سلفی گرفتن در باشگاه
شما اینجا هستید
بدنسازی و فیتنس » سلفی گرفتن در باشگاه

سلفی گرفتن در باشگاه

سلفی گرفتن در باشگاه گاهی موجب رنجش دیگران می شود اما محققان می گویند این کار ممکن است به عضلانی تر شدن شما کمک کند!!!! امتحانش کنید!

اهداف خود را به اشتراک بگذارید یا نه ؟

در مورد به اشتراک گذاشتن اهداف و سلفی گرفتن و به طور کلی اعلام آن چه می خواهید به آن برسید دو طرز تفکر وجود دارد.

اولین : این طرز فکر بیان می کند وقتی شما اهداف خود را به دوستان و نزدیکان خود می گویید ، باعث می شود حس مسئولیت بیشتری پیدا کنید به این معنا که چون شما هدف خود را آشکارا اعلام کرده اید لذا باید تلاش بیشتری کنید تا واقعاً گفته های خود را محقق کنید . شاید این دلیلی باشد که چرا خیلی از افراد به دنبال مربی و رژیم های غذایی کارآمد هستند.

دومین : اما دومین طرز تفکر چیزی عکس بالا را پیش بینی می کند. وقتی شما اهداف خود را به دیگران می گویید حسی در شما که آن را “حس زودرس اتمام کار” می نامند به وجود می آید . اما منظور از این عبارت چیست؟ معنی این عبارت این است که شما قبل از این که کاری انجام داده باشید صرفاً به خاطر اعلام هدف خود به رضایت درونی رسیده اید . اما این رضایت حسی نیست که شما قبل از رسیدن به هدف باید داشته باشید، در حقیقت شما پس از رسیدن به هدفتان باید احساس رضایت کنید.

گفتنی است که هر دو طرز فکر صحیح هستند و بستگی به خلق و خوی اشخاص متفاوت دارد . این که شما کدام یک را می پسندید وابسته به روحیات درونی و عواطف شما است.

خواننده محترم، این مطلب در سایت ادکوان ( پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ ) منتشر شده و شما هم اکنون درحال خواندن نسخه کپی آن هستید. لطفا جهت حمایت از ما، به سایت ادکوان مراجعه کنید. متشکرم.
Edcoan.ir

اما مطالعات علمی چه می گویند؟

تحقیقاتی به تازگی انجام شده اند که رابطه ی فضاهای مجازی و اهداف چربی سوزی را مورد بررسی قرار دادند. محققان پی بردند افرادی که به یک تعهد عمومی پایبند هستند به نتیجه ی بهتری می رسند . محققان افراد را به دو گروه تقسیم کردند . گروهی که قصد کاهش وزن با عمل جراحی و دیگری بدون عمل جراحی داشتند . این افراد به طور نیمه ناشناس در شبکه های اجتماعی چون فیسبوک و اینستاگرام عضو شدند . آن ها از پیشرفت ها و شکست های خود عکس می گرفتند و در مورد روند خود برای رسیدن به وزن کمتر مطلب می نوشتند و آن ها را در اینستاگرام و فیسبوک قرار می دادند . این بررسی چهار سال به طول انجامید . در آخر محققان به این نتیجه رسیدند که این کار موجب تعهد عمومی و مسئولیت پذیری بیشتری شده و افراد را در رسیدن به اهدافشان یاری می کند.

این چه معنایی برای شما دارد؟

فضاهای مجازی جواب می دهند . اگر قصد عضله سازی یا چربی سوزی و یا ثبت رکورد شخصی بهتری دارید ، گروه و یا کانالی در فضای مجازی که با اهداف شما سازگاری دارد پیدا کنید و سعی کنید از آن به عنوان دریچه ای ارتباطی برای بیان موفقیت ها و شکست ها و دست آوردهای خود استفاده کنید . بنا براین به افرادی که در باشگاه دزدکی سلفی می گیرند سخت نگیرید . شاید سلفی گرفتن همان آن چیزی باشد که آن ها را در مسیر اهدافشان نگه می دارد . اما اگر با اشتراک گذاری عکس های خود در فضای مجازی راحت نیستید ، سری به اینترنت بزنید و هزاران انسانی را ببینید که این کار را انجام می دهند . گاهی این تلنگری است که شما را در پیمودن مسیرتان ثابت قدم می کند ، تلنگری که همه ی ما به آن نیاز داریم.

تهیه شده در پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ (ادکوان – Edcoan.ir)

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره