معرفی و بررسی استروئید آنابولیک خوراکی دیانابول
شما اینجا هستید
استروئیدهای خوراکی » معرفی و بررسی استروئید آنابولیک خوراکی دیانابول

معرفی و بررسی استروئید آنابولیک خوراکی دیانابول

تاریخچه و مروری بر دیانابول

دیانابول که نام علمی‌ و شیمیایی آن متاندروستنولون یا متاندینون می‌باشد یک استروئید آنابولیک بسیار محبوب می‌باشد که امروزه توسط بدن سازان و ورزشکاران از آن استفاده میشود.

این استروئید در اواسط دهه ۱۹۵۰ میلادی محبوبیت خود را به دست آورد و همینطور در زمان دوره طلائی بدن سازی یعنی‌ در دهه ۶۰ و ۷۰ میلادی.متاندروستنولون ابتدا توسط دکتر جان زیگلر در میانه دهه ۱۹۵۰ به جامعه دارویی و پزشکی‌ معرفی شد و تولید آن یک واکنش از طرف آمریکایی‌ها به استفاده ورزشکاران المپیکی روسیه از تستوسترون بود.

در نتیجه دکتر زیگلر و تیمش متاندروستنولون را خلق کردند که تحت نام تجاری دیانابول توسط کمپانی سیبا به بازار عرضه شد.دیانابول اولین استروئید آنابولیک خوراکی بود که ساخته شد و در بازار دارویی به فروش می‌رسید.

دیانابول

دیانابول معرفی و بررسی استروئید آنابولیک خوراکی دیانابول

دیانابول دارای نیمه عمر ۴.۵-۶ ساعت می‌باشد که دارای تاثیرات متوسط استروژنی نیز در بدن می‌باشد و دارای سرعت تبدیل کمتری به یک متابولیت آندروژنیک قدرتمندتر از طریق آنزیم ۵-آلفا ردوکتاز را می‌باشد.به همین دلیل است که دیانابول توسط بدن سازان و ورزشکاران در جهت افزایش حجم و قدرت مورد استفاده قرار می‌گیرد و دارای محبوبیت می‌باشد.

 

خواص شیمیایی دیانابول

دیانابول در کربن ۱۷-آلفا در ساختار خود دارای یک گروه متیل می‌باشد.این فرایند که به نام (C17-Alpha Alkylation) شناخته میشود این اجازه را میدهد تا استروئید آنابولیک از طریق خوراکی مصرف شود و بتوانند بخش قابل توجهی‌ از اثر خود را روی بدن حفظ کند.بدون این اصلاحات برای هر استروئید آنابولیکی غیر ممکن می‌باشد که بتواند از متابولیسم کبد سالم بماند تا بتواند در اندازه قابل قبولی تاثیرات خود را روی بدن اعمال کند.نتیجه این امر این است که در نهایت مقادیر بسیار اندکی‌ از استروئید آنابولیک وارد جریان خون خواهد شد تا وظیفه خود را انجام دهد.

دیانابول همچنین دارای یک پیوند دوگانه در کربن‌های ۱ و ۲ خود نیز می‌باشد.این اصلاح باعث شده است که دیانابول نسبت به هورمون مادر خود یعنی‌ تستوسترون دارای قدرت آندروژنیک خفیف تری باشد.همچنین همین اصلاحات هستند که باعث شده است نیمه عمر دیانابول بیشتر از تستوسترون باشد.یکی‌ دیگر از مزایای این اصلاحات شیمیایی کاهش وابستگی پیوند دیانابول با پروتئین‌ها نظیر (SHBG) می‌باشد.این گلوبولین‌های متصل شونده که در اینجا (SHBG) می‌باشد که یک پروتئین نیز می‌باشد به هورمون‌های جنسی‌ نظیر تستوسترون، استروژن، دیانابول و دیگر هورمون‌ها متصل میشوند و به صورت موقت باعث غیر فعال شدن آنها میشود.

نتیجه این امر ایجاد یک هورمون ضعیف می‌باشد که درون جریان خون شناور میشود و هیچ کاری را انجام نمیدهد.این هورمون نمی‌تواند به گیرنده‌ها متصل شود یا کار خاصی‌ انجام دهند و در واقع کاملا بی‌ استفاده هستند.همین اصلاحات شیمیایی دیانابول هستند که باعث شده است یک استروئید آنابولیک بسیار قدرتمند شود.

یک نکته جالب دیگر که باید ذکر شود این است که دیانابول دارای تداخل ضعیف تری با گیرنده‌های آندروژن نسبت به تستوسترون و بسیاری دیگر از استروئید‌های آنابولیکی دارا می‌باشد اما در مقایسه با آنها دیانابول یک هورمون بسیار قوی محسوب میشود.

با این بیانات رتبه آنابولیک دیانابول ۲۱۰ می‌باشد که این رقم برای تستوسترون تنها ۱۰۰ می‌باشد.چیزی که اینجا قابل مشاهده است این است که دیانابول کمی‌ بیشتر از دو برابر دارای قدرت آنابولیکی بیشتری نسبت به تستوسترون می‌باشد و همه اینها به دلیل همان اصلاحات ساختاری توضیح داده شده در بالا می‌باشد.

دوز مصرف دیانابول

معرفی و بررسی استروئید آنابولیک خوراکی دیانابول

تاثیرات دیانابول

دیانابول خود میتواند به برخی‌ محدودیت‌های خود فائق آید که اولین آن خاصیت فرایند (C17-Alpha Alkylation) می‌باشد.همانطور که اشاره شد فرایند (C17-Alpha Alkylation) به یک استروئید آنابولیک این اجازه را میدهد که به شکل فعال و کاملا در دسترس و قابل استفاده از طریق خوراکی مصرف شود بدون این فرایند یک استروئید آنابولیک از متابولیسم کبد سالم بیرون نخواهد آمد.اما به هر حال نکته منفی‌ این امر افزایش میزان سموم کبد می‌باشد.فرایند (C17-Alpha Alkylation) باعث میشود که یک استروئید آنابولیک در برابر تجزیه کبدی استقامت داشته باشد و هر ترکیبی‌ که استقامت بیشتری نسبت به تجزیه کبدی داشته باشد همیشه دارای خواص مربوط به سمی کردن کبد را نیز داراست.

پس در نتیجه بسیار هوشمندانه است که مصرف دیانابول بیشتر از ۴-۶ هفته در هر مقطع از دوره به طول نینجامد. این به منظور حفظ سلامتی‌ کبد و یک ریکاوری مناسب بعد از پایان دوره می‌باشد.دیانابول و هر استروئید آنابولیک خوراکی دیگر هیچگاه نباید به تنهایی مصرف شوند.

خواننده محترم، این مطلب در سایت ادکوان ( پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ ) منتشر شده و شما هم اکنون درحال خواندن نسخه کپی آن هستید. لطفا جهت حمایت از ما، به سایت ادکوان مراجعه کنید. متشکرم.
Edcoan.ir

تستوسترون در برخی‌ فرم‌های خود به حداقل میزان دوره‌های درمانی جایگزینی تستوسترون (TRT) همیشه می‌بایست همراه با استروئید‌های آنابولیک خوراکی نظیر دیانابول مصرف شوند.

دیانابول دارای فعالیت‌های متوسط استروژنی نیز می‌باشد و یک ترکیبی‌ می‌باشد که از طریق آنزیم‌های آروماتاز میتواند در معرض فرایند آروماتیزاسیون قرار بگیرد که این آنزیم‌ها همان‌هایی هستند که مسول تبدیل آندروژن‌ها به استروژن هستند.

به همین دلیل است که دیانابول دارای عوارض جانبی استروژنی نظیر احتباس آب، احتمال بزرگ شدن سینه ها، افزایش فشار خون (اغلب به دلیل احتباس آب) و احتمال افزایش احتباس چربی‌ به واسطه استروژن می‌باشد.قبلا اشاره شد که دیانابول دارای قدرت و فعالیت آندروژنیک بسیار کمتر از تستوسترون می‌باشد اما بسیار مهم است که بدانید عوارض جانبی مربوط به آندروژن و مشکلات آن همچنان برای دیانابول نیز وجود دارد اگرچه این عوارض جانبی هم تراز با تستوسترون نمیباشد.

دیانابول دارای رتبه آندروژنیک ۴۰-۶۰ می‌باشد و هنگامی که آن را با تستوسترون که دارای رتبه آندروژنیک ۱۰۰ می‌باشد مقایسه کنیم یک کاهش قابل توجه را میبینیم اما به هر حال این عوارض جانبی آندروژنیک همچنان میتوانند برجسته باشند مخصوصا برای افرادی که به عوارض جانبی آندروژنی حساس هستند.

از جمله عوارض جانبی آندروژنی می‌توان به افزایش احتمال ریزش مو با الگوی مردانه اگر فرد از قبل دارای ژن مرتبط با آن باشد، افزایش ترشح سبوم (پوست چرب) و آکنه و افزایش رشد موی صورت و بدن اشاره کرد.به علاوه آنزیم ۵-آلفا ردوکتاز که آنزیمی می‌باشد که مسول تبدیل تستوسترون به یک آندروژن بسیار قویتر به نام، دی هیدرو‌ تستوسترون می‌باشد میتواند در تداخل با دیانابول باشد.

در این مورد دی هیدرو تستوسترون ساخته نخواهد شد اما به جای آن متابولیت‌های آندروژنیک دیانابول تولید خواهند شد.یک نکته مثبت این مساله این است که دیانابول دارای قدرت اتصال کمتری به آنزیم ۵-آلفا ردوکتاز دارد.

عوارض جانبی دیانابول

عوارض جانبی دیانابول

عوارض جانبی دیانابول

عوارض جانبی دیانابول متغیر می‌باشد.برجسته‌ ترین عوارض جانبی دیانابول مربوط به تاثیرات استروژنی آن می‌باشد اگرچه تحقیقات نشان داده‌اند که عمل دیانابول روی آنزیم آروماتاز (CYP19) متوسط می‌باشد.این موضوع شامل افزایش احتباس آب و نفخ میشود که این یعنی‌ استروئید‌های خوراکی باعث افزایش فشار خون و همچنین ایجاد آکنه و بزرگی‌ سینه‌ها میشوند.این عوارض جانبی میتواند از طریق مصرف آنتی استروژن‌ها نظیر مهار کننده‌های آروماتاز (آروماسین و آریمیدکس) و بلاک کننده‌های استروژن (نولوادکس و کلوماید) بسیار کاهش یابد.

بعد از عوارض جانبی استروژنی، دیانابول میتواند عوارض جانبی آندروژنی نیز داشته باشد (اگرچه کمتر از تستوسترون می‌باشد).در این حالت احتمال ریسک ایجاد آکنه، پوست چرب، ریزش مو با الگوی مردانه و هایپر پلازی خوش خیم پروستات افزایش می‌یابد.نگرانی مهم دیگری که از عوارض جانبی دیانابول وجود دارد افزایش فشار و استرس آن روی کبد می‌باشد.توصیه میشود که طول دوره مصرف دیانابول بیشتر از ۴-۶ هفته نباشد، در طول دوره نیز از ترکیبات حمایت کننده کبد باید استفاده شود و دوز‌های مصرفی دیانابول نیز نباید بالا باشد.

در آخر باید گفت که دیانابول به دلیل ماهیت مهار کنندگی قوی خود در محور جنسی‌ هیپوتالامس هیپوفیز شناخته میشود.در تحقیقات بالینی تاثیر مهار کنندگی تستوسترون توسط دیانابول مشخص شده است.در این تحقیقات مشخص شد که مصرف دوز‌های پایین دیانابول هم به میزان ۱۵ میلی‌گرم در روز در طول ۸ هفته میتواند میزان مجموع سطح پلاسما تستوسترون را ۶۹% کاهش دهد.جدایی از این عوارض جانبی دیانابول میتواند اثرات جانبی دیگر استروئید‌های آنابولیک را نیز تقویت کند.از جمله این موارد می‌توان به تغییرات منفی‌ کلسترول، تاثیرات منفی‌ سیستم قلبی عروقی و اختلال در محور جنسی‌ هیپوتالاموس هیپوفیز اشاره کرد.

 

دوره‌ها و استفاده از دیانابول

دوره‌های مصرف دیانابول در بسیاری از موارد مصرف بسیار سر راست می‌باشد.مصرف دیانابول معمولا در طول دوره حجم و افزایش قدرت می‌باشد که در این مقطع بدن سازان یا ورزشکاران نگرانی بابت افزایش احتباس آب و نفخ ندارند.این نوع از دوره‌های دیانابول معمولا در فواصل خارج از مسابقه انجام میشود و معمولا در کنار آن از دیگر انواع تزریقی استروئید‌های آنابولیک نیز استفاده میشود که معمولا برخی‌ از انواع تستوسترون نظیر تستوسترون اتانتات می‌باشد.

اکثر دوره‌های دیانابول تنها به منظور شروع فرایند افزایش حجم و قدرت مصرف میشوند به شکلی‌ که تنها از آن در ۴-۶ هفته دوره به منظور شروع افزایش قدرت و حجم استفاده میشود سپس به منظور ادامه آن و دریافت تاثیرات کامل بدن سازان از ترکیبات تزریقی که با مدت زمان بیشتری می‌توان از آنها استفاده کرد (تستوسترون اتانتات) استفاده میکنند.توصیه میشود که طول دوره دیانابول بیشتر از ۴-۶ هفته نباشد زیرا میتواند تاثیرات منفی‌ روی کبد داشته باشد (و مخصوصا سطح کلسترول).به همین دلایل است که از دیانابل معمولا به عنوان شروع کننده یک دوره بیشتر از ۴-۶ هفته استفاده نمی‌شود.

خواننده محترم، این مطلب در سایت ادکوان ( پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ ) منتشر شده و شما هم اکنون درحال خواندن نسخه کپی آن هستید. لطفا جهت حمایت از ما، به سایت ادکوان مراجعه کنید. متشکرم.
Edcoan.ir

دوره‌های کوتاه دیانابول نیز میتواند انجام شود اما در این موارد دیانابول باید با استر‌های زنجیره‌ کوتاه تزریقی (سرعت عمل بالا) استفاده شود که در این میا‌‌ن انتخاب خوب میتواند تستوسترون پروپیونات باشد.اما به هر حال دوره دیانابول در این حالت نیز باید به ۴-۶ هفته محدود شود در حالی‌ که مصرف تستوسترون پرپیونات برای مثال میتواند بسیار بیشتر از این زمان گسترش یابد.از دیانابول به ندرت در زمینه کاهش چربی‌ بدن و تفکیک استفاده میشود اما می‌توان در این جهت نیز از آن استفاده کرد.

اما انجام این کار میتواند بسیار ناخوشایند باشد به دلیل عوارض جانبی استروژنی آن نظیر احتباس آب و نفخ.به همین دلیل تفکیک عضلات بدن در طول دوره کات میتواند به سختی دیده شود زیرا احتباس آب در بدن این تفکیک را بسیار خفیف می‌کند.مصرف دوره‌های دیانابول برای چربی‌ سوزی و دوره کات نیز تفاوتی‌ با دوره‌های ذکر شده در بالا ندارد.برای چربی‌ سوزی تنها عامل مهم تنها رژیم و دریافت مواد غذایی ورزشکار است که مهم می‌باشد و این امر توسط استروئید‌های آنابولیک محقق نخواهد شد.

 

دوز‌های دیانابول و نحوه مصرف آن

از آنجایی که دیانابول یک استروئید آنابولیک بسیار قدرتمند در زمینه عضله‌ سازی می‌باشد میزان دوز آن نیز باید به اندازه دیگر استروئید‌های آنابولیک خوراکی باشد.دوز‌های مصرف دیانابول باید به دقت انتخاب شوند مخصوصا اگر نگرانی در مورد عوارض جانبی منفی‌ آن روی کبد دارید زیرا دوز‌های بالاتر میتواند عوارض جانبی روی کبد را افزایش دهد.دکتر زیگلر میزان مصرف دیانابول را ۵ میلی‌گرم در روز اعلام کرد که نباید دوره آن بیشتر از ۶ هفته به طول بیا‌نجامد.

از آنجایی که ۵ میلی‌گرم کمترین دوز مصرفی دیانابول می‌باشد امروزه دوز‌های مصرفی آن بین ۱۵-۳۰ میلی‌گرم در روز تعیین میشود.این دوز دیانابول مخصوصا بالاترین دوز تعیین شده کاملا میتواند اثرات آنابولیک بسیار قدرتمندی را روی بدن داشته باشد و نیازی نیست که حتی بعد از سال‌ها دوره مقدار آن را افزایش دهید.

دوز‌های متوسط و حرفه‌ای دیانابول بین ۳۰-۵۰ میلی‌گرم در روز می‌باشد و توصیه میشود که افراد بیشتر از این مقدار مصرف نکنند اما با وجود این حقیقت برخی‌ افراد بسیار حرفه ای هستند که از دوز‌های ۸۰ میلیگرمی یا بیشتر نیز به خوبی‌ بهره میبرند.حتی امتحان کردن چنین دوز‌هایی به دلیل فشار‌های بیش از حد به ارگان‌های بدن و عوارض جانبی آن به شدت منع میشود.

همچنین باید ذکر شود که تفاوت بین مصرف کنندگان مبتدی، متوسط و حرفه ای در این نیست که میزان دوز آنها افزایش پیدا می‌کند.بسیاری از مصرف کنندگان حرفه ای هستند که از کمترین دوز مبتدی یعنی‌ ۱۵ میلی‌گرم استفاده میکنند و بیشترین بهره را نیز میبرند.با این بیان تحقیقاتی‌ در مورد عوارض جانبی شدید ۱۰۰ میلی‌گرم در روز انجام شد که طی‌ این تحقیقات هیچ عارضه جانبی پیچیده و خاصی‌ برای سلامتی‌ انسان روی نداد.

اگر با دقت به این تحقیقات نگاه کنیم ۱۰۰ میلی‌گرم در روز در طول ۶ هفته یعنی‌ کاهش میزان کل تستوسترون به میزان ۴۰%، کاهش (LH) به میزان ۸۰% از سطح پایه آن، کاهش (FSH) به میزان ۳۳%، افزایش هورمون رشد به میزان ۳۰% و افزایش میزان حجم خالص عضلانی به مقدار ۲-۷ کیلوگرم.

دوز‌های مرتبط با بانوان نسبتا نامشخص می‌باشد زیرا در واقع دیانابول یک استروئید آنابولیک رایج میان بانوان نمیباشد.زیرا میتواند تاثیرات ظاهری نامناسبی روی بدن زنان داشته باشد.بانوانی که از دیانابول مصرف میکنند معمولا ۲.۵-۵ میلی‌گرم در روز استفاده میکنند و بیشترین مقدار روزانه مصرف ۱۰ میلی‌گرم می‌باشد و نباید بیشتر از آن مصرف شود.این میزان دوز‌ها میتواند یک نتیجه بسیار قابل توجه را برای تعداد بسیار اندک بانوانی که از آن استفاده میکنند به همراه داشته باشد.

منبع:

https://www.steroidal.com/

تهیه شده در پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ (ادکوان – Edcoan.ir)

 

پیشنهاد ما : همه چیز در مورد دیانابول

 1. علیرضا

  سلام خسته نباشین
  کسی که ریزش موی ارثی داره. ی دوره دیانبول با دوز کم باعث ریزش میشه،

  • مجید

   بله میشه ولی میتونی از قرص فیناستراید حین دوره استفاده کنی تا به حداق برسه

 2. 4r1y4

  درود …
  یه سوال داشتم . من دو تا Beast Mass (کربو پروتین) گرفتم با یه کراتین و ۲۰۰ تا دیانابول ۱۰ میل . میخاستم بدونم ایا با اینا همیشه همراه با تغذیه عالی یه ۱۵ کیلو اومد بالا ؟
  دوز مصرفی دیانابول ۳۰ میل در روز
  خیلی ممنون میشم جواب بدین
  خیلی ممنون بابت سایت خوبتون
  یا حق

  • مدیریت

   درود بر شما.
   با یه تغذیه عالی راحت میتونی ۱۰ کیلو بیای بالا. بدون مصرف هیچ چیز دیگه ای.

   نمیدونیم که آیا قبل این دوره رفتین یا نه. ولی اون میزان مصرف دیانابول بصورت روزانه اشتباست. باید روزانه یا هفتگی دوز رو، رو به زیاد برده و سپس تا انتهای دوره به میزان پایین برسونید.
   چون این بدن شماست که در نهایت آسیب میبینه.

   موفق باشین.

 3. افشین

  با سلام و خسته نباشید
  اول میخاستم تشکر کنم بابت مطالب عالی و خیلی مفیدتون و ممنون از اینکه مدیریت محترم سایت زحمت میکشن و به سوالات جواب میدن
  من یه سالی میشه ک بدنسازی کار میکنم و از بدنم خیلی راضی هستم ولی متاسفانه خیلی خیلی لاغرم (۵۹کیلو) هستم
  قبلا دوره های مکملی رفتم ولی الان میخام ایشالا یه دوره دیانابول برم
  میخاستم مدیریت محترم سایت راهنماییم کنن که ایا من با دیانابول و تغذیه خوب میتونم نتیجه خوبی بگیرم
  حدود چند کیلو میتونم تو یه دوره ۱۵۰ تایی بگیرم ؟
  و اینکه تنها مصرف دیانابول کافیه یا از تست های دیگه هم استفاده کنم
  بازم خیلی ممنون بابت سایت عالی که دارین

 4. صادق

  سلام
  واسه نگهداری حجم بعد از دوره دیانابول باید چه مکمل هایی استفاده کرد تا حجم از بین نره ؟

 5. امید

  سلام . خسته نباشید
  بی زحمت اگه امکانش هس خیلی سریع جواب بدین چون واقعا خیلی مهمه
  من دوره دیانابولی رفتم و خوب جواب گرفتم و همراه با دوره م تاموکسیفن استفاده کردم که زیاد آب نگیرم
  فقط واسه دوره نگهداری نظرتون چیه
  چ مکملی و چ داروهایی استفاده کنم که حجمم واسم بمونه
  واقعا خیلی مهمه لطفا سریع تر جواب بدین
  یا حق

 6. امید

  لطفا اگه کسی میدونه جوابمو بده خیلی مهمه

 7. امین

  سلام من ارثی مشکل ریزش مو ندارم ایا ممکنه با مصرف دیانابول برای۲ماه ریزش مو داشته باشم؟ایا قرص دیانابول با گینر به همراه یه تغذیه خوب میتونه حدود۵کیلو در ماه بالا ببره؟

  • Sir.4r1y4

   درود …
   میتونی همراه با دوره ت پروپشیا مصرف کنی که ریزش رو به حداقل میرسونه
   اگه تغذیت خوب باشه با مکمل ها راحت میتونی ماهی تا ۸ کیلو بیای بالا .
   موفق باشید
   یاحق .

 8. کامران

  سلام منم میخوام قرص دیانابول بخورم فقط نمیدونم تاثیرش با گینر بهتره یا وی؟ایا میشود فرای کاهش عوارض یک ماه درمیان قرص دیانابول مصرف کرد؟در اینصورت وزن کاهش نمیابد؟

  • Sir.4r1y4

   درود …
   وقتی از دیانابول استفاده میکنید هدف شما حجمه و میخاید که بزرگتر معلوم بشین ک باید با گینر باشه چون وی واسه حجم خشکه و به درد تفکیک بیشتر میخوره ولی در کل گینر بهترین گزینه هستش .
   ۲ . تو دوره دیانابولی اسیب به کبد وارد میشه و شما باید بعد دوره پاکسازی کنید و امکانش نیس ک همش شروع و قطع کنید . باید دوره رو کامل برید و بعد پاکسازی و نگهداری کنید
   یا حق

 9. سعید

  سلام و درود.میگن یکی از عوارض قرص دیانابول جوش زدن بدنه ایا درسته؟چجوری میشه کمش کرد چون من کشتی هم کار میکنم.

  • Sir.4r1y4

   درود …
   بله یکی از عوارض دیانابول جوش هستش ( شخصا با همین مشکل همراه بودم) بیشتر پشت شونه ها و بعضی اوقات روی صورت خودشو نشون میده
   سعی کنید حین دوره از داروی کمکی پروپشیا استفاده کنید و در صورت امکان هر روز محل جوش رو شست و شو بدید
   یا حق

 10. مسعود

  سلام برای افزایش وزن و حجم شما کدوم مورد رو پیشنهاد میکنید؟۱)کراتین و پروتیین وی ۲)کراتین و گینر البته درهر دو تغذیه خوب هم دارم.خواهشا خواهشا جواب بدین.

  • Sir.4r1y4

   درود …
   بهترین گزینه برای شما ک میگید افزایش وزن گینر هستش . کراتین و گینر راه حل خوبیه واسه افزایش وزن و حجم ولی سعی کنید تغذیه خوبی داشته باشید که بهترین راه حل تغذیس
   یا حق

 11. حسین

  سلام ببخشید برای حجم میخواستم یه دوره استرویید شامل قرص دیانابول متان وینسترول گینر مصرف کنم میتونه با تغذیه درماه تا چند کیلو بالا بیاره؟ایا مصرف این همه استرویید با هم ضرر نداره؟میشه بگین کدوم یک از این قرص ها قویتره؟ممنون میشم.

  • Sir.4r1y4

   درود …
   مصرف هم زمان این همه دارو کلا اشتباهه
   شما دوره های قبلیت رو معرفی کن همراه با مشخصاتی مثل سن و وزن و سابقه تمرین تا بتونیم نهایت کمک رو بکنیم .
   ۲ . مصرف این همه دارو قطعا عوراض بالایی داره .
   ۳ . دیانابول از متان و وین قویتره
   یا حق

 12. پویا

  باسلام چندروزه که باشگاه میرم درد بدنم رفته ولی دو سال پیش شش ماه تمرین داشتم ایا الان میتونم قرص دیانابول بخورم؟میشه قیمتش رو بفرمایین؟

  • Sir.4r1y4

   درود …
   نخیر دوست عزیز برای شما اصلا دیانابول توصیه نمیشه (حداقل شش ماه تمرین کن) بعدش کم کم البته اگه هدفت مسابقه باشه دوره برو
   ۲. دیانابول داروی ارزونیه حدود ۴۰ تا ۶۰ تومن متغیره ( وابسه به جایی که ازش میخیری ک چقدر گرون بده بهت ) در کل ارزونه
   یا حق

 13. مجید

  سلام یک یا دو تا

 14. مجید

  سلام یک یا دو تا قرص استروییدی خوب معرفی کنید که وزنو بیاره بالا.ممنونم

  • Sir.4r1y4

   درود …
   دیانابول . اکسی متالون . آناوار و…
   یا حق

 15. پویا

  سلام پس برای افزایش حجم از چه مکملی استفاده کنم؟ایا کلا هر قرص و دارو رو باید بعد شش ماه بخورم؟

  • Sir.4r1y4

   درود …
   واسه افزایش حجم میتونین از گینر . پروتین وی . کراتین . مولتی ویتامین . گلوتامین ( برای ریکاوری )
   ۲ .شش ماه وجود نداره و هر چیزی دوره ای هس حالا مونده به خودتون . دوره چهار هفته ای تا ۲۴ هفته ای . وابسته به هدف و سابقه داروییه
   یا حق

 16. شهاب

  سلام خدمت شما.به من گفتن اگه بیشتر از گلوتامین-پروتیین وی-گینر همزمان استفاده کنی ظرف ۱سال به بهترین حجم و تفکیک بدنی میرسی(البته در کنار تغذیه)ایا درسته؟برای اینکه مطمئن بشم مربی به من گرون نمیگه دارم میپرسم به من گفته گینر و وی هرکدام۳۰۰تومن و گلوتامین۱۵۰تومن ایا قیمتش همینه؟فرق وی با کربو پروتیین چیه کدوم بهتره؟بابت سایتتون ممنون عالیه.

  • Sir.4r1y4

   درود …
   دوست عزیز حتی بدون مصرف هیچ گونه مکملی و تنها با تغذیه میتونین تو یک سال به بهترین حجم عضلانی برسین .۲ سعی کنید از یه آدم با تجربه کمک بگیرین چون فکر کنم این مربی شما فقط فکر جیب خودشه . وقتی میای گینر مصرف میکنی دیگه نیازی به مصرف پروتین وی نیس و یه خرج اضافس .
   ۳ . قیمت مکمل ها وابسته به شرکت و مارکش هست
   گینر از ۱۷۰ تومن تا ۲۲۰ تومن هستش ( دوکیلو و نیم )
   پروتین وی حدود ۳۰۰ تومنه
   گلوتامین ۸۰ تا ۱۲۰ تومنه
   ۴. فرق کربو با وی تو دوره هستش . وقتی دوره افزایش وزن و حجم میرین گینر استفاده میشه . ولی وی بیشتر موقع تفکیک و حجم عضلانی خالص استفاده میشه . حالا شما هدفتون رو مشخص کنید که میخاید افزایش وزن و حجم بگیرین یا اینکه حجم عضلانی خالص داشته باشید
   یا حق

 17. پویا

  سلام ببخشید همش مزاحم میشم به نظرتون استفاده از کنسرو تن ماهی در برنامه غذایی خوبه؟

  • Sir.4r1y4

   درود …
   ماهی یه غذای عالیه واسه حجم ولی در کل سعی کن ماهی طبیعی باشه چون این کنسرو این چیزا هیچ کدوم ارزش بالایی ندارن . سعی کن ماهی طبیعی تن و سالامون و … استفاده کنی
   یا حق

 18. شهاب

  سلام ممنون بابت جواب.من خودم تصمیم گرفتم تا مدت زیادی با این برنامه پیش برم برنامم اینه البته اگه پیشنهاد و تغییری هس بگین:دو دوره پشت هم برای حجم از گینر کراتین استفاده کنم بعد این دو دوره مصرف گینر کراتین رو قطع کنم و یک پروتیین وی برای حجم عضلانی برم و دوباره همین روند رو ادامه بدم و وقتایی که هیچ مکملی نمیخورم فقط از گلوتامین برای حفظ عضلات استفاده کنم.حالا به نظرتون این برنامه مکمل در کنار تغذیه خوب هست؟راهنمایی شما برام مهمه ببخشید خیلی زیاد نوشتم.اصلا مهم نیس که مسابقه برم یا نه.سپاس

  • Sir.4r1y4

   درود …
   بزارین یکم خودمونی باهاتون حرف بزنم
   این کار شما کاملا اشتباهه . شما میخاید خودتونو گول بزنید که با مصرف گینر و کراتین و … میتونم درشت اندام بشم . این کاملا اشتباهه
   زندگی یه جوریه که همیشه پستی بلندی های خودشو داره شما هیچ وقت نمیتونی بگی که من تا اخر عمرم مکمل میخورم چون اصلا امکانش نیس .
   بعدشم شما میای بدنتو به مکمل عادت میدی و همین گینر که میگین روزی کم کمش ۲۰۰۰ تا کالری و ۱۰۰ پرو و کم کمش ۵۰۰ کربوهیدرات بهت میده . خب حالا شما خدایی نکرده یه مشکلی پیش اومد نتونستی بخوری به نظرت این حجم واست میمونه ؟
   مصرف دو دوره کراتین هم که کلا بدنتو خراب میکنه . یه دورش هم به زور مصرف میشه .
   خلاصه در حدی نیستم که بخام تعیین تکلیف کنیم یا خدایی نکرده نصیحت ولی در کل کارت درست نیست .
   به نظر من فعلا یه دوره ساده گینر و کراتین برو بعدش دو ماه هیچی استفاده نکن و بعد دو ماه یه حجم خشک برو .
   واسه نگهداری هم که میگی گلوتامین میخورم اشتباهه چون گلوتامین واسه ریکاوریه ( جلوگیری از آسیب دیدگی ورزشی ناشی از وزنه های سنگین)
   خلاصه : تغذیه تنها راه پیشرفت شماست و با یه تغذیه خوب راحت میتونی ۱۰ کیلو بیای بالا . به مکمل وابسته نشو و فقط تغذیه و تمرین اصولی و خواب منظم ک تنها راه پیشرفت شماست
   بازم اگه بی احترامی شده تو حرفام معزرت میخام چون خاستم در کل به مکمل وابسته نشید .
   موفق باشید
   یا حق

 19. علیرضا

  سلام مبتدی هستم تازه یه هفتس میرم باشگاه.ولی میخوام یه دوره حجم وردارم.از هرسایتی کمک خواستم جواب نداد ولی نتایج خوندن مطالب ورزشی باعث شد که من با برنامه غذایی زیر برای دوره حجم پیش برم؛ صبحانه:۲تخم مرغ+عدسی بین صبحونه و نهار:فرنی نهار(قبل تمرین):۱بشقاب ماکارونی با سویا+روغن زیتون بعدتمرین(عصرانه):۱بشقاب ماکارونی+۱تن ماهی+۳تخم مرغ+۱۰۰گرم سینه مرغ+۱لیوان شیر فقط نمیدونم از چه مکملی استفاده کنم گفتن پروتیین وی با پروتیین کازیین نظرشماچیه

  • Sir.4r1y4

   درود …
   شما که تازه وارد باشگاه شدید فعلا سعی کنید حرکات صحیح بدنسازی رو یاد بگیرید و فکر مکمل نباشید .
   تغذیه تون اگه بهش پایبند باشید خوبه و سعی کنید روزی ۶ وعده بخورین و تمرینات رو صحیح انجام بدین و خواب منظم داشته باشین .
   فعلا واسه شما مکمل توصیه نمیشه فعلا اینطوری کار کنید بعد مدتی که حرکات رو صحیح یاد گرفتین و یکم حجم گرفتین شروع کنید به مکمل
   یا حق

 20. علیرضا

  یادم رفت بگم الان۶۸کیلو ام وبدن نسبتا آماده ای دارم چون در خانه تمرین میکردم ایا با رعایت این برنامه و مکمل طی۳۰تا۴۰روز به۸۰کیلو میرسم؟کدوم مکمل با این برنامه سازگاره؟

  • Sir.4r1y4

   درود …
   بدون مصرف مکمل هم با یه تغذیه خوب میتونین ۱۰ کیلو راحت بالا بیاید
   نیازی به مکمل نیس فقط تغذیه
   یا حق

 21. متین

  سلام ایا مکملی سراغ دارین که هم حاوی مقداری کراتین و مقداری پروتیین باشد؟ایا گینرها این خاصیت را دارند؟

  • Sir.4r1y4

   درود …
   بله بعضی گینر ها کراتین و گلوتامین و … دارن
   سریوس مس گزنیه خوبیه چون کراتین و گلوتامین و ۲۵ نوع ویتامین داره
   یا حق

 22. علیرضا

  بله طبق فرمایش شما تغذیه مهمتره فقط بین ماهی طبیعی و سینه مرغ کدومش برا حجم بدنی مهمتره؟

  • Sir.4r1y4

   درود …
   در کل هر دو غذای خوبی هستن ولی ارزش غذایی سینه مرغ از ماهی بالاتره و واسه حجم سینه مرغ بهتره
   یاحق

 23. رسول.ص

  سلام داداش بابت وقتی که میذاری ممنون.خواستم بدونم بین امینو بی سی ای ای و اچ ام بی کدومش برا عضله سازی وحجم بهتره؟کدومش برا دوره کاته و کدومش با پروتیین وی موثرتره؟

  • Sir.4r1y4

   درود …
   آمینو واسه عضله سازیه . بی سی ای ای واسه تفکیک و سفت کردن عضلاته و اچ ام بی واسه دوره نگهداریه .
   آمینو واسه حجم خوبه .
   بی سی ای ای با وی برای تفکیکه خوبه
   یا حق

 24. شاهین

  سلام میخوام بدون هیچ مکملی در یک ماه۳الی۵کیلو افزایش وزن داشته باشم میشه بفرمایین از چه موادی بخورم؟بیشتر کربوهیدرات یا پروتیین؟

  • Sir.4r1y4

   درود …
   بله با تغذیه خوب راحت میتونین .
   هر دو خوبن ولی سعی کن کربوهیدارتت بیشتر باشه

 25. جواد

  سلام میخوام فقط یک امپول سوما بزنم(باقبول همه عوارضش)و هیچ مکمل و استرویید دیگه ای نمیخوام همراهش مصرف کنم حالا میخوام بدونم ایا حجم خوبی میده؟باتوجه به اینکه فقط اینبار و برای اولین بار بزنم و دیگه نزنم سوالم اینه که حجمی که داده برمیگرده؟میشه حدود قیمتش رو هم بفرمایین و اینکه دورش چند وقته؟ شما ترجیح میدین که کنارش از چه مکملی استفاده بشه؟

  • Sir.4r1y4

   درود …
   یه دونه سوما بزنی حجم بگیری ؟
   دوست عزیز سوما دورش حداقل ۹۰ تاس . شما میخای با یه دونه سوما بدنساز شی ؟
   کمترین قیمتش هم میلی ۵۰ تومنه

 26. رامین

  سلام میشه بگین گینر سریوس مس اپتیموم از چندتومن تا چند تومنه؟تفاوت قیمتش بخاطر کیفیت محصوله یا وزنش؟

  • Sir.4r1y4

   درود …
   سریوس مس حدود ۱۸۰ تومنه
   سریوس مس در کل مال شرکت اپتیومه که ربطی به شرکت دیگه نداره ولی وقتی وزن تغییر میکنه قیمت هم بالا میره
   یاحق

 27. رامین

  عذر میخوام باچه مکملی مصرف شه تاثیرش بهتره؟کراتین خوبه؟ایا گینرای دیگه هم بجز سریوس مس واسه وزن خوبن؟

  • Sir.4r1y4

   درود …
   بله با کراتین خوبه
   گینر در کل واسه افزایش وزنه حالا مال شرکت های دیگه هم باشه فرقی نمیکنه همشون تاثیرش یکیه حالا مال بعضی ها طعمش بهتره یا مقدار کالری و … زیادتره
   یا حق

 28. جواد

  شرمنده داداش تاحالا سوما و هیچ امپولی نزدم.حالا این دوره۹۰تایی چقدی خرج داره؟هر تزریقش چند میله؟تاثیر سوما رو بدن چیه ایا حجم و قدرت عضلانی رو زیاد میکنه واس تمرین؟قویتر از سوما داریم؟اگه دوره سما رو برم بعدش دیگه اصلا هیچوقت سوما مصرف نکنم تاثیرش ازبین میره؟لطفا مختصر توضیحی بدین.

 29. پویا

  بازم سلام اینکه میگین برای مصرف دیانابول یا هر قرص و داروی بدنسازی باید حداقل۶ماه یا بیشتر تمرین کرد مثلا منی که حدود دو ماهه تمرین میکنم اگه دیانابول با کراتین و….بخورم تاثیر روم نداره یا منظور شما اینه که زیر ۶،۷ماهیا عوارض داره؟درهرحال اگه الان من مصرف کنم تاثیر روم داره یا نه؟

 30. امید

  سلام حجم سینم اصلا خوب نیس و مدت زیادیه که اصلا نمیتونم به پرس سینه وزنه اضافه کنم چکارکنم سینم داره لاغر میشه.چه مکملی برا افزایش قدرت و وزنه هس که مصرف کنم؟ایا مکمل پمپ خوبه؟اگه خوبه قیمت و وزنشو هم بگین و اینکه چه نوع پمپی و درکنار چه مکملی؟

 31. فرهان

  سلام و درود.مصرف پروتیین وی به همراه کازیین خوبه یا خرج اضافس؟شنیدم مخلوط کردن این دو برا بعد تمرین در رشد و حجم عضلات موثره ایا درسته؟در کنار این دو میتونم از گلوتامین استفاده کنم به نظرتون گلوتامین با وی خوبه؟

 32. هادی

  سلام اگه فقط فقط از قرص دیانابول(بدون هیچ مکمل یا استرویید دیگه ای)کنار تغذیه ام استفاده کنم وزنو بالا میبره یا باید دیانابولو با یه مکمل مصرف کرد؟

 33. یعقوب

  سلام مربیم به من قرص متان همراه کراتین پیشنهاد داده تاثیر این دو باهم روی چیه حجم و وزن میده؟قیمت متان

 34. متین

  سلام مربیم به من متان و کراتین گفته بخور.اگه مصرف کنم وزن و حجم خوبی میده؟قیمت متان۱۰میل۱۰۰تایی رو۱۰۰تومن میده کراتینم۲۵۰گرمی۸۰تومن به نظرتون گرونه؟

  • اسی

   چرا دو اسمه ای شما مردک؟

 35. شاهین

  سلام خواهش میکنم یکی جواب بده.بدنم استعداد خوبی داره قبلا هم دوره رفتم و دیانابول هم خوردم.الان میخوام برا بالابردن وزن و حجمم تزریق سوستانون و قرص اکسی متالون برم.اگه ۸هفته و هفته ای ۲۵۰میلی گرم سوستا برم یعنی۲۰۰۰میلی گرم سوستا در کنار اکسی متالون ایا حجم و وزن خوبی میده؟میشه بفرمایین۲۰۰۰میلی گرم سوستا چقد خرج داره؟چون بار اولمه امپول میخوام بزنم اگه سوتی یا حرف بی ربطی گفتم شما راهنماییم کنین.سپاس

  • مهران

   چه خبره برادر میترکی مثل بادکنک باد میکنی از اون طرف خالی میشی اصلا ارزش نداره اکسی خیلی ضرر داره حداقل به جای دیانابول مصرف کن یا اکه اولین باره یه دوره پری بروه سوس بکارت نمیاد پله پله شروع کن فدات شم

 36. شاهین

  مهران جان داداش فرمایش شما کاملا درسته فقط میشه قیمت امپول سوستا رو بگین و اینکه دوره سوستانون چند تا امپوله؟قربونت مشتی

  • ماهان

   سوس قیمت دقیقش ندارم ولی اصولش اینه واسه دوره اول هر ده روز بزنی خوبه نهایت هر هفته یکی بزن به مدت ۶ هفته بهت جواب میده قبلا ده به بالا بود قیمتاش

 37. شاهین

  راستی داداش اینکه گفتی باد میکنی و خالی میشی منظورت این بود که بعد از دوره حجم و وزنی که داده برمیگرده؟خواهشا بهم بگین.

  • بهزاد

   اره کل حجمش برمیگرده اصلا خوب نیست

 38. شهاب

  سلام دوستان.منم میخوام برای دوره حجمی از اکسی متالون و تزریق دکا استفاده کنم ایا حجم و وزن خوبی میده؟اگه فقط اکسی بخورم حجم میگیرم؟قیمت هر امپول دکا چنده و دورش چندتاییه ؟چون بار اولمه میخوام امپول بزنم.

 39. omid

  سلام خواهشا جواب بدین مهمه برام.من ی دوره برای حجم چند روز دیگه میخوام بردارم که ایناس:گینر-کراتین-اکسی-مولتی ویتامین-سوتانون-ناندرلون داروخونه ای.الان قدم۱۷۵ وزنم۷۰ این دوره تا۸۰ یا بالاتر میرسونه؟ ۲)تزریق ناندرلون با سوس چه روزایی باشه؟باهم در یک روز میشه؟لطفا پاسخ بدین چون بهمن میخوام برم ددلیفت استانی.

 40. محمد لطیفی

  سلام وقت بخیر
  میخواستم بپرسم مصرف یه دوره همزمان دیانابول و سلتج با هم مشکلی نداره؟؟
  ممنون میشم جواب بدید

 41. امير

  سلام وقت بخیر
  یه سوال داشتم. میخواستم بدونم دیانوبلو خالى نمیشه مصرف کرد؟؟
  ممنون میشم جواب بدید.

 42. محمد لطیفی

  سلام وقت بخیر
  برای افزایش حجم تصمیم دارم یه دوره دیانابول و کراتین و گینر بردارم
  میخواستم بپرسم ترکیب این سه مکمل در کنار هم میتونه بازدهی خوبی داشته باشه
  خیلی ممنون میشم جواب بدید..

 43. سید موسوی

  سلام و احترامات به شما؛من چند سال بدنسازی می کنم تازه متوجه شدم که تیرویید پرکار دارم؛می خواستم بدونم آیا می توانم دیانابول استفاده کنم؟تا حالا هیچ گونه استروییدی مصرف نکردم.ممنون

 44. omid

  سلام من یه سوال درمورد پپتاید فول استاتین دارم واسه دوره حجم. میخوام گینر کراتین دیانابول یا اکسی و فول استاتین برم واس حجم.ایا قویترین پپتاید مخصوص حجم زیاد فول استاتینه یا قویترم هست؟ واسه این دوره فول استاتین ۵ویالی خوبه یا۱۰ویالی؟ دوستان خواهش میکنم جواب بدین واجبه؟لطفا

 45. farhad mehrjou

  سلام خسته نباشید . ممنونم بابت ارائی مطالب مفیدتون. من برای اولین بار میخوام از استروئید استفاده کنم و ۱۹ سالمه . یک بسته ۱۰۰ عددی دیانابول ۱۰ میل هم تهیه کردم و طریقه مصرفش رو اینجوری بهم گفتن:
  F@rhad, [19.03.18 15:49]
  هفته ی اول نصف
  هفته ی دوم یک قرص
  هفته ی سوم ۲
  هفته ی چهارم و پنجم ۲٫۵
  هفته ی ششم ۲
  هفته ی هفتم ۱
  هشتم نصف
  به نظر شما درسته ؟ و از این مقدار میتونم نتیجه خوبی بگیرم؟

 46. mohmmad

  سلام
  من ١٧ سالمه ٩ ماهه تمرین میکنم ٣ هفتس دوره گینر کراتین گرفتم تا الان ۴ کیلو اضافه کردم ٧١ کیلو شدم برای دوره بعد دیانابول بگیرم بعدش گینر کراتین بگیرم وزن کم نکنم؟
  برای دوره بعد

  • mohammadreza

   سلام اقا محمد شما با این سن کم و در حال رشد مکمل هم واستون ممنوعه چه برسه به استروئید

 47. بهمن

  سلام من یه دوره دیانابول گینز لب ۱۰۰ عددی وگینر مس تچ ۳۲۰۰ وگین عاپ گرفتم ۱۰ کیلو بهم وزن میده با تغذیه خوب

 48. امین

  سلام و مچکر از مطالب خوبتون..من واسه مسابقات پرس سینه میخواستم یه دوره دیانابول ۱۰۰عددی بگیرم از مربیم..من کلسترول خون دارم..۲۸ سالمه وزنم ۶۵ کیلو..خواستم ببینم عوارضی واسه من نداره؟چون من فقط یه دوره واسه قدرت میخوام بگیرم..دو دل هستم خواستم مطمئن بشم..و اینکه عوارضی اگه داره مقطعیه یا اینکه موندگاره؟با تشکر

 49. amir

  کسی هس دیانابول استفاده کرده باشه زیرنظر مربی؟

 50. مرتضی

  سلام من میخوام س دوره کراتین مصرف کنم ولی نمیدونم چه مقدار و چند روز باید مصرف کنم وزنم ۹۸ کیلو و هفته ای دو روز سنگین کار میکنم

  • بهزاد

   سلام میتونی بارگیری کنی ۴ روز اول روزی ۴ وعده مصرف کنی صبح قبلو بعد تمرین قبل خواب یا روزی دو وفعده قبل و بعد تمرین و روزای که تمرین نداری یه وعده مصرف کنی روالش اینه

 51. Mahdi

  سلام
  میخواستم بدونم پروتئین whey ، کراتین و دیانابول رو میتونم باهم استفاده بکنم و اینکه بعد از مصرف دوره ۶هفته ای دیانابول چه مدتی در بدن ماندگار هستند و مشکل دوپینگ بوجود نمیاد.
  ممنون از اطلاعات مفیدتون.

 52. علی یوسفی

  سلام حین دوره دیانابول باید تاموکسیفون مصرف کرد یا بعد از اتمام دوره

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره