سوستانون
شما اینجا هستید

سوستانون

سوستانون ۲۵۰ یک ترکیب تستوسترونی روغنی و تزریقی است که توسط شرکت بین المللی داروسازی اورگانون تولید شده است . این دارو دارای ۴ استر متفاوت تستوسترون می باشد که عبارت است از : تستوسترون پروپیونات ( ۳۰ میلی گرمی ) ، تستوسترون فنیل ( ۶۰ میلی گرم ) ، تستوسترون ایزو کاپروت (isocaproate) (60 میلی گرمی ) و تستوسترون دکانوت ( ۱۰۰ میلی گرمی ) .

البته این دارو در دوز پایین نیز تولید می شود . سوستانون که مجهز به مهندسی تستوسترون می باشد طوری طراحی شده است که تستوسترون را به سرعت در بدن آزاد کند و از فعالیت طولانی برخوردار می باشد. استرهای پروپیونات و فنیل پروپیونات موجود در این فرآورده به سرعت مورد مصرف قرار گرفته و ظرف ۴ روز اول مصرف وارد گردش خون می شود.

بقیه استرها کند تر در گردش خون آزاد می شوند و به مدت دو و سه هفته فعالیت خود را در بدن حفظ می کنند .

( به ترتیب ) . این رقم پیشرفتی بالاتر از تستوسترون های استاندارد مثل سیپیونات یا انان تات را شامل می شود زیرا مدت فعالیت تستوسترون های استاندارد هم کوتاه تر بوده و هم مقدار آن ها در گردش خون متغیر و متنوع تر است .

 

 

سوستانون

سوستانون


سوستانون نیز مثل سایر فرآورده های تستوسترون یک آنابولیک قوی بشمار می رود که فعالیت شدید آندروژنی دارد.

این دارو بیشتر به عنوان حجم دهنده عضلات به کار می رود زیرا قدرت و حجم عضلات را به سرعت و به طور فوق العاده افزایش می دهد. اگر چه خصلت تستوسترون ایجاب می کند که این دارو هم مثل بقیه به استروژن تبدیل شود اما از این جهت که در مقایسه با سیپیونات یا انان قدرت تحمل بیشتری ایجاد می کند بسیار مهم و قابل توجه می باشد . همانطور که قبلا متذکر شدیم چنین مشاهداتی فقط به گذشت زمان بستگی دارد زیرا هنگامی که سوستانون مصرف می کنید مقدار تستوسترون موجود در خون به کندی افزایش می یابد و درنتیجه عوارض جانبی هم به کندی ظاهر می شوند .

برای اینکه هورمون تستوسترون موجود در خون به اندازه مناسب برسد این هورمون بدون توجه به استر تجزیه می شود. عده زیادی معتقدند که مصرف یک آنتی استروژن مناسب مثلا از نولوادکس ( تاموکسیفن سیترات ) یا پروویرون ( مسترولون ) استفاده می کنند . همانطور که در مورد استروژن گفتیم یکی از مسایل قابل توجه در مورد سوستانون ، جذب یا عدم دفع آب است . مسلما ورزشکاری که می خواهد فیزیک عضلاتش را به عامل کیفی مجهز کند اصلا مایل نیست با چنین مساله ای مواجه شود . منبع سایت ادکوان . به همین دلیل اگر برای شرکت در مسابقه آماده می شود اصلا مصرف سوستانون توصیه نمی شود . از آنجا که سوستانون یک آندروژن قوی به شمار می رود انتظار بروز عوارض جانبی را داریم که عبارتند از :

چرب شدن پوست ، آکنه ، رشد موی بدن و صورت و کچلی زودرس. برای اینکه چنین عوارضی را به حداقل ممکن برسانید حتما پروسکار یا پروپسیا را به دوره درمان اضافه کنید زیرا فرایند تبدیل تستوسترون به DHT ( دی هیدرو تستوسترون ) را محدود می کند .

خواننده محترم، این مطلب در سایت ادکوان ( پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ ) منتشر شده و شما هم اکنون درحال خواندن نسخه کپی آن هستید. لطفا جهت حمایت از ما، به سایت ادکوان مراجعه کنید. متشکرم.
Edcoan.ir

در ضمن سوستانون بلافاصله وارد عمل شده و تولید طبیعی تستوسترون را متوقف می کند . در پایان دوره مصرف دارو شاید مصرف HCG ( کوریونیک گونادوتروپین انسانی ) یا کلومید ( کلومیفن سیترات ) / نولوادکس ( تاموکسیفن سیترات ) ضروری باشد زیرا در این صورت شخص با مشکلات هورمونی مواجه نمی شود . توجه داشته باشید یک ماه پس از آخرین تزریق باز هم سوستانون در بدن فعال باقی می ماند . اگر یک ماه پس از قطع مصرف استروئید ، در مان با داروی کمکی را شروع کنید باز هم به تاثیرات آن دست نمی یابید .

در عوض باید مصرف HCG ، کلومید / نولوادکس را دو یا سه هفته با تاخیر اندازید تا در نقطه ای قرار بگیرید که به موجب آن مقدار آندروژن در خون به شدت کاهش یابد .
اگرچه سوستانون می تواند فعالیت خود را به مدت تقریبی سه هفته در بدن حفظ کند اما عمل تزریق حداقل هر ۱۰ روز یک مرتبه صورت می گیرد. دوز مصرفی موثر بین آستانه ۲۵۰ میلی گرم ( یک آمپول ) که هر ۱۰ روز یک مرتبه تجدید می شود و دوز هفتگی ۱۰۰۰ میلی گرم ( چهار آمپول متغیر است . البته بعضی ورزشکاران دوز مصرفی این استروئید را افزایش می دهند ، اما اصلا چنین روشی را به شما توصیه نمی کنیم . زمانی که دوز هفتگی از ۷۵۰ تا ۱۰۰۰ میلی گرم تجاوز می کند عوارض جانبی هم افزایش می یابد و در نتیجه از فواید استروئید بی نصیب می مانید .

در این صورت فقط پول و وقت خود را هدر داده اید . به جای اینکه دوز دارو را بی جهت افزایش دهید ترکیب دیگری را به دوره درمان اضافه کنید . به ویژه این مطلب در مورد ورزشکارانی صدق می کند که می خواهند با افزایش سریع قدرت و اندازه عضلات مواجه شوند . اگر شما هم چنین هدفی در سر دارید بهتر است از استروئید های خوراکی قوی مثل آنادرول ۵۰ ( اکسی متولون ) و دیانابول ( متان دروس تئولون ) استفده کرده و آنها را به دوره درمان خود بیفزایید . اگر ورزشکاری بخواهد سفتی و حجم بیشتر عضلاتش را حفظ کند بهتر است از ترن بولون یا وینس ترول ( استانوزولول ) استفاده کند که دارای اثرات بهتری هستند .
شاید پر متقاضی ترین دارو پس از تستوسترون تزریقی همین سوستانون ۲۵۰ باشد . البته علت این امر فقط در توانایی غیر معمول این ترکیب تستوسترونی خلاصه نمی شود. بلکه ( به خاطر داشته باشید استر ها فقط روی آزاد شدن و ترشح تستوسترون اثر می گذارند ) گرد آمدن چهار نوع استر متفاوت در ساختمان این دارو باعث می شود فروش خوبی داشته باشد . در بسیاری از موارد شاهد هستیم که اگر مبلغی بابت خرید انان تات صرف کنید اثرات مثبت بیشتری دست می یابید.

بنابراین اجازه ندهید ترکیبات موجود در سوستانون شما را فریب دهد. سوستانون به وفور در بازار سیاه آمریکا یافت می شود و مصرف کنندگان به راحتی می توانند به آن دست یابند . درواقع تقاضای بالایی که برای خرید این استروئید وجود دارد باعث شده تولید کنندگان دارو به عرضه آن علاقه نشان دهند و این مسئله بویژه در مورد شرکت های داروسازی مکزیک صدق می کند . در حال حاضر این محصول به دو شکل مختلف در مکزیک تولید می شود .

شکل اول آن تستونون ۲۵۰ است که توسط ت توکیو تولید می شود و در شیشه های مولتی دوز ۵ میلی لیتری به فروش می رسد به طوری که محتویات استروئیدی آن بیشتر از آمپول های تک دوز است . شکل دوم هم به تستوسترونا IV L/A مربوط می شود که توسط لوفلر تولید می شود . این نوع دارو نیز حاوی همان استروئید است اما در شیشه ۱۰ میلی لیتری عرضه می شود که در واقع حجم آن دو برابر حجم محصول ت توکیو است .

البته اخیرا با نام تستوسترونا ۲۵۰ توسط شرکت داروسازی کوالیتی وت در کاستاریکا تولید و در شیشه های ۱۰ میلی لیتری عرضه می شود . تولید انواع مولتی دوز این استروئید همچنان رو به افزایش است و به علاوه تهیه این محصول تستوسترون از نظر اقتصادی مقرون به صرفه می باشد زیرا شخص جهت خرید آمپول های تک دوز باید پول بیشتری را پرداخت کند .
سوستانون روسی که تحت لیسانس اینفار (Infar) در هندوستان تولید می گردد ( جهت صادرات به روسیه ) هنوز هم در آمریکا یافت می شود . این محصول در ورقه های پلاستیکی که حاوی پنج آمپول است ، عرضه شده و یک برچسب کاغذی سفید رنگ نیز روی آن به چشم می خورد.

البته هر آمپول در یک بخش مجزا مهر شده و بسته بندی آن طوری است که به راحتی از سایر آمپول ها جدا می شود . یکی از ویژگی های منحصر به فرد این دارو این است که علامت ۲۵۰ به صورت چاپی بزرگ و سبز رنگ را زیر حروف مربوط به برچسب آمپول و بسته بندی آن مشاهده می کنید .

در صورتی که آمپول های قدیمی ( هنوز هم ممکن است در بازار وجود داشته باشند ) دارای برچسب سفید کاغذی بوده و حروف چاپی با جوهر آبی در آنها مشاهده می شود .

البته هنوز هم شاهد تولید و عرضه سوستنون (Sostanon) 250 در مکزیک هستیم . این محصول توسط شرکت داروسازی اورگانون تولید می شود . قیمت یک عدد آمپول سوستنون در کشور مکزیک حدود ۷ تا ۸ دلار ، در مناطق توریستی ۱۰ دلار و در آمریکا حدود ۲۵ دلار است . تحت چنین شرایطی داروهای دامی جدید که از نظر قیمت در سطح پایین تری قرار دارند معروف تر هستند و مردم علاقه بیشتری نسبت به مصرف آنها از خود نشان می دهند. این دارو در یک سینی پلاستیکی بسته بندی شده و مهر آن به وسیله یک پوشش آلومینیومی زده شده است .
البته انواع و اقسام سوستانون که در کشورهایی مثل ایتالیا ، پرتقال و انگلستان تهیه می شود در بازار سیاه آمریکا وجود دارد که همه آنها دارای برچسب سفید کاغذی می باشد و کندن آن کار سختی است . هنگام خرید مراقب باشید که هم به عدد روی آمپول و هم به تاریخ انقضای آن توجه کنید . البته این دارو تحت نام دوراتستون ( نام تجاری که شرکت اورگانون برای آمپول برزیلی انتخاب کرده است ) و پلی استرون ( ساخت کشور ونزوئلا ) در بازار سیاه آمریکا عرضه می شود . و خرید آن فارغ از هر نوع مشکلی است.

 

اخطار :هدف از اطلاعات گرد آوری شده فراهم آوردن اطلاعات مختصری برای خوانندگان سایت ادکوان می باشد به خوانندگان توصیه می شود از مصرف بسیاری از داروهای معرفی شده پرهیز کرده یا زیر نظر پزشک آنها را مصرف نمایند توصیه میشود جهت مصرف داروهایی که مطمئن نیستید با پزشک معتبر و ذی صلاح مشورت کنید .

سری مقالاتی که تحت عنوان« استروئیدها » در این سایت به نمایش گذاشته می شود ، تنها با هدف روشنگری و گسترش دامنه اطلاعات بازدیدکننده گان ، ورزشکاران و مربیان عزیز تهیه شده و به هیچ عنوان قصد ترویج یا تشویق مصرف این دسته مواد ( استروئیدها ) را نداریم. لازم به ذکر است که در صورت سوء استفاده از مطالب علمی این مقالات و مصرف خودسرانه افراد، هیچ مسولیتی متوجه اینجانب و دست اندرکاران سایت نخواهد بود . در ضمن یادآوری می کنم که اکثر مواد مورد اشاره در در دسته استروئیدها یا در زمره مواد ممنوعه بوده و یا تنها با تجویز پزشک قابل استفاده هستند .

 

تهیه شده در پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ (ادکوان – Edcoan.ir)

 1. مهدی

  دوستانی ک تو دوره اولشون از سوستانون استفاده میکنن اشتباه میکنن، سوستانون جزو دارو های قویه، تو دوره ی اول استروئید سعی کنین از تست پرپیونات استفاده کنین در کنار مکمل، جواب خوبی هم میده، حداقل در دوره های دوم یا سوم از سوستانون استفاده کنین

 2. علی

  بهترین مارکش چیه ؟

 3. امید

  سلام
  تازه دوره سوستانون ۲۵۰ و دکا ۲۵۰ برداشتم. به نظرتون هفته ای ۲ باز استفاده کنم یا هفته ای یک بار کافیه ؟

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره