چگونه یک مکمل تقلبی را تشخیص دهیم
شما اینجا هستید
مکمل های کاربردی متفرقه » چگونه یک مکمل تقلبی را تشخیص دهیم

چگونه یک مکمل تقلبی را تشخیص دهیم

همانطور که اکنون بیشتر شما میدانید مصرف مکمل‌ها همیشه باعث رشد عضلات و قدرت نمیشوند.قبل از اینکه بخواهیم وارد بحث چگونگی‌ تشخیص مکمل‌های تقلبی شویم بیایید به این مساله بپردازیم که چرا این پدیده روی میدهد.

برند‌هایی که وارد میشوند همیشه دارای قیمت بیشتری هستند.مسائلی نظیر وارد کننده، هزینه انتقال و دیگر موارد در کنار سود فروشنده باعث میشوند که این محصولات بسیار بیشتر از قیمت واقعی آنها به ما فروخته شود. این موضوع نه تنها باعث میشود که شما هزینه اضافی برای مکمل مورد نظر پرداخت کنید بلکه به این معنی‌ است که دانشجو ها و نوجوانانی که بخش عمده ای از بدن سازان را تشکیل میدهند مجبور به بررسی گزینه‌‌های دیگر به دلیل محدودیت بودجه خود شوند.

چگونه یک مکمل تقلبی را تشخیص دهیم

چگونه یک مکمل تقلبی را تشخیص دهیم

از یک طرف می‌توان گفت که وقتی‌ شما می‌خواهید فیزیک بدنی خود را ارتقا دهید هزینه نباید دغدغه شما باشد.درست است اما این را نمی‌توان به یک دانشجویی گفت که ۳ وعده غذایی خود در روز را به زحمت در شلوغی و آشفتگی خوابگاه مصرف می‌کند.جدایی از بحث تغذیه هر کسی‌ گمان می‌کند که مصرف مکمل‌ها یک مسیر جادویی در جهت افزایش حجم می‌باشد.اما دوستان بهتر است بدانید که این یک افسانه بیش نیست. به همین دلایل است که حتی غیر بدن سازان نیز مایل میشوند از محصولات تقلبی و ارزان قیمت استفاده کنند.

اکنون شاید برخی‌ از شما این سوال در ذهنتان مطرح شود که این مکمل‌های ارزان و تقلبی چه ایرادی دارند؟ در بی‌ ضرر‌ترین و بهترین حالت این مکمل‌ها دارای مواد تشکیل دهنده غیر واقعی میباشند.یعنی‌ ممکن است به جای پروتئین وی پودر گندم باشد! علاوه بر آن هنگام تشخیل یک مکمل تقلبی ما باید مهم‌ ترین خطراتی که آنها ممکن است برایمان ایجاد کنند را در نظر بگیریم.مکمل‌های تقلبی گاهی‌ اوقات دارای استروئید‌ها هستند.البته نه در همه موارد زیرا استروئید‌ها گران قیمت هستند و آنها میخواهند قیمت تولید را کاهش دهند.

خواننده محترم، این مطلب در سایت ادکوان ( پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ ) منتشر شده و شما هم اکنون درحال خواندن نسخه کپی آن هستید. لطفا جهت حمایت از ما، به سایت ادکوان مراجعه کنید. متشکرم.
Edcoan.ir

این اتفاق زمانی‌ رخ میدهد که یک کمپانی محصول جدید خود را روانه بازار می‌کند.افراد سودجو بلافاصله در این مکمل ها استروئید قرار داده تا اثر بخشی سریع در مصرف کننده ایجاد کنند و اینگونه باعث میشوند که همگان باور کنند اثر آن مکمل بسیار قوی می‌باشد اما در عرضه سری دوم همان مکمل آنها استروئید را حذف خواهند کرد.

همانطور که گفته شد استروئید‌ها موًثر هستند اما دارای عوارض جانبی بسیار زیادی نیز میباشند که از جمله آنها می‌توان به کوچکی بیضه ها، ایجاد آکنه و حتی پرخاشگری اشاره کرد.به بیان ساده مصرف نکردن مکمل بسیار بهتر از مصرف مکمل‌های تقلبی می‌باشد.در این مقاله چند راهکار برای تشخیص مکمل‌های تقلبی برای شما شرح خواهیم داد :

۱) لیبل محصول را بررسی کنید

مهم‌ ترین چیز در مورد تشخیص یک مکمل تقلبی انجام تحقیقات و بررسی لیبل محصول می‌باشد. مکمل‌های تقلبی معمولا دارای فونت‌های متفاوت، اشتباهات املایی، عدم تقارن آرم‌ها و حتی رنگ اشتباهی‌ نیز میباشند.حتی ممکن است شعار محصول نیز نادرست باشد پس اولین گام شما در جهت تعیین تقلبی بودن یک مکمل بررسی لیبل آن می‌باشد.اما یک مورد ناراحت کننده دیگر اطلاعات غذایی نادرست مکمل می‌باشد به این معنی‌ که برخی‌ از مکمل‌های تقلبی موادی را در لیست غذایی محصول ذکر میکنند که در نوع اصلی‌ آن موجود نیست.

 

۲) بررسی تاریخ تولید محصول

اگرچه این روال استاندارد برای خرید هر محصولی می‌باشد اما این مورد جایی است که دست بیشتر محصولات تقلبی رو میشود.معمولا تاریخ تولید مکمل‌ها در کف محفظه نگهدارنده یا در کنار درب آن یا به ندرت روی خود مکمل ثبت میشود. هر سه مورد را چک کنید اگر تاریخ تولید ثبت نشده بود مکمل تقلبی می‌باشد.خود تاریخ تولید نیز باید منطقی‌ به نظر برسد زیرا بسیاری از مکمل‌ها هستند که روی آنها تاریخ تولید آینده ذکر شده است.مثلا شما یک مکمل را می‌بینید که روی آن تاریخ تولید سال ۲۰۱۹ ثبت شده در حالی‌ که شما در سال ۲۰۱۷ دارید آنها را میخرید.همچنین لات نامبر نیز باید چک شود. اگر فرمت آن درست نبود مکمل تقلبی می‌باشد.

بررسی تاریخ تولید محصول

بررسی تاریخ تولید محصول

۳) بررسی پلمپ محصول

بررسی پلمپ محصول از موارد بسیار مهم می‌باشد.دو بخش مهم می‌باشد که باید آنها را مشاهده کنید.اول از همه پلمپ بخش خارجی‌ درب محصول می‌باشد.اگر در این قسمت پارگی دیدید یا هولوگرام اشتباهی‌ می‌باشد یا حتی اگر حس کردید نحوه پلمپ مشکوک می‌باشد بهتر است که از آن محصول خاص دور بمانید.دوم اینکه هنگامی که محصول را باز کردید ببینید که آیا پلمپ زیرین آن موجود می‌باشد یا خیر.تمام کمپانی‌های مکمل سازی معمولا یک پلمپ نیز زیر درب مکمل قرار میدهند اگر محصول شما دارای آن نمی‌باشد بررسی کنید که آیا محصول اصلی‌ نیز همین ویژگی‌ را داراست یا خیر اگر محصول اصل دارای این پلمپ بود ولی‌ مکمل شما آن را ندارد پس محصول تقلبی است.

 

۴) هولوگرام ناصحیح

راحت‌ ترین راه برای تشخیص یک مکمل تقلبی از طریق هولوگرام آن می‌باشد.از آنجایی که هولوگرام برند‌های معروف به سرعت قابل تشخیص هستند پس هولوگرام ناصحیح میتواند دو معنی‌ داشته باشد.بخش اول این است که هولوگرام/لوگو کلا نادرست می‌باشد و بخش دوم این است که لوگو صحیح یا ناصحیح در جایگاه نادرست استفاده شده است.اگرچه این موضوع کمی‌ پیچیده به نظر می‌رسد اما هدف این است که شما بهترین مکمل را خریداری کنید.

هولوگرام ناصحیح

هولوگرام ناصحیح

۵) طعم بد

این مورد احتمالا آخرین کاری است که باید انجام دهید اما زمانی‌ این کار را انجام دهید که بتوانید مکمل خود را عوض کنید.بعد از اینکه مکمل را درون مخلوط کن ریختید در واقع هیچ مکمل پروتئینی وجود ندارد که کامل حل نشود.اگر مکمل شما حل نمی‌شود تقلبی می‌باشد.همچنین اگر مکمل شما طعم عجیبی‌ میدهد بهتر است بیشتر آن را بررسی کنید.بحث طعم مکمل یک بحث سلیقه ای می‌باشد.طعم بد میتواند به این معنی‌ باشد که مکمل بو گرفته است یا ترش شده است و با طعم اصلی‌ مطابقت ندارد.مکمل‌هایی نظیر گلوتامین و کراتین بدون طعم هستند البته برخی‌ نوع طعم دار آنها نیز وجود دارد.مزه پودر آنها کاملا شبیه هم می‌باشد اگر اینطور نیست یا مکمل خود را عوض کنید یا بررسی بیشتری انجام دهید.

 

۶) بررسی بارکد یا (QR) کد

آخرین راه حل شما در تشخیص مکمل‌های تقلبی بارکد و (QR) کد می‌باشد.بارکد و (QR) کد منحصر به فرد بوده و تکثیر آنها دشوار می‌باشد.مکمل‌های تقلبی به احتمال زیاد از بارکد‌های یکسانی استفاده میکنند.گول این مورد را نخورید و بارکد محصول را آنلاین چک کنید.بهترین راه برای جلوگیری از خرید مکمل‌های تقلبی آگاهی‌ می‌باشد.

 

https://www.healthkart.com

تهیه شده در پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ (ادکوان – Edcoan.ir)

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره