رونی کلمن از ایران رفت
شما اینجا هستید
اخبار روز پرورش اندام » رونی کلمن از ایران رفت

قهرمان پرورش اندام جهان هنگام ترک ایران کمتر از یک سوم مبلغ پیشنهادی اش را دریافت کرد.

رونی کلمن از ایران رفت

رونی کلمن قهرمان هشت دوره مسابقات پرورش اندام مستر المپیا چهارشنبه شب هفته گذشته برای برگزاری سه سمینار بدنسازی به ایران آمد اما مجوز برگزاری این سمینارها صادر نشد و کلمن بدون برگزاری سمینار و کلاس جمعه شب ایران را به مقصد کشورش ترک کرد.

علی نجفی، رئیس شرکت برگزار کننده این دوره‌ها در گفتگویی با ایرنا ضمن تایید این موضوع گفت: با وجود هماهنگی های به عمل آمده با وزارت ورزش و فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، اینکه چرا همه برنامه های ما لغو شده است نمی دانم.

نجفی افزود: احتمالا امروز یا فردا کلمن ایران را ترک می کند و به کشورش باز می گردد.

لغو برنامه های رونی کلمن در حالی صورت می گیرد که از هفته ها پیش انتقادها نسبت به حضور این ورزشکار در ایران آغاز شده بود.محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان گفته است که حضور رونی کلمن و فعالیت های مشابه “کمتر جنبه ورزشی دارد و بیشتر تجاری است”.
آقای گودرزی که در حاشیه بازدید از اردوی تیم ملی وزنه برداری در جمع خبرنگاران سخن می گفت ضمن ابراز مخالفت با “این طور فعالیت ها” گفت: “بخش خصوصی مجاز نیست به نام فعالیت های ورزشی هر اقدامی انجام دهد”.
روز گذشته (پنجشنبه) دست اندرکاران برگزاری برنامه های رونی کلمن در واکنش به انتقادهایی در رابطه با هزینه ۱۵۰هزار دلاری حضور او در ایران گفتند که این هزینه را بخش خصوصی برعهده گرفته است.
رونی کلمن روز گذشته پس از لغو کلاس های ویژه زنان از قطعه شهدای بهشت زهرای تهران دیدن کرد و حال پس از لغو همه کلاس ها و برنامه ها باید به سفر خود در ایران پایان دهد.

مدیرکل روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان بر روی حساب اینستاگرام خود پستی در خصوص حضور رونی کلمن در ایران منتشر کرد.

مازیار ناظمی در حساب اینستاگرام خود آورده است:”رونی کلمن را بی محاسبه آوردیم و با هیاهو هم ردش کردیم ولی یک نکته جالب داشت شبی که می خواست برگرده از هفده هزار دستمزدش فقط پنج هزارتا برداشت گفت من برنامه ای اجرا نکردم حق من همین قدر است”.

رونی کلمن از ایران رفت

رونی کلمن بعد از سفر ٢ روزه‌اش به ایران، کشورمان را ترک کرد. اگرچه دستاورد خاصی از سفر غول بدنسازی دنیا به تهران به دست نیامد اما ماجرای لغو کلاس‌های کلمن به نظر بیشتر از آنچه که تصور می‌شد، پیچیده شده و اسپانسری که او را به ایران آورده به دنبال مقصر اتفاقات آخر هفته‌ای می‌گردد که با ضرر چند صدمیلیونی برای او همراه بوده است.

البته او معتقد است برنامه‌هایی نظیر حضور بر سر مزار شهدا با عشق و علاقه کلمن صورت گرفته و به هیچ‌وجه برای نمایش نبوده که این‌قدر تبلیغات منفی برای آن شده است.

در ادامه گفت‌وگوی را با علی نجفی می‌خوانید:

با وجود این‌که رونی کلمن از ایران خارج شده اما دلیل لغو کلاس‌های او هنوز برای هیچ‌کس روشن نیست…
باور کنید که خودم هم هنوز نمی‌دانم چه کسی این کلاس‌ها را لغو کرده است. من ١٠ ماه به دنبال مجوزهای این کار بودم اما ٢ ساعت مانده به برگزاری کلاس، برنامه‌های ما را لغو کردند. جالب بود که سالن‌هایی که قرار بود سمینار در آن برگزار شود، می‌گفتند به ما اعلام کردند که شما مجوز ندارید. من هم مجوزها را نشان می‌دادم اما آنها می‌گفتند که دستور از جای دیگری آمده است!

هدف اصلی از حضور این قهرمان سابق پرورش اندام جهان برگزاری این کلاس‌ها بود. او هنگام رفتن و بعد از لغو این کلاس‌ها چه حالی داشت؟
کلمن هم اصلا حالش خوب نبود و می‌گفت که تا به حال در هیچ جای دنیا چنین چیزی را ندیده است. آبروی ما و کلمن پیش یک ملت و همه جهانیان رفت و حالا هم درحال جمع‌آوری اسناد هستم تا اقدامات حقوقی لازم را برای پیگیری این موضوع انجام دهم. از کسانی که این ضرر بزرگ را به ما زده‌اند، شکایت می‌کنم.

برنامه دیگر کلمن حضور بر سر مزار شهدا بود که خیلی‌ها آن‌را به دلیل ظاهر و سابقه این ورزشکار نپسندیدند. آیا این مسأله نمایشی برای اخذ مجوز کلاس‌ها بود؟
هرگز، کلمن شدیدا به این مسائل علاقه‌مند بود. ما از قبل تمام مسائل را درباره ایران به اطلاع او رسانده بودیم و او خودش علاقه داشت که بر سر مزار شهیدان برود. ما می‌توانستیم از چنین فردی به‌عنوان سفیر فرهنگی ایران استفاده کنیم. این روزها می‌بینید که رسانه‌های بیگانه علیه ایران تبلیغات می‌کنند اما کلمن با توجه به شهرت و سابقه‌ای که داشت می‌توانست خبرهای خوبی از ایران سایر نقاط جهان مخابره کند.

به‌طورکلی هدف شما و گروه پرشیا از آوردن رونی کلمن به ایران چه بود؟
کار ما در کل برگزاری سمینارهای حرفه‌ای است که خیلی از آنها را خارج از ایران برگزار می‌کنیم. گفتیم یک بار هم در مملکت خودمان سمیناری را با حضور این فرد مطرح برگزار کنیم. خیلی از جوانان ایران به کلمن علاقه زیادی دارند و با حضور او در ایران نام کشورمان حداقل در دنیای پرورش اندام بالا می‌رفت.

شما که می‌گویید تمام مجوزها را دریافت کرده‌اید، لغو کلاس‌های کلمن را از سوی چه کسی می‌دانید؟
فدراسیون، وزارت ورزش و وزارت امور خارجه نهایت همکاری را با ما داشتند. تا لحظه‌ای که کلمن به ایران بیاید، ما با تمام ارگان‌ها هماهنگ بودیم اما متاسفانه از سویی برخی افراد صحبت‌های کذبی مطرح شد که ذهن جامعه را منحرف کرد. رسانه‌ها ازجمله صداوسیما فریب این افراد را خوردند و حتی لقب مافیای داروی جهان را به کلمن دادند. درنهایت همین مسائل باعث شد که مسئولان نیز حساس شده و کلاس‌ها نیز لغو شود.

این افراد که می‌گویید اطلاعات کذب می‌دادند، چه کسانی بودند؟
آنها چون نفعی در این کار نداشتند، به اسم پیشکسوت و باتجربه خودشان را جا زدند. جالب این‌که همین‌ها افرادی هستند که وقتی کسی نزدشان می‌رود، ابتدا می‌گویند ۵٠٠‌هزار تومان بده تا به تو برنامه بدهیم. رونی کلمن در دنیا یک فرد شناخته شده است و دیگر در زمان بازنشستگی قطعا به دنبال خرید و فروش دارو و از این مسائل نیست.

حالا تکلیف پول مردم چه می‌شود؟
پول مردم را باید قطعا به آنها برگردانیم، اگرچه ما فقط ضرر کردیم. عده‌ای می‌گفتند ما به دنبال کاسبی هستیم اما ما یک ریال که سود نکرده‌ایم، هیچ؛ بلکه باید ضرر زیادی بدهیم. جدا از این مسائل در زمان ثبت‌نام استقبال بسیار خوبی شده بود و حتی در روز اول شرکت کنندگان در سالن هم حضور داشتند و نمی‌دانستند کلاس قرار است لغو شود. من آن‌قدر تحت فشار بودم که حتی رویم نشد به آنهایی که ثبت‌نام کرده بودند، بگویم که کلاس لغو شده است. هنوز هم دلیلش را نمی‌دانم چون تمام مجوزها را داشتیم اما قطعا از باعث و بانی لغو این کلاس‌ها شکایت می‌کنم.

 1. حمید رضا

  مگه ما خودمان ورزشکار خوب کم داریم که از خارج بیارم ؟! تازه کلمن می خواد چکار کنه برای ما ؟! دو میلیون می گرفتن فقط برای عکس یادگاری !!! مگر ما کمال تبریزی نداریم مگه بیت الله عباس پور نداریم ؟! چرا این همه هزینه می کنن ؟! چرا برنامه تلویزیونی با حضور بیت الله عباس پور نمی گذارن ورزش یاد ما بدهد ؟! چرا برنامه درباره سالم ترین ورزش دنیا تو تلویزیون خودمان نداشته باشیم اونوقت این همه پول به خارجیها بدیم ؟!!!

  • 50

   کمال تبریزی کیه بابا. علی تبریزی

   • *فیتنس*

    خخخخخخخخخخ.. خوب اومدی 😀

 2. amin

  مملکت نیست که دو از جون خیلیا.. مکمل اصل بزور گیر میاد و تحریمیم .. کلمن هه هه..

 3. مصطفی

  خدایی کاری ندارم ولی اگه چند وقت دیگه یه کتاب بیاد بیرون که اسمش باشه “بی برنامه ترین مردم دنیا” و مضمونشم ایرانیا باشن و نوشته رونی کلمن باشه دور از ذهن نیس

  • *فیتنس*

   خوب اومدی… اگه اسم کتاب مسئولین بی مسئول هم باشه بازم دور از انتظار نیست.

 4. مهدی

  به نام خدا
  من اطلاعاتم از رونی کلمن خیلی زیاده و ولی خداییش اینو دیگه نمی دونستم که مسلط به زبان عربی هم هست!!!!
  برا فاتحه خوندن!!

  هههههههه
  خخخخ

  • *فیتنس*

   خخخخخخخخخخ 😀 بدبختو بردن بهشت زهرا که چی بشه آخه 😀

 5. alireza

  جهان سوم بودنمونو نشون دادیم

  • *فیتنس*

   با این بی برنامگی و بی مسئولیتی ای که به بار اومد اصلا تو جهان هستیم؟!!!

 6. mehrdad_shz

  این جا از آقایون بالا کسی به بدنسازی علاقه نداره پس
  مردم هم نباید داشته باشن
  شبکه ورزش هم که شبکه ورزش نیس شبکه فوتباله
  فوتباب۱۲۰ و مستطیل سبز و نیمکت و جهان فوتبال و …
  نمیدونم چرا یه برنامه درباره بدنسازی نداره
  چرا مسابقه بوکس قرن رو پخش نکرد?!!!
  چرا بیت الله عباسپور که تو جهان صاحب عنوان شده!! از تمریناش و مسابقش برنامه نشون نمیدن?!?
  واقعٱ متاسفم…

 7. *فیتنس*

  بابا میخوان عکس استاد بیتو رو نشون بدن تو تلوزیون ماتش میکنن اصلا معلوم نیست چیه؟!!!
  انگار که یه خانوم لخته!!! ول کنین باوا… فکر میکنن سینه که بزرگ باشه دیدنش حرامه 😀
  نشون نمیدن تو تلوزیون…

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره