شیر برای ریکاوری بعد تمرین
شما اینجا هستید
مباحث عمـومی و متفرقه ی تغـذیه » شیر برای ریکاوری بعد تمرین

شیر برای ریکاوری بعد تمرین

شیر برای تامین کردن آب از دست رفته ی بدن و ریکاوری بعد تمرین

ریکاوری بعد از تمرین یک فرآیند چندگانه است که شامل دریافت مایعات کافی برای هیدراته کردن دوباره بدن و آبرسانی به خون و عضلات،سنتز گلیکوژن برای سوخت رسانی به عضلات و کبد و سنتز پروتیین به منظور ترمیم عضلات آسیب دیده در حین یک تمرین شدید است.

شیر برای ریکاوری بعد تمرین

شیر برای ریکاوری بعد تمرین

 

ایده ی استفاده از شیر به عنوان یک محلول مایع برای هیدراته کردن دوباره بدن این است که شیر علاوه بر آب و مایعات مقداری پروتیین و کربوهیدرات را هم بعد از تمرین در اختیار ورزشکار می گذارد.ا

کثر مطالعات نشان داده اند که ترکیب کردن پروتیین در محلول های کربوهیدراتی بعد از تمرین هیچ اثر منفی بر هیدراته کردن دوباره ی بدن ندارد. مقاله ای تحقیقاتی در سال ۲۰۱۳ نشان داد ورزشکارانی که محلول پروتیین-کربوهیدرات را بعد از تمرین مصرف کردند نسبت به کسانی  که فقط محلول کربوهیدراتی مصرف کردند احتباس آب بهتری را تجربه می کنند.

خواننده محترم، این مطلب در سایت ادکوان ( پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ ) منتشر شده و شما هم اکنون درحال خواندن نسخه کپی آن هستید. لطفا جهت حمایت از ما، به سایت ادکوان مراجعه کنید. متشکرم.
Edcoan.ir

این مقاله پروتیین وی ایزوله را فقط به عنوان یک نوشیدنی جهت هیدراته کردن بدن بعد از تمرین بررسی کرد و نتایج حاکی ار آن بود افزودن بیست گرم پروتیین به هر لیتر آب معدنی نه مانع روند هیدراته شدن دوباره میشود و نه آن را بهبود می بخشد. همین طور معلوم شد که حدود ۱۵۰ درصد از مایعات از دست رفته بعد از تمرین پس از استفاده از محلول پروتیین وی جایگزین می شود.

این نتایج امروزه راهنمایی برای بهینه کردن روند هیدراته کردن بدن است. تقریبا با اطمینان می توان گفت که ترکیب کردن مقداری پروتیین در نوشیدنی بعد از تمرین هیچ اثر منفی بر هیدراته کردن دوباره  بدن ندارد.

بنابراین استفاده از شیر علاوه بر آبرسانی به بدن مقداری پروتیین و کربوهیدرات مورد نیاز را هم در اختیار ورزشکاران قرار می دهد .

نکته ای دیگر که باید در نظر بگیرید طعم مطبوعی است که مقداری پروتیین اضافه شده به نوشیدنی شما می دهد. هنگام نوشیدن محلول ترکیب شده با پروتیین شیر ،این طعم خوشایند مزه ی بدی را که پس از تمرین در دهانتان احساس می کنید از بین می برد.

منبع:

http://www.topendsports.com

تهیه شده در پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ (ادکوان – Edcoan.ir)

  1. داود سیفی

    با سلام من حدود یکی دو ماه پیش از شما یک مجله بصورت آنلاین خریداری کردم دستم نرسید چطور میتونم پیگیر بشم ۰۹۱۲۳۱۰۵۸۴۴

  2. اشکان شریف زاده

    درود..آیا درسته که شیر دارای هشتاد درصد پروتین کازین دیر جذب هست به همین دلیل بعد از تمرین بهتره از پروتتین زود جذب استفاده کرد؟ شیر برای وعده قبل از خواب مناسب هست

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره