فواید ویتامین D + کلسیم
شما اینجا هستید
ویتامینها و موادمعدنی » فواید ویتامین D + کلسیم

فواید ویتامین D + کلسیم
این ویتامین و مینرال نه تنها سلامت استخوان ها را بلکه سطوح تستوسترون را هم تقویت می کند.

فواید ویتامین D + کلسیم

* ویتامین D : این ویتامین محلول در چربی، برای سلامت استخوان ها و تعادل خلق و خو اهمیت دارد، همچنین برای قدرت عضلانی و چربی سوزی سودمند است، و می تواند برای حفظ تستوسترون در سطحی بالا نقش کلیدی داشته باشد. محققان دانشکده پزشکی گراز ( اتریش) گزارش کردند کسانی که سطوح کافی از ویتامین D دارند به طور چشمگیر سطوح تستسترون بالاتری دارند نسبت به کسانی که ویتامین D کمتری دارند.

* کلسیم: علاوه بر خواص تقویت کنندگی استخوان ها ، کلسیم برای انقباض عضلات اهمیت زیادی دارد و حتی کمک به چربی سوزی. ولی کلسیم می تواند سطوح تستسترون را هم تقویت کند. یک مطالعه از دانشگاه سلکوک (ترکیه) کشف کرد افرادی که حدود ۱۶ میلی گرم کلسیم به ازای هر کیلو از وزن بدن دریافت می کنند ( حدود ۳۰۰۰ میلی گرم برای یک فرد ۹۰ کیلویی) در طول تمرین سطوح تستسترون بالاتری دارند نسبت به کسانی که مکمل کلسیم دریافت نمی کنند.
برای افزایش سطوح تستسترون، ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ واحد ویتامین D را دو یا سه بار در روز به همراه وعده های غذایی و ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلی گرم کلسین را دو تا پنج بار در روز میل کنید.

  1. لاغری

    اگه برای تامین کلسیم شیر بخوریم، امکان داره چربی هم اضافه بشه….

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره