لیست ۱۰ نفر از قویترین مردان جهان در تمام دوره ها
شما اینجا هستید
بدنسازی و فیتنس » لیست ۱۰ نفر از قویترین مردان جهان در تمام دوره ها

۱۰ مورد از قویترین افرادی که تاکنون روی زمین قدم نهاده اند:

 ۱۰ مرد قوی برتر تاریخ جهان

ما رکودهای تاریخی را از تمام ورزش های قدرتی جستجو کرده ایم تا به شما با عنوان ۱۰ مورد از قویترین مردان در تمام دوره ها ارائه نماییم.

۱۰- قوی ترین مرد: برایان شاو (BRIAN SHAW)

 BRIAN SHAW

متولد: ایالات متحده آمریکا، ۱۹۸۲ قد: CM+200 وزن: ۱۹۷ کیلوگرم
شاو وجهی مشترک با مرد افسانه ای “بیل کازمایر” دارد – هردوی آنها به طور کلی پس از پنج مرتبه در رتبه بالای سوم قوی ترین مردان جهان قرار گرفته اند. شاو، دو مرتبه برنده WSM در سال های (۲۰۱۱، ۲۰۱۳) و در رقابت با هومر، بهترین وزنه بردار ۴۴۰ کیلوگرم در ددلیفت و ۵۰۸ کیلوگرم در ددلیفت تایر (با تسمه) شده است. در سالن ورزش، او با وزنه برداری یک ضرب (اسکوات) ۳۷۴ کیلوگرم، پرس سینه ۲۴۲ کیلوگرم و ددلیفت ۴۴۷ کیلوگرم (با تسمه) شناخته شده است.

۹- وزنه بردار: لئونید تاراننکو (LEONID TARANENKO)

 LEONID TARANENKO

متولد: اتحادیه جمهوری شوروی، ۱۹۵۸
قد: ۱۸۰ سانتی متر
وزن: ۱۱۸ کیلوگرم
تاراننکو با رجوع به سال ۱۹۸۸، رکورد جهانی را در حرکت دو ضرب وزنه برداری ( ۲۶۶ کیلوگرم) و نهایتا ( ۴۷۵ کیلوگرم) بدست آورده است و این رکوردها هنوز تا به امروز باقی ماده است. با توجه به تغییر ساختارها و قوانین فدراسیون بین المللی و کلاس های وزنه برداری، رکوردهای رسمی تاراننکو مدت طولانی باقی نماند اما میزان وزنه برداری های او هنوز هم مانندی ندارد. می دانید که بلند کردن شش ورقه آهن چقدر سخت است؟ تصور کنید آن را بالای سر نگه دارید. حالا متوجه می شوید که او واقعا قدرتمند است!

دانلود رکورد ۲۶۶ کیلوگرمی

لینک دانلود 

 

۸- پاورلیفتر: اندی بولتون (ANDY BOLTON )

 ANDY BOLTON

متولد: انگلیس، ۱۹۷۰ قد:۱۸۰ سانتی متر
وزن: ۱۵۹ کیلوگرم
اندی بولتون انگلیسی اولین مرد تاریخ است که ۱۰۰۰ پوند معادل ( ۴۵۳ کیلوگرم) را با ددلیفت انجام داده است. دوبار در حین مسابقه، دستاورد خود را با کشیدن ۱۴۵۵ کیلوگرم بدست می آورد و سپس ۴۵۷ کیلوگرم رکورد می زند. بولتون همیشه بالاترین رتبه چهارم وزنه برداری یک ضرب (اسکوات) ( ۴./۵۵۰ کیلوگرم) و در مجموع سه وزنه خود ۹۳۴ .۱۲۷۲ کیلوگرم بالاترین رتبه سوم در تاریخ را تصاحب می کند. او یکبار گفت که هدفش شکستن وزنه افسانه ای ۳۰۰۰ پوند (۱۳۶۰ کیلوگرم) در کل بود، شاهکاری که حتی به خواب اکثر وزنه برداران هر دوره هم نمی آید.

۷- پاورلیفتر: برایان سیدرز (BRIAN SIDERS)
متولد: ایالات متحده امریکا قد: ۱۸۸ سانتی متر وزن: ۱۵۶ کیلوگرم

BRIAN SIDERS

سیدرز به لیست قابل توجهی به خاطر کل قدرت خود تعلق دارد – او در هر سه وزنه برداری با بهترین امتیاز، ۴۶۲ کیلوگرم در اسکوات، ۳۶۲ کیلوگرم در پرس سینه و ۳۹۲ کیلوگرم در ددلیفت برتری دارد. بهترین میزان وزنه های بلند کرده او ۲۹۵ کیلوگرم در پرس سینه و ۳۸۱ کیلوگرم در ددلیفت است. سیدرز با دستیابی به شاهکارهای مزبور بدون تمرین برای بهبود عملکرد مفتخر است، این بدان معنی است که قدرت او صرفا از نعمت ژنتیکی و کار سخت مشتق شده است بسیار شبیه به سایر مردان زیر…

۶- قوی ترین مرد: ادی هال (EDDIE hall)

EDDIE hall

متولد: انگلستان، ۱۹۸۸
قد: ۱۸۹ سانتی متر
وزن: ۱۷۳ کیلوگرم
این قوی ترین مرد انگلیسی اخیرا در مسابقات آرنولد در شهر ملبورن، با بلند کردن ۴۶۲ کیلوگرم در مقابل آقای شوارزنگر که هیجان زده بود، رکورد جهانی ددلیفت را بدست آورد. او همچنین چندین بار در قوی ترین مردان بریتانیا، قوی ترین مردان انگلستان و قوی ترین مردان انگلند پیروز شد و در مسابقات قوی ترین مردان اروپا و جهان رقابت کرد. در حالی که او روزهای خود را صرف پرتاب وزنه های سنگین تاکنون می کرد، زمانی که در دوران نوجوانی بود، جزء قهرمان ملی شنا بود.

۵- قوی ترین مرد: واسیل ویراشتیوک (VASYL VIRASTYUK)

VASYL VIRASTYUK

متولد: اوکراین، ۱۹۷۴ قد: ۱۹۰ سانتی متر وزن: ۱۴۵ کیلوگرم
ویراشتیوک اولین کسی است که تاکنون جزء قوی ترین مرد در قید حیات به ترتیب در هردو مسابقات قوی ترین مردان جهان و قهرمانی جهانی IFSA برنده سال های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۷ شناخته شده است.
در واقع، او پیروزی با فاصله امتیازی کم بدست می آورد و کسی است که در صدر لیست قرار دارد زمانی که در مسابقات IFSA به پیروزی می رسد. به علاوه، قوی ترین مرد اوکراینی جایگاه دوم را در قوی ترین مرد مسابقات آرنولد در سه مرحله (۰۷-۲۰۰۵) بدست می آورد. حالا او ۴۰ سال دارد و از مسابقات برای مدتی برکنار شده است، اما دست اوردهای او همه برجا می ماند.

۴- وزنه بردار، نمایش دهنده : پاول اندرسون (PAUL ANDERSON )

PAUL ANDERSON

محل زندگی: ایالات متحده آمریکا
قد:۱۷۵ سانتی متر وزن: ۱۵۹ کیلوگرم
نام پاول اندرسون شاید یکی از بحث برانگیزترین موارد در این لیست باشد. توسط برخی ادعا شده است که او قویترین مردی است که تاکنون زیسته است، همچنین او شک و تردید خود را هنوز دارد. اسکوات او با ۱۲۰۰ پوند ( ۵۴۴ کیلوگرم) واقعا مورد بحث است، اما دکتر تاد شخصا شاهد ۷۰۰ اسکوات ( ۳۱۷ کیلوگرم) او هشت بار در نمایش داده است – موقعی که مقام رکورد جهانی ۱RM برای اسکوات تقریبا ۳۱۵ کیلوگرم بود. اندرسون در وزنه برداری مدال طلای المپیک آمریکا را در ملبورن در سال ۱۹۵۶ بدست آورد.

۳- وزنه بردار، قوی ترین مرد : بیل کازمایر(bill kazmaier)

bill kazmaier

متولد: ایالات متحده آمریکا قد: ۱۹۰ سانتی متر وزن: ۱۵۰ کیلوگرم
اکثرا “کاز” را قوی ترین قوی ها در نظر می گیرند و بحث کردن راجع به آن دشوار است. کازمایر برنده مسابقات ۸۰، ۸۱ و ۸۲ WSM است، او برای رقابت در سال ۱۹۸۳ توسط تشکیل دهندگان مسابقه ممنوع شد زیرا گمان بر این شد که تا زمانی که او در مسابقات است هیچ کس دیگری شانس پیروزی ندارد. کاز اولین مردی بود که همه پنج سنگ مک گلاشان (McGlashen) را بلند کرد، که وزن آن بین ۹۰ تا ۱۶۰ کیلوگرم بود. ۳۳۰ کیلوگرم پرس سینه او به عنوان رکورد جهانی برای سال ها ماندگار بود و پس از مدت کوتاهی او مطمینا بهترین را برای خود خواهد داشت. مجموع ۱۰۹۹ کیلوگرم او به سال ۱۹۸۱ برمی گردد، که هنوز رکوردی برای رده وزنه برداری امروز است.

۲- وزنه بردار، قوی ترین مرد، کشتی گیر : مارک هنری (MARK HENRY)

 MARK HENRY

متولد: ایالات متحده امریکا، ۱۹۷۱ قد: ۱۹۳ سانتی متر وزن: ۱۸۷ کیلوگرم
هنری تمایز منحصر به فردی نسبت به ویژگی انسان بودن دارد که تاکنون هردو عنوان وزنه بردار آمریکا و قهرمان وزنه های بسیار سنگین پاورلیفتینگ را از برکرده است. با توجه به شاهکار باورنکردنی او، دکتر تاد معتقد است که هنری یک نیروی بالقوه درونی را ذخیره کرده است که ما هرگز نمی توانیم آن را به عنوان کاری حرفه ای دنبال کنیم. بنابراین در حداقل تئوری، هنری ممکن است قوی ترین مرد تاریخ بوده باشد. هرچند، که ما تصور می کنیم که هرفردی می تواند نیرو و ضربه های او را داشته باشد…

۱- وزنه بردار، قویترین مرد : زیدروناس ساویکاس (ŽYDRŪNAS SAVICKAS)

ŽYDRŪNAS SAVICKAS

متولد: لیتوانی، ۱۹۷۵ قد: ۱۹۰ سانتی متر وزن: ۱۸۱ کیلوگرم
از نظر ما، او قوی ترین مرد هر دوره است. نمی توانید با این اعداد مخالفتی کنید: ساویکاس مسابقه قوی ترین مردان آرنولد را هفت بار در سال های (۰۸-۲۰۰۳، ۲۰۱۴) برده است، که واقعی ترین آزمون قدرت واقعی از مسابقه شناخته شده WSM در نظر گرفته شد. در سال ۲۰۰۵، او رکوردهای جهانی برای پیروزی در مسابقه قویترین مرد جهان IFSA شکست داد. منیع سایت ادکوان.او دوباره در سال بعد افتخارات زیادی بدست آورد. ساویکاس جایگاه دوم در مسابقات WSM در سال ۲۰۰۲، ۲۰۰۳ و ۲۰۰۴ قرار گرفت، او معمولا بر مسابقاتی که شامل قدرت واقعی است تسلط دارد، در حالی که به خوبی کسانی که سرعت و چابکی نیاز دارند انجام نمی دهد. در سال ۲۰۰۹، از طریق پیروزی در WSM این حرکات را پشت سر گذاشت – موفقیت های خود را در سال های ۲۰۱۰، ۲۰۱۲، ۲۰۱۴ تکرار کرده است. در سال ۲۰۱۴، ساویکاس همچنین رکورد جهانی جدیدی را با ۵۰۰ پوند (۲۲۷ کیلوگرم) به منظور تکمیل سایر مجموعه خود بدست آورده است: اسکوات تنها ۴۰۰ کیلوگرم، ددلیفت ۴۰۸ کیلوگرم و پرس سینه ۲۸۵ کیلوگرم.

لینک دانلود  ۵۲۵ کیلو رکورد جهانی ددلیفت در ارنولد کلاسیک

دانلود

 1. ابراهیم

  دمشون گرم مل همیشه عالی
  بهترین سایت بدنسازی ایران

  • مدیریت

   با سلام و ممنون از تشریف فرمائیتون

 2. ali

  on aks avali videosh hast lotfan bezarin

 3. مدیریت
 4. احمدرضا

  مثل همیشه عالی

 5. کوروش شریفی

  سایت بسیار خوب و جامعی دارید، اما پیشنهاد می کنم با توجه به اینکه سایت حرفه ای و معتبری می باشید مقالات را حرفه ای تر ترجمه کنید و از نرم افزار جهت این کار استفاده نکنید.

 6. محمد

  خدا بیامورزه روح ا… داداشی
  راستی پس رضا زاده چی؟

 7. میثم

  سلام عمرا گرد پای پهلوان خلیل عقاب هم نخواهند شد با۹۰کیلو وزن و۶۰سال سن بچه فیل۱۸۰۰کیلویی رو بلند کرده اونم بدون داروهایی که اینا میخورن پس پرچم ما ایرانیان بالاست

 8. حسین

  داداش ماریوس پودزیانوفسکی رو فراموش کردی

 9. یحیی رخشی

  میثم ای ول

 10. میثم حسنی

  سلام پس چرا رکورد پهلوان خلیل عقاب رو نگذاشتید ک با وزن ۹۰کیلو گرم توی سیرک جری کاتلر انگلستان به مدت۵سال فیل باوزن ۱۸۰۰کیلوگرم رو بلند کرد

 11. فرشاد

  ماریوس پودزیانوفسکی با۵بارقهرمانی جهان یادت رفت

 12. شاهرخ

  در مورد قد و وزن ورزشکارها، بیشتر اطلاعاتتون نادرست بود، به عنوان مثال قد برایان شاو ۲۰۳سانتی متر و قد ادی هال ۱۹۳ سانتی متر هست، ضمنا بهیچ وجه نمیشه ده نفرو برتر مطلق دانست هرسال کسی که قوی ترین مرد جهان میشه باید تو لیست قوی ترین مردان تاریخ قرار بگیره

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره