ویکتور مارتینز از دیدگاه کریس کورمیر
شما اینجا هستید
توصیه بدنسازان حرفه ای » ویکتور مارتینز از دیدگاه کریس کورمیر

ویکتور مارتینز از دیدگاه کریس کورمیر

ویکتور مارتینز یکی از فوق ستاره های بدنسازی حرفه ای سال های اخیر به شمار می آید.
در این سال ها توانست توجه همگان را به سوی خود جلب کند تا جایی که در زمان رونی کلمن به عنوان جانشین خودش برای حکمرانی بر رقابت المپیا از او یاد می‌کرد و کسب مقام نایب قهرمانی در مستر المپیا ۲۰۰۷ پس از کاتلر ویکتور را به عنوان تهدید جدی برای کسب عنوان المپیا بدل کرد .

ولی با ظهور ستاره گان تازه کار از جمله فیل هیث و کای گرین کار ویکتور دشوار شد و به روز آسیب دیدگی در عضلات چهار سر ران مزید بر علت شد.

برای این که تمام سال ۲۰۰۸ را از رقابت دور بماند حالا با وجود این که حدود دو سال از بازگشت دوباره او به صحنه رقابت می گذرد هنوز نتوانسته به جایگاه واقعی خود دست یابد با این وجود هنوز در دنیای حرفه ای فرصت زیادی برای درخشش دارد و کارشناسان امید زیادی دارند تا شاید بالاخره او به اوج پتانسیل خود دست یابد بزرگ ترین مقام بدنسازی دنیا را از آن خود کند .
در ادامه شاهد تجزیه و تحلیل بدن ویکتور از دیدگاه کریس کورمیر خواهید بود .

سن ۳۷ سال قد ۱۷۳ سانتیمتر

آخر مقام های کسب شده

مقام سوم رقابت آرنولد کلاسیک ۲۰۱۱
مقام هشتم رقابت مستر المپیا ۲۰۱۰
مقام ششم رقابت‌های مستر المپیای ۲۰۰۹
نایب قهرمانی رقابت آرنولدکلاسیک ۲۰۰۹
نایب قهرمانی رقابت مستر المپیا ۲۰۰۷
قهرمان رقابت آرنولد کلاسیک ۲۰۰۷

عضلات بازو ویکتور دارای پیک خوبی در عضلات دو سر بازو و ساختار جلو بازو بسیار خوبی دارد.
حجم پشت بازویش و تفکیک بین جلو بازو و پشت بازوی او در سطح بسیار بالایی است.

محل طلاقی جلو بازو و پشت بازو ویکتور از نمای پشت هم بسیار قابل توجه است.

عضلات سرشانه

یک کره کامل ویکتور دارای استخوان بندی پهنی در ناحیه شانه است و تناسب حجم هر سه دلتوئید او تقریبا بدون نقص است.

عضلات پشت
عضلات پشت ویکتور نگاه هرکسی را خیره میکند.
وقتی در آمادگی مطلوب است تکه های پشت کاملا جلب توجه می کند.
علت ترس مینور ترس ماژور بخش میانی ترپز و لاتسیموس , همگی دارای ضخامت بسیار خوبی هستند جزئیات پشتش عالی است در واقع این بخش از بدن او می تواند هر رقیب را نابود کند .

عضلات باسن و پایین پشت
نیاز به تفکیک و خشکی بیشتری در ناحیه باسن و پایین پشت خود دارد بخصوص اگر بخواهد بر حریفانی چون دکستر جکسون, فیل هیث و کای گرین غلبه کند لازم است در این بخش ها تفکیک خود را بهبود دهد.

فیگور زیر بغل از پشت
این یکی از بهترین فیگور های اوست.
در این فیگور کامل کاملا پهن و سخت به نظر می‌آید .
حقیقت این است که ویکتور پوست خیلی نازکی ندارد و همین باعث شده تا در اغلب رقابت ها در ابتدا دیگران را فریب دهد که آمادگی بالایی ندارد. ولی وقتی فیگور گرفتن را شروع می‌کند همه چیز تغییر می کند و همه را غافلگیر میکند وقتی در اوج آمادگی است و در ابتدای رقابت این فیگوررا اجرا می کند تکلیف خیلی ها را روشن می شود!

فیگور پشت بازو از پهلو
استیل پشت بازو های ویکتور عالی است در این فیگور پاهای او هم بهتر از هر نمای دیگری خود را نشان می‌دهد همین‌طور عضله سینه اش به خوبی به چشم می‌آید به خصوص بالا سینه های حجیم و کامل او به تنهایی رقبا را به زانو در می آورد.

عضلات پا
این نقطه ضعف اصلی ویکتور در واقع دو آسیب دیدگی سنگین در سالهای اخیر باعث شده تا هنوز نتوانند پاهای خود را به جایگاه مورد نظر برسند البته اخیراً در هر رقابتی که ظاهر شده رشد و پیشرفت بیشتری را هم در پاهایش به نمایش گذاشته به خصوص در رقابت آرنولدکلاسیک برگزار شد شاهد تکامل بسیار بهتری در پاهای او بودیم به هر حال اگر بتواند این مشکل را به طور کامل برطرف کنم و هیچ مورد خاصی بر سر راهش باقی نمی‌ماند.

نتیجه گیری نهایی

ویکتور با ترکیب بسیار خوبی از حجم فرم و تکامل بدنی که به آن دست یافته قابلیت زیادی برای کسب موفقیت های بزرگ دارد در واقع عضلات گرد و خوش فرم توانسته برای هر کسی مشکل ساز باشد تمام بدن او در تناسب خوبی با دیگر بخش‌ها است.

ساختار ایکس بدن او فوق العاده است تنها نیاز به خشکی بیشتری دارد برای این که هرکس را شکست دهد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره