فیل هیث و هفتمین عنوان قهرمانی در مسترالمپیا
شما اینجا هستید
بیوگرافی قهرمانان » فیل هیث و هفتمین عنوان قهرمانی در مسترالمپیا

پس از کسب هفتمین عنوان قهرمانی در مسترالمپیا و برابری کردن با تعداد قهرمانی‌های آرنولد شوارتزنگر” برترین بدنساز همه‌ی ادوار”، فیل هیث قهرمانی‌اش را در دورنمایی تاریخی قرار داده است که فقط خودش قادر به این کار است. در این پست، ادامه مصاحبه رو مطالعه میکنید.

مصاحبه‌ای از: جو ووبن(JOE WUEBBEN)

عکاس: پر برنال(PER BERNAL)

بخش اول مصاحبه رو میتونین در اینجا مطالعه کنید.

فلکس: شاخصه‌ی هفتمین پیروزی برای تو چیست؟ به‌وضوح تو الان با آرنولد در تعداد قهرمانی برابر هستی.

فیل هیث: قطعاً هفتمین به‌ معنای این است که من اکنون در تالار مشاهیر این رشته‌ی ورزشی قرار دارم و شما مجبورید مرا در زمره‌ی یکی از بهترین بدنسازان تاریخ قرار دهید. چون من در مقابل چندین نفر متفاوت برای کسب عنوان قهرمانی قرار گرفته‌ام. دفاع کردن از میراث خود در مقابل افراد مختلف بسیار مهم است. این برای من یعنی محافظت و پایداری از قهرمانی در مقابل چالش‌های زندگی و قهرمان بودن. با تمام احترامی که برای تمام قهرمانان قائل هستم ولی در جوی که ما زندگی می‌کنیم یعنی این رسانه‌های اجتماعی و هجوم چیزهایی از این دست، هفت بار قهرمانی، کاری است که آن‌ها نمی‌توانستند انجام دهند.

انتظارات در این زمان از دوره‌ی رونی کلمن و جی کاتلر خیلی بیشتر است. دلیلش رسانه‌ها و فضای مجازی است. فشار آنجاست. همه اکنون یک تلفن دارند. مثلاً چهار روز بعد از قهرمانی در مسترالمپیا شبی بیرون بودم و می‌خواستم شام بخورم و می‌توانستم کمی قمار بازی کنم. یک شخصی از من عکس گرفت. من نمای ورزش هستم و کلی فشار همراه با این است. نمی‌توانید آن را پنهان کنید و اگر مثل خیلی از بدنسازان درونگرا هستید باید دی‌ان‌ای خود را تغییر دهید. بنابراین جدا از تمام چیزهایی که گفتم این که می‌توانم بگویم دیگر مهم نیست چه اتفاقی می افتد زیرا من حالا با آرنولد برابر شده‌ام چیز دیگری است. این را فقط کلمن و لی هنی می‌توانند بگویند. من با افتخار و غرور این موفقیت را کسب کرده‌ام.

فیل هیث3

فلکس: تو و خیلی از بدنسازان دیگر از آرنولد به‌ عنوان برترین بدنساز همه‌ی ادوار یاد می‌کنید. اما چگونه این را می‌گویید؟ تو هم مثل چند نفر دیگر جزو غالب‌ترین قهرمانان استیج مسترالمپیا هستی. چه چیزی نیاز داری تا برترین بدنساز همه‌ی ادوار شوی؟ آیا  با کسب ۹ قهرمانی و گذر از کلمن و هنی این امر محقق می‌شود؟ یا ۱۰ قهرمانی نیاز است؟

فیل هیث: فکر می‌کنم من در این بین هستم. ولی زمانی که آرنولد قهرمان بود بسیار مهم است. چیزهای بسیار مهمی ظهور کرده‌اند، نه تنها مجلات بلکه مکمل‌ها هم تشکیلات جدیدی یافته‌اند. او این‌قدر در مجلات فروزان نشان داده می‌شد که انگار خدا بود. همین است که مردم او را به یاد دارند. چگونگی به تصویر کشیده شدن او دلیل این جاودانگی است. او با اراده، با اعتماد به نفس و مغرور بود. همین‌ طور بسیار مشتاق و متمرکز بود.

فکر می‌کنم مردم به قهرمانان با توجه به نگرش آن قهرمان و راهکارش برای رسیدن به اهداف و این که چه احساسی در آن‌ها برمی‌انگیزند نگاه می‌کنند. این را در مورد آرنولد آن دوران می‌گویند. رقیبانش سینه و بازوهای مضحکی داشتند و البته پشت او نیز مضحک بود اما او می‌دانست چگونه باید این عیب را برطرف کند. چگونه فیگور بگیرد تا نقاط ضعفش معلوم نباشند. آرنولد تمام رقبایش را کشت.

تنها راه برای تبدیل شدن به برترین بدنساز همه‌ی ادوار ۹ بار قهرمانی در مسترالمپیا است. اما این به عملکرد من در طول دو سه سال آینده وابسته است. من یک قهرمان اجتماعی هستم. من اولین و تنها بدنسازی هستم که مردم می‌توانند در مورد تک تک قسمت‌های بدنم و حتی با درنظر گرفتن ساختار شانه‌ها و اسکلت‌بندی با دقت وارسی کنند و هنوز بر این نقدها و سنجش‌ها فائق می‌آیم. هیچ کس در طول تاریخ این ورزش این کار را نکرده‌ است. یک بدنساز نام ببرید که توانسته است در میان دوره‌ی حرفه‌ای‌اش نقطه‌ی ضعف بزرگی را برطرف کند در حالی که قهرمان مسترالمپیا هم باشد. نمی‌توانید نام ببرید. هیچ‌کس این را انجام نداده است. هرگاه داور یا منتقدی گفته که فیل هیث این یا آن را ندارد من رفته‌ام و دوازده ماه بعد با همان چیز برگشته‌ام. این چیزی است که “بدنسازی” نامیده می‌شود.

آن‌ها می‌گفتند فیل تو باید بالاسینه‌ی بزرگتری داشته‌ باشی، تو شانه‌های باریکی داری باید آن‌ها را پهن‌تر کنی. این کار را انجام بده. با شانه‌های بزرگتر به بازوهایت جلوه‌ بهتری بده. تو به پاهای بزرگتری نیاز داری چون بعضی‌ها مثل بیگ رامی پاهای خیلی بزرگی دارند. فیل تو باید کمی کمر باریک‌تری داشته باشی. این کار را هم انجام بده. من می‌توانم همه‌ی این کارها را انجام دهم. اگر من به عنوان برترین بدنساز همه‌ی ادوار انتخاب شوم به همین سبب است که اگر بدنسازی را تجزیه کنید و چگونگی سیر تکامل بدن بدنسازان را مشاهده کنید، من همه‌ی این‌ها را به بهترین نحو اجرا می‌کنم.

فیل هیث4

فلکس: با آمدن سال ۲۰۱۸، همچنان به پندهای مک‌گاف گوش می‌کنی و همه چیز را تا سپتامبر بعدی مخفی می‌کنی یا در این روزها این کار ممکن نیست؟

فیل هیث: ترکیبی از این دو را در نظر می‌گیرم. برنامه‌ریزی کرده‌ام کمی از خودم در کانال یوتیوب فیلم قرار دهم زیرا فکر می‌کنم هواداران نیاز دارند تا کمی بیشتر من را در حالت عادی و غیر مسابقه ببینند. خیلی‌ها دوست دارند من را در حین تمرین ببینند. اما این‌ها نیستند که باعث می‌شوند مردم کارهای من را تعقیب کنند. می‌خواهم همه چیز را در سکوت نگه دارم. هرگز زیاد و بیهوده حرف نخواهم زد. کارهایم را بدون خطر و برای نمایش مثبت بودن توانایی‌هایم اجرا می‌کنم. به توصیه‌ی پیتر گوش خواهم کرد ولی گاهی چشمه‌هایی از کارم را نشان می‌دهم تا یادآوری کنم که با چه کسی روبرو هستند [می‌خندد].

من مسیر طولانی را انتخاب کرده‌ام دقیقاً همان کاری که امسال کردم. از این که مردم من را نقد می‌کنند و مورد حمله قرار می‌دهند لذت می‌برم و هر وقت که مورد بی‌احترامی قرار می‌گیرم بهتر می‌شوم و به دنبال این هستم کسانی را که می‌خواهند از من جلو بزنند نابود کنم. این چیزی است که می‌خواهم انجام دهم. من قصد دارم آنها را نابود کنم و در واقع، می‌روم که همه‌ی آن‌ها را نابود کنم. من این کار را با لبخند بر صورت، کار سخت و تجربه‌ای که حاصل کرده‌ام انجام می‌دهم. این هدف، جایی است که بدنسازی برای تکامل به سمت آن می‌رود. این چیزی است که من هستم. “من یک بدنساز هستم”. من بدنساز بهتری از آدم‌های دوره‌ی بعد هستم. دوست دارم که سال بعد را هیجانی کنم. اما این کار را با حرف و ادعا نمی‌کنم بلکه با تلاش و کوشش به این هدفم می‌رسم.

فیل هیث5

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره