همه چیز در مورد پروتئین وی (بخش اول)
شما اینجا هستید
مکمل های پروتینی » همه چیز در مورد پروتئین وی (بخش اول)

پروتئین وی بدون شک یکی‌ از پر کاربرد‌ترین مکمل‌هایی است که توسط بدن سازان، ورزشکاران قدرتی‌ و سایر ورزش کاران رشته‌های دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد.با توجه به اطلاعات وسیع و گسترده‌ای‌ که در مورد این پروتئین انجام شده است دیگر افزایش کارایی ورزش کارانی که این مکمل را مصرف میکنند جای تعجب ندارد.

 همه چیز در مورد پروتئین وی

به خاطر تاثیر گزاری ذاتی بالای این مکمل و همچنین تاثیر آنابولیک آن بر بدن این مکمل می‌بایست یکی‌ از پایه‌های ثابت برنامه غذایی هر ورزشکاری باشد.در ادامه این مقاله به شما خواهیم گفت که دقیقا پروتئین وی چیست، چگونه تهیه میشود، چه انواعی دارد و اینکه چطور باید از مزایای آن بهره بگیریم را برای شما بازگو خواهیم کرد.

پروتئین وی چیست و از چه چیز تهیه میشود؟
” وی ” در واقع به آب پنیر اشاره دارد که در طول فرایند انعقاد یا لختگی شیر تولید میشود.۲۰% پروتئین تشکیل دهنده شیر حیوانات از وی و ۸۰% مابقی آن کازیین می‌باشد.وی دارای اجزا متنوعی نظیر آلبومین و گلوبولین می‌باشد که بسته به محل ترشح آنها میتواند ترکیبات مختلفی‌ را شامل شود.از آنجایی که اکثر ما مصرف کنندگان مواد لبنی تهیه شده از شیر دام‌ها هستیم بیشترین پروتئین وی که ما هضم می‌کنیم آلفا لاکتالبومین و بتا لاکتوگلوبین هستند.
پروتئین وی یک منبع کامل پروتئین می‌باشد که دارای هر ۹ امینو اسید ضروری برای بدن می‌باشد.بر خلاف پروتئین کازیین پروتئین وی میتواند به سرعت داخل مایعات حل شود.این امر پایه و اساس تولید بسیاری از محصولات لبنی نظیر پنیر و خامه می‌باشد.سایت ادکوان. برای مثال پروتئین وی طی‌ فرآیندی اسیدی به واسطه‌ ته نشینی پروتئین کازیین به دست میاید.زیرا که پروتئین کازیین در محلول دارای (pH) پایین قابل حل نمی‌باشد.خاصیت ژله مانند پنیر نیز به دلیل همین لخته شدن پروتئین کازیین می‌باشد اما با وجود جداسازی پروتئین وی از پنیر همچنان در محصول نها‌یی مقداری پروتئین وی یافت خواهد شد.مشابه بسیاری از تولیدات محصولات لبنی هضم شیر در بدن انسان نیز با جداسازی کازیین از وی توسط اسید معده شروع میشود.

محصولات پروتئین وی
وی به تنهایی خود شامل پروتئین وی، لاکتوز، مواد معدنی و چربی‌ می‌باشد.برای تولید مشتقات وی روش‌های فیلتراسیون متنوع‌ ای‌ نظیر میکروفیلتراسیون و اولترافیتراسیون وجود دارد.بعد از اینکه پروتئین از محصول جدا شد با روش‌هایی آن را خشک کرده تا در اختیار شرکت‌های مکمل سازی و دیگر شرکت‌ها قرار گیرد.

پروتئین وی دارای چه انواعی می‌باشد؟
* پروتئین وی کنسانتره (WPC) : این محصول تولید شده توسط روش اولترافیتراسیون می‌باشد که شامل ۹۰% پروتئین به صورت کنسانتره می‌باشد که این میزان میتواند تا ۲۰% نیز کاهش یابد.مابقی این محصول شامل لاکتوز، مواد معدنی و چربی‌ می‌باشد.
* پروتئین وی ایزولیت (WPI) : این محصول میتواند توسط روش‌های متعددی تولید شود که هدف از تولید این محصول دستیابی به محصولی با میزان پروتئین ۹۰% و بدون لاکتوز می‌باشد.تولید کنندگان اغلب همراه با فیلتراسیون از روش تبادل یونی‌ نیز به صورت ترکیبی‌ استفاده میکنند تا بتوانند جدا سازی ذرات را به صورت انتخابی انجام دهند.
* پروتئین وی هیدرولیزیت (WPH) : این محصول تولید شده توسط هیدرولیز آنزیمی هر دو پروتئین ایزولیت و کنسانتره می‌باشد که به نسبت روش جدیدی محسوب میشود.در این روش مخصوص پیوند پپتیدی بین پروتئین‌ها شکسته میشود که این امر باعث کاهش زمان هضم این پروتئین میشود.

پروتئین وی چگونه کار می‌کند و مزایای آن چیست؟
پروتئین یک درشت مولکول حیاتی می‌باشد که نقش اساسی‌ در تولید و حفظ ماهیچه‌ها ایفا می‌کند.برای اینکه توضیح کوتاهی‌ بخواهیم در مورد عملکرد پروتئین بدهیم اول باید بدانید که امینو اسید‌ها واحد‌های سازنده پروتئین‌ها هستند.پروتئین‌ها نیز واحد‌های سازنده ماهیچه‌ها هستند.پس نتیجه این میشود که ماهیچه‌ها مخازن غنی از امینو اسید‌ها در بدن انسان میباشند.امینو اسید‌ها وظایف بسیاری را درون بدن انجام میدهند نظیر انتقال نوروترنسمیتر ها، تولید انرژی، کارکرد صحیح مغز، کارکرد صحیح قلب، بهبود سیستم ایمنی بدن و بسیاری فعالیت های دیگر.
مصرف پروتئین وی دارای مزایای چند گانه ای می‌باشد که همه آنها به واسطه وجود امینو اسید‌ها و نقش اساسی‌ آنها در بدن می‌باشد.پروتئین وی کامل‌ ترین پروتئین می‌باشد که دارای مقادیر فراوانی‌ لوسین می‌باشد که نقشی‌ اساسی‌ در تنظیم سنتز پروتئین ماهیچه‌ها ایفا می‌کند.پس این مکمل مزایای فراوانی‌ را میتواند به افرادی که به دنبال بهبود وضعیت بدنی خود میباشند تقدیم کند.

 همه چیز در مورد پروتئین وی

نگاهی‌ بر مزایای پروتئین وی
* دارای سرعت جذب بالا
* به راحتی‌ میتواند داخل هر رژیم غذایی گنجانده شود
* واکنش‌های آنابولیکی در تمرینات استقامتی افزایش می یابد
* باعث حفظ ماهیچه‌ها شده و اثر افزایش سن بر تخریب ماهیچه‌ها جلوگیری می‌کند
* میتواند محیطی‌ ضد کاتابولیک در مواقع تمرینات طولانی‌ هوازی ایجاد کند
* افزایش حساسیت جذب انسولین و افزایش میزان متابولیسم و چربی‌ سوزی
* بهبود کارکرد سیستم ایمنی بدن مخصوصا برای افرادی که از نظر فیزیکی‌ فعال هستند

 1. مهدي

  با سلام خدمت مدیریت محترم و عرض خسته نباشید خدمت حضرتعالی و سایر همکاران
  اینجانب مهدی هستم ده سال است که بدنسازی کار میکنم بدنی نسبتأ عضلانی دارم از کات زیادی برخوردار نیستم تا کنون هیچ مکملی استفاده نکرده ام
  دارای ۱۷۸ cm قد و ۹۱ kg و سن ۳۲ سال میباشم میخوام اگه بشه دوره برم برای دوره اول بهم چی پیشنهاد میکنید لطفأ راهنماییم کنید. باتشکر از سایت خوبتون

  • حسین

   سلام ستگی به تیپ‌های بدنی دارد. اگر بدنسازی اکتومورف باشد، به دلیل سوخت و ساز بالای بدنش گینر را به او تجویز می‌کنم. این در حالی است که پروتئین وی برای تیپ‌های بدنی مزومورف بهترین گزینه است. در تیپ بدنی اندومورف به دلیل بالابودن چربی و اضافه‌داشتن کالری در بدن‌شان می‌توانند از BCAA بهره ببرند. زیرا آمینواسیدهای شاخه‌ای نیز از طریق مواد غذایی به بدن نمی‌رسند.

   • مهدي

    با سلام
    مطالب سایت عالیه واقعأ دست مریضاد
    من مهدی هستم قبلا از شما از طریق سایت مشاوره گرفتم واقعا ممنون
    تاحالا هیچ مکمل و برنامه خاص تغذیه ای نداشتم بدنم بد نیست ولی واقعا برام مشکله که ۶ الی ۷ وعده با مقدار حدود ۳۰ گرم پروتیین در هر وعده به خودم برسونم- لطفأ یه راه ساده تری نشونم بدید تا یه بدن فیزیک داشته باشم

    • احمد

     سلام اولین گام برای افزایش حجم عضلات افزودن کالری به بدن می باشد. شما ورزش کار عزیز اگر در نوع تغذیه خود هر رفتاری را انجام دهید باید منتظر پاسخ بدنتان نسبت به تغذیه خود داشته باشید. پس برای یک حجم عضلانی سالم شما هیچ وقت به سراغ همبرگر و سوسیس و کالباس و چیپس و پفک نمی روید بلکه به دنبال منابع اصلی پروتئین و کربوهیدراتها باید بروید. یک منبع پروتئین خالص که به راحتی هم در دسترس می باشد پروتئین سینه مرغ و یا بوقلمون می باشد و منبع دیگری که پروتئین خالص می باشد سفیده تخم مرغ است.
     برای تامین کربوهیدرات هم لازم نیست که با خرجهای گزاف به دنبال منابع خالص باشید بلکه ما در این مقاله میخواهیم شما را با کمترین خرج به منابع اصلی غذائی نزدیک کنیم پس شما برای بدست آوردن کربوهیدرات خود می توانید از سیب زمینی استفاده کنید که برای حجم عضلات بسیار مناسب می باشد. سیب زمینی آب پز یک منبع کربو کامل و کم هزینه برای شما می باشد.

     فیبرها برای کمک رسانی و سوخت گلیکوژنی برای بدن لازم می باشد، یک گوجه فرنگی در کنار وعده های غذائی میتواند راه مناسبی برای بدست آوردن فیبر به عضلات باشد. فیبرها بهترین راه حل برای کسانی است که میخواهند از شر ناراحتی گوارشی و معده در امان باشند.

     از سبزیجات غافل نشوید در دوران حجم و رژیم سبزیجات می توانند یک منبع مناسب برای رساندن فیبر و آب به عضلات شما باشند.

     مورد دیگری که به منظور استفاده در این رابطه مهم است شیر نام دارد. پس به جای نوشابه و آب میوه های تجاری از شیر کامل استفاده کنید چربی موجود در شیر در کنار کازئین موجود در آن قدرت حرکت را راکد می کند. در نتیجه باعث طولانی تر شدن زمان هاضمه شما شده و بدین ترتیب شما زمان بیشتری برای هضم و جذب پروتئین خواهید داشت.

     • هادی

      سلام عضله = پروتئین
      این تساوی رمز تمرینات عضلانی است. بخشی از رژیم غذایی تان باید شامل پروتئین باشد چرا که اولین ماده غذایی ترمیم کننده عضلات، پروتئین است.
      اکثر افراد از ترس چاق شدن پروتئین کافی نمی ‌خورند و تعدادی هم برای به دست آوردن حجم عضلات به طور بی‌ رویه پروتئین می‌ خورند. این در حالی است که بعضی آمینواسیدها به متابولیسم سوختن چربی در بدن کمک می ‌کنند.

     • هادی

      برای به دست آوردن مقدار مورد نیاز پروتئین، ۲ گرم پروتئین خالص به ازای هر یک کیلوگرم از وزن بدن است.
      غنی‌ترین منابع طبیعی پروتئین:
      • گوشت مرغ
      • گوشت گوساله
      • تخم مرغ
      • لبنیات
      • غذاهای دریایی از جمله ماهی تون
      • مغزها و حبوبات نظیر سویا و فندق

 2. مهدي

  با سلام و خسته نباشید
  آیا واقعأ حقیقت داره که حدود ۸۰ درصد مکملها مرغوب نیستند
  یعنی نمیشه از نمایندگیهای شرکتهای معتبر مکمل سازی خرید کرد مثل اپتیموم یا ام اچ پی یا ماسل تچ؟

 3. پوریا

  باعرض سلام وخسته نباشید
  من حدود ۶ماهه که پرورش اندام کارمیکنم سنم ۲۳ قد۱۸۸وزنم ۸۵کیلو یه دوره پروتئین all max به همراه کراتین twinlabداشتم میخواستم بدونم که شما بین پروتئین گینریا وی کدوم برندو برای افزایش حجم غضلات انتخاب می کنید.

  خیلی متشکرم ازخدمات عالیتون

  • قادر

   سلام پوریا نمیشه اینجوری گفت چون بدن با بدن فرق داره یکی میخوره۱کیلو اضافی میکن یکی۴کیلو .ولی اگه بخایم بگم تو گینرا ترومس خوبه تو پروتئین ها سانتا ۶خوبه وی اپتیمم هم خوبه

  • محسن

   سلام شما که وزنتون با قدتون تقریبا میخوره و نیازی به گینر نیست .شما میتونی از یک مکمل که ۴۰ درصد کربو داره ۶۰ درصد پروتیین استفاده کنی تا حجم عضلات با کیفیت داشته باشی.به نظر من یک مس تچ از کمپانی ماسل تچ بهترین گزینه برای شماست که حجم عضلات با کیفیت بده.باز هم از اساتید دیگه هم نظر بگیری عالیه

 4. ali

  با سلام
  مدتیه پودرآب پنیر به جای پروتیین وی و پودر سفیده تخم مرغ به جای سفیده استفاده میکنم برای افزایش حجم عضلات. آیا عوارضی داره اگر توضیح بدین ممنون میشم.ضمنا ۳۴ سالمه تقریبا ۱۵ساله بدنسازی کار میکنم البته کاملا آماتوری که توی این ۱۵سال وقفه هایی هم افتاده
  درضمن قد۱۷۹ وزن ۹۰

  • مهران

   روش مصرف آب پنیر
   بالا برنده سرعت هضم غذا ، بهترین ضد یبوست ، بهترین کاهش دهنده وزن : این ماده حیاتی با دارا بودن مقادیر بالای املاح و بسیاری از باکتری هایی که در عمل هضم غذا شرکت کرده و باعث تحریک حرکات دودی روده می شوند و با توجه به سرعت بالای هضم این ماده باعث دفع هرچه بهتر ، روان شدن مدفوع و ایجاد حالت نیم اسهالی می شود که هم یبوست را از بین برده و باعث تخلیه هر چه بهتر روده ها شده که در نتیجه کاهش وزن را در پی دارد . بهتر است برای رسیدن به این مهم پس از هر وعده غذایی یک لیوان آب پنیر تهیه شده را میل نمایید.
   بهترین از بین برنده سلولیت : با توجه به اهمیت دفع چربی به هنگام مصرف این ماده حیاتی ، در صورت مصرف طولانی این ماده غذایی باعث دفع چربی اضافی و در نتیجه کوچک تر شدن شکم و کاهش سلولیت خواهد شد.
   بهترین تنظیم کننده قند خون : طی تحقیقات انجام شده بر روی افراد مبتلا به دیابت نوع دو مصرف آب پنیر در این افراد باعث ترشح انسولین شده و در نتیجه به تنظیم و کاهش میزان قند خون در این افراد می شود .
   بهترین تنظیم کننده فشارخون بالا : باید توجه داشت که مصرف زیاد مواد حاوی سدیم که باعث بالا رفتن فشارخون و کاهش مصرف این مواد نیز باعث کاهش و تنظیم فشارخون می شود. این ماده با بالا بردن غلظت یون های کلسیم ، پتاسیم و منیزیم که در آب پنیر به صورت طبیعی و نه مصنوعی وجود دارد باعث درمان و تنظیم فشارخون و کاهش فشارخون در افراد مبتلا به فشارخون بالا می شود.
   بهترین مکمل غذایی برای ورزشکاران : نیاز به آب و املاح برای افرادی که در طول روز به فعالیتهای ورزشی می پردازند حتی از یک وعده غذا هم مهم تر است و با توجه به اهمیت غذایی و سرعت هضم و جذب این ماده غذایی و از طرفی دارا بودن منبع بسیار مغذی از انواع پروتئین ها، کربوهیدرات و انواع متعدد املاح ، مصرف این ماده حیاتی برای ورزشکاران به عنوان یکی از بهترین مکملهای غذایی به هنگام ورزش عمل خواهد کرد.
   بهترین مکمل غذایی برای سالمندان : تحقیقات نشان داده که اغلب افراد سالمند دچار مشکلات گوارشی بسیاری هستند که با مصرف مداوم و مرتب آب پنیر فرآیند گوارش و دفع آنها نه تنها اصلاح می شود بلکه باعث درمان بسیاری از مشکلات مانند : بواسیر و هموروئید که در اثر نامنظم شدن گوارش در این افراد ایجاد می شود را در ابتدا پیشگیری و درمان می نماید.
   اثر آنتی اکسیدانی فوق العاده : آب پنیر با دارا بودن اثر آنتی اکسیدانی طبیعی که دارد باعث کاهش ترکیبات اکسیده شده می شود و این اثر را در مدت مصرف حداقل دو هفته می توان مشاهده نمود.
   مفید در رشد و تقویت استخوان : مقادیر بالای مواد آلی و معدنی در آب پنیر باعث رشد ، تقویت استخوان ها و تحریک سلولهای بنیادین تشکیل دهنده استخوان می شود که تمام این اعمال ابتدا با جذب مواد حیاتی از طریق روده می شود.
   تقویت سیستم ایمنی بدن : پروتئین ها و حتی اسیدهای آمینه موجود در آب پنیر باعث تقویت و کارکرد هر چه بهتر سیستم ایمنی بدن می شود که کمک به فعالیت سلول‌های لنفوسیت t که نقش مهمی در پاسخ ایمنی بدن دارند و در نتیجه کاهش تحلیل بافت‌های بدن در طی بیماری و افزایش سطح سلامتی و تسریع بهبودی بدن بعد از بیماری خواهد شد.
   مفید برای افرادی که از خوردن مواد حاوی پروتئین منع شده اند : با توجه به اینکه آب پنیر مقدار کمی چربی و پروتئین دارد ولی دارای مقادیر زیادی مواد معدنی خصوصا کلسیم می‌باشد و ویتامین‌های محلول در آب آن مثل ویتامین ۲B و ۶B نیز بیشتر است، بنابراین به افرادی که باید چربی و پروتئین کمی مصرف کند و در مقابل به مواد معدنی و ویتامین نیاز دارد، توصیه می‌شود آب پنیر بیشتری مصرف کنند ، برای مصرف بهتر است قبل از صبحانه ۱ فنجان و قبل از شام نیز یک فنجان میل شود.
   کمک به دفع سنگ کلیه : یکی از دلایل مهم ابتلا به سنگ کلیه عدم نوشیدن آب کافی است ، نوشیدن روزانه ۲ تا ۳ لیوان آب پنیر و یا آب ماست با دارا بودن مقدار کمی پروتئین و کلسیم باری را به کلیه ها تحمیل نکرده و در عین حال باعث بیشتر شدن ادرار و دفع بهتر مواد زائد مانند : اگزالات و اسید اوریک که از مواد تشکیل دهنده بسیاری از سنگ های کلیه هستند می شود .
   کمک به دفع سنگ صفرا : همانطور که در بالا نیز گفته شد این ماده با دارا بودن حالت اسیدی و حالت ضد یبوست باعث درمان و از بین رفتن سنگ های صفرا که در مراحل ابتدایی تشکیل هستند می شود.
   درمان تورم مفاصل ، دست و با پا : این ماده با دارا بودن حالت دفع بلغم و پاکسازی بدن از اخلاط مضر که گاهاً باعث تورم مفاصل در افراد بلغمی مزاج می شود باعث کاهش تورم در مفاصل و درمان در طولانی مدت خواهد شد.
   نکات مهم
   آب تهیه شده به هنگام فرآیند تولید ماست نیز خواص ذکر شده را داراست که می توان با استفاده از پارچه آن را از ماست جدا و مصرف کرد.
   می توان مقدار شیر را به میزان بیشتر در نظر گرفته و مقدار بیشتری آب پنیر را برای مصرف حداکثر یک هفته تهیه نمود.
   برای نگهداری آب پنیر از ظروف فلزی استفاده نکنید.
   افرادی که دچار مشکلات روده ای مانند ” کولیت روده(سندروم روده تحریک پذیر ibs)” هستند نباید از آب پنیر استفاده کنند.
   آب پنیر حاوی لاکتوز است ، بنابراین افراد مبتلا به عدم تحمل لاکتوز باید از مصرف آن خودداری کنند .
   هر چند مصرف این ماده حیاتی برای بدن لازم است باید مصرف را به ازای هر دو هقته یک هفته قطع کرد تا باعث تنبلی روده نشوید.

 5. soheil

  سلام
  این serving چیه که رو قوطی پروتئین وی نوشته؟
  whey gold standard (ON)
  serving 77
  فرقش با ۷۱ و ۶۶ چیه؟
  سوال دوم اینکه رو پیمونش نوشته ۷۱ سی سی آیا وزنش همان ۲۹ گرم میشود؟

  • احمد

   سلام سهیل ببین الان تو این وی استاندارد یعنی تعداد سروینگ در قوطی ۷۷ وزن این محصول ۲۲۷۳ گرم وزن هر پیمانه در میاد ۲۹گرم
   بعضیا کمتر بعضیا هم بیشتر رابطه مستقیم به وزن قوطی داره با اون ظرف که داخلشه ملاکشون اونه

 6. nima

  سلام.خسته نباشید.نیما هستم . ۱هفته ک بدنسازی شروع کردم. ۱۷۸قدم ۱۰۰کیلو وزنم ۲۱ سال سنم. نحوه تمرین کردنم چطور باشد؟؟ ایا نیاز به مکمل مجاز ورزشی جهت رشد غضلات دارم!!؟؟نوع مکمل؟؟؟

 7. masoud

  من داروخانه پروتین وی بخزم خوب است دوزش واسه من کشتی گیر خوبه من هر روز تمرین میکنم کشتی.وبدنسازی

  • رضایی نصب

   چی خریدی گینر یا خالص در هر صورت سعی کن صبح قبل تمرین و بعد تمرین مصرف کنی اگه پروتئین خالص هست قبل خواب هم بخور

 8. soonya

  سلام خسته نباشی،
  خانم ای هستم متاهل ۲۶ ساله قد۱۶۸ وزن ۵۳ چند ساله بدنسازی و فیتنس کار میکنم الان میخوام دوره عضله سازی رو بگذرونم،چه مکمل های رو پیشنهاد میکنید؟ و اینکه استفاده از مکمل واسه خانم ها ضرری نداره ؟ممنون

 9. Reza

  سلام
  من ۳۱ سالمه و ۲ سال سابق تمرین داشتم ولی ۳و۴ سال کار نکردم دوباره شروع کردم.الان میخواستم شروع به استفاده از مکمل کنم. یه Aniaml M Stak دارم و در کنارش یه Amino Energy و آرژنین هم خریدم. میخواستم ببینم الان اینا رو همزمان استفاده کنم یا صبر کنم یکی دوماه تمرین کنم بعدش اینا رو استفاده کنم؟ میتونم فقط آمینو و آرژنین رو استفاده کنم و بعد از چند وقت Animal و ٌاثغ v, fhil av,u ;kl?

 10. رضا

  چقدر دیر جواب میدید!

  • ماهان

   واسه این دیر جواب دادم که هنو شروع نکردی میخای مکمل مصرف کنی بزار یه مدت تمرین کنی بعد از۲ ۳ ماه میتونی مکمل شروع کنی اول تغذیه بعد مکمل فدات شم

 11. Reza

  البته اینو نگفتم ۲ سال قبلا کار کردم ولی بعدش ۳،۴ سال رها کردم.بازهم باید صبر کنم؟ترکیب مکمل هام خوبه؟

 12. شهریار

  سلام میخواستم بدونم پروتئین وی خوبه مصرف کنم
  سن ۱۶ قد۱۷۳ وزن ۶۰ .بیشتر میخوام بدنم تُپر بشه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره