بدن سازان حرفه ای واقعا از چه استروئید‌هایی استفاده میکنند
شما اینجا هستید
مباحث متفرقه در زمینه استروئیدها » بدن سازان حرفه ای واقعا از چه استروئید‌هایی استفاده میکنند

مصرف استروئید در بدن سازان حرفه ای

مواردی که باید آنها را بدانید :

۱) یک بدن ساز حرفه ای میتواند حدود ۸۰۰۰ دلار تا ۲۰۰۰۰ دلار برای یک دوره ۱۶ هفته ای به منظور شرکت در مسابقات هزینه کند.

۲) اکثر بدن سازان حرفه ای توسط پزشکان قابل اعتماد تحت نظارت قرار دارند و این افراد کسانی‌ هستند که دقیقا می‌دانند در حال انجام چه کاری هستند.

۳) اکثر مشکلات و مرگ‌ و میر‌های ناشی‌ مرتبط با بدن سازان در ارتباط با مصرف استروئید نیست بلکه به دلیل استفاده غلط و تفریحی از دارو‌ها می‌باشد.با این بیان دارو‌های ادرار آور و انسولین میتوانند یک بدن ساز را دچار مشکلات جدی کنند.

۴) این مقاله حاوی یک دوره مصرف دارو‌ها برای بدن سازان پیشرفته نیز میشود.هرگز اقدام به امتحان آن نکنید.

مصرف-استروئید-در-بدن-سازان-حرفه ای

مصرف استروئید در بدن سازان حرفه ای

 

 

 

حقیقت

آیا آن بحث‌های داغ زمان کودکی را به یاد دارید که مطرح میکرد آیا کشتی کج گیران واقعا مبارزه میکنند یا خیر؟ زمانی‌ نیز که من بدن سازی را شروع کردم افراد واقعا در این مورد بحث میکردند که آیا بدن سازان حرفه ای از استروئید استفاده میکنند یا خیر.اما کاملا نمیتوان آنها را سرزنش کرد.مجلات بدن سازی در آن زمان‌ها هرگز یک کلمه نیز راجع به استروئید‌ها نمیگفند و اگر کسی‌ هم جرأت سوال در این مورد را پیدا میکرد بدن سازان هیچگاه پاسخ رک و شفافی نمی‌دادند.در آن زمان این موضوع یک راز بزرگ بود و در عین حال واقعا نمی‌شد به آن راز گفت.

امروزه اما اوضاع فرق کرده است اما من همچنان دروغ‌ها و سو برداشت‌های زیادی را در مورد استفاده استروئید‌ها توسط بدن سازان حرفه ای،آماتور و بدن سازان طبیعی می‌شنوم.

اکثر این موارد از شایعات آنلاین و افراد شایعه ساز سرچشمه می‌گیرد که مطالب بی‌ پایه و اساس را گسترش میدهند.در اینجا می‌خواهم یک سری چیز‌ها در مورد یک دوره واقعی که توسط بدن سازان حرفه ای و آماتور‌های رده بالا استفاده میشود را برای شما شفاف سازی کنم.

اول بیایید در مورد سلامت صحبت کنیم.همه ما به سلامتی‌ خود اهمیت میدهیم.حداقل بسیاری از ما اینگونه هستیم.یک رژیم مناسب و استفاده صحیح از مکمل‌ها هنگامی که در یک دوره هستیم نقش بسیار زیادی را در حفظ سلامتی‌ ما ایفا می‌کند.اگر یک تغذیه نامناسب داشته باشیم و از فاکتور‌های سلامتی‌ غفلت کنیم پس نباید انتظار داشته باشید که روی صحنه مسابقه نیز ظاهری بسیار خوب داشته باشید.

من معمولا در طول سال یک زمانی‌ را برای استراحت در نظر میگیرم و با دقت معیار‌های سلامتی‌ خود را اندازه گیری می‌کنم تا اطمینان حاصل کنم که همه چیز نرمال و خوب می‌باشد.در طول سال چه در طول دوره و چه در زمان‌های خارج از دوره همیشه تست‌های منظم خون را انجام میدهم تا اطمینان حاصل کنم همه چیز در رنج مطلوب خود قرار دارد.

با داشتن یک پزشک شخصی‌ شما میتوانید تمام آزمایشات مورد نیاز خود را به سرعت و دقیق انجام دهید.هنگامی که شما با یک پزشک ارتباط شخصی‌ برقرار کنید به راحتی‌ میتوانید تمام آنچه را که انجام میدهید با او در میان بگذارید.سپس با این اطلاعات شما در طول دوره‌های خود به دقت تحت نظر و مراقبت خواهید بود.اکثر بدن سازان حرفه ای دارای پزشکانی هستند که کاملا به آنها اعتماد دارند.با در نظر داشتن اینکه آنها این کار را سالیان زیادی است که انجام میدهند توانسته‌اند در طول این مدت در نهایت یک پزشک خوب را پیدا کنند که همه چیز را در مورد آنها درک کند و کاملا در جهت خواسته‌های آنها عمل کند و نه بر خلاف آنها.

من به اندازه کافی‌ در این سال‌ها خوش شانس بوده‌ام تا هیچگونه مشکل سلامتی‌ جدی را تجربه نکنم.هنگامی که در طول یک دوره سنگین باشید اگر یک آزمایش خون انجام دهید نشانگر‌های سلامتی‌ کبد و کلیه‌های شما میتوانند از رنج نرمال خارج شوند.اما بعد از یک دوره پاکسازی (PCT) پس از چند هفته همه چیز به حالت نرمال باز خواهد گشت.

 

دستول العمل یک فاجعه

تنها افرادی که مشاهده کردم که از مشکلات سلامتی‌ بسیار جدی رنج میبرند کسانی‌ بودند که استروئید‌ها را به صورت تفریحی و بدون آگاهی‌ همراه با مخدر‌ها و مٔسکن‌های دیگر مصرف میکردند.این یک دستور العمل برای ایجاد یک فاجعه می‌باشد.من فکر می‌کنم که هر استروئید یا هر دارویی به این منظور اگر از آن سو استفاده شود میتواند شما را در معرض خطر قرار دهد.با این بیان اگر قرار بود فقط یک مورد را انتخاب کنم که باعث آسیب به بدن سازان حرفه ای میشود آن استفاده از دارو‌های ادرار آور بود. هنگامی که شما به یک مسابقه حرفه ای نزدیک میشوید بدن شما از قبل در آن مقطع در یک حالت آسیب پذیر قرار دارد.

اما افرادی که سالیان به منظور کنترل فشار خون خود از دارو‌های مدر استفاده میکنند هیچگونه مشکلی‌ را مشاهده نکردند.اگر از دارو‌ها با هوشمندی و به شکل مناسبی استفاده شود پس می‌توان از هرگونه ایجاد ریسک اجتناب کرد.مشکل زمانی‌ ایجاد میشود که از آنها سو استفاده یا بیش از حد نیاز قبل از مسابقه استفاده شود.

اگر یک بدن ساز دانش کافی‌ را نداشته باشد انسولین میتواند بسیار خطرناک باشد.اما اگر دقیقا میدانید که در حال انجام چه کاری هستید پس با ایمنی کامل میتوانید آن را انجام دهید.اما اگر به مدت زیادی می‌باشد که از آن استفاده می‌کنید و از هیچ پروتکل مناسبی نیز در جهت استفاده از آن پیروی نمی‌کنید پس قطعا با مشکلات و عوارض بسیار جدی و مهلک روبرو خواهید شد.

اگر واقعا نمیدانید که در حال انجام چه کاری می‌باشید و مدت زمان زیادی نیز هست که از آن استفاده می‌کنید در واقع این کار میتواند حتی منجر به مرگ نیز شود پس در واقع این خود دارو نیست که خطرناک می‌باشد بلکه استفاده بدون آگاهی‌ کامل است که خطرناک می‌باشد.

 

مرگ بدن سازان بر اثر استفاده از استروئید ها

این اتفاق رخ نمیدهد.این موضوع یک سو تفاهم بزرگ می‌باشد و یکی‌ از بی‌ ربط ترین حرف‌هایی است که تا کنون شنیده‌ام.رسانه‌‌ها دوست دارند که به اینگونه داستان‌ها پر و بال اضافه دهند و سریع خود استرویید‌ها را مورد سرزنش قرار دهند بدون اینکه حتی یک تحقیق کامل و جامع در این مورد داشته باشند.افرادی که چنین داستان‌هایی را می‌نویسند هیچگونه تحصیلاتی در زمینه ورزش نداشته‌اند.

البته به غیر از این مسائل نا آگاهی‌ خود افراد نیز کاملا در این مورد دخیل می‌باشد.من بدن سازی را می‌شناختم که در روز ۳۶ واحد هورمون رشد و ۱۰۰ واحد انسولین به صورت روزانه مصرف میکرد.این دوز‌ها به شدت بالا هستند و به شدت خطرناک میباشند.

اگر قصد درآمد زایی دارید بدن سازی دقیقا آن ورزشی نمی‌باشد که شما بخواهید آن را ادامه دهید.متاسفانه این ورزش همانند رشته‌هایی نظیر فوتبال درآمد زایی ندارد.در اکثر موارد حتی یک بدن ساز برای یک دوره حرفه ای خود هزینه بیشتری نسبت به جایزه مسابقه باید هزینه کند.من در مسابقات بدن سازی شرکت می‌کنم زیرا عاشق ورزش هستم و به خاطر شهرت یا درآمد زایی نمی‌باشد.

به عنوان یک بدن ساز حرفه ای من برای یک دوره ۱۶ هفته ای برای مسابقات ۲۰۰۰۰ دلار هزینه کردم.این دوره گران‌ ترین دوره دوران ورزشی من بود و دلیل آن اکثرا به دلیل قیمت بالای (GH) بود.برای فردی در سطح من هزینه بین ۸۰۰۰ دلار تا ۱۵۰۰۰ دلار معقول تر می‌باشد.همه اینها بستگی به قیمت (GH) دارد.

 

یک دوره بدن سازان حرفه ای

پس بنابراین بدن سازان حرفه ای چه چیزی را و چه مقدار از آن استفاده میکنند؟

به شما خواهم گفت.فقط به خاطر داشته باشید که این دوره آموزش یا تجویز یک نسخه خاص برای شما نمی‌باشد بلکه تنها یک نگاه واقع بینانه به یک دوره بدن سازان حرفه ای می‌باشد.یک دوره واقعی کاملا برای هر شخص منحصر به فرد می‌باشد و بر اساس نیاز هر فرد مقادیر دوز‌ها نیز تغییر پیدا خواهد کرد.

 

دوره ۱۶ هفته : راهنمای عمومی‌

۱) ۶-۸ هفته قبل از شروع مسابقات مصرف استروئید‌های با استر طویل را قطع و ترکیبات با استر کوتاه را جایگزین کنید.

۲) همچنان که به مسابقات نزدیک تر میشوید به منظور داشتن ظاهری سخت تر و خشک تر مصرف آنتی استروژن‌ها را افزایش دهید.در اینجا بسیاری از افراد به دلیل عدم آگاهی‌ از این موضوع شکست میخورند.

۳) مصرف تستوسترون ۲-۴ هفته قبل از شروع مسابقات باید قطع شود.برخی‌ افراد هستند که میتوانند که مصرف را تا آخرین روز نیز ادامه دهند اما این موضوع واقعا بستگی به شرایط فرد دارد.اگر خواهان یک شکل فیزیکی‌ پر و خشک هستید می‌بایست مصرف آن را زودتر قطع کنید.

۴) اطمینان حاصل کنید که در طول دوره از مکمل‌های مناسب جهت تامین سلامت خود استفاده می‌کنید.من از مکمل‌های حمایت کننده کبد نظیر (Flameout) و (Curcumin) استفاده می‌کنم.

۵) سادگی‌ کلید همه چیز می‌باشد.دوره شما نیازی ندارد که پیچیده باشد.اگر یک بدن ساز حرفه ای و با تجربه نباشد (که البته همه گمان میکنند حرفه ای هستند!) باید از دوز‌های پایین تر استفاده کند.

 

نمونه یک دوره ۱۶ هفته ای : دوز‌های متوسط تا بالا

نمونه زیر یک نمونه رایج از دوره بدن سازان حرفه ای می‌باشد.دوره زیر را من قبلا انجام داده‌ام و انجام آن را به هیچ شخصی‌ پیشنهاد نمیکنم!

هفته ۱-۱۰ : تستوسترون انانتات، ۷۵۰ میلی‌گرم در هفته (۱۰۰۰-۱۲۰۰ میلی‌گرم برای حرفه ای ها)

هفته ۱-۱۰ : بولدنون آندساینلات ۸۰۰ میلی‌گرم در هفته (۱۰۰۰ میلی‌گرم برای حرفه ای ها)

هفته ۱-۱۰ : ترنبولون انانتات، ۶۰۰ میلی‌گرم در هفته (۸۰۰ میلی‌گرم برای حرفه ای ها)

هفته ۱-۸ : دیانابول، ۵۰ میلی‌گرم در روز (تا ۱۰۰ میلی‌گرم برای حرفه ای ها)

هفته ۱۰-۱۶ : تستوسترون پروپیونات ۱۰۰ میلی‌گرم روز در میا‌‌ن (۱۰۰ میلی‌گرم هر روز برای حرفه ای ها)

هفته ۱۰-۱۶ : ترنبولون استات ۱۰۰ میلی‌گرم روز در میا‌‌ن (۷۵-۱۰۰ میلی‌گرم روزانه برای حرفه ای ها)

هفته ۱۰-۱۶ : مسترون پروپیونات ۱۰۰ میلی‌گرم روز در میا‌‌ن (۱۰۰ میلی‌گرم روزانه برای حرفه ای ها)

هفته ۱۰-۱۶ : وینسترول یا آناوار ۵۰ میلی‌گرم روزانه

هفته ۸-۱۶ : تریودوتیرونین (T3) شروع با ۲۵ میکروگرم روزانه و افزایش دوز در صورت نیاز

هفته ۱۲-۱۶ : هالوتستین شروع با ۲۰ میلی‌گرم روزانه و افزایش به میزان ۱۰ میلی‌گرم در هر هفته (برای افرادی که از لحاظ ذهنی‌ قوی نیستند انتخاب خوبی‌ محسوب نمی‌شود)

هورمون رشد دارویی : ۶-۱۲ واحد روزانه برای کل دوره (برخی‌ افراد تا ۳۰ واحد در روز نیز مصرف میکنند که تعداد این افراد بسیار نادر می‌باشد).

انسولین : مصرف آن تنها برای بدن سازان حرفه ای مجاز می‌باشد! ۵-۱۰ واحد قبل از تمرین که این دوز متوسط می‌باشد و بسیاری از افراد هستند که از مقادیر بسیار بیشتری نیز استفاده میکنند.زمان قطع مصرف انسولین بسیار شخصی‌ می‌باشد و کاملا بستگی به شرایط، احتباس آب و مقدار کربوهیدراتی که بدن ساز مصرف می‌کند دارد.مصرف آن میتواند تا خود مسابقه ادامه داشته باشد یا میتواند چند هفته قبل قطع شود و دوباره بعد از آن مجددا مصرف شروع شود.

کلن بوترول نیز جز گزینه‌‌ها می‌باشد که میتواند ۶-۸ هفته قبل از مسابقات شروع مصرف آن آغاز شود.اکثرا از دوز‌های پایین ۲۰-۴۰ میکروگرم مصرف آن آغاز میشود.

 

آنتی استروژن ها

نولوادکس (تاموکسیفن) : ۲۰ میلی‌گرم روزانه در طول دوره، در صورت نیاز ۶ هفته قبل از شروع مسابقات میزان آن میتواند افزایش یابد.

آریمیدکس : در طول دوره با میزان دوز ۱ میلی‌گرم روزانه و در صورت نیاز ۶ هفته قبل از شروع مسابقات میزان آن افزایش یابد.

پرو ویرون : ۲۵ میلی‌گرم روزانه ۸ هفته از قبل از شروع مسابقه، با نزدیک شدن به زمان مسابقه میزان آن افزایش پیدا می‌کند تا حدود ۱۰۰ میلی‌گرم روزانه.

نکته : در این مقاله هفته آخر قبل از مسابقه توضیح داده نشده است زیرا این هفته بسیار پیچیده بوده و به راحتی‌ نمی‌توان به شکل عمومی‌ دستور العمل داد پس در اینجا توضیحی در مورد آن ندادیم.

هر کسی‌ که از چنین دوره ای استفاده می‌کند بسیار حرفه ای می‌باشد و میداند که هفته آخر مربوط به هر مسابقه با دیگری متفاوت می‌باشد.آنها برای این هفته از قبل برنامه ریزی نمیکنند.اگر کسی‌ بدون اینکه به شما نگاهی‌ کند و تغییرات را کاملا زیر نظر داشته باشد برای هفته آخر به شما برنامه داد بدانید که او فردی بدون دانش کافی‌ می‌باشد.

 

بهترین نکته برای افزایش حجم در فصل خارج از مسابقات

ترکیب (Humalog) و (Plazma) ده دقیقه قبل از تمرین به میزان ۵-۱۰ واحد همراه با ۲-۳ وعده (Plazma).برای مبتدی‌ها پیشنهاد نمی‌شود.

 

 اخطار :هدف از اطلاعات گرد آوری شده فراهم آوردن اطلاعات مختصری برای خوانندگان سایت ادکوان می باشد به خوانندگان توصیه می شود از مصرف بسیاری از داروهای معرفی شده پرهیز کرده یا زیر نظر پزشک آنها را مصرف نمایند توصیه میشود جهت مصرف داروهایی که مطمئن نیستید با پزشک معتبر و ذی صلاح مشورت کنید .

سری مقالاتی که تحت عنوان« استروئیدها » در این سایت به نمایش گذاشته می شود ، تنها با هدف روشنگری و گسترش دامنه اطلاعات بازدیدکننده گان ، ورزشکاران و مربیان عزیز تهیه شده و به هیچ عنوان قصد ترویج یا تشویق مصرف این دسته مواد ( استروئیدها ) را نداریم. لازم به ذکر است که در صورت سوء استفاده از مطالب علمی این مقالات و مصرف خودسرانه افراد، هیچ مسولیتی متوجه اینجانب و دست اندرکاران سایت نخواهد بود . در ضمن یادآوری می کنم که اکثر مواد مورد اشاره در در دسته استروئیدها یا در زمره مواد ممنوعه بوده و یا تنها با تجویز پزشک قابل استفاده هستند .

منبع :

https://www.t-nation.com

 

 

 1. ماهان

  مثل همیشه عالی

 2. قادر

  عالی بود ای ول

 3. بهزاد

  لایک به ادکوان

 4. رضا پروین

  سلام ترنبولون رو با نادرلون میشه مصرف کرد ؟

  • Masoud Kord

   انسولین Plazma دیگه چیه؟
   این اسم اصلا وجود خارجی داره؟
   حتما اشتباه تایپی وجود داره اصلاح کنید

 5. Masoud kord

  انسولین Plazma دیگه چیه؟
  این اسم اصلا وجود خارجی داره؟
  حتما اشتباه تایپی وجود داره اصلاح کنید

 6. حفاظ شاخ گوزنی

  اقا لینک مطلبو من پیدا نکردم.میشه راهنماییم کنید؟

 7. احسان سیف

  سلام من ٢٧ سالمه قبلا بدنسازی کار میکردم
  الانم حدود شش ماهه دارم کار میکنم و قدم ١٨٠ وزنم ٧۵.دو دوره مکمل مصرف کردم و الان یه دوره استریید برداشتم ک شامل ده میل تست ٢۵٠ و ده میل تست سیپیونات ک با هم مخلوط میکنم و صو چهل تا دیانابل ۵ و کربو پروتیین ..وتقریبا اخرای دورمه و هیچ حجم و وزنی نگرفتم..میشه راهنمایی کنید واسه حجم چی مصرف کنم..البته اینم بگم این دورم چهار هفته ایه و هفته اول شنبه و سه شنبه هفته دوم شنبه دوشنبه چهارشنبه و هفته سوم شنبه دوشنبه چهارشنبه و هفته اخر شنبه سه شنبه.تست ها رو قاطی میکنم و میزنم ولی هیچ نتیجه ای نگرفتم.لطف کنید راهنمایی کنید
  ممنونم

  • یوسف کریمی

   سلام،به نظر من شما اول باید وزنتو اوکی میکردی و بعد دست ب استروئید میزدید دوره ای ک شما دارین الان نباید ازش انتظار ترکوندن داشته باشین شما اول باید دوره های مکملو تمام میکردی و دراخر به سراغ استروئید میرفتید ک این کار اصلا توصیه نمیشه بعد از ی مدت ن چندان طولانی متوجه عوارضش خواهی بود دوست من موفق باشی

 8. Ahmad

  سلام.من میخام ۱۲ساعت قبل از رکورد شنا یه آمپول بزنم بدنم قوی بشه شما چی پیشنهاد میکنید؟

 9. Olymipa

  👌🏽👌🏽👌🏽👏👏👏

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره