چگونه به طور طبیعی تستوسترون را ۲۴ درصد افزایش دهیم؟
شما اینجا هستید
ورزشی » چگونه به طور طبیعی تستوسترون را ۲۴ درصد افزایش دهیم؟

چگونه به طور طبیعی تستوسترون را ۲۴ درصد افزایش دهیم؟

روشی ارزان برای تقویت تستوسترون

افزایش تستوسترون با یک ماده معدنی

اگر می‌خواهید تستوسترون را افزایش دهید و آزمایش خون شما نشان می‌دهد که تستوسترون شما پایین‌تر از حد طبیعی است، احتمالاً پزشک نسخه‌ای به شما می‌دهد. اما اگر سطح تستوسترون شما مانند گذشته نباشد، اما از نظر پزشکی و بر اساس استانداردهای فعلی کاملاً پایین نباشد، چطور؟ اولین قدم این است که علت آن را بفهمید. می تواند به همین سادگی باشد: بدن شما منیزیم کافی دریافت نمی کند.

بحران منیزیم

تا ۸۵ درصد از آمریکایی ها ممکن است کمبود منیزیم داشته باشند. احتمالاً در ورزشکاران حتی بدتر است زیرا تعریق مانند یک حیوان مزرعه باعث می شود که منیزیم از بدن خارج شود.

چگونه به طور طبیعی تستوسترون را 24 درصد افزایش دهیم؟

چگونه به طور طبیعی تستوسترون را ۲۴ درصد افزایش دهیم؟

 

این یک مشکل بزرگ است زیرا این ماده معدنی در بیش از ۳۰۰ واکنش بیوشیمیایی در بدن انسان نقش دارد. منیزیم برای تولید انرژی، سنتز پروتئین و متابولیسم انسولین بسیار مهم است. بدون مقدار کافی منیزیم، تجمع بی رویه‌ی اسید لاکتیک، گرفتگی عضلات، ریکاوری ضعیف و به طور کلی عملکرد ضعیفی در ورزش خواهید داشت. کمبود منیزیم همچنین از دست دادن چربی را دشوارتر می کند.

مصرف مکمل های منیزیم باید تمام این علائم و عوارض جانبی را برطرف کند، اما به گفته‌ی محققان ترک، ممکن است اثر قانع کننده‌ی دیگری داشته باشد. به نظر می رسد که ترکیب مکمل منیزیم با ورزش شدید می تواند سطح تستوسترون را تا ۲۴ درصد افزایش دهد.

 

کاری که دانشمندان انجام دادند

دانشمندان ۳۰ دانشجوی پسر بین ۱۸ تا ۲۲ سال را انتخاب کردند. ده نفر از آنها بیشتر اوقات می نشستند (سبک زندگی کم تحرک داشتند) در حالی که ۲۰ نفر دیگر به مدت ۹۰ دقیقه تا ۱۲۰ دقیقه پنج بار در هفته در جلسات تکواندوی پرشدت شرکت می کردند.

گروه کم تحرک ۱۰ میلی گرم منیزیم در هر کیلوگرم در روز را به مدت چهار هفته مصرف کردند. نیمی (۱۰ نفر) از تکواندوکاران نیز همین مقدار را دریافت کردند. ۱۰ رزمی‌کار دیگر چیزی دریافت نکردند.

محققان قبل از شروع مطالعه، سطح تستوسترون را در تمام شرکت‌کنندگان اندازه‌گیری کردند، یک بار در حالت استراحت و سپس دوباره بعد از اینکه همه افراد با شدت بالا دویدند. پس از دریافت منیزیم به مدت چهار هفته، محققان دوباره سطح تستوسترون آزمودنی ها را در حالت استراحت و پس از فعالیت اندازه گیری کردند.

یافته‌ها

مصرف منیزیم باعث افزایش سطح تستوسترون آزاد و کل تستوسترون هم در گروه کم تحرک و هم در گروه ورزشکار شد. با این حال، مهم‌تر از همه، منیزیم باعث افزایش سطح تستوسترون آزاد در گروه کم تحرک تا حدود ۱۵ درصد شد، در حالی که در گروه تمرینیِ منیزیم پلاس، منیزیم تا ۲۴ درصد افزایش پیدا کرد.

این یافته چه معنایی دارد؟

با توجه به اینکه منیزیم در بسیاری از واکنش های بیوشیمیایی نقش دارد، جای تعجب نیست که یک یا چند مورد از این واکنش ها در سنتز تستوسترون نقش داشته باشند. همچنین این امکان وجود دارد که منیزیم تستوسترون بیشتری را از پروتئین های اتصال دهنده آزاد کند و در نتیجه سطح تستوسترون آزاد (زیست‌فراهم) را افزایش دهد.

در هر صورت، مصرف مکمل منیزیم ایده خوبی خواهد بود. عموماً ۴ میلی گرم منیزیم در هر کیلوگرم در روز توصیه می شود، بنابراین یک فرد ۲۰۰ پوندی حداقل به حدود ۳۶۳ میلی گرم منیزیم در روز نیاز دارد.

با این حال، این مقدار نیازهای احتمالاً بیشتر ورزشکاران را برآورده نمی کند و بسیار کمتر از آن چیزی است که برای افزایش چشمگیر تستوسترون که در این مطالعه دیده می شود، مورد نیاز است.

دوز مصرفی ترک ها حدود ۱۰ میلی گرم در هر کیلوگرم یا حدود ۹۰۷ میلی گرم در روز برای همان فرد فرضیِ ۲۰۰ پوندی است، که کمی کمتر از یک گرم است. این مقدار اصلاً زیاد نیست.

شما می توانید کل مسیر غذا را طی کنید.

انتخاب های غذایی با منیزیم بالا شامل موارد زیر است:

  • سبزیجات برگ سبز
  • جلبک دریایی
  • چغندر سوئیس
  • اسفناج
  • لوبیا
  • آجیل و خشکبار
  • آووکادو
  • موز

با این حال، بسیاری از ما حاضر به خوردن مقادیری از مواد غذایی نیستیم که برای رسیدن به یک گرم منیزیم (مثلاً حدود ۱۰ فنجان جلبک دریایی) لازم است. ثانیاً، هیچ راهی برای تضمین مقدار دقیق منیزیمی که از این غذاها دریافت می کنید وجود ندارد، زیرا بسیاری از غذاهای غنی از مواد مغذی در واقع به دلیل تنوع در خاک و روش های رشد، فاقد مواد مغذی هستند.

برای دریافت ایمن منیزیم، مکمل ZMA® یا ElitePro Minerals را مصرف کنید:

ZMA® حاوی نسبت دقیق منیزیم و روی است که در مطالعات برای افزایش سطح هورمون آنابولیک و قدرت عضلانی در ورزشکاران آموزش دیده معرفی شده است.

ElitePro™ Minerals همچنین دارای مقادیر زیادی منیزیم و روی کاملاً کلات شده، همراه با سلنیوم و کروم است.

منبع:

t-nation.com

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره