تاثیر استحمام بر اشتها و رشد عضلانی
شما اینجا هستید
مقالات متفرقه » تاثیر استحمام بر اشتها و رشد عضلانی

تاثیر استحمام بر اشتها و رشد عضلانی

محققان دانشگاه وسترن استرالیا (پرت) مردان ورزشکاری را برای ۴۰ دقیقه تحت تمرین با تردمیل قرار دادند و سپس از آنها خواستند بلافاصله ۲۰ دقیقه در یک وان پر شده از آبی با دمای ۱۵ درجه سانتی گراد حمام کنند.

طبق گزارش محققان که در شماره ۲۰۱۱ ژورنال علم و طب در ورزش به چاپ رسید ، پس از دوش آب سرد ، افراد در یک رستوران سلف سرویس حدود ۲۰۰ کالری صبحانه بیشتری خوردند نسبت به کسانی که دوش نگرفته بودند.

تاثیر-استحمام-بر-اشتها-و-رشد-عضلانی

تاثیر استحمام بر اشتها و رشد عضلانی

این مصرف غذای بیشتر و افزایش اشتها می تواند به دلیل کاهش سطوح لپتین باشد و افزایش سطوح گریلین – دو مورد از هورمون هایی که وظیفه تنظیم اشتها و احساس سیری را بر عهده دارند.

بنابراین اگر در تلاش برای چربی سوزی هستید ، شاید استفاده از دوش آب سرد گزینه مناسبی برای شما نباشد. بالعکس کسانی که دچار کمبود اشتها هستند و در پی افزایش حجم ، بهتر است استفاده از دوش آب سرد پس از تمرین را مدنظر قرار دهند. اگر نمی توانید آب سرد را تحمل کنید از دوش آب ولرم استفاده کنید.

خواننده محترم، این مطلب در سایت ادکوان ( پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ ) منتشر شده و شما هم اکنون درحال خواندن نسخه کپی آن هستید. لطفا جهت حمایت از ما، به سایت ادکوان مراجعه کنید. متشکرم.
Edcoan.ir

محققان کشف کردند حتی وقتی افراد از حمام با آبی حدود ۳۲ درجه سانتی گراد استفاده کردند ، به مدت ۲۰ دقیقه پس از تمرین ، باز هم پس از آن حدود ۲۵۰ کالری غذای بیشتر میل کردند.

اجرا می کند و در هر تکرار پاهای خود را عوض می کند.

تهیه شده در پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ (ادکوان – Edcoan.ir)

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره