با مصرف این استروئید ظاهر می شود پایدار و دائمی است. به همین دلیل خانم های مصرف کننده باید کاملا محتاط و مراقب باشند.

در صورتی که مشکلی پیش آمد چند هفته طول می کشد تا مقدار این ماده در خون کاهش یابد. ترن بولون می تواند تولید آندروژن آندروژنی را متوقف کند و در این زمینه قوی تر و موثرتر از تستوسترون عمل می کند. این مسئله به این معنا است که استروژن تنها عاملی نیست که در ارسال فیدبک بازدارنده منفی دخالت داشته باشد زیرا در گزارش اخیر به مساله افزایش یا تقویت هورمون هیچ اشاره ای نشده است. این ترکیب دارای خواص هورمونی جسم زرد نیز می باشد زیرا ترن بولون از جمله مشتقات ۱۹-نور تستوسترون (ناندرولون) محسوب می شود.

ظاهرا بسیاری از خواص بازدارنده آن از عملکرد آندروژنی سر چشمه می گیرد. همانطور که متوجه شدید ترن بولون تاثیر بسزایی روی تستوسترون آندروژنی باقی میگذارد به همین دلیل بهتر است در پایان استروئید درمانی از داروی محرکی مثل HCG یا کلومید پانولوداکس استفاده کنید (البته توصیه میکنیم ترکیبی از این داروها را مصرف کنید) اگر از این داروها استفاده نکنید مسلما مدت زمان زیادی طول می کشد تا تعادل هورمونی مجددا برقرار شود. به علاوه این احتمال وجود دارد که ابتدا بیضه ها به علت آتروفی نتوانند در برابر بازدهی مجدد کوتادوتروپین آندروژنی واکنش نشان دهند.
کسانی که به طور منظم پارابولان مصرف کرده اند وجود آن را ضروری می دانند. در گذشته ورزشکاران از دوز تزریق ۳ آمپول (۲۲۸ میلی گرم) در هفته استفاده می کردند و مقادیر کمتر را موثر نمیدانستند. اگر چه برنامه تزریق هفتگی کاافی بود اما ورزشکاران ترجیح می دادند در پایان دوره تزریق ۳ آمپول هفتگی یکی به تعداد تزریق اضافه کنند. زمانی که ورزشکاران از پارابولان تنها استفاده می کردند به خوبی از اثراتش برخوردار می شدند اما برای اینکه از تاثیرات بیشتری برخوردار شوند،

استروئیدهای دیگری را نیز مصرف می کردند. زمانی که به مسابقه نزدیک می شوید از وجود یک آنابولیک آروماتیز نشده مثل وینس ترول یا پریموبولان بهره بگیرید. به کمک چنین ترکیباتی است که می توانید حجم و سفتی عضلات را افزایش دهید و در نتیجه از ظاهر بهتری برخوردار شوید. البته می توانید از ترکیبات قویتری مثل دیانابول یا تستوسترون نیز استفاده کنید.

همزمان با چنین اثراتی متوجه می شوید که مساله جذب آب همچنان به قوت خود باقی است. آنابولیک ها نسبتا موثرتر مثل دکا-دورابولین یا اکویی پویز نیز مفید واقع می شوند یعنی قدرت و حجم عضلات را افزایش می دهند اما پف پوستی که هنگام مصرف استروئیدهای آروماتیز با آن مواجه میشوید اصلا هنگام مصرف چنین داروهایی ایجاد نمی شود.
مشکل اصلی پارابولان این بود که تهیه آن کار مشکلی بود. زمانی تقاضای زیادی داشت و به همین دلیل در سطح انبوه تولید می شد. اما با وجود این باز هم به سختی در اختیار متقاضیان قرار می گرفت زیرا تولیدش فقط به کشور فرانسه محدود بود. حال که تولیدش متوقف شده است حتی در کشور فرانسه هم پیدا نمی شود. بعضی انواع تقلبی آن هنوز هم در بازار وجود دارد اما واقعیت اینست که دیگر نمی توان پارابولان قانونی و مجاز را در بازار سیاه پیدا کرد.

اخطار :هدف از اطلاعات گرد آوری شده فراهم آوردن اطلاعات مختصری برای خوانندگان سایت ادکوان می باشد به خوانندگان توصیه می شود از مصرف بسیاری از داروهای معرفی شده پرهیز کرده یا زیر نظر پزشک آنها را مصرف نمایند توصیه میشود جهت مصرف داروهایی که مطمئن نیستید با پزشک معتبر و ذی صلاح مشورت کنید .

سری مقالاتی که تحت عنوان« استروئیدها » در این سایت به نمایش گذاشته می شود ، تنها با هدف روشنگری و گسترش دامنه اطلاعات بازدیدکننده گان ، ورزشکاران و مربیان عزیز تهیه شده و به هیچ عنوان قصد ترویج یا تشویق مصرف این دسته مواد ( استروئیدها ) را نداریم. لازم به ذکر است که در صورت سوء استفاده از مطالب علمی این مقالات و مصرف خودسرانه افراد، هیچ مسولیتی متوجه اینجانب و دست اندرکاران سایت نخواهد بود . در ضمن یادآوری می کنم که اکثر مواد مورد اشاره در در دسته استروئیدها یا در زمره مواد ممنوعه بوده و یا تنها با تجویز پزشک قابل استفاده هستند .

تهیه شده در پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ (ادکوان – Edcoan.ir)

 1. اشکان

  سلام .
  میشه ترن بولون رو به وینسترول و پریموبولان اضافه کرد ؟
  نتبجه اش چی میشه ؟دنبال این هستم که عضلات حجم بگیرن و خشک باشند و همچنین سفت باشند.
  اگه این ۳ تا نتایج بالا رو نمیده پس با توجه به اون ها ی تعداد که این کار رو انجام میدن بهم معرفی کنید .
  تشکر میکنم جواب منو بدید. خیلی لازم هست .سپاس

 2. علی

  حالا هر کسی رو تو باشگاه میبینی میگه دوره پارابولانم…. دو کیلو ابکی اومده بالا میگه عجب پارابولانیه….

 3. امیر

  سلام .
  من دوره اول استروئید هام هست .
  میخواستم ببینم ترن بولون تنها خوبه برای دوره اول ؟هدفم حجم خشک و سفته.
  و تا چقدر بعدپابان دوره باید پاکسازی رفت ؟
  لطفا پاسخ منو بدید .گیج شدم یکی میگه سوستانون بردار یکی میگه وین و پریموبولان بردار .
  لطفا رهتمایی ام کنید .مرسی

 4. مهدی

  امیر جان پارابولان یا همون ترنبلون خیلی قویه، کسی ک ازش استفاده میکنه حداقل پنج شیش دوره استروئید استفاده کرده، واسه دوره اول خوب نیست عزیز، همون وین با پری خوبه، در کنار وی و امینو و گلوتامین جواب عالی میده، موفق باشی

 5. امیر

  سلام
  میخواستم بگم پس این پارابولان مثل آلفا فارما یا همین بالکان فارما که عکسشم زدید یا شرکت های مختلف مدیتک و… اینا چی هست اینا هم تقلبیه؟؟؟
  یاعلی

 6. مهدی

  دوستان پارابولان جزء استروئید های قوی هست، بدنسازانی ازش استفاده میکنن ک حداقل پنج یا شیش دوره استروئید مصرف کرده باشن، دوستان برای دوره های اولشون سعی کنن از تست پرپیونات، دکا، وینسترول، پریموبلان استفاده کنن و بعد برن دنبال داروهای قوی و حرفه ای تر، موفق باشید

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره