مهمترین عضله از لحاظ جنبه زیبایی
شما اینجا هستید
بدنسازی و فیتنس » مهمترین عضله از لحاظ جنبه زیبایی

مهمترین عضله از لحاظ جنبه زیبایی

مهم ترین گروه های عضلانی از لحاظ جنبه زیبایی کدام هستند

هر کسی‌ یک بخش برجسته در بدن خود دارد یا دارای یک گروه عضلانی خاصی‌ می‌باشد که ما به عنوان ورزشکار آن گروه عضلانی را قویترین بخش در نظر میگیریم.آرنولد شوارتزنگر به دلیل داشتن سینه‌های حجیمش شهره بود، هالک هوگان را همیشه با آن بازوان حجیم ۲۴ اینچی‌ به یاد داریم و جیمز تاد اسمیت سالهاست به خاطر داشتن شکمی بینظیر مورد احترام قرار گرفته است.

مهمترین عضله از لحاظ جنبه زیبایی

مهمترین عضله از لحاظ جنبه زیبایی

اگر باشگاه محل خود را نیز در نظر بگیرید آقا یا خانومی وجود دارد که دارای یک بخش بدنی بسیار برجسته می‌باشد.نکته اینجاست که چیزی وجود دارد که فیزیک بدنی آنها را متمایز از دیگران می‌کند و ما در اینجا به توضیح این خواهیم پرداخت که کدام عضلات میتوانند بیشترین زیبایی را برای بدن شما به ارمغان آورند.

 

سینه

شروع این مقاله را همانند شروع تمرین اول هفته با عضلات سینه آغاز می‌کنیم.در پاورلیفتینگ داشتن یک سینه حجیم به آنها کمک بسیاری می‌کند زیرا که هرچه سینه حجیم تر باشد میزان فاصله ای که هالتر باید رو به پایین طی‌ کند کمتر خواهد شد و میتوانند در مسابقات پیش رو عملکرد بهتری داشته باشند.در بدن سازی اما جنبه مهم این است که عضلات سینه چگونه به نظر میرسند.

از قسمت بالا تا پایین عضلات سینه باید حجیم و دارای تفکیک مناسب باشند.قسمت بالا سینه مطمئنا باید گسترش یابد اگر که می‌خواهید برنده یک مسابقه شوید.در هر صورت هنگامی که فردی وارد جایی میشود و عضلات سینه او همانند این است که در زیر تیشرتش زندانی شده اند دیگر شکی‌ در مورد زیبایی بدن او باقی‌ نمی‌ماند.

خواننده محترم، این مطلب در سایت ادکوان ( پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ ) منتشر شده و شما هم اکنون درحال خواندن نسخه کپی آن هستید. لطفا جهت حمایت از ما، به سایت ادکوان مراجعه کنید. متشکرم.
Edcoan.ir

سرشانه

عبارات زیادی وجود دارد که سرشانه‌ها را سمبل قدرت می‌دانند.داشتن سرشانه‌های پهن به شما کمک خواهد کرد که کمرتان باریکتر به نظر آید.از لحاظ قدرت و کارایی عضلات سرشانه تقریبا در تمامی‌ حرکات سینه و پشت کمک کننده هستند.سپس کول‌ها هستند که از لحاظ تکنیکی‌ جز عضلات پشت محسوب میشوند اما مرتبط با عضلات سرشانه هستند زیرا قسمت قابل مشاهده عضلات کول نزدیک به قسمت سرشانه می‌باشد.چند نفر از شما طرفداران کشتی کج کول‌های گلدبرگ را هنگامی که فردی را بلند و پرت میکرد به یاد دارید؟ من به عنوان یک نوجوان آن صحنه را به یاد دارم و همیشه با خود فکر می‌کردم که “ می‌خواهم کول‌هایی همانند او داشته باشم. “

 

پشت

سالهاست که گفته میشود برنده یک رقابت بدن سازی از روی عضلات پشت مشخص میشود.هرچه این عضلات پهن تر باشند بهتر است.دیدن عضلات پشتی‌ بسیار حجیم که هنگام فیگور بیرون میزنند و در قسمت پایین آن منتهی‌ به یک کمر باریک میشود میتواند برای اکثر بدن سازان الهام بخش باشد.البته تنها عرض عضلات پشت مطرح نیست.تفکیک این عضلات باید از قسمت سرشانه تا پشت پایینی کاملا مشخص باشد.برخی‌ از سنگین‌ ترین و پر فشار‌ترین حرکات دنیای بدن سازی مربوط به عضلات پشت میباشند.زیربغل هالتر خم، پول آور و می‌توان ددلیفت را نیز به نوعی جز حرکات پشت محسوب کرد.پس داشتن عضلات پشتی‌ حجیم و بزرگ برای بسیاری نشانه قدرت می‌باشد.

 

دست ها

این عضلات چنان دارای محبوبیت هستند که آنها را در اموجی‌ها نیز میتوانید ببینید.همه ما می‌دانیم که چرا از اول کار میلیون‌ها مرد تمرینات بدن سازی خود را شروع کرده‌اند.زیرا آنها فردی بسیار حجیم و خوش اندام را در عکس یا هنگام قدم زدن در بیرون دیده‌اند که دارای عضلات جلو بازوی بسیار حجیم و جذابی بوده است.سپس در اولین تمرین خود آن دم عضلانی زیاد را در عضلات جلو بازو و پشت بازوی خود احساس می‌کنید.همان حسی که به سرعت برایتان اعتیاد آور میشود.داشتن بازوان حجیم در کل نشان دهنده عضلانی بودن و خوش اندام بودن فرد محسوب میشود.به همین دلیل هم هست که بسیاری از مردم خواهان دستیابی به بازوان حجیم هستند.

 

شکم

هنگامی که ما در مورد شام شکرگزاری فکر می‌کنیم فکر ما روی سیب زمینی‌، نان ساندویچی‌ یا دیگر مواد غذایی جانبی دیگر نمی‌باشد.فکر ما در واقع روی مرکز میز جایی که غذای‌ اصلی‌ یعنی‌ بوقلمون قرار دارد می‌باشد.پس چرا هنگامی که بحث تمرینات مطرح میشود نباید تمرکز خود را روی بخش مرکزی بدن یعنی‌ شکم قرار دهیم؟ اگرچه جلو بازو نشان دهنده عضلانی بودن یک فرد می‌باشد اما داشتن شکمی مناسب نیز در مجموع نشان دهنده سطح بالای تناسب اندام فرد می‌باشد.این موضوع هم در مورد آقایان و هم بانوان صدق می‌کند.داشتن کمری باریک و شکمی کم چرب بدون تردید نشان دهنده سطح بالای تناسب اندام شما می‌باشد.

 

باسن

همه افراد باید در مورد عضلات باسن خود توجه کافی‌ را داشته باشند اما این قسمت از بدن بیشتر مرتبط با بانوان می‌باشد همانطور که عضلات جلو بازو بیشتر مرتبط با آقایان می‌باشد.خانم‌ها اینطور احساس میکنند که داشتن باسنی عضلانی و خوش فرم فیزیک بدنی آنها را کامل می‌کند و این بخش را قسمت مهمی‌ از ظاهر پاهای خود می‌دانند و به همین دلیل عضلات باسن خود را به سختی هر کدام از دیگر عضلات اصلی‌ خود تمرین میدهند.اما آقایان از لحاظ جنبه زیبایی توجه زیادی را نسبت به عضلات باسن ندارند اما برای اینکه بتوانند در حرکات اسکات و ددلیفت عملکرد خوبی‌ داشته باشند باید عضلات باسن را جدی‌تر بگیرند.

 

پاها

تا حالا چند تصویر خنده‌دار و خاطره انگیز را در کتاب‌های کامیک دیده اید که در آن فردی با بالا تنه ای بسیار حجیم اما پاهای بسیار لاغر نشان داده شده است؟

حتی در نقاشی‌‌های زمان قدیم نیز افراد عضلانی را با پاهای کوچک می‌کشیدند.اما در اینجا یک مساله وجود دارد.یک نشانه واقعی از فردی که تمرینات خود را جدی گرفته است داشتن پاهای عضلانی می‌باشد.

پاها در واقع بنیان یک ورزشکار واقعی میباشند.اکنون دیگر میدانید هنگامی که فردی در وسط تابستان یک رکابی گشاد بر تن کرده و شلوار نیز پوشیده است داستان از چه قرار است.روز پا روز مورد علاقه او نیست. بانوان نیز باید روز تمرینات پا را جدی بگیرند.اگرچه حجم عضلات پا برای بانوان یک مزیت محسوب نمی‌شود اما شکل و خطوط ایجاد شده روی آن بسیار زیبا و ارزشمند می‌باشد.اگر شما دو زن را کنار هم قرار دهید، یکی‌ تمرین کرده و دیگری تمرین نکرده، تنها از روی ظاهر پاهای آنها به راحتی‌ میتوانید تشخیص دهید که کدام یک تمرین کرده می‌باشد.

 

یک گروه مانند همان‌هایی که در بالا از آنها نام بردیم وجود دارند که دلیل شهرت یک گروه عضلانی آنها سخت کوشی و تلاش می‌باشد.اما یک گروه دیگر از ورزشکاران هستند که ما نمیتوانیم همانند آنها باشیم زیرا که این افراد قادر هستند به مبل تکیه داده چیپس خود را مصرف کنند و همچنان بخش‌های برجسته و جذاب بدن خود را نیز حفظ کنند.حقیقت این است که گاهی‌ اوقات برخی‌ از ورزشکاران از همان ابتدا دارای ژنتیک و شرایط مساعدی هستند و برخی‌ دیگر با داشتن بدترین شرایط ممکن از آنها انتظار میرود که این موقعیت را به یک موفقیت تمام عیار تبدیل کنند.اگر شما فردی هستید که در گروه دوم جای می‌گیرید پس بهتر است به خود افتخار کنید زیرا که توانسته اید با چیز‌هایی که در اختیار دارید برای خود بدنی بسیار فوق‌العاده بسازید.

منبع:

https://www.muscleandstrength.com

تهیه شده در پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ (ادکوان – Edcoan.ir)

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره