فیل هیث و هفتمین عنوان قهرمانی در مسترالمپیا
شما اینجا هستید
اسلایدر » فیل هیث و هفتمین عنوان قهرمانی در مسترالمپیا

پس از کسب هفتمین عنوان قهرمانی در مسترالمپیا و برابری کردن با تعداد قهرمانی‌های آرنولد شوارتزنگر” برترین بدنساز همه‌ی ادوار”، فیل هیث قهرمانی‌اش را در دورنمایی تاریخی قرار داده است که فقط خودش قادر به این کار است.

مصاحبه‌ای از: جو ووبن(JOE WUEBBEN)

عکاس: پر برنال(PER BERNAL)

قهرمان دوباره صحبت می‌کند، همه‌ی ما با او آشنا هستیم. حالا او برای هفتمین بار آقای المپیا است. اما با شهرتی که او در این چند سال کسب کرده و به عنوان یکی از برترین بدنسازان تاریخ شناخته می‌شود، در این زمان حرف زیادی برای گفتن نداشت. او قبل از مسابقات مسترالمپیا ۲۰۱۷ نسبتاً ساکت بود اما در مسابقه و پس از پیروزی قاطع بدنش، با صدای بلند و رسا در ۱۶ سپتامبر فریاد می‌زد. این هفتمین قهرمانی متوالی او بود. چهار روز بعد او یک مصاحبه‌ی اختصاصی با فلکس انجام داد که در ادامه می‌خوانید. او این بار نیز حرف‌های زیادی داشت. گفتنی است که او با هفت قهرمانی آرنولد برابری کرده‌ است و اگر در کلامش صادق باشد، همان طور که همیشه است، او سال بعد هم دقیقاً همین موقع با دستاوردهای بیشتر برای صحبت کردن، اینجا خواهد بود.

فلکس: به نظر می‌رسد من در حال رکورد شکنی هستم زیرا هر سال سؤالات یکسانی از تو می‌پرسم. اما … مسترالمپیا ۲۰۱۷ با مسترالمپیای ۲۰۱۶ چه فرقی می‌کرد؟ البته جایگاه تو در هر دو دوره یکسان بود.

فیل هیث: به ‌وضوح نفرات دوم متفاوت بودند. قطعاً جایگاه دوم برای کسی تثبیت‌شده نیست. این چیزی بود که امسال به آن اشاره کردم. مثل زمانی که رونی کلمن و جی کاتلر بودند. همیشه این دو نفر بودند و بعد از آن‌ها نفرات دیگر. برای من الزامی‌ است تا هر سال یک بدن جدید ارائه دهم، در این صورت هواداران متوجه تفاوت‌ها می‌شوند، همان طور که داوران این تفاوت‌ها را می‌بینند. هر سال یک آدم جدید بر سکوی دوم قرار دارد و همیشه یکی ناامید می‌شود. من مطمئن هستم شاون رودن از این که از رتبه‌ی دوم به پنجم تنزل کرده ‌است دلسرد شده.

فلکس: همان طور که اشاره کردی ما قبلاً شاهد رقابت فیل هیث-کای گرین بودیم و بعد از آن هیث-رودن و حتی کمی قبل تر رقابت جی کاتلر و فیل هیث وجود داشت. حالا چطور؟ آیا رقابت فیل هیث- بیگ رامی در جریان است؟

فیل هیث: من این طور فکر نمی‌کنم. ویلیام بوناک در روز جمعه بیگ رامی را شکست داده بود. فکر می‌کنم باید پنج هیولای اول را ببینیم. در حال حاضر نمی‌دانم رقیب اصلی در سال بعد چه کسی خواهد بود. چیزی که رقیب اصلی را مشخص می‌کند برتری آن‌ها در مسابقات بعد از المپیا است. اما کدام یک از چهار نفر بعد از من به غیر از دکستر جکسون در آرنولد کلاسیک شرکت می‌کنند؟ قبلاً دیده‌ایم که به غیر از دکستر جکسون هیچ کدام در آرنولد کلاسیک  رقابت نکردند. هر سه نفر یعنی رودن، رامی، بوناک باید در آرنولد کلاسیک رقابت کنند تا معلوم شود که رقیب اصلی در مسترالمپیای بعدی چه کسی است. البته برای دکستر نیازی نیست که این کار را انجام دهد ولی دیگران باید در آرنولد کلاسیک رقابت کنند.

فلکس: قبلاً گفته بودی زمانی که در اوج آماده‌سازی برای مسترالمپیا هستی به کسی جز خودت فکر نمی‌کنی. امسال در مقایسه با سال ۲۰۱۶ چگونه بودی؟

فیل هیث: صادقانه بگویم به کارهایی که دیگران می‌کنند توجه نمی‌کنم. پندهای خوبی از دوستم پیتر مک‌گاف، سردبیر سابق مجله‌ی فلکس، گرفتم. پیتر می‌گفت خودت را همان‌طور که دوریان یتس پنهان می‌کرد، پنهان کن. هر چیزی را آنلاین به نمایش نگذار و همین‌طور به کارهایی که دیگران می‌کنند توجه نکن. تو قهرمان هستی. تلاش کن و کارت را انجام بده و اگر این کار را بکنی فیزیک بدنی‌ات خودش همه‌ی حرف‌ها را می‌زند. به پندهای پیتر گوش کردم و واقعاً احساس می‌کنم بدنم همه‌ی حرف‌ها را زده‌ است. دوباره یک پیروزی قاطع در مقابل رقبایی واقعاً قوی به‌دست آوردم.

بزرگترین دستاوردم از این پیروزی این بود که می‌توانم چیزهای بیشتری در مورد بدنم یاد بگیرم و این قطعاً سال ۲۰۱۸ را برایم بسیار ویژه‌تر خواهد کرد. اگر اوضاع همین‌طور پیش برود بهترین بدنم تا به امروز را بر روی استیج خواهم آورد. چون شما تجربه‌هایی به‌دست آورده‌اید، حالا می‌دانید که بدنتان قادر به اجرای چه کارهایی است و از عهده‌ی چه کارهایی برنمی‌آید.

فلکس: بعد از کنفرانس مطبوعاتی که یک روز قبل از مسابقات آغاز شد، به نظر می‌رسید تو از سخنان تند و انتقادی سایر ورزشکاران لذت می‌بردی در حالی که سایرین اذیت می‌شوند. تو فکر می‌کنی این به‌ دلیل مفید بودنش برای ورزش است یا این که نقدها و این سخنان از جایگاه احترام می‌آیند؟

فیل هیث: فکر می‌کنم تقریباً از هر دو ناشی می‌شود. من از ورزش قبلی‌ام بسکتبال به بدنسازی آمدم و در چه ورزشی به غیر از بسکتبال بیشتر مزخرف می‌گویند [می‌خندد]؟ این شبیه قسمتی از بازی است. بنابراین وقتی وارد بدنسازی شدم مردم کمتر نقد می‌کردند و حرف‌های مخالف می‌زدند. خیلی‌ها از من حرف‌های تخریبی و انتقادی شنیدند ولی این فقط به این خاطر بود که مردم بروند و مسابقات را به طور زنده ببینند، در حقیقت برای فروش نمایش‌ها بود. شاون رودن هم حرف‌های زیادی برای گفتن در مجلات و یوتیوب داشت ولی قطعاً او باید حرف‌هایش را می‌خورد. او مجبور بود که ساکت باشد. من انتظار یک حمله‌ی بی امان از او را داشتم ولی او نسبتاً ساکت بود. احتمالاً دلیلش این بود که او در اوج نبود و نمی‌خواست با حرف‌هایش خودش را احمق جلوه دهد.

من با هر کسی که حرفی در کنفرانس مطبوعاتی داشت راحت بودم. اگر حرفی در ذهنتان است و در کنفرانس مطبوعاتی هستید چه جایی بهتر از آن برای بیان آن‌ها وجود دارد؟ بیگ رامی را دیدید. او انگار کمی بیشتر کار کرده بود. اگر از من بپرسید این واقعاً چیزی نبود که می‌خواست بگوید. اما به هر حال او کارش را کرد. طوری صحبت کرد که انگار قرار بود بهترین قهرمان مسترالمپیای تاریخ شود. این واقعاً ادعای بزرگی است [می‌خندد]. حتی فکر نکنم حرف‌های خودش را هم فهمیده باشد. من نمی‌خواهم سایر ورزشکاران را برای باورهایشان و یا این که می‌خواهند بهترین باشند مسخره کنم، من با این موضوع هیچ مشکلی ندارم و راحت هستم.

 

بخش دوم مصاحبه رو میتونین در اینجا مطالعه کنید.

بخش دوم مصاحبه رو میتونین در اینجا مطالعه کنید.

بخش دوم مصاحبه رو میتونین در اینجا مطالعه کنید.

 

با کلیک بر روی تصویر، رقابت فیل هیث و رقبایش را در مسترالمپیا ۲۰۱۷ رو مشاهده کنید.

  1. گروه تحقیقاتی متافکر

    سلام. مطالب مفیدی و کاربردی را در سایت قرار دادین. بسیار سپاسگزارم

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره