سوءاستفاده از استروئیدهای آنابولیک سوالات متداول
شما اینجا هستید
مباحث متفرقه در زمینه استروئیدها » سوءاستفاده از استروئیدهای آنابولیک سوالات متداول

سوءاستفاده از استروئیدهای آنابولیک سوالات متداول

استفاده از استروئیدهای آنابولیک یک مد جدید نیست. هنگامی که در طول دهه ۱۹۵۰ در بین ورزشکاران به طور گسترده ای مشخص شد که استروئیدها می توانند به آنها در عضله سازی کمک کنند یا شاید عملکرد ورزشی خود را افزایش دهند ، برای این منظور استفاده شده است.

۱-سوالات متداول سوء استفاده از استروئیدها

سوءاستفاده از استروئیدهای آنابولیک سوالات متداول

سوءاستفاده از استروئیدهای آنابولیک سوالات متداول

 

در ابتدا ، استفاده از استروئیدها محدود به “بدنسازان” و ورزشکاران حرفه ای بود ، اما این تمرین اکنون در بخش وسیعی از جامعه ، از جمله ورزشکاران جوان که آرزو دارند روزی حرفه ای شوند ، گسترش یافته است.

تخمین زده می شود که بیش از یک میلیون آمریکایی استفاده از استروئیدها را پذیرفته اند و بسیاری از آنها دانش آموزان دبیرستانی هستند.

مشکل استفاده از استروئیدها این است که پس از استفاده طولانی مدت آنها می توانند عوارض منفی برای سلامتی ایجاد کنند. خطر بیشتر حمله قلبی یا سکته مغزی با استفاده از استروئیدهای تزریقی و خوراکی مرتبط است. تحقیقات نشان داده است که خطر آسیب کبدی می تواند با استفاده از اکثر استروئیدهای خوراکی مورد استفاده در بدنسازی رخ دهد.

۲-استروئیدهای آنابولیک چیست؟

اصطلاح “استروئیدهای آنابولیک” برای اشاره به گروهی از مواد مصنوعی استفاده می شود که اثرات هورمونهای جنسی مردانه مانند تستوسترون را تقلید می کنند. این داروها در مردان و زنان رشد ماهیچه های اسکلتی (اثرات آنابولیک) و توسعه ویژگی های جنسی مردان (اثرات آندروژنیک) را افزایش می دهند.

بنابراین ، اصطلاح مناسب برای این مواد باید “استروئیدهای آنابولیک-آندروژنیک” باشد ، در سراسر این سایت ، آنها به عنوان اصطلاح رایج “استروئیدهای آنابولیک” شناخته می شوند.

اینها مواد ساخته شده توسط انسان هستند. هیچ چیز “طبیعی” در مورد آنها وجود ندارد. آنها قرار است فقط با نسخه پزشک در دسترس باشند.

برای اهداف پزشکی استفاده می شود

استروئیدهای آنابولیک در اصل در دهه ۱۹۳۰ برای درمان هیپوگنادیسم ایجاد شد ، یک بیماری پزشکی که در آن بیضه ها تستوسترون کافی تولید نمی کنند. در حال حاضر ، آنها برای درمان کمبود هورمون های استروئیدی مانند تأخیر در بلوغ و برخی از انواع ناتوانی جنسی تجویز می شوند.

گاهی اوقات ، استروئیدها برای مقابله با هدر رفتن توده عضلانی بدن به دلیل بیماری هایی مانند برخی از سرطان ها و عفونت HIV تجویز می شوند.

مورد سوء استفاده ورزشکاران قرار گرفته است

هنگامی که تحقیقات اولیه با حیوانات در دهه ۱۹۳۰ نشان داد که استروئیدهای آنابولیک می توانند رشد ماهیچه های اسکلتی را تسهیل کنند ، استفاده از این داروها توسط بدنسازان و وزنه برداران شروع شد. آنها بعداً مورد سوءاستفاده ورزشکاران در سایر ورزشها قرار گرفتند زیرا به دلیل افزایش عملکرد آنها بود.

از آنجا که استفاده از آنها می تواند بر نتایج مسابقات ورزشی تأثیر بگذارد ، استفاده از استروئیدهای آنابولیک توسط همه سازمانهای ورزشی آماتور و حرفه ای ممنوع شده است.

در برخی از کشورها ، هیچ نسخه ای برای استروئیدهای آنابولیک مورد نیاز نیست. بنابراین ، اکثر استروئیدهای غیرقانونی که در سالن های بدنسازی ، مسابقات و عملیات پستی فروخته می شوند ، به صورت قاچاق وارد ایالات متحده می شوند. برخی از استروئیدها در آزمایشگاه های غیرقانونی تولید می شوند یا از داروخانه ها خارج می شوند.

استروئیدهای سوء مصرف معمول

به گفته موسسه ملی سوء مصرف مواد مخدر ، اینها برخی از استروئیدهای سوء مصرف هستند:

استروئیدهای خوراکی

. آنادرول (اکسی متولون)

. دیانابول (متاندروستنولون)

. اکساندرین (اکساندرولون)

. وینسترول (استانوزولول)

استروئیدهای تزریقی

. دکا-دورابولین (ناندرولون دکانوآت)

. دپو تستوسترون (تستوسترون سیپیونات)

. دورابولین (فن پروپیونات ناندرولون)

. اکیپویز (بولدنون آندسیلنات)

. تتراهیدروژسترینون (THG)

مکمل های استروئیدی چیست؟

مکمل های استروئیدی چیست؟

مکمل های استروئیدی چیست؟

مکمل های استروئیدی ، که به عنوان محصولات هورمونی یا جایگزینی برای استروئیدهای آنابولیک معرفی می شوند ، موادی هستند که ادعا می شود به تستوسترون یا ترکیبات مشابه در بدن تبدیل می شوند. بسیاری از این محصولات به عنوان مکمل های غذایی به بازار عرضه شده و برچسب گذاری می شوند که می توانند حجم و قدرت عضلات را افزایش دهند.

تا سال ۲۰۰۴ ، موادی به نام مکمل های استروئیدی را می توان به طور قانونی در فروشگاه های مواد غذایی سالم و سایر مراکز تجاری خریداری کرد. اما ، در سال ۲۰۰۴ ، کنگره اصلاحاتی را در قانون مواد کنترل شده تصویب کرد و فروش مکمل هایی مانند تتراهیدروژسترونون (THG) و آندروستندیون (نام خیابان آندرو) را غیرقانونی کرد.

استثناء قوانین جدید ، دهیدروآپی اندروسترون (DHEA) بود.

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) به طور منظم در مورد محصولات بدنسازی که حاوی استروئیدها یا مواد شبه استروئید هستند هشدارهای بهداشت عمومی را صادر می کند. در هشدارها آمده است: “این محصولات به عنوان مکمل های غذایی به بازار عرضه می شوند ، آنها مکمل های غذایی نیستند ، اما در عوض داروهای تأیید نشده و نام تجاری نامناسب هستند. ”

از آنجا که این محصولات مکمل استروئیدی می توانند سطح تستوسترون را در بدن مانند خود استروئیدهای آنابولیک افزایش دهند ، اعتقاد بر این است که عوارض جانبی آنها نیز می تواند یکسان باشد. تحقیقات کمی در مورد عوارض جانبی این مکمل ها انجام شده است ، اما FDA هشدار می دهد که می تواند مضر باشد.

منبع:

verywellmind.com

  1. محمدفریدی

    ممنون ازراهنمایی های عالی مطالب خوب رومیزاریدبرای اگاهی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره