هالوتستین چیست و چه کاربردی دارد
شما اینجا هستید
استروئیدهای خوراکی » هالوتستین چیست و چه کاربردی دارد

هالوتستین (فلوئوکسی مسترون)

Halotestin (Fluoxymesteron)

هالوتستین نام تجاری استروئید فلوکسی مسترون است که توسط شرکت داروسازی « آپ جان » (Up john) انتخاب شده است.

ترکیبات و ساختمان فلوکسی مسترون باعث شده که جزو مشتقات تستوسترون به شمار برود ، اما سه تغییر ساختمانی در آن مشاهده می شود که فلوکسی مسترون را از آندروژن پایه متمایز می کند (به ویژه ۱۷ آلفا متیل ، ۱۱ بتا – هیدروکسی و گروه ۹ فلوئور که به ترکیب اضافه شده اند).

نتیجه چنین تغییراتی عبارت است از : ظهور یک استروئید خوراکی موثر که دارای خواص فوق العاده آندروژنی می باشد.

 

آنچه گفته شد به این حقیقت ارتباط دارد که این ماده از مشتقات تستوسترون بوده و به همین دلیل خواص آن به تستوسترون شباهت دارد. ظاهرا هالوتستین ، هورمون فرعی خوبی برای آنزیم احیا کننده ۵ آلفا به شمار می رود.

 

نام تجاری       Trade Name       غلظت                  ظرف دارو           شرکت تولید کننده

اندروید – F*        Android – F           قرص ۱۰ میلی گرمی      شیشه حاوی ۱۰۰ قرص براون آمریکا

هالوتستین            Halotestin             قرص ۲ میلی گرمی     شیشه حاوی ۱۰۰ قرص     آپ جان امریکا

هالوتستین            Halotestin             قرص ۵ میلی گرمی     جعبه و شیشه                   آپ جان امریکا ، دانمارک ،

فرانسه ، یونان ، ایتالیا ، سوئد ،

هلند ، فنلاند ، نروژ ، فیلیپین

، گالنیکا یوگسلاوی

هالوتستین            Halotestin              قرص ۱۰ میلی گرمی شیشه حاوی ۱۰۰ قرص     آپ جان امریکا

هالوتستین            Halotestin              قرص ۱۰ میلی گرمی شیشه حاوی ۱۰۰ قرص     وارنر – چیل کات امریکا

هیسترون*            Hysterone              قرص ۲۰ میلی گرمی شیشه حاوی ۱۰۰ قرص     میجر امریکا

اورا – تستریل*     Ora-Testryl            قرص ۵ میلی گرمی    شیشه حاوی ۱۰۰ قرص     اسکوییب مارک امریکا

استنوکس Stenox                               قرص ۵/۲ میلی گرمی            شیشه حاوی ۲۰ قرص       آتلانتیس مکزیک

اولتان درن*         Ultrandren            قرص ۱٫۵ میلی گرمی                                                سیبا انگلیس

 

 

آنچه می تواند دلیل بر صحت گفتارمان باشد این است که بخش زیادی از محصولات متابولیک تولید شده ، آندروژن ۵ آلفا می باشد که با خصوصیات آندروژنی خارجی ترکیب می شود و در بافت های واکنش دهنده آندروژن به استروئید فعال تر دیگری تبدیل می شود.

از بین بافت هایی که تحت تاثیر قرار می گیرند ، می توان به پوست بدن ، پوست سر و پروستات اشاره کرد.

گروه ۱۱ بتاهیدروکسیل (۱۱ beta – hydroxyl) از ایجاد ترکیبات آرومائیز جلوگیری می کند و در نتیجه این استروئید نمی تواند استروژن تولید کند. زمانی که از این ماده استفاده می کنید ، دیگر نباید نگران عوارض جانبی استروژنی مثل عدم دفع آب ، تجمع چربی و بزرگ شدن سینه باشید.

البته در موارد زیادی مشاهده می کنیم که عوارض جانبی استروژنی غیر قابل اجتناب هستند. یکی از عوارض جانبی شایع عبارت است از : چرب شدن پوست و آکنه که در نتیجه افراد حساس باید در صدد درمان موضعی برآیند تا بتوانند این عوارض را تحت کنترل خود درآورند. ریزش موی سر نیز از جمله عوارض دیگری است که اغلب موجب نگرانی می شود. به ویژه این مطلب در مورد کسانی صدق می کند که قبلا مشکل کچلی و ریزش مو را تجربه کرده اند ، اما کسانی که می خواهند شدت تمرینات را افزایش دهند ، کمتر نگران هستند.

هالوتستین آندروژن قوی و موثری است که مسلما خانم های ورزشکار باید از مصرف آن خودداری کنند ، زیرا بلافاصله پس از مصرف با علایم و صفات ثانویه مردانه مواجه می شوند. حتی خانم های جسوری که دیانابول مصرف می کنند ، باید بیش از سایر خانم ها راجع به این ترکیب فکر کنند ؛ زیرا علایم و صفات ثانویه مردانه اکثرا پایدار و دائمی است. اگر چه خواص آندروژنی هالوتستین بیشتر از تستوسترون است ، اما تاثیر آنابولیک ناشی از مصرف آن چندان شدید نیست.

آنچه گفته شد ، باعث می شود هالوتستین به عنوان یک داروی تقویت قدرت شناخته شود ؛ اما بهترین دارویی نیست که به کمک آن بتوان حجم عضلات را افزایش داد. تاثیر فوق العاده هالوتستین این است که باعث می شود عضلات ، متراکم تر به نظر برسند ، بدون اینکه روی اندازه آنها تاثیر چندانی بگذارد.

بنابراین ورزشکارانی که در رشته ورزشی خود با مسئله محدودیت وزن مواجه هستند ، این دارو را مصرف می کنند. از بین این رشته های ورزشی ، می توان به کشتی ، وزنه برداری و بوکس اشاره کرد.

همان طور که اشاره کردیم ، مصرف هالوتستین با افزایش قدرت فردی همراه است ، اما این مطلب به این معنی نیست که ورزشکار بتواند از وزنه سنگین تری استفاده کند ؛ بلکه به این معنی است که به او امکان می دهد دامنه وزنه خاص به کار رفته را حفظ کند.

همچنین کسانی که می خواهند آماده حضور در مسابقات پرورش اندام شوند ، به خوبی می توانند از هالوتستین بهره بگیرند. زمانی که درصد چربی ورزشکار در سطح پایین و قابل قبول باشد ، میزان بالای آندروژن قوی (در صورتی که مسئله استروژن اضافی مرتفع شده باشد) سبب می شود عضلات از ظاهر بسیار سفت و ایده الی برخوردار شوند.

ظاهرا وقتی که نسبت آندروژن به استروژن تغییر می کند. بدن تحت شرایطی قرار می گیرد که به موجب آن تمایل بیشتری در زمینه سوخت چربی اضافه پیدا می کند و در نتیجه چربی جدید ذخیره نمی شود.

تاثیری که هالوتستین روی عضلات باقی گذاشته و منجر به سفتی عضلات می شود ، تا حدی شبیه به تاثیر ترن بولون است ؛ اما تاثیری که در این دو دارو روی افزایش حجم عضلات باقی می گذارند ، اصلا با هم برابری نمی کند. زمانی که ورزشکار جهت شرکت در مسابقه آماده می شود ، پی می برد که  آندروژن های غیر آروماتیز مثل هالوتستین و ترن بولون ، نقش بسیار مهمی را در آماده سازی عضلات ایفا  می کنند.

نگرانی عمده ای که در مورد مصرف این استروئید وجود دارد این است که می تواند یک داروی بسیار سمی باشد. علت این است که فلوکسی مسترون یک ترکیب الکیلی ۱۷ آلفا بوده و بنابراین تغییراتی در ساختمانش ایجاد شده است ، تا بتواند به صورت خوراکی مصرف شود.

به همین دلیل نگرانی در مورد مصرف این دارو کاملا طبیعی است. به ویژه این مطلب زمانی صدق می کند که دوز مصرف ، بالا و زمان مصرف هم طولانی باشد.

همان طور که  مشاهده خواهید کرد ، ترکیب الکیلی ۱۷ آلفا به زیان کبد تمام شده و خطراتی را ایجاد می کند.

بهتر است دوز مصرف روزانه در حد ۲۰ تا ۴۰ میلی گرم حفظ شود و بیش از ۸ هفته ادامه پیدا نکند. پس از آن لازم است برای مدتی از مصرف استروئیدهای خوراکی AA – ۱۷ کربن خودداری کنید.

خواننده محترم، این مطلب در سایت ادکوان ( پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ ) منتشر شده و شما هم اکنون درحال خواندن نسخه کپی آن هستید. لطفا جهت حمایت از ما، به سایت ادکوان مراجعه کنید. متشکرم.
Edcoan.ir

در صورت امکان این دارو را کنار سایر داروهای خوراکی نگه داری نکنید. در عوض ، آن دسته از استروئیدهای خوراکی را انتخاب کنید که نیازی به تنظیم زمان مصرف نداشته باشند ، یا می توانید از ترکیبات استری تزریقی استفاده کنید (که فشار وارد بر کبد را افزایش ندهند).

زمانی که در مرحله کات عضلات به سر می برید ، می توانید آنابولیک ملایمی مثل دکا – دورابولین یا اکویی پویز را به هالوتستین بیافزاید ؛ زیرا هر دوی آنها اثرات خوب آنابولیک را افزایش می دهند ، بدون اینکه بر مقدار استروژن بیافزایند. تحت چنین شرایطی هالوتستین ، ترکیب خود آندوژنی فراهم می کند و به سفت تر شدن و حجیم تر شدن عضلات کمک می کند در حالی که با استفاده از داروی آنابولیک تنها نمی توان به چنین پیشرفتی دست یافت.

شاید با انتخاب پریمولان دی پات (Depot Primobolan) بتوانید با عملکرد بهتری مواجه شوید ، زیرا با مصرف چنین ترکیبی در می یابید که مسئله افزایش استروژن کاملا منتفی می شود (به همین دلیل دیگر نیازی نیست نگران عدم دفع آب و چربی باشید). برای اینکه حجم عضلاتتان را تقویت کنید ، به طور متناوب از تستوسترون استفاده کنید.

مثلا اگر ۴۰۰ تا ۸۰۰ میلی گرم تستوسترون انان تات را با ۲۰ تا ۳۰ میلی گرم هالوتستین ترکیب کنید ، با افزایش چشمگیر و شایان توجه قدرت و اندازه عضلات مواجه خواهید شد. البته یادآور شویم که عوارض جانبی نیز تشدید می شوند ، به طوری که هر دو ترکیب فوق با فعالیت شدید استروژنی در بدن همراه خواهند بود. اگر چه فلوکسی مسترون اصلا به استروژن تبدیل نمی شود ؛ اما به نظر می رسد مقدار تستوسترون آندوژنی را کاهش می دهد.

 

هالوتستین

هالوتستین

بنابراین در پایان هر دوره مصرف از یک داروی کمکی نیز بهره بگیرید تا ترشح آندروژن های موجود در بدن را در سطح نرمال خود حفظ کنید.

بهترین ترکیبی که می توانید از وجودش استفاده کنید ، HCG و کلومید / نولوادکس است ؛ زیرا هر دو دارو به خوبی اثر کرده و عملکرد هورمونی را به سطح نرمال بر می گردانند.

اگر مصرف استروژن را با هالوتستین ترکیب کنید ، دچار مشکل نمی شوید. اما زمانی که دوره مصرف دارو را قطع می کنید ، حتما باید از آنتی استروژنی مثل نولوادکس یا کلومید بهره بگیرید.

HCG ، آنزیم احیا کننده را تحریک می کند تا در سلول های غدد جنسی فعالیت کند و نولوادکس / کلومید نیز فعالیت استروژن اضافی را که قرار است احتمالا در بدن ایجاد شود ، متوقف می کند. در این صورت اثرات  بازدارنده ای که استروژن های آندوژنی بر روی هیپوتالاموس (hypothalamus) باقی می گذارند نیز ، متوقف می شود.

در نتیجه ترشح گنادو – تروپین افزایش یافته و بیوسنتز نرمال تستوسترون مورد حمایت واقع می شود. از آنجا که هالوتستین فقط در جهت نیل به اهداف خاص مصرف می شود ، جزو داروهای پرطرفدار ورزشکاران نیست.

به علاوه در بازار سیاه هم شهرت چندانی ندارد و به همین دلیل هیچ کس درصدد برنیامده نوع تقلبی آن را تولید کند.

بنابراین اگر به داروی استروئیدی هالوتستین برخورد کردید ، به خرید آن شک نکنید ؛ زیرا این استروئید کاملا مجاز و قانونی است. معروف ترین دارویی که در بازار سیاه وجود دارد « استنوکس » (Stenox) است که توسط شرکت داروسازی مکزیک تولید شده و در جعبه هایی که حاوی ۲۰ قرص است ، به فروش  می رسد.

دوز مصرف دارو فقط ۵/۲ میلی گرم است ، بنابراین مبلغ زیادی بابت خرید آن هزینه نمی شود. به طور کلی هالوتستین ، استروئید موثری است که دامنه مصرف آن محدود می باشد و شاید ایده آل ترین محصول برای افراد غیر ورزشکار نباشد.

انواع تقلبی : از بابت خرید این دارو خیالتان راحت باشد.

تهیه شده در پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ (ادکوان – Edcoan.ir)

 1. عباس

  دوست عزیز این آشغالا رو تبلیغ نکنید.یعنی چی که ((اگر به داروی استروئیدی هالوتستین برخورد کردید ، به خرید آن شک نکنید ))؟یعنی این دارو مضر نیست؟مگه همین دارو ها نیستن که پدر کبد رو در میارن-باعث تغییر جنسیت می شن-حجم عضلات به وجود اومده از اینا بی خوده همش آبه که به ضاهر عضله جلوه میده؟نکنید این کارارو …بدنساز و ورزشکار واقعی اونیه که طبیعی بدن خودش رو رشد به نه با این آشغالای بی خود….تصور کنید تختی از این آشغالا استفاده کرده باشه خنده دار نیست؟تختی یک ورزشکار واقعیه نه رونی کلمن…

  • پارسا

   شما اصلا از بدنسازی سر در نمیاری از حرفهای مبتدیانت خندم گرفت.شما طبیعی کار کن

   • بهراد

    خندت گرفت یعنی کلمن هورمونی رو به تختی ترجیح میدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟?

  • بهراد

   درود برشما آقا عباس .

  • Aref

   آقا شما مصرف نکن
   مطمئنم شما از اون آدمایی هستی که ورزش نمیکنی و اگر هم سالن میری فقط وقت بقیه رو میگیر ی و نمی‌ذاری تمرین کنن

 2. حمید

  شرکت مدیتج الان تو بازار ورقیش موجوده با تایکر شرکت دیکه تو بازار ایران فک نکنم موجود باشه

 3. مهدی حسینی

  سلام ازینکه رونی کلمن آًمپولی بوده شکی نیست ولی آیا شما معتقدی هیچ ورزشکار حرفه ای از استروئید استفاده نمیکنه اگه نظرت اینه باید یکم مطالعتو بیشتر کنی اگه سطح حرفه ای کار کنی بدون استرویید به جایی نمیرسی حتی اقا تختی باشی اگه بعد از تمرین آبگوشت بخوری مطمئن باش به جایی نمیرسی فقط در نهایت خودتی و خودت

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره