چگونه روغن ماهی می‌تواند سلامت قلب را بهبود بخشد
شما اینجا هستید
اخبار سلامت » چگونه روغن ماهی می‌تواند سلامت قلب را بهبود بخشد

چگونه روغن ماهی می‌تواند سلامت قلب را بهبود بخشد

آیا بهترین مکمل برای سلامت قلب است؟

واضح است: روغن ماهی سلامت قلب را تقویت می کند

بیایید از آمارهای معمول در مورد نارسایی مزمن قلبی (CHF) صرف نظر کنیم. همه می دانیم که نارسایی مزمن قلبی به طرز افسرده‌کننده‌ای شایع است، بنابراین بیایید ببینیم که آیا ما به عنوان افراد جامعه می‌توانیم کاری برای جلوگیری از آن انجام دهیم.

به نظر می رسد راه حلی وجود داشته باشد. یک متاآنالیز اخیر (شامل مجموعه ای از مطالعات و نتایج آنها) نشان داد که مصرف مقادیر متوسطی از اسیدهای چرب غیراشباع امگا ۳ (از روغن ماهی) عملکرد بطن چپ را بهبود می بخشد و از «بازسازی» بطن چپ جلوگیری می کند که عامل اصلی در نارسایی مزمن قلبی است.

روغن ماهی سلامت قلب را تقویت می کند

روغن ماهی سلامت قلب را تقویت می کند

بازسازی بطن چپ و علت آن چیست؟

بطن چپ یکی از چهار حفره قلب است و در قسمت پایین سمت چپ اندام قرار دارد. بطن چپ خون اکسیژن‌دار را از دهلیز چپ (که در بالای آن قرار دارد) دریافت می کند و آن را به بدن پمپاژ می کند. بطن چپ با توجه به عملکردی که دارد، عضلانی‌ترین حفره قلب است.

متأسفانه، سن و تعداد زیادی از عوامل مؤثر باعث ضخیم شدن بطن چپ و تغییر شکل (بازسازی) آن می شود که در نتیجه در «کسر جهشی» (مقدار خونی که به بیرون پمپاژ می کند) اختلال ایجاد می کند.

ممکن است فکر کنید که اگر قسمت هایی از قلب ضخیم تر یا عضلانی تر شوند چیز خوبی است، اما در این مورد نه. ضخیم شدن بطن چپ باعث می شود که انعطاف پذیری کمتری داشته باشد و کمتر بتواند حجم مناسبی از خون را از طریق سیستم شریانی شما (آنچه به عنوان «کسری جهشی» شناخته می شود) عبور دهد.

حال، اگر از ۱۰۰ متخصص قلب بپرسید که چه چیزی باعث این ضخیم شدن یا به طور کلی بیماری قلبی می شود، حدود ۹۵ نفر از آنها احتمالاً پاسخ می دهند «التهاب» و این در اینجا کاملاً صادق است. چندین سیتوکین پیش التهابی (هر یک از چندین ماده که توسط سلول های تخصصی سیستم ایمنی ترشح می شود و سلول های دیگر را تحت تأثیر قرار می دهد) مستقیماً در این ضخیم شدن بطن چپ نقش دارند. این سیتوکین های بد شامل فاکتور نکروز تومور، اینترفرون گاما، اینترلوکین-۱بتا و اینترلوکین های ۶،۱۷ و ۱۸ می باشند.

با این حال، به نظر می رسد که اسیدهای چرب امگا ۳ (مثلاً روغن ماهی) مانع کار این سیتوکین‌ها شوند و از بازسازی بطن چپ جلوگیری ‌کنند یا آن را بهبود ‌بخشند.

نتایج متاآنالیز

متاآنالیز جینگ لیو و همکارانش متشکل از ۱۲ مطالعه جداگانه شامل ۲۱۶۲ شرکت کننده بود. آنها پس از جمع‌آوری آمار به این نتیجه رسیدند که اسیدهای چرب امگا ۳ با کاهش سطح سیتوکین های التهابی فوق الذکر، کسر جهشی بطن چپ را بهبود می بخشند.

به نظر می رسید که این بهبود وابسته به دوز انباشته شده (مصرف روزانه به مرور زمان) باشد و زمانی که کل دریافتی به حداقل ۶۰۰ گرم امگا ۳ برسد، فواید آن برجسته تر می شود.

نویسندگان که نمی‌خواستند تخمین مثبت خود از اسیدهای چرب امگا ۳ را تعمیم دهند، به چندین مطالعه دیگر اشاره کردند که نشان داد اسیدهای چرب امگا ۳ قدرت‌های فوق‌العاده‌ی دیگری نیز دارند. این ابرقدرت‌ها شامل اصلاح کانال‌های یونی قلب، بهبود اندوتلیوم عروقی، تعدیل فعالیت سیستم عصبی خودمختار و افزایش متابولیسم انرژی قلبی بود.

از مکمل های خوب استفاده کنید

از مکمل های خوب استفاده کنید

از مکمل های خوب استفاده کنید

اگر شما جزو آن دسته افرادی نیستید که مرتباً در فست فودها غذا می خورند، احتمالاً به قلب خود اهمیت می دهید و باید رژیم غذایی خود را با روغن ماهی که منبع اصلی اسیدهای چرب امگا ۳ است، تکمیل کنید.

اگر ثروتمند هستید یا یک پزشک خوب و بیمه پزشکی واقعاً خوبی دارید، به دنبال مکمل های تجویزی باشید. با این حال، اگر به طور منظم کار می کنید و تحت پوشش بیمه نیستید، از Flameout® Biotest استفاده کنید.

این مکمل از فرآیند تقطیر مولکولی مشابه برندهای تجویزی استفاده می‌کند و ۴ کپسول Flameout® با محتوای امگا ۳ تقریباً برابر با چهار کپسول Lovaza (یک محصول پیشرو امگا ۳ نسخه‌ای) را با حدود یک ششم قیمت به شما عرضه می کند.

منبع:

t-nation.com

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره