مکمل روغن ماهی را فراموش نکنید!
شما اینجا هستید
اخبار سلامت » مکمل روغن ماهی را فراموش نکنید!

مکمل روغن ماهی را فراموش نکنید!

مکمل روغن ماهی را فراموش نکنید!

بی تردید بارها شنیده اید که باید از چربی های مفید و اسید های چرب ضروری استفاده کنید یکی از این اسید های چرب که به عقیده پژوهشگران در حفظ سلامت بدن و پیشگیری از بسیاری از بیماری ها یک معجزه بزرگ به حساب می آید امگا ۳ است در مکمل های روغن ماهی مقدار قابل توجهی از این اسید چرب وجود دارد (تقریبا ۳۰ درصد) روغن ماهی به سرعت التهاب را کاهش می دهد و به بهبود آسیب دیدگی ها کمک می کند

روغن ماهی در درمان بیماری های و التهاب های مفصلی و حفظ سلامت مفصل ها نقشی موثر دارد احتمال لخته شدن خون را به شدت کم می کند روی توانایی های ذهنی و فکری شما اثر میگذارد و آن را افزایش می دهد بدنسازان می توانند روزانه  روغن ماهی را در نوبت های غذایی تقسیم و دریافت کنند با مصرف این مقدار روغن ماهی ۱۸۰۰ میلی گرم امگا ۳ دریافت می شود

 1. رامین

  سلام
  کپسول ۱۰۰۰ میلی گرمیشو من خریدم.
  روزی چند تا باید بخورم؟ ۳تا یا همون یکی کافیه؟
  ممنون میشم جواب بدین

  • ali

   با اجازه مدیر.اگر بدنسازی دارید بله ۳ تا. تقسیم بشه توو صبحانه ناهار و شام. روزی ۳ گرم نرماله

 2. iman

  قرص های امگا ۳ باید در هر هفته فقط ۲ عدد مصرف شوند مقدار بیشتر از اون تعداد خطرناک میباشد.
  هر سه الی ۴ روز یک عدد

  • بهزاد

   سلام میزان مصرف و مدت زمان استفاده از مکمل‌های امگا‌ ۳ هنوز مشخص نشده و در این زمینه باید تحقیقات بیشتری انجام شود.
   به اندازه مصرف کنید
   کارشناسان حتی در ارتباط با بیماری‌ها هم مصرف بیش از ۳ گرم در روز را جایز نمی‌دانند؛ بنابراین حداکثر مقدار اسید چرب امگا‌ ۳‌ که در طول روز دریافت می‌شود نباید بیش از ۳ گرم باشد؛ گرچه که در موارد معمول توصیه می‌شود این مقدار به یک گرم در روز کاهش یابد.

  • پژمان

   قرص امگا۳چیه؟؟؟؟ممنون میشم اگه جواب بدین

   • ali khan

    با سلام
    خواص امگا۳را در زیر برایتان آورد ه ام.روزی ۱-۲ عدد قرص امگا ۳ را بنا به تجویز پزشک مجاز به مصرف نیستید.هر کپسول آن حدود ۲-۱ گرم وزن دارد و هر گرم چربی ۹ کالری انرژی دارد پس اصلا در چاق شدن به شما کمکی نمی کند.برای افزایش وزن باید از طریق رژیم غذایی مناسب اقدام کنید.اگر بخواهید میتوانید وزن-قد- سن- جنس خود را بفرمایید تا رژیم افزایش وزن را خدمتتان ارائه دهم.
    Omeg که یک نوع Essential Fatty Acid می باشد ( Essential به این معنی است که بدن آن را نمی سازد و ما باید از طریق تغذیه آن را به بدن برسانیم) ماهی یکی ازبهترین منبع های Omeg- 3 می باشد و نوعی از آن که در ماهی وجود دارد دارای ۲ نوع Fatty Acid می باشد که در سلامت انسان نقش بسیار مهمی دارد،
    این دو نوع Fatty Acid شامل:
    Docosahexonic Acid-DHA که نقش مهمی در فعالیت مغز دارد و همچنین خاصیت ضد تورم و التهاب را دارد و برای سلامتی مفصل ها بسیار مؤثر است.
    EisosahexonicAcid -EPA که نقش مهمی در خاصیت ضد ورم و التهاب دارد و همچنین تنظیم کننده دستگاه ایمنی بدن، دستگاه گردش خون و همچنین انعقاد خون می باشد.
    از خاصیتهای دیگر Omega- 3 تأثیر آن در دستگاه گردش خون است که کمک به زیبائی پوست و مو می کند. این چربی می تواند در درمان امراضی چون آسم، سرطان، بیماریهای قلبی، بالا بودن فشار خون، بالا بودن چربی خون، پوکی استخوان، آرتروز، افسردگی و ناراحتی های روحی و روانی مؤثر باشد.
    بهترین منبع این چربی روغن ماهی و Flaxseed Oil می باشد. ماهی هائی که دارای میزان بیشتری از این نوع چربی می باشند عبارتند از : ماهی آزاد آتلانتیک چون Atlantic Salmon, Atlantic Herring, Atlantic Mackerel, Sardine و ماهی هائـی چون Trout, Sordfish, Tuna, Atlantic Halibut دارای میزان کمتری از این چربی می باشند.
    همچنین Omega 3 در مواد غذائی دیگری چون Flaxseed Oil, Canola Oil, Walnut Wheat Germ و Soy bean یافت می شود.
    خوردن روزانه ۱ تا ۲ گرم از این نوع چربی کمک به جلوگیری از امراض مختلف می کند.
    گنجانیدن اسید های چرب ضروری (Essnetial Fatty Acid) در برنامه غذائی روزانه بسیار لازم می باشد، زیرا که این چربیهای مفید کمک بسیارمؤثری در سلامتی بدن، سلامتی قلب و مغز دارند. اسید های چرب ضروری (Essnetial Fatty Acid) نقش بسیار مهمی در زیبا سازی و سالم نگاه داشتن پوست و مو دارند، زیرا که در رقیق سازی و دستگاه گردش خون مؤثر می باشند.
    Omega-3 یکی از مهمترین اسید های چرب ضروری (Essnetial Fatty Acid) می باشد که تأثیر فراوانی روی انرژی، خلق و خو و خواب می گذارد. کمبود Omega -3 ممکن است ایجاد خستگی، افسردگی، بی خوابی و اضطراب و ناراحتی ها جسمی و روحی شود.
    Omega-3 برای سلامتی سلولهای بدن و سوخت و ساز Cholestrol و Triglycerides نقش مهمی دارند و در نتیجه می توانند میزان آنها را در خون کاهش دهند و در دراز مدت با مصرف Omega-3 دربرنامه غذائی می شود که از بیماریهای قلبی جلوگیری کرد.
    Omega-3 به رقیق شدن خون کمک می کند، باعث انبساط رگهای خون می شود، ازورم و اتهاب کم می کند و در نتیجه کمک به رفع سردرد، درد مفاصل و ناراحتی مربوط می کند.
    تحقیقات نشان داده اند که مصرف روزانه Omega-3 می تواند ازرشدبدخیم تومورها جلوگیری کند. ماهی و روغن ماهی یکی ازمهمترین منابع Omega-3 می باشد نوع Omega-3 که در روغن ماهی و یا ماهی وجوددارد. دارای ۲ نوع اسید چرب (Fatty Acid) می باشد که در سلامت انسان نقش مهمی دارند.
    این نوع اسید چرب ( Fatty Acid) شامل:
    ۱-(Docosahexonic Acid (DHA که نقش مهمی در فعالیت مغز دارد و همچنین خاصیت ضد تورم و التهاب دارد.
    ۲- (Eisosahexonic( EPA که نقش مهمی در تنظیم دستگاه ایمنی بدن، دستگاه گردش خون و همچنین انعقاد خون می باشد. اضافه کردن Omega-3 به مصرف غذای روزانه می تواند ازمرضهائی از قبیل آسم، سرطان، بیماریهای قلبی، بالا رفتن فشار خون و چربی خون ، پوکی استخوان ، آرتروز، افسردگی و ناراحتی های روحی و روانی پیشگیری کند.
    برای روغن ماهی و یا ماهی، نوعی را که از دریای عمیق( Deep Sea) تهیه شده ، مصرف نمائید تا آلودگی جیوه( Mercury) کمتری داشته باشد.
    احتیاط: خانمهای باردار و شیرده، و همچنین اشخاص بیمار که زیر نظر پزشک معالج هستند، باید همیشه با پزشک شان برای مکّمل های غذائی مشورت نمایند.
    بهترین منابع Omega-3 در غذاهای دریائی شامل می باشد:
    ماهی آزاد (Salmon)
    قزل آلا (Trout)
    تُن (Tuna)
    ماکرل (Mackerel)
    شاه ماهی (Herring)
    ساردین (Sardine )
    انچوی (Anchovies)

    و بهترین منابع گیاهی Omega-3 شامل:
    روغن تخم بَزرک (Flaxseed Oil)
    تخم بَزرک (Flaxseed)
    گردو (Walnu

    • مهراب

     این مکمل‌ها سطح تری‌گلیسرید بدن را کاهش می‌دهند و احتمال حوادث عروق کرونری عمده را به خصوص در افرادی که در حل بهبودی از حملات قلبی اخیر هستند- کاهش می‌دهند.
     همچنین گزارشاتی وجود دارند که نشان می‌دهند این مکمل‌ها ممکن است فوایدی در بیماری‌های خودایمنی مانند آرتریت روماتوئید و سوریاسیس داشته باشند ، حتی شواهدی از سودمندی این مکمل‌ها در افسردگی وجود دارد.البته در مورد سودمندی این مکمل‌ها در افسردگی ، اطلاعات و داده‌های محدودی وجود دارد.

     • قادر

      ۸ نکته درباره امگا۳

      اگر شما هم جزو کسانی هستید که فکر می کنند خاصیت مصرف کپسول روغن ماهی به اندازه خوردن خود ماهی است، بد نیست بدانید که سخت در اشتباه هستید…

      به گزارش به نقل از البرز ؛ اگرچه ماهی های روغنی و کپسول های روغن ماهی، هر دو حاوی اسیدهای چرب امگا۳ هستند اما ویتامین های ۲ B و D در کنار پروتئین مرغوب و کلسیم، با مصرف یک وعده ماهی به بدنمان می رسد، نه با مصرف کپسول های روغن ماهی. البته پزشکان در مواردی که فردی به بیماری های قلبی یا تری گلیسرید بالا مبتلا باشد، به جز توصیه به مصرف منظم ماهی در طول هفته، استفاده از مکمل های روغن ماهی را که حاوی امگا۳ است هم تجویز می کنند. در ادامه این مطلب، بیشتر با روغن ماهی آشنا می شویم.

      ۱. چرا روغن ماهی برای قلبمان خوب است؟

      اسیدهای چرب امگا۳ که به وفور در ماهی های روغنی مانند ماهی تن، کیلکا، ساردین، سالمون، خال مخالی و حتی قزل آلا وجود دارند، می توانند باعث پایین آمدن نوعی از چربی موجود در خون به نام تری گلیسرید شوند. با کاهش سطح این چربی در خون، امکان ابتلا به حمله های قلبی یا گرفتگی عروق پایین می آید. البته چنین اتفاقی به شرطی می افتد که حداقل ۲ یا ۳ وعده ماهی در هفته مصرف کنید.

      ۲. بهترین منابع دریافت امگا۳ به جز ماهی های روغنی، چیستند؟

      اگر زیاد اهل خوردن ماهی نیستید و علاقه ای هم به مصرف کپسول های روغن ماهی ندارید، می توانید سایر منابع دریافت اسیدهای چرب امگا۳ مانند گردو یا جگر سیاه را در برنامه غذایی خود بگنجانید. البته روغن دانه کتان و کانولا هم حاوی امگا۳ هستند اما میزان اسیدهای چرب موجود در هیچ یک از منابع غذایی به ماهی نمی رسد.

      ۳. آیا اسیدهای چرب امگا۳ در میگو هم وجود دارد؟

      برخی افراد ادعا می کنند میزان اسیدهای چرب امگا۳ موجود در گوشت میگو، آنقدر کم و ناچیز است که نمی توان حسابی از نظر ارزش تغذیه ای روی آن باز کرد. این در حالی است که محققان به صراحت اعلام کرده اند نه تنها میگو یکی از بهترین منابع دریافت امگا۳ محسوب می شود، بلکه مصرف منظم آن مانند مصرف ماهی می تواند باعث کاهش سطح تری گلیسرید و تنظیم کلسترول خون شود.

      ۴. مصرف چه مقدار ماهی در طول هفته برای بهره مندی از خواص مختلف آن از جمله دریافت حجم مناسبی از امگا۳، توصیه می شود؟

      برای بهره بردن از خواص مختلف ماهی باید حداقل هفته ای ۲ مرتبه و هر بار حدود ۱۰۰ گرم گوشت ماهی یا میگو مصرف کنید. البته می توان تا حدود ۳۵۰ گرم ماهی یا میگو هم در طول هفته مصرف کرد.

      ۵. آیا درست است که خانم های باردار می توانند برای رشد بهتر مغز جنین خود در طول دوران بارداری و بدون تجویز پزشک، کپسول های حاوی روغن ماهی مصرف کنند؟

      خانم های باردار باید هر نوع مکملی را با نظر پزشک معالج خود استفاده کنند نه خودسرانه. یک خانم باردار می تواند هفته ای ۳ وعده ماهی بخارپز یا میگو بخورد. ضمن اینکه سبزی هایی با برگ سبز تیره مانند کلم یا اسفناج در کنار روغن زیتون، روغن هسته انگور و روغن کانولا هم حاوی چربی های خوبی هستند و می توانند در برنامه غذایی مادران باردار گنجانده شوند.

      ۶. بهتر است کپسول های روغن ماهی را چه زمانی مصرف کنیم؟

      بهتر است افرادی که به تجویز پزشک در حال مصرف کپسول های روغن ماهی هستند، این مکمل ها را درست پیش از خوردن غذا یا بین غذا مصرف کنند تا بهترین اثر و نتیجه را بگیرند.

      ۷. اگر فردی به بیماری قلبی مبتلا باشد، آیا مصرف ماهی و روغن ماهی برای او بی فایده است؟

      هرچند مصرف ماهی های روغنی یا کپسول های حاوی روغن ماهی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی توصیه می شود، اما استفاده از این منابع غذایی مفید و مغذی می تواند جلوی ایجاد مشکلات یا ناراحتی های بیشتر و بزرگ تر را در بیماران مبتلا به ناراحتی های قلبی، بگیرد. از این رو، متخصصان دریافت حدود روزی ۱ گرم EPA و DHA (روغن ماهی) را از طریق مصرف ماهی های چرب به بیماران قلبی توصیه می کنند. البته از بیماران قلبی ای که قرص آسپیرین یا وارفارین مصرف می کنند، باید بدانند که روغن ماهی هم مانند داروهایشان باعث رقیق شدن خونشان می شود. به همین دلیل باید در مورد میزان مصرف ماهی یا کپسول روغن ماهی در طول هفته با پزشک خود مشورت کنند.

      ۸. آیا درست است که اسیدهای چرب امگا۳ برای بیماران دیابتی هم مفید هستند؟

      نتیجه مطالعات مختلف نشان می دهد مصرف منابع غذایی حاوی اسیدهای چرب امگا۳ می تواند یکی از بزرگ ترین مشکلات افراد مبتلا به دیابت، یعنی افزایش سطح تری گلیسرید خون را تا حد چشمگیری از بین ببرد. ضمن اینکه مصرف منظم ماهی و میگو در سنین نوجوانی، جوانی و میانسالی تاثیر بسزایی در پیشگیری یا به تاخیر افتادن ابتلا به آلزایمر و افزایش قدرت حافظه در دوران سالمندی دارد.

     • قادر

      خواص کامل قرص ماهی امگا۳ برای بدن
      مطالعات نشان داده است که امگا ۳ باعث کاهش التهاب شده و در نتیجه ریسک بیماریهای مزمن مثل بیماریهای قلبی عروقی، سرطان والتهاب مفاصل (ارتریت) را کاهش می دهد. اسیدهای چرب امگا۳ در مغز تجمع یافته ودر فعالیتهای شناختی (مثل کارکرد مغز و حافظه)و فعالیتهای رفتاری موثر هستند.
      اسیدهای چرب امگا ۳ در ماهی ها مثل سالمون،ماهی تون ودیگر غذاهای دریایی مثل جلبک دریایی و در بعضی از گیاهان مثل دانه های روغنی وجود دارد.
      امگا ۳ مثل بعضی از اسیدهای چرب اشباع نشده نقش اساسی در کارکرد مغز،رشد ونمو طبیعی دارد. همچنین امگا۳ ریسک بیماریهای قلبی را کاهش میدهد. انجمن قلب وعروق امریکا توصیه به مصرف ماهی ،بخصوص ماهیهای چرب (مثل تون،ساردین،سالمون) حداقل ۲ بار در هفته دارد.
      نوزادانی که در دوران جنینی به اندازه کافی امگا ۳ از مادر دریافت نکنند،در معرض خطر پوست خشک ،بیماریهای قلبی،افسردگی،اختلالات رفتاری وگردش خونی ضعیف هستند .
      البته بسیار مهم است که در رژیم غذایی نسبت متناسبی از امگا ۳وامگا ۶ (نوع دیگری اسید چرب ضروری ) باشد. امگا ۳ به کاهش التهاب کمک میکند وافزایش امگا ۶ منجر به تحریک مغز وایجاد التهاب میشود .
      رژیم مدیترانه ای نسبت مناسبی از امگا ۳ وامگا۶ را حفظ میکند. این رژیم بیشتر شامل غلات ، میوه های تازه، سبزیجات،ماهی، روغن زیتون وسیر میباشد .
      امگا ۳ در موارد زیر استفاده می شود:
      کلسترول بالا
      رژیم مدیترانه ای منجر به افزایش کلسترول خوب( HDL )میشود که در سلامت قلب موثر است.مشاهده شده که روغن ماهی سبب کاهش تری گلیسرید خون (یک نوع چربی در خون) میشود. گردو سرشار از اسید لینولییک یا ANA است که در بدن به امگا ۳ تبدیل میشود ودر نتیجه باعث کاهش کلسترول وتری گلیسرید در بیماران مبتلا به کلسترول بالا میشود.
      دیابت
      بیماران دچار دیابت اغلب تری گلیسرید بالا و HDL پایین دارند.اسیدهای چرب امگا ۳ می توانند تری گلیسرید واپوپروتیین را کاهش داده وسبب افزایش HDLشوند.برخی از بیماران دچار دیابت نوع ۲ ممکن است با مصرف امگا ۳ دچار افزایش مختصری در قند خون ناشتا شوند که در این مورد بیمار باید با پزشک خود مشورت کند.
      ارتریت روماتویید
      ارتریت روماتویید یک بیماری التهابی مفصل است که علت آن ساخته شدن انتی بادی علیه سلولهای بدن (اتوایمون) است.بعضی از بیماران ارتریت روماتویید ممکن است با خوردن امگا۳ دچار کاهش علایم خشکی صبحگاهی و درد مفاصل شوند.در یک مطالعه نشان داده شده که با مصرف امگا۳ نیاز بیماران به داروهای ضدالتهابی ومسکن کمتر شده است.ولی امگا۳ جلوی پیشرفت ارتریت روماتویید را نمی گیرد و فقط علایم را کاهش می دهد.
      مطالعات آزمایشگاهی نشان داده اند که رژیم غذایی سرشار از امگا۳ ممکن است در استیوارتریت (ارتروز مفاصل) هم کمک کننده باشد ولی نیاز به مطالعات بیشتری دارد.
      پوکی استخوان (استوپروز)
      برخی مطالعات نشان داده اند که امگا۳ ممکن است به افزایش کلسیم در بدن کمک کنند وباعث افزایش قدرت استخوانها شود، اگرچه همه نتایج مثبت نبوده است. بعضی مطالعات نشان داده است که کسانیکه به اندازه کافی اسیدهای چرب دریافت نمی کنند(بخصوص اسیدگاما لینولئیک وEPA (یک اسید چرب امگا۶ )نسبت به کسانیکه به اندازه کافی از این مواد استفاده می کنند،بیشتر مستعد پوکی استخوان هستند.
      در بررسی۳ساله زنان بالای ۶۵ سال با پوکی استخوان که اسیدهای چرب ضروری را دریافت می کردند ،کمتر دچار پوکی استخوان شدند وحتی بسیاری از انان افزایش در تراکم استخوان پدیدار شد.
      افسردگی
      مطالعات نشان داده است که مصرف اسیدهای چرب امگا۳ باعث بهبود علایم افسردگی می شود. مطالعات متعدد همچنین مشخص کرد که مصرف امگا۳ همراه با داروهای ضد افسردگی بیشتر باعث بهبود علایم می شود تا داروی افسردگی به تنهایی.
      همچنین مشخص شده که امگا۳ ممکن است سبب پیشگیری از افسردگی پس از زایمان شود. البته افسردگی یک بیماری جدی بوده وبدون نظر پزشک نباید درمان شود.
      هیپراکتیویتی وعدم تمرکز
      بچه های دچار عدم تمرکز وهیپراکتیو ممکن است دچار کمبود اسیدهای چرب خاصی باشند. در یک بررسی بالینی نزدیک به ۱۰۰ پسر بچه که مشکلات رفتاری ویادگیری بیشتری داشتند،دارای سطح امگا ۳ پایین تری نسبت به کسانیکه این مشکل را نداشتند،بودند. البته این مسئله نیاز به مطالعه بیشتری دارد ولی در هر حال دادن غذاهای سرشار از امگا۳ در بچه های هیپراکتیو عاقلانه به نظر میرسد.
      بیماریهای پوستی
      در یک بررسی بالینی در ۱۳ بیمار دچار حساسیت به نور که دچار درماتیت ناشی از نور می شدند ،تحت درمان با روغن ماهی قرار گرفتند و مشاهده شد که حساسیت آنها به نور واشعه ماورائ بنفش کاهش یافت اما ضد افتابهای موضعی از امگا ۳ مفیدتر هستند.
      سرطان روده بزرگ (کولون)
      مصرف غذاهای سرشار از امگا ۳ ریسک سرطان روده بزرگ را کاهش می دهد.به طور مثال اسکیمو ها که چربی زیادو ماهیهای غنی از امگا۳ می خورند،کمتر دچار سرطان کولون می شوند. مطالعات اولیه نشان داده است که در مراحل اولیه سرطان کولون سبب کند شدن پیشرفت این سرطان می شود.

 3. جعفر

  سلام من ١٢٠ میل.استرید دارم به من کفتن با دوز پایین ٣ ماه تو حجم ٣ ماه خشک یعنی ۶. ماه دوره همه مکمل هم خریدم قرص قلب کلیه شوش بیضه میخوام بدونم ۶ ما ه ا دوره مشکل نیست؟ به نظر شما طولانی نیست ؟ من خارج از کشورم

  • احمد

   ُلام حرفه ای ها ۶ ماه پشت سر هم دوره استروئید نمیرن چه خبره دوره های استروئید واسه حرفه ای ها نهایتا میبینی ۱۲ هفته میشه
   باید به بدن فرصت ریکاوری ترمیم هم بدی دیگه ۶ ماه پشت سر هم مصرف کنی دیگه بدنت به استروئید عادت میکنه دیگه خودش تولید نمیکنه شما سابقه تمرین شما چند سال هست
   اگه دوره اول به نظر من ۸ هفته بیشتر نرو
   چی گرفتی حالا ۱۲۰ میل

 4. پژمان

  قرص امگا۳چیه ؟؟؟ممنون میشم جواب بدین

  • یه نفر

   چیز خاصی نیست مال سرما خوردگیه

   • نیما

    خخخخ

  • aref

   ایییییین همه مطلب اون بالا هست… برو بخون یاد بگیر خوب….

 5. وحيد

  سلام .
  میخواستم بدونم که اشکالی نداره من روغن ماهی رو تو دوره کلن بخورم؟ هفته ی بعد میخوام کلن رو شروع کنم و مکمل هایی که انتخاب کردم در کنرش اینها هستن ، ممنون میشم نظر های تخصصیتون رو بدین مرسی
  Hydro whey+Taurine+Multivitamin+ Glutamin+fish oil

 6. محسن

  با سلام
  من می خواستم بدونم .من کمی وزن دارم.استفاده امگا۳ برای من اشکال نداری.
  ممنون میشم اگه جوابم رو بدید

  • مهدی

   فواید امگا ۳ در یک نگاه ؛
   ۱-کاهش کلسترول و تری گلیسریدهای خون.
   ۲-کاهش فشار خون.
   ۳-پیشگیری از بیماریهای قلبی-عروقی. مصرف دو وعده ماهی در هفته خطر سکته و حملات قلبی را تا ۵۰ درصد کاهش میدهد.
   ۴-کاهش وزن.
   ۵-درمان و کاهش دردهای مفاصل-آرتریت روماتوئید و آرتروز.
   ۶-درمان پوکی استخوان. امگا ۳ جذب کلسیم را افزایش داده و رسوب کلسیم را در استخوانها تسهیل میکند.
   ۷-درمان افسردگی. افرادی که امگا۳ به اندازه کافی دریافت نمیکنند بیشتر مستعد افسردگی میباشند.
   ۸-التیام سوختگیها. با کاهش التهاب و تسریع التیام زخمها.
   ۹-امگا ۳ علایم آسم را تخفیف داده و امگا ۶ آن را تشدید میکند.
   ۱۰-کاهش دردهای قاعدگی.
   ۱۱-کاهش التهاب در سرتاسر بدن.
   ۱۲-جلوگیری از تصلب شرایین.
   ۱۳-شل شدن و گشاد شدن عروق خونی. حفظ انعطاف پذیری دیواره عروق و پیشگیری از تشکیل پلاک در دیواره عروق.
   ۱۴-جلوگیری از رشد سلولهای سرطانی.
   ۱۵-افزایش سطح هورمون رشد.افزایش رشد عضلات.
   ۱۶-کاهش لخته شدن خون. خاصیت ضد انعقادی. کاهش ویسکوزیته (گرانروی) خون.
   ۱۷-افزایش تمرکز و قوه ادراک.
   ۱۸-نقش در تکامل مغز و رشد سلولهای عصبی و حفظ سلامتی چشمها (مصرف آن به زنان باردار و شیرده توصیه میگردد). درمان خشکی چشم.
   ۱۹-کاهش بروز سرطانهای سینه، تخمدان، پروستات، معده و روده بزرگ.
   ۲۰-کنترل و تعدیل اختلالات خود ایمنی.
   ۲۱-پیشگیری و یا درمان: آلزایمر- آسم- اختلال کم توجهی- بیش فعالی -اختلال دو قطبی-اختلالات تغذیه ای -سرطانها-اگزما-میگرن-پسوریازیس-آکنه.
   ۲۲-بهبود توان ذهنی و حافظه.
   ۲۳-جلوگیری از پیری زود رس.
   ۲۴-کاهش و پیشگیری از آریتمی.
   ۲۵-تثبیت انسولین وقند خون.
   ۲۶-پوست را لطیف و نرم میکند

  • قادر

   سلام امگا ۳ برای افزایش وزن توصیه نمیشه رژیمهای غذایی که سرشار از روغن های ماهی و زیتون هستند میتوانند با تثبیت سطح هورمون گرسنگی (گرلین) و بطور همزمان تنظیم قند خون به کاهش اشتها کمک کنند.

 7. محمدرضا

  سلام من ۲۰سالمه حدود یکماه میرم باشگاه دو کیلو اضافه کردم . قدم ۱۸۸وزنم۵۲ . لطفا رژیم غذایی چاقی و افرایش وزن برای من بگید . در حال حاضرم مکمل یا پروتین مصرف نمکینم. خواهشا جواب بدین

  • محمدعلی

   صبحونه مشتی بخور.(نون پنیر.گردو،حلورده)
   بین صبونه و ناهار عدسی یه مشت بخور
   ناهار باز مشتی بخور (ترجیحا موادی که کربوهیدرات بالا داره مث سیب زمینی)
   بین ناهار و عصرونه ذرت یا سفیده تخم مرغ بخور
   شام سینه مرغ دم دستت بود اب پز کن بخور
   قبل خواب شیر بخور یه لیوان
   خلاصه که فقط بخور :))

  • محمد

   اول بدون وزنت خیلی کمه .کاری که باید بکنی اینه تمرین سبک انجام بدی و بعد باشگاه یک وعده مفصل شامل ۵-۱۰خرما+کربوهیدرات دیر هضم مثل سیب زمینی برنج ماکارونی در حد قابل قبولی بخور.۵وعده غذایی داشته باش.و کنارش استفاده از قرص مخمر ابجو ۵-۸ تا+قرص روغن ماهی در حد معقول+بهره گرفتن از ویتامین ث طبیعی یا قرص +استفاده از روغن زیتون یا ذرت روی برنج و سالاد و اگر تونستی حتما از یک گینر مطمئن مثل مس اپتیموم یا ماسل چویس یا بی اس ان استفاده کن مطمن باش اگه دقیق عمل کنی جواب میگیری اگر جواب گرفتی حتما نظرت رو بذار مطمئن بشم

 8. امیر

  سپاس…

 9. نیما

  نظر همه دوستان خوندم مفید بودن

  ضمنا اونیکه. گفتی “”” امگا ۳ برای سرما خوردگی “”” بگم که خیلی باحالی

 10. erfan

  چه مارکی خوبه؟
  ایرانیاش چه طوره؟
  مارک mix natural کیفیت خوبی داره؟

 11. شایان.sh

  سلام اگر میخواهید فیش اویل بخرید بهترین و بالاترین گزینه ON هست اپتیموم نوتریشن

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره