رژیم لذیذ رقابت با دیوید هنری
شما اینجا هستید
رژيم هاي غذایی » رژیم لذیذ رقابت با دیوید هنری

رژیم لذیذ رقابت با دیوید هنری

وقتی صحبت از رژیم رقابت در میان باشد تقریبا هر چیزی به ذهن یک بدنساز می آید جز غذاهای لذیذ !

در واقع یکی از دلایل فراری بودن بدنسازان از رژیم دوران رقابت یکنواختی و بی مزه بودن غذاهاست که بدلیل لزوم محدودیت کالری خود را ملزم به استفاده از آنها می دانند

ولی حتی در این دوران هم می توانید با کمی خلاقیت و بهره گیری بهینه از مواد غذایی که مصرف آنها برایتان مجاز است شرایط بسیار آسان تری را برای خود فراهم کنید .

به این منظور در ادامه دستور پخت سه غذای آسان خوشمزه و البته رژیمی را از بدنساز با تجربه و موفق رده حرفه ای IFBB  دیوید هنری در اختیارتان گذاشته ایم امیدواریم استفاده از این غذاها علاوه بر اینکه کار شما را در طول رژیم هایی چربی سوز آسان تر می کند در عین حال قوه خلاقیت شما را تحریک کند تا بتوانید غذاهای متنوع لذیذ و کامل تری را برای رژیم رقابت خود در نظر بگیرید .

دیوید هنری : من طرفدار تنوع بالا در رژیم غذایی هستم و البته استفاده از لذیذ ترین غذاهای ممکن و البته اغلب وعده های غذایی ام را هم خودم تهیه و طبخ می کنم به همین دلیل ترفند ها و حیله های متعددی دارم برای اینکه حتی در دوران رژیم رقابت که برای اغلب بدنسازان به معنای رژیمی یکنواخت و کسل کننده است همچنان از غذاهایی استفاده کنم که از خوردنشان لذت ببرم

در واقع خوردن یکی از خصوصیات مشترک تمام موجودات زنده است چه گیاه خوار باشند گوشت خوار یا همه چیز خوار و در واقع این یکی از لذت های زندگی انسان ها هم بشمار می آید .

شما باید خوب بخورید و چه بهتر که درست کردن غذای خوب را هم یاد بگیرید همواره غذاهای خوشمزه را برای خوردن انتخاب می کنم ولی در عین حال از پروسه طبخ و آماده سازی آن هم لذت می برم غذاها بخصوص در طول رژیم رقابت لازم است کامل و با کیفیت باشند غذاهای خوب مرا از نظر ذهنی با نشاط و با انگیزه حفظ می کند و از نظر بدنی آماده و پر انرژی در چنین شرایط حتی ۱۲ هفته رژیم رقابت هم برای من دوران هیجان انگیزی بشمار می آید

در واقع بهتر است مسیری که مجبور به طی کردنش هستید را در بهترین شرایط طی کنید ماموریت من در آشپزخانه باعث می شود تا برای وعده بعدی ام لحظه شماری کنم و بدنبال دستور پخت غذاهای بهتر و البته هر چه لذیذتر باشم

سه دستور غذایی که در ادامه در اختیار تان گذاشته ام از جمله همین غذاهاست.

غذای لذیذ اول:

املت مخصوص سبزیجات و گوشت گوساله ۶ تا ۸ هفته مانده به رقابت سراغ استفاده از غذاهای حاوی تخم مرغ می روم و البته منظورم مقدار زیادی تخم مرغ است و یکی از این دسته غذاها انواع مختلف املت است.

روزانه ۱۰ تا ۲۰ عدد تخم مرغ می خورم برای پخت این غذا ۴ تا ۶ عدد سفیده و دو عدد تخم مرغ کامل به صورت خام مورد  نیاز است.

همه آنها را به خوبی در یک کاسه مخلوط می کنم مقداری پیاز قرمز خرد شده به آن اضافه میکنم.

پیاز قرمز را به پیاز سرد ترجیح می‌دهم چون طعم شیرین تری دارد مقداری کرفس خرد شده هویج رنده شده قارچ و پیازچه هم اضافه میکنم.

عاشق پیازچه هستند سپس مقداری سیر خورد شده تازه یا پودر سیر به مخلوط می افزایم. تمام مواد را به خوبی با هم مخلوط می‌کنم سپس داخل یک ماهیتابه که تنها با مقدار کمی روغن یا اسپری آشپزی چرب شده پخش می‌کنم.

اجازه میدهم کمی حرارت ببیند تا شروع کند به سفت شدن پس از اینکه کمی دیگر پخته شد آن را به فر منتقل می کنم تا در حرارت ۴۰۰ تا ۴۲۵ درجه فارنهایت به خوبی بپزد اجازه دهید املت شما برای هفت تا هشت دقیقه پخته شود (البته می‌توانید به جای فر از مایکروفر هم استفاده کنید) .

به غیر از این املت حدود ۴۸۰ گرم استیک راسته گوساله یا گوشت چرخ شده گوساله با خلوص ۹۰ درصد هم آماده میکنم.

این وعده مقدار خوبی پروتئین تخم مرغ را در کنار پروتئین حیوانی در اختیار من می گذارد که در واقع ترکیب بسیار کاملی از آمینو اسیدها خواهد بود.

ضمن اینکه چربی و کربوهیدرات این غذا هم مقداری کمی است در مورد این غذا مقدار کالری دقیق را محاسبه نکرده ام ولی مطمئن کاملا مرا در محدوده رژیم حفظ می کند در واقع اساساً کالری دقیق غذاهایی که در طول رژیم رقابت می‌کنند را محاسبه نمی کنم بلکه به طور تقریبی کالری وعده هایم را در نظر میگیرم.

غذای لذیذ دوم :

پای بوقلمون

من پای بوقلمون فوق العاده می پزم. متعجب خواهید شد که یک وعده غذایی تا چه حد می‌تواند طعم بهتری داشته باشد وقتی از مواد مختلف تهیه می‌شود نسبت به زمانی که هر ماده به صورت جداگانه می شود کمی خلاقیت هم نتیجه اش  وعده ای خواهد بود که در زمان حجم مصرفش برایم لذت بخش خواهد بود و در نتیجه می توانم در تمام طول سال کیفیت بدنی بالایی را برای خودم حفظ کنم.

برای این غذا از حدود ۹۰۰ گرم گوشت بوقلمون استفاده می کنم سس بابیکیو( که کاملا با گوشت بوقلمون مخلوط شده ) نان خرد شده ایتالیایی ,پیازچه, قارچ( به خاطر رطوبتی که دارد کمک می کند تا گوشت تازه و آبدار باقی بماند) البته هیچکدام را وزن می کنم تنها در حدی که به نظرم کافی باشد اضافه می‌کنم در واقع کمی از این کمی از آن و به همین صورت تا ترکیب کامل شود .

سپس یک لایه خمیر که از آرد سبوس دار تهیه شده را کف ظرفی قرار می‌دهم سایر مواد را روی خمیر ریخته و یک لایه دیگر خمیر هم روی مواد می گذارم و کناره های دولایه خمیر را با فشار انگشتان به هم متصل می کنم سپس برای حدود یک ساعت پای را داخل فر قرار می‌دهم با حرارت ۳۵۰ فارنهایت تا کاملا پخته شود.

غذای لذیذ سوم

برگر کبابی

من  برگرهایی را با  گوشت چرخ شده بوقلمون خالص یا مرغ به همراه ادویه جات مورد علاقه‌ام (پودر سیر, فلفل و غیره ) تهیه می‌کنم سپس آنها را روی گریل پهن می کنم و مخلوط از سبزیجات خرد شده قارچ و پیازچه را هم کنارش روی گریل طبخ می کنم و از خوردن آنها لذت می‌برم.

منم عاشق برگرهای کباب شده هستم و اغلب از چهارشنبه تا یکشنبه در بیشتر وعده هایم از آن استفاده می کنم سپس برای سه روز ادویه ای در غذاها استفاده نمی کنم به این دلیل که به واسطه رژیم باید سدیم دریافتی ام را هم کنترل کنم با این حال رژیم پیش از رقابت برای من نوعی خوشگذرانی است به این دلیل که در واقع در طول این مدت تنوع غذایی من بیش از زمان حجم است!

کمی نمک

در طول  رژیم رقابت هرگز و هرگز اجازه نمی دهم که غذا خوردن برایم کسل‌کننده شود و اجازه دهید به شما بگویم که غذا بدون نمک و ادویه جات است که بی مزه و کسل کننده می شود .

البته استیک تنها استثنا است تنها استفاده از فلفل و کمی نمک بدون هیچ ادویه‌ای دیگری هم میتواند یک استیک خوب و لذیذ در اختیارتان قرار دهد نمک و فلفل کلید دستیابی به طعم ایده‌آل و تند و تیز در استیک هستند.

تنها تغییر من در این وعده هم در طول آخرین هفته مانده به رقابت اعمال می‌شود که دیگر به استیکم نمک نمیزنم غیر از این تغییر من تمام غذاهایی که در اینجا ذکر کردم را تا قبل از پای گذاشتن داخل سالن رقابت مورد استفاده قرار می دهم.

بیوگرافی دیوید هنری:

قد ۱۶۲ سانتی متر

وزن ۹۲ کیلوگرم

تاریخ تولد : ۲۴ قوریه ۱۹۷۵

موقعیت خانوادگی : متاهل

محل اقامت : تاکسون آریوزنا

موفقیت های قابل توجه

آرنولد کلاسیک ۲۰۱۴ دسته ۲۱۲ پوند نائب قهرمان

رقابت شرو کلاسیک ۲۰۱۳ دسته ۲۱۲ پوند قهرمان

رقابت حرفه ای فونیکس دسته ۲۱۲ پوند قهرمان

مستر المپیا ۲۰۱۳ دسته ۲۱۲ پوند نایب قهرمان

مستر المپیا ۲۰۱۲ دسته ۲۱۲ پوند نایب قهرمان

رقابت نمایش بزرگ اروپایی دالاس ۲۰۱۲ دسته ۲۱۲ پوند قهرمان

 

  1. دانلود بازی

    ممنونم از سایت خوبتون

  2. دانلود بازی

    سپاس گذارم از سایت خوبتون

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره